Gönderen Konu: Murat Mantı iptal ettiği saç ekim işleminin ücretini iade etmedi  (Okunma sayısı 595 defa)

Sunart

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar, maalesef ekim yaptıramadığım için sonuç paylaşamıyorum. Ancak bu süreçte yaşadığım çirkin durumu başkaları yaşamasın ve kimse kimseyi aldatmasın diye paylaşmak istedim.
Murat mantı ile Mersin'de bir iş merkezindeki ofisinde görüştük. Zamlardan etkilenmeyin demesi üzerine Ocak ayında ücretin tamamını EFT ile gönderdim; dekont ektedir. Sonrasında telefon ve WhatsApp üzerinden ekim için biraz uğraşarak (o zaman belli etmiş kendini! ) tarih belirleyebildik. Bütün konuşma, yazışma ve tarihleri hepsi mevcut.
Ekimden önceki gün, hazırlık için arayacaklarını söylediler, ama saat 18'e kadar arayan olmayınca, ben aradım; sekreteri, Murat beyin Babannesinin vefat ettiğini ve yarınki işlemin iptal edildiğini söyledi. Başsağlığı ve taziyemi iletip, önümüzdeki hafta içi bir gün belirlenebilirse ekim yaptırabileceğimi, sonrasına müsait olamayacağımı ilettim; tamam ararız dediler.
Tabi yine arayan olmadı ve yine ben aradım. O hafta için gün veremeyeceklerini söyleyince karşılıklı iptal ettik. Ödediğim ücretin ay (Şubat) sonu muhasebeden iade edileceğini söylediler.
Ay sonu iade gelmedi, aradım ne sekreteri ne de Murat Mantı telefonlarımı açmadı; mesaj attım, geç döndüler. Böylece çirkin süreç başlamış oldu: telefona çıkmamalar, mesajlara dönmeme/geç dönmeler, şu güne/saate kadar yatırılacak deyip sözünde durmamalar, oyalamalar. ..
Aradaki arkadaşımın hatırına 2 aydır sabırla, "Erdemli bir insanın yapacağı üzere" sözlerini tutmalarını bekledim ama nafile; defalarca söz verip paramı göndermedi.
En sonunda ekim yaptığı, Mersin Ortadoğu Hastanesinin Müdiresi Arzu Hanıma ulaştım; çözüm için 3 gün müsaade istedi. Ama maalesef 3 gün sonrasında yine söz verdikleri iade gerçekleşmedi.
Ekim yaptırmayı düşünenler iyi araştırsın, güvenilir sözünde duran yerlere yaptırsın.

rayev

• Yeni üye
  • *
Hocam bence dava açın karşı tarafa da hiç bir şey demeyin o zaman uzlaşıp paranızı verirler

ahmet turan

• Sr. Member
Terbiyesizliğe bak . Bunun adı gasp kardeşim sen bence direk yasal mercilere başvur .24 bin lira az para değil .Utanmadan nasıl böyle bir şeye tenezzül ediyorlar cidden akıl alır gibi değil.

Seven

• Full Member
Saç ekim ücretini ödedin ama sana saç ekmediler para iadeside yapmadılar bu dolandırıcılık resmen
Ama. Uzak durun abi bu nedir ya saçmalığa bak
Biterse Bitsin Sonu değil ya!!

Sunart

• Yeni üye
  • *
Benim iptal edilen randevudan 1 hafta sonra iki arkadaşımın ekimi hastanede ama sıradan bir odada yapılmış. Dr bile olmayan Murat Mantı, ekimi kendisi yapmamış ara ara uğrayıp ekibi kontrol etmiş o kadar.
Sonraki süreçte 3-4 gün sonra saç yıkama yapılmış ve sonrasında maalesef onlar da iletişim kurmakta sorunlar yaşıyor.

Yanlarıalüstükalsin

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Çok büyük terbiyesizlik fazlasıyla sana bunu geri ödemeleri gerekir giden sadece para değil

Freed

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Olacak iş değil. Umarım en kısa sürede maduriyetiniz çözülür..

Sunart

• Yeni üye
  • *
Yorum ve temennileriniz için teşekkür ederim. Bu sorun çözülecek elbette, ama başkaları benzer şeyler yaşamasın diye paylaştım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hem saç ekmedi hem paranı vermedi dolandırıcılık bu durum anlattığın gibiyse
şimdi bu forumda araştıranlar bu adama nasıl gitsin saç ektirsin

1 kişiye bunu yaptı 100 kişiden oldu

yazık gerçekten bu kadar düşülmez

Hata siz de araştırmadan giderseniz bunlar başınıza gelir

hak etmediğin para boğazında kalır murat bey yedirmezler senden çıkar o para..  emeği ile kazanmış arkadaşımızın parasını geri ver ama dolar o tarih de kaç lira ise öyle hesaplayıp ver hak geçmesin bu iş öyle olur o tarih de verilen tl bu gün değer kaybetti zararı ile karşılaman gerekir ... gerisi artık adamlığına kalmış (ağır laftır taşıyabilene)

Global Moderator

Sunart

• Yeni üye
  • *
Yorumunuz için teşekkür ederim. Nihayetinde saç ekimi, tabiki iyi araştırdım, hatta kendisiyle ortak arkadaşımız var, işyerinden bir arkadaşım da buraya ekim yaptırmıştı. Tüm bunlara göre böyle bir şey yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi.
Sonuçta, en müsait olduğum zamanda hem saç ekimi yaptıramadım, hem de paramı alamadım hala.
Ortak arkadaşımız da araya girdi ama o da bir şey yapamadı.

Yanlarıalüstükalsin

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Son durum nedir

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
verir o parayı yakında sana ama der ki bu konuyu sil öyle :)
ben o hesaba o para yatmadan bu konuyu silmem..

görücem o dekonttu

sen paranın tamamını mı yatırmıştın ?
yoksa kapora mı verdin
Global Moderator

Sunart

• Yeni üye
  • *
Paranın tamamını yatırdım. Bu paylaşımı da iade için 2 ay uğraştıktan sonra, telefonlarıma çıkmayınca paylaştım.
Bu para illaki bana gelecek; beni fakir etmez ama iade etmeyeni ne eder herkes bilir...

cankal

• Yeni üye
  • *
ekşi sözlükte başlık aç hocam, 5 dk ya paran yatar

Facebook Twitter Instagram