Gönderen Konu: Saç dökülmem  (Okunma sayısı 718 defa)

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç dökülmem
« : 10 Mayıs 2024, 21:34:30 »
Abilerim selamlar.21 yaşında bir gencim şu zamana kadar saçım hiç dökülmezdi ya da ben farkında değildim.Saçımı su ile ıslatıp karıştırdığımda bugünlerde elime 2-3 saç geliyor.Duşta da yıkarken elime uzun uzun saçlar geliyor elimi attığımda 4-5 tel daha sonra ikinci yıkamada hiç gelmiyor 1-2 tel ortalama geliyor.Kan testi yaptırdım hastanede demir düzeyim düşük çıktı demir hapına başladım doktor mevsimsel dökülme tanısı koydu fakat hiç ilgilenmedi.Bana bir yardımcı olabilir misiniz ne olabilir bu dökülmemin sebebi.Saçımın fotoğraflarını gönderiyorum.İlk fotoğraf ıslak ve ışık altı.Çok tedirgin ediyor bu durum beni bi bakabilir misiniz

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmem
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2024, 09:01:35 »
Düzgün fotoğraf çekim yapın önden tam tepeden arka taraftan bir de profilden. Şu an saçında bir şey görünmüyor bazı dökülmeler takıntılardan olur cok fazla oynama saçınla rahat bırak saçlar öyle hassas bir şey ki üzüntüye strese gelemiyor bu yaşlarda takıntı yapma hayatı güzel yaşamaya odaklan burada gerçek saç dökülmesi sorunu olan insanlar var genelde bu site çok faydalı fakat sizin yaslarda olanları takıntı yapar ona dikkat et. Sorunu üç beş telde değil ailendeki genetik yapıya bak anlarsın anne baba tarafında durum nasıl önce ona bak. Kellik varsa sende de olma ihtimali olabilir ergenlik bitince saç durumuna göre hormon baskılayıcı kullanırsın ama bu yasta kesinlikle degil bu dökülmeden önlemini almak demek döküldükten sonra geç kalırsın. Şu saçında bir sey yok ama ilerde olmayacağı anlamına gelmez
  • Yaşınız 36

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2024, 14:38:16 »
Demir eksikliğine bağlı dökülme muhtemelen. Değer normale geldiğinde yine dökülmeler devam ederse o zaman sıkıntı olabilir.
  • Yaşınız 22

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2024, 02:09:10 »
Düzgün fotoğraf çekim yapın önden tam tepeden arka taraftan bir de profilden. Şu an saçında bir şey görünmüyor bazı dökülmeler takıntılardan olur cok fazla oynama saçınla rahat bırak saçlar öyle hassas bir şey ki üzüntüye strese gelemiyor bu yaşlarda takıntı yapma hayatı güzel yaşamaya odaklan burada gerçek saç dökülmesi sorunu olan insanlar var genelde bu site çok faydalı fakat sizin yaslarda olanları takıntı yapar ona dikkat et. Sorunu üç beş telde değil ailendeki genetik yapıya bak anlarsın anne baba tarafında durum nasıl önce ona bak. Kellik varsa sende de olma ihtimali olabilir ergenlik bitince saç durumuna göre hormon baskılayıcı kullanırsın ama bu yasta kesinlikle degil bu dökülmeden önlemini almak demek döküldükten sonra geç kalırsın. Şu saçında bir sey yok ama ilerde olmayacağı anlamına gelmez

Abi nasıl bi tür dökülmeden korkmalıyım yardımcı olur musun gerçekten çok kötü hissediyorum.Genetik olarak Dayım ve babam keller fakat dedemin ve anneannemin babasının saçları gürmüş.Dayım stres kaynaklı kaybettiğini söylüyor saçlarını da.Yani elimle çekiyorum saçlarımı 1 tel geliyor fakat duşta uzun uzun saçlar geliyor yıkarken.Fotoğraf istemişsin abi detaylı göndereyim

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2024, 09:11:05 »
Mesaj attığında ben uyuyordum dostum güzel tarafı şu an saçında herhangi bir sorun görmüyorum avutmak için söylemiyorum bunu anne baba tarafında kellik var anladığım kadarıyla ihtimal de olabilir olmayabilir de dayın genetik dökülme yaşamış stresten değil genetik dökülmesi olan birinde stres sadece dökülmeyi hizlandırır benim dayımda mesela genetik dökülme yok adam cok stresli biri stresten saçı falan dökülmedi gôtünde basur çıktı :)  ben sana çözümü sundum hersey kabullenmekte. geçer stres yaparak süreci hızlandırırsın sadece ailemde genetik dökülme var benim de genetik dökülme ihtimali olabilir diyeceksin sonra ilerleyen yasta saçın durumuna göre erken tedavi alacaksın hepsi bu sakın ekim falan düşünme çünkü eğer genetik dökülmen var ise geri kalan saçlarını kaybetmeye devam edersin kafanda boşluklar oluşur burada anlattıklarım tahmin üzerine söylüyorum tekrar oku varsa eğer diye yazıyorum ilerleyen zamanda yıllarda kan testi yaptır doktor genetik dökülme derse ergenlik bitince finasteride başlarsın ilk müdahalenin böyle başlar zaten
  • Yaşınız 36

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Mayıs 2024, 10:28:03 »
Şu an saçınla ilgili endişe etmeni gerektiren bir durum görünmüyor, gençliğinin keyfine bakabilirsin :)

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2024, 14:17:28 »
Mesaj attığında ben uyuyordum dostum güzel tarafı şu an saçında herhangi bir sorun görmüyorum avutmak için söylemiyorum bunu anne baba tarafında kellik var anladığım kadarıyla ihtimal de olabilir olmayabilir de dayın genetik dökülme yaşamış stresten değil genetik dökülmesi olan birinde stres sadece dökülmeyi hizlandırır benim dayımda mesela genetik dökülme yok adam cok stresli biri stresten saçı falan dökülmedi gôtünde basur çıktı :)  ben sana çözümü sundum hersey kabullenmekte. geçer stres yaparak süreci hızlandırırsın sadece ailemde genetik dökülme var benim de genetik dökülme ihtimali olabilir diyeceksin sonra ilerleyen yasta saçın durumuna göre erken tedavi alacaksın hepsi bu sakın ekim falan düşünme çünkü eğer genetik dökülmen var ise geri kalan saçlarını kaybetmeye devam edersin kafanda boşluklar oluşur burada anlattıklarım tahmin üzerine söylüyorum tekrar oku varsa eğer diye yazıyorum ilerleyen zamanda yıllarda kan testi yaptır doktor genetik dökülme derse ergenlik bitince finasteride başlarsın ilk müdahalenin böyle başlar zaten

Hocam dökülen saçlar bunlar bunların kökünden dökülüp dökülmesini nasıl anlarız elimi atıyorum 3-4 kere böyle saçlar geliyor

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2024, 14:18:12 »
Şu an saçınla ilgili endişe etmeni gerektiren bir durum görünmüyor, gençliğinin keyfine bakabilirsin :)

Hocam dökülen saçlarımdan örnek gösterdim bakabilir misiniz

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 13 Mayıs 2024, 15:21:03 »

Hocam dökülen saçlar bunlar bunların kökünden dökülüp dökülmesini nasıl anlarız elimi atıyorum 3-4 kere böyle saçlar geliyor
Saç zaten kökünden dökülür fakat kökün ölüp ölmediğini anlayamazsın. Neden bu kadar kafaya takıyorsun ki saçında bir şey yok. Demir eksikliğini gider eskisinden daha iyi olur.
  • Yaşınız 22

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 13 Mayıs 2024, 17:35:43 »

Hocam dökülen saçlarımdan örnek gösterdim bakabilir misiniz
Her insanın saçı dökülür. Günde 100 tele kadar normal kabul edilir. Saçın bir yaşam döngüsü vardır. Doğar, gelişir, büyür ve ölür. Ama bu döngü ömür boyu devam eder. Kellik durumu dediğimiz aslında bu döngünün son bulması anlamına gelir. Senin döngün devam ediyor. Stres ve endişe yapma.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 13 Mayıs 2024, 23:48:05 »
Kardeşim takma kafana gayet normal  bir durum senınkı  sacın gayet güzel tadını çıkar ve ingilizce calış daha iyi olur senin için    :)

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs 2024, 11:21:07 »
Her insanın saçı dökülür. Günde 100 tele kadar normal kabul edilir. Saçın bir yaşam döngüsü vardır. Doğar, gelişir, büyür ve ölür. Ama bu döngü ömür boyu devam eder. Kellik durumu dediğimiz aslında bu döngünün son bulması anlamına gelir. Senin döngün devam ediyor. Stres ve endişe yapma.

Abi canımı o kadar sıkıyor ki sürekli elim saçımda oynuyorum saçımla bir sürü saç biriktirip bakıyorum resmen abi.Psikolojimi çok kötü etkiliyor bu durum baksana abi şu saçlara

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 15 Mayıs 2024, 11:34:43 »
Saç zaten kökünden dökülür fakat kökün ölüp ölmediğini anlayamazsın. Neden bu kadar kafaya takıyorsun ki saçında bir şey yok. Demir eksikliğini gider eskisinden daha iyi olur.

Abi dökülmeyi kafama çok takıyorum ve üzülüyorum sürekli çok dökülüyor herkese soruyorum normal diyor da ilk defa geliyor başıma

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2024, 13:23:18 »
Abi dökülmeyi kafama çok takıyorum ve üzülüyorum sürekli çok dökülüyor herkese soruyorum normal diyor da ilk defa geliyor başıma
İlk defa başına gelmiyordur daha önceden de dökülüyordur fakat sen şuan fark ettiğin için daha yeni dökülmeler başladı zannediyorsun. Kafana takmaya devam ettikçe dökülmeler git gide artar. Demir eksikliğini düzelt ve eğlenmene bak.
  • Yaşınız 22

savagemode2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Mayıs 2024, 09:27:19 »
İlk defa başına gelmiyordur daha önceden de dökülüyordur fakat sen şuan fark ettiğin için daha yeni dökülmeler başladı zannediyorsun. Kafana takmaya devam ettikçe dökülmeler git gide artar. Demir eksikliğini düzelt ve eğlenmene bak.
2 haftadır düzenli almıyorum hocam demir hapımı.Sigarayı da bıraktım artık 1 yıldır içiyordum.

Facebook Twitter Instagram