Gönderen Konu: Solgar biotin dışında önerisi olan  (Okunma sayısı 625 defa)

Edgar X

• Hero Member
Ynt: Solgar biotin dışında önerisi olan
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2024, 02:50:21 »
1000 mgr çok küçük 5000 aldıysan belki ondan sorun yaşıyorsundur .İşin doğrusuda 1000 kullanmak ,5000 çok abartı. Yalnız bence solar Vm kullan biotinden daha etkili bir takviye.

inansendeozgursun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2024, 17:35:18 »
Natures Supreme öneririm patentli hammadde güvenilir marka

pear24

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2024, 03:04:12 »
Biotinin bilimsel ispatlanmis  saça bir faydası yok. Pazarlama işi. Yine de icebilirsin ama 5000 mcg gereksiz cok fazla. Gunluk ihtiyaç 50 mikrogram civarı. Vitaminlerdeki temel mantık eksigi yerine koymak ve sonrasında bunu uygun dozda idame ettirmek.

Thomas Musk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2024, 09:41:52 »
Solgar biotin kullanıyorum fakat yutması çok zor solgar gibi etkili kullanıpta memnun kaldığınız biotin markası tavsiyeniz var mı ? dermoskin medohbiotin nasıldır
Güvendiğin bir marka da olabilir. Ben alopecia kullanıyorum üstad

inansendeozgursun

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2024, 14:47:03 »
Natures bounty aldım kolay yutuluyor ama sanki solgar daha etkili gibi :) . psikolojik mi bilmiyorum zor yutulsa bile solgar içiyorum.

natures bounty tüm dünyaca bilinen çok kaliteli bir markadır. solgar'dan aşağı kalır yanı olacağını zannetmem fazlası vardır :)

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2024, 00:45:40 »
xpecia kullan gitsin zaten içerisinde yeterli düzeyde biotin var .biotin dozunu abartılı almak zararlı oluyor .

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2024, 01:11:44 »
xpecia kullan gitsin zaten içerisinde yeterli düzeyde biotin var .biotin dozunu abartılı almak zararlı oluyor .

Kendi açımdan konusmam gerekirse ben takviye almıyorum sağlığa zararı var mı belli değil ve bunun için klinik araştırmalar yapılmış mı o bile belirsiz. içinde saw palmetto ve ginkgo bloba gibi güçlü maddeler var kalp gibi organlarda hasar bırakır mı o da belirsiz. uzun süre kullanılabilir ürünler değil bence. tabi bunda sağlıkçı olmamın da etkisi olabilir böyle bilinçsiz takviyeler kullanıp kalp ritmi bozulan taşikardi olan hastalar bile gördüm. ben zaten sağlıklı besleniyorum ve kan değerlerim normal takviye olarak sadece zararsız oldugunu düşündüğüm biotin alıyorum.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2024, 01:42:32 Gönderen: Asicocuk »

pear24

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2024, 01:23:58 »
Kendi açımdan konusmam gerekirse ben takviye almıyorum sağlığa zararı var mı belli değil ve bunun için klinik araştırmalar yapılmış mı o bile belirsiz. içinde saw palmetto ve ginkgo bloba gibi güçlü maddeler var kalp gibi organlarda hasar bırakır mı o bile belirsiz. uzun süre kullanılabilir ürünler değil bence. tabi bunda sağlıkçı olmamın da etkisi olabilir böyle bilinçsiz takviyeler kullanıp kalp ritmi bozulan taşikardi olan hastalar bile gördüm. ben zaten sağlıklı besleniyorum ve kan değerlerim normal takviye olarak sadece zararsız oldugunu düşündüğüm biotin alıyorum.

Vitaminlerin genel mantığı eksigi tamamlamak. Yeterli olani niye takviye olarak hele sentetik olarak alayım. Multivitamin kullananlarda daha yuksek kanser riski olduğunu gösteren arastirmalar bile var. Kan değerlerine 6 ayda bir baktirilir eksik tamamlanır ve idame dozuna gecilir bu kadar basit. Doz aşımı zehirdir.

Facebook Twitter Instagram