Gönderen Konu: Saç dökülmem  (Okunma sayısı 719 defa)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmem
« Yanıtla #16 : 16 Mayıs 2024, 21:06:11 »
 saçın en hassas olduğu an ıslak olduğu andır.ıslakken nazik davranmalı.gunde 100e kadar dokulme normaldir.gencliğinin saçının kıymetini bil hayatını yasa.ben şimdi yerine olsam tek salise takmazdım bu olayı.baska alanlarda sıkıntın olup işi saça bağlamayasın.piskolojik olarak kendini iyi hissetmiyor olabilirsin.bişiyi takma .acılar ağlaya vardır.insanın kendine ettiğini 9 koy bir araya gelse edemezmiş.zaten sorun yok.hayatına bak tadını çıkar gencliğin sağlığın sıhhatin saçların.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 18 Mayıs 2024, 18:49:03 »
Alman lazım yoksa dökülmeler devam eder.

Hocam temiz yatakta şu tür saçlar vardı sabah bakabilir misiniz bu dökülme değil mi ya

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #18 : 18 Mayıs 2024, 19:36:13 »

Hocam temiz yatakta şu tür saçlar vardı sabah bakabilir misiniz bu dökülme değil mi ya
Günde 100 tel'e kadar olan dökülmeler normaldir fazlası sıkıntı.
  • Yaşınız 22

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 19 Mayıs 2024, 00:26:55 »
Günde 100 tel'e kadar olan dökülmeler normaldir fazlası sıkıntı.

Hocam minyatürleşme var mı saçımı kestirdim baya

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 19 Mayıs 2024, 00:48:32 »
Ön tarafta minyatürleşme var yavaş yavaş geri çekiliyor ön çizgin. Fakat bu olgunluk çizgisi de olabilir genetik dökülme de olabilir onu zaman gösterir.
Saçına haftada 1 defa dermaroller uygula eğer dökülmeler devam ederse açıklıklar başlarsa finasterid başlarsın.
Saçının tepesini yoğun ışık altında tam tepeden çek buraya at.
  • Yaşınız 22

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 19 Mayıs 2024, 12:13:39 »
Ön tarafta minyatürleşme var yavaş yavaş geri çekiliyor ön çizgin. Fakat bu olgunluk çizgisi de olabilir genetik dökülme de olabilir onu zaman gösterir.
Saçına haftada 1 defa dermaroller uygula eğer dökülmeler devam ederse açıklıklar başlarsa finasterid başlarsın.
Saçının tepesini yoğun ışık altında tam tepeden çek buraya at.

Hocam valla moralim daha da bozuldu minyatürleşme var dediniz.Buyrun tepesini atayım

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #22 : 19 Mayıs 2024, 15:14:43 »

Hocam valla moralim daha da bozuldu minyatürleşme var dediniz.Buyrun tepesini atayım
Tepede sıkıntı yok sağlam fakat ön çizgide minyatürleşme bariz bir şekilde belli oluyor fakat dediğim gibi bu olgunluk çizgisi dediğimiz olayda olabilir yani saçta herhangi bir genetik dökülme olmasa bile olgunluk çizgisi çoğu insanda görülür kesin tanı için cildiye bölümüne görünün.
  • Yaşınız 22

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 19 Mayıs 2024, 17:42:39 »
Tepede sıkıntı yok sağlam fakat ön çizgide minyatürleşme bariz bir şekilde belli oluyor fakat dediğim gibi bu olgunluk çizgisi dediğimiz olayda olabilir yani saçta herhangi bir genetik dökülme olmasa bile olgunluk çizgisi çoğu insanda görülür kesin tanı için cildiye bölümüne görünün.

Hocam uzunken sıkıntı yok saçımda fakat ben inanmıyorum minyatürleşme olduğuna onun o küçük saçları söylüyorsanız bebek saçları onlar sanırım ama cildiyeden randevu aldım bakalım.Saçımın kalitesi ne durumda hocam peki ?

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 19 Mayıs 2024, 18:14:43 »
Hocam uzunken sıkıntı yok saçımda fakat ben inanmıyorum minyatürleşme olduğuna onun o küçük saçları söylüyorsanız bebek saçları onlar sanırım ama cildiyeden randevu aldım bakalım.Saçımın kalitesi ne durumda hocam peki ?
Saçın dökülme evresinin son anı zaten o küçük saçlar. Yani saç önce incelir daha sonra kısalır daha sonra ise aynı sizin fotoğrafınızdaki gibi minyatürleşir daha sonra o minyatür saçlarda dökülür ve sonuç olarak kelleşme başlar.
Saçınız genel itibariyle kalın ve iyi gözüküyor herhangi bir sıkıntı görmüyorum o ön tarafıda kafaya takmayın dediğim gibi orası çok büyük ihtimalle olgunluk çizgisi.
  • Yaşınız 22

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 24 Mayıs 2024, 22:06:57 »
Saçın dökülme evresinin son anı zaten o küçük saçlar. Yani saç önce incelir daha sonra kısalır daha sonra ise aynı sizin fotoğrafınızdaki gibi minyatürleşir daha sonra o minyatür saçlarda dökülür ve sonuç olarak kelleşme başlar.
Saçınız genel itibariyle kalın ve iyi gözüküyor herhangi bir sıkıntı görmüyorum o ön tarafıda kafaya takmayın dediğim gibi orası çok büyük ihtimalle olgunluk çizgisi.

Hocam eminiz de mi ya canımı çok sıkıyor bu durum.Şu fotoğrafa bi bakabilir misiniz sıkıntı var mı diye önde tamamen

Exsaç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 24 Mayıs 2024, 23:05:11 »
Merhaba demir takviyesine devam edin demir deponuz dolsun önce. Sonrasında saçlarınız da uzun olduğu için ve anladığım kadarıyla sürekli saçlarınızla oynuyorsunuz bundan dolayı günlük dökülmeleri görüp stres yapıyorsunuz. Stres de saç dökülmesinin önünü açar.  Bence saçlarınızı da kısaltın çok daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz. Takılacak bir durum bence yok 👍🏻

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #27 : 24 Mayıs 2024, 23:50:30 »

Hocam eminiz de mi ya canımı çok sıkıyor bu durum.Şu fotoğrafa bi bakabilir misiniz sıkıntı var mı diye önde tamamen
Galiba bu 10.yazışım tekrar yazayım saçında herhangi bir sorun yok. Fakat kafaya taktıkça stres seviyen yükselecek ve saç dökülmelerin hızlıca artacak hatta telogen efflivum'a kadar giden yolu var haberin olsun.
  • Yaşınız 22

EMP

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 25 Mayıs 2024, 15:44:07 »
Kardeşim herkes yazmış ama kimseyi dinlemeden evham yapmaya devam etmişsin. Bu foruma yolu düşen herkes, gerçek "saç dökülmesinin" ne olduğunu çok iyi yaşayıp görmüş bilen insanlar, burdakilerin sözüne tecrübesine güven öncelikle. Saçlarında agresif bir dökülme yok. Eğer senin dediğin gibi saçların kafana taktığın kadar döküleydi, bu başlığı açtığın tarihten şu güne kadar saçının seyrekliği ışık altında belli olurdu, kel saçsız alanlar uzaktan net anlaşılırdı. Sende böyle bir durum kesinlikle yok. Eğer korktuğun kadar dökülürse o kadar kısa sürede (1 2 sene içinde) kel kalırsın ki ne olduğunu anlayamazsın zaten :)  şu an saçların gür ve kaliteli duruyor. Saçında açılmalar seyrelmeleri farkettiğin an medikal tedavi için de profesyonel yardım alabilirsin. Korkacak zaten hiçbir şeyin yok. Bu kadar takıntılı olma, tecrübelileri dinle

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 01 Haziran 2024, 02:59:37 »
Kardeşim herkes yazmış ama kimseyi dinlemeden evham yapmaya devam etmişsin. Bu foruma yolu düşen herkes, gerçek "saç dökülmesinin" ne olduğunu çok iyi yaşayıp görmüş bilen insanlar, burdakilerin sözüne tecrübesine güven öncelikle. Saçlarında agresif bir dökülme yok. Eğer senin dediğin gibi saçların kafana taktığın kadar döküleydi, bu başlığı açtığın tarihten şu güne kadar saçının seyrekliği ışık altında belli olurdu, kel saçsız alanlar uzaktan net anlaşılırdı. Sende böyle bir durum kesinlikle yok. Eğer korktuğun kadar dökülürse o kadar kısa sürede (1 2 sene içinde) kel kalırsın ki ne olduğunu anlayamazsın zaten :)  şu an saçların gür ve kaliteli duruyor. Saçında açılmalar seyrelmeleri farkettiğin an medikal tedavi için de profesyonel yardım alabilirsin. Korkacak zaten hiçbir şeyin yok. Bu kadar takıntılı olma, tecrübelileri dinle

Abi duşta dökülen böyle saçlar mesela saçımı ıslatayım baya karıştırayım bastırarak elim 3-4 tel doluyor ben de üzülüyorum sürekli abi bu normal mi sizce abi kel mi kalıyorum ya

Facebook Twitter Instagram