Gönderen Konu: AHMET TOSUN HAIR CLINIC | 02.05.2024 | SAÇ + SAKAL 5500 GREFT | 32 YAŞ  (Okunma sayısı 784 defa)

MK46

• Yeni üye
  • *
Herkese hayırlı günler; 02.05.2024 tarihi itibariyle ikinci saç ekimimi Ahmet TOSUN – Hair Clinic’te gerçekleştirmiş bulunmaktayım ilk ekimimi bundan yaklaşık 10 yıl önce gerçekleştirmiştim bununla alakalı konuyu da daha önce açmıştım konuya buradan https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=34940.0 ulaşabilirsiniz.

Toplamda 4200 adet enseden, 1300’e yakın sakaldan olmak üzere 5500 adet greft ekimi gerçekleştirildi. Saban 09:30 gibi operasyon başladı ve 17:30-18:00 civarı operasyon tamamlanmış oldu.

Oldukça geniş bir alanda açıklığım mevcuttu 3. bir operasyon planlamadığım için bu operasyonda olabildiğince homojen bir dağılımla kapatabileceğimiz kadar alanın kapatılmasını istiyordum, bunun için formdaki arkadaşlarında önerileriyle sakaldan ekim yapan merkezlerle görüştüm, bende açık alan da yaptığı başarılı ekimleri göz önünde bulundurarak Ahmet TOSUN’da ekim yaptırma kararı aldım.

Kendisiyle planlama sürecimde verteks bölgemden de oldukça rahatsız olduğumu mümkün olduğunca bu bölgeye de ekim yapılmasını istediğimi belirttim oda ön bölgeden feragat etmek istemediğini, ön ve verteks bölgesine ekimi yapalım, üst-orta bölge içinde sıklaştırma yapabildiğimiz kadar yapalım diyerek planlamayı gerçekleştirdi (umarım üst-orta bölge için pişman olmam). Ön çizgi içinde, ekim alanı geniş ve greft sınırlı olduğu içinde ikimiz içinde ortak karar olan ön çizgiyi daha da öne çekme ihtiyacı duymadık ve mevcut çizginin sıklaştırılması planlandı. Greft alımı gerçekleştirildikten sonrada Ahmet Bey tarafından şu bilgilendirme yapıldı, ikinci ekim olduğundan görece sağlıklı olmayan 500-750 adet kadar köklerinde olabileceğini söyledi, o yüzden ben 4750 adet sağlıklı greft ekildi olarak yorumluyorum.

Planlama ve kanal açma işlemini Ahmet Bey kendisi gerçekleştirdi. Greft toplama ve ekme işlemini ise ekibi gerçekleştirdi.

Konuyu açtığım gün itibariyle bugün ekim günü dahil 5. Gün olmuş oluyor süreç ile alakalı görselleri paylaşıyorum, görselleri olabildiğince derli toplu atmaya çalıştım. Siz değerli forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum.

MK46

• Yeni üye
  • *
7. gün donör bölgemdeki kabuklanmalar her yıkamamda yavaş yavaş temizleniyor, sakal bölgesi oldukça toparlandı kabuklanma kalmadı diyebilirim.

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ellerine sağlık çok güzel açıklamışsın
Ekim planlamanız da bence iyi olmuş
Her şey yolunda görünüyor
Takipteyim
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

MK46

• Yeni üye
  • *
Teşekkür ederim hocam 1 kaç kök kaybım oldu sanıyorum artık gece yatarken mi oldu yıkamalar esnasında mı gerçekleşti emin değilim 2-3 tanesine denk geldim umarım bu kadarla sınırlıdır. kabuk temizleme işlemini yarın için planlıyordum ancak ahmet beyle görsel paylaştığımda pazar gününü beklememi söyledi bakalım artık

MK46

• Yeni üye
  • *
Bugün kabuk dökümünü gerçekleştirdim. sadece parmak uçlarımı kullanarak masaj yapar gibi gerçekleştirdim temizle işlemini, ama canımı sıkan yanı şu oldu saç tellerininde geldiğini gördüm hep yorumlarınızı bekliyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayrlı olsun Ahmet tosun saç ekiminiz hocam
Detaylı açıklayıcı kaliteli bir konu keyifle inceledim teşekkür ederiz emeğinden dolayı

Var olan açıklık ve donör kapasitesine göre güzel bir işçilik elinden geleni yapmış görünüyor ahmet bey malum kısıtlı bir işlem donör ve açıklığı baz alırsak

Sağlıklı bir saç ekimi olmuş gayet güzel duruyor

Umarım çok güzel bir sonuç ortaya çıkar duruma göre
Global Moderator

Edgar X

• Hero Member
çizgi dizaynı güzel olması gerektiği yerde bence ,ekimde sık görünüyor umarım güzel bir sonuç olur.

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun kabuk sonrası da gayet iyi duruyor
kabuklarla beraber biraz dökülmeler oluyor gayet normal
kısa zamanda senin şok dökülme de başlar
takviyeleri ve bakımlarını güzel yaptıktan sonrasın da güzel bir saça kavuşursun inşallah
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

MK46

• Yeni üye
  • *
Hayrlı olsun Ahmet tosun saç ekiminiz hocam
Detaylı açıklayıcı kaliteli bir konu keyifle inceledim teşekkür ederiz emeğinden dolayı

Var olan açıklık ve donör kapasitesine göre güzel bir işçilik elinden geleni yapmış görünüyor ahmet bey malum kısıtlı bir işlem donör ve açıklığı baz alırsak

Sağlıklı bir saç ekimi olmuş gayet güzel duruyor

Umarım çok güzel bir sonuç ortaya çıkar duruma göre

Hintell Hocam öncelikle böle bir konuda insanları bir araya topladığınız için siz ve ekibinize teşekkür ederim, ben bu formun varlığından 5-6 sene önce haberdar oldum ve ikinci ekimimi gerçekleştirme kararı alırken referans noktamda yine bu forum oldu çünkü burada gerçekten süreci geçiren arkadaşların bire bir paylaşımlarını görmek, onlarla beraber tecrübelenmek çok büyük bir avantaj. Ekim merkezlerinin sosyal medya hesaplarından paylaştığı paylaşımlar doğal olarak subjektif oluyor, sadece saç ekim değil hemen her konuda geçerli bir durum. Bu forum sadece bizim gibi saç ektirenler için değil aynı zamanda klinikler içinde oldukça fayda sağlamış oluyor her iki taraf içinde kazan-kazan söz konusu. Bende bu platform sayesinde bir karar aldım, benden sonrada saç ektirmek isteyecekler içinde referans olması için (umarım iyi yönde bir referans olur) olabildiğince düzenli paylaşımlarla güzel bir sayfa bırakmak istiyorum.

Yorumunuz ve temenniniz içinde ayrıca teşekkür ederim.

MK46

• Yeni üye
  • *
Edgar X ve leventoğlu hocam tecrübeli üyelerden yorum almak memnun ediyor teşekkür ederim, şuana kadarki süreçten bende memnunum inşallah sonucuda aynı şekilde memnun bırakır. Takviye konusunda ekim merkezi ilk 20 gün sadece coraspirin kullanmamı söyledi 20. günden sonra The Mossi London setini satın aldım, biotin-ginseng-zinc tablet şeklinde vitamin, ozon yağı, serum ve şampuanı var serum 6 adet 12 aya yayarak kullanabilirsin dedi, tablet ve yağıda günlük kullanacağım sanırım umarım yeterli gelir. PRP ve mezoterapi konusunda emin değilim gücüm yeterse eğer ayda bir dönüşümlü yaptırmayı planlayabilirim eğer yaptıracak olursam ilk ne zaman yaptırmam lazım ve hangisine öncelik vermeliyim 

Kerimm34

• Hero Member
prp yi 1. aydan itibaren yaptırabilirmisin .prp faydalı ama bence bir doktora yaptırmalı . ekim merkezlerinin prp kitlerinin pek işe yaradığından şüpheliyim doğrusu.

MK46

• Yeni üye
  • *
Anladım hocam onuda olabildiğince araştırıp yapmak lazım o zaman teşekkürler bilgilendirme için

Facebook Twitter Instagram