Gönderen Konu: Fda Onayli Pfizer Litfulo Kullanan Var Mi  (Okunma sayısı 321 defa)

Mimidy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Fda Onayli Pfizer Litfulo Kullanan Var Mi
« : 16 Nisan 2024, 01:02:11 »
Belki kaciranlar olmustur dunyada FDA tarafindan onaylanan ilk kellik ilaci alopesi areata icin pfizer tarafindan uretildi ve gecen yil Litfulo adiyla onaylandi. Daha cok sac kiran icin olsada urun erkek kelliginde inanilmaz sonuclar verdigini yabanci forumlarda okuyorum. Aylik tableti 4000 USD . Bunu arastirip kullanan oldu mu? Yakin gelecekte fiyatinin dusup sac ekiminin sona erebilecegi gercegine ne diyorsunuz?

Gercekten ise yarayacaksa 1 paket icin 4000 dolar verilip tum zahmetten kurtulus mumkun olabilir. Urune erisim biraz zahmetli suan icin ama yakin gelecekte hersey cok farkli olabilir.

Abdullah Uğurtaş l

• Yeni üye
  • *
Ynt: Fda Onayli Pfizer Litfulo Kullanan Var Mi
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2024, 14:46:17 »
Belki kaciranlar olmustur dunyada FDA tarafindan onaylanan ilk kellik ilaci alopesi areata icin pfizer tarafindan uretildi ve gecen yil Litfulo adiyla onaylandi. Daha cok sac kiran icin olsada urun erkek kelliginde inanilmaz sonuclar verdigini yabanci forumlarda okuyorum. Aylik tableti 4000 USD . Bunu arastirip kullanan oldu mu? Yakin gelecekte fiyatinin dusup sac ekiminin sona erebilecegi gercegine ne diyorsunuz?

Gercekten ise yarayacaksa 1 paket icin 4000 dolar verilip tum zahmetten kurtulus mumkun olabilir. Urune erisim biraz zahmetli suan icin ama yakin gelecekte hersey cok farkli olabilir.
Çok deli birşey duruyor aslında 5 min 5 Fin 2 dut ve 2 litfulo ile harikalar yaratılabilir gibide duruyor ve dermastamp bunu araştırmak gerek ve reddit te hangi konuda kullanılıyor ve ayrcia bunu pfiser ve litfulo firmasına baskı kurarak bizim içinde üretime donusturebiliriz adminler diğer üyeler destek için toplanın vakit nakittir.

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2024, 16:00:39 »
Hakkında edindiğim bilgiler şu şekilde;

Pfizer'in Litfulo ilacı, resmi olarak "ritlecitinib" adıyla bilinen ve bağışıklık sistemini etkileyen bir ilaçtır. Litfulo, özellikle saçkıran (alopesi areata) tedavisinde kullanılır. Alopesi areata, vücudun bağışıklık sisteminin saç köklerine saldırması sonucu saç dökülmesine neden olan otoimmün bir hastalıktır.

Litfulo, JAK (Janus kinaz) inhibitörleri adı verilen bir sınıfa aittir. Bu inhibitörler, bağışıklık sistemindeki aşırı tepkileri düzenleyerek saç köklerine zarar veren iltihabı azaltır. Bu, saçların yeniden çıkmasına olanak sağlayabilir. Litfulo, FDA tarafından onaylanmıştır ve orta ile şiddetli saçkıran hastalarının tedavisinde kullanılır.

İlacın yan etkileri arasında bağışıklık sistemini zayıflatabileceği ve bu nedenle enfeksiyon riskini artırabileceği bilinmektedir. Bu yüzden doktor gözetiminde kullanılması önemlidir.

Bu bilgilere bakarak aga ‘da kullanılabileceği şeklinde bir yorumda bulunmak şu an zor gibi .
Belki bazı kişilerde işe yarayabilir ama önemli riskleride yok değil sanki.

Abdullah Uğurtaş l

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2024, 19:14:52 »
Etken madde neyse diğer ilaçlar ile kombine edilebilir farklı varyasyonları da üretilebilir çünkü gösterdiği etki harbiden muazzam derecede çünkü
Soncuta saç kökü düşsede derideki oluşan boşluklar deri altında hala aktif duruyor yani

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2024, 20:15:20 »
Bu ilacı incelemiştim fakat yan etkisi olarak bağışlıklık sistemini zayıflattığı için otoimmün hastalıkların önünü açıyor. Yani eğer yan etkiye yakalanılırsa egzama, vitiligo, sedef, Tip 1 diyabet, graves, Addison gibi hastalıklar ortaya çıkabiliyor yani tamamen risk işi. Şanslı olan ve yan etkiye yakalanmayan kişiler için bu ilaç nimet.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2024, 20:34:24 »

aylık 4000 dolar ödeyebilecek babayiğit var mı bu forumda ? 4000 dolara kaliteli bir Ekim merkezinde Ekim yaptır daha mantıklı bence  :)

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2024, 20:39:47 »
aylık 4000 dolar ödeyebilecek babayiğit var mı bu forumda ? 4000 dolara kaliteli bir Ekim merkezinde Ekim yaptır daha mantıklı bence  :)
Aylık değil tek kullanımlık.
  • Yaşınız 22

Abdullah Uğurtaş l

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2024, 21:56:37 »
Bu ilacı incelemiştim fakat yan etkisi olarak bağışlıklık sistemini zayıflattığı için otoimmün hastalıkların önünü açıyor. Yani eğer yan etkiye yakalanılırsa egzama, vitiligo, sedef, Tip 1 diyabet, graves, Addison gibi hastalıklar ortaya çıkabiliyor yani tamamen risk işi. Şanslı olan ve yan etkiye yakalanmayan kişiler için bu ilaç nimet.
Haklısın benim değinmek istediğim konu pfiser dünyadaki bana kalırsa en iyi en başarılı ilaç firması en önemli en zor ilaçlar hep onlardan çıkıyor. Forum olarak hem burası hem reddit bir sürü forum ve kullanıcı var pfiser e baskı kurarak buna benzer bir ilaç üretmesini sağlayabiliriz veya bu ilacın etken maddesini farklı bir forma dönüştürebilirler düşünsene 100bin kişinin pfiser veya diğer saç firmalarina mesaj ve baskı yaptığını tabiiki üzerine düşerler

kelkalmamaliyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2024, 22:08:58 »
Senelerdir aynı şeyler konuşuluyor. Baskı yapsak çıkar mı, mail atsak yaparlar mı... Arkadaşlar çıkmıyor, çıkacağına inancım sıfıra yakın. Bence sizde umutlanmayın. En inandığım kişi samumed sahibi Osman Kibar'dı ismi yanlış hatırlamıyorsam. O da Türk olduğu için. O da bir şey yapamadı. Uzunca bir süre fin, dut, min harici bir çözüm çıkmayacak, çıkmıyor...

Abdullah Uğurtaş l

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2024, 22:16:38 »
Hiç böyle düşünme sen böyle düşünürsen ozaman şey gibi olsun şöyle düşün
Dolandırıcılar niye haber oluyor 1 kişiyi dolandırdığı için değil birden fazla kişiyi dolandırdığı için.para çok kişi sayısı çok denemeden bilemezsin.
Saç kritik nokta bence organize olunursa efsane çözümler çıkar bu pfizer takip ediyorum sende bak bütün kilit nokta ilaçlar hep bu adamlardan çıkıyor
Kullandığın ilaçtan yola çık bir gün de fayda mi 365 gündemi fayda almaya başlıyorsun biz bişey konuşuyoruz olsun diye olursa tüm insanlık yararlanır sen kötü yorum yapıyorsun yapma kardeşim.

kelkalmamaliyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2024, 22:19:22 »
Hiç böyle düşünme sen böyle düşünürsen ozaman şey gibi olsun şöyle düşün
Dolandırıcılar niye haber oluyor 1 kişiyi dolandırdığı için değil birden fazla kişiyi dolandırdığı için.para çok kişi sayısı çok denemeden bilemezsin.
Saç kritik nokta bence organize olunursa efsane çözümler çıkar bu pfizer takip ediyorum sende bak bütün kilit nokta ilaçlar hep bu adamlardan çıkıyor
Kullandığın ilaçtan yola çık bir gün de fayda mi 365 gündemi fayda almaya başlıyorsun biz bişey konuşuyoruz olsun diye olursa tüm insanlık yararlanır sen kötü yorum yapıyorsun yapma kardeşim.
Ben şuan 23 yaşındayım. Bu illeti araştırmaya 17-18 yaşında başladım. Emin ol senelerdir kaç tane şeyi araştırmışımdır denemişimdir. Hairlosscure2020 sitesini bile bilirim. Dediğim gibi benim bu konuda belli başlı ilaçlar harici inancım artık yok denecek kadar az. Finasterid ile gittiği yere kadar gidiyorum.

Abdullah Uğurtaş l

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2024, 22:23:43 »
Ben şuan 23 yaşındayım. Bu illeti araştırmaya 17-18 yaşında başladım. Emin ol senelerdir kaç tane şeyi araştırmışımdır denemişimdir. Hairlosscure2020 sitesini bile bilirim. Dediğim gibi benim bu konuda belli başlı ilaçlar harici inancım artık yok denecek kadar az. Finasterid ile gittiği yere kadar gidiyorum.
Bende 25 yaşındayım 1.5 aydır finasterid başladım
 Az önce baktım İspanya 45 ABD 42 Fransa 40 Türkiye 40 ve bir sürü ülke bu ülkelerin erkeklerin saç dökülme kel orani burdan pay biç 100 200 milyon insan muzdarip demek. Evet görünürde min Fin dutas ve ek takviyeler ile desteklemek dışında çözüm yok gibi ama bir yol varsa yani madem böyle bir şey mümkünse neden daha iyisi olmasın yemek yapıyorsun neden kötü yemek yapasin iyi yemek yapasin. Ben yine burası olsun reddit olsun deniycem insanlara mesaj atmayı konu açmayı umut bitmez ümit kesilmez.

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2024, 22:50:23 »
Bu ilac oto immun kaynakli sac dokulmeleri icin. Calisma prensibi bagisikligi baskilayip vucudun kendine saldirmasini yani saci dokmesini engellemek. Alopecia hastalari icin nimet ama aga tarzi dokulmede ise yaramaz, ufak bi faydasinolursa da demekki sizde otoimmun hastaligi vardir. Bende liken planiparius denen oto immun hastaligi var ve kafa derisinde yanma karicalanma hassaslik yapiyor. Yani buna benzer bi hastaliginiz varsa bilirsiniz

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2024, 00:52:23 »
Bu ilac oto immun kaynakli sac dokulmeleri icin. Calisma prensibi bagisikligi baskilayip vucudun kendine saldirmasini yani saci dokmesini engellemek. Alopecia hastalari icin nimet ama aga tarzi dokulmede ise yaramaz, ufak bi faydasinolursa da demekki sizde otoimmun hastaligi vardir. Bende liken planiparius denen oto immun hastaligi var ve kafa derisinde yanma karicalanma hassaslik yapiyor. Yani buna benzer bi hastaliginiz varsa bilirsiniz
İşte bu ilaç sadece bunlar için değil normal AGA içinde işe yaradığı belirtilmiş.
  • Yaşınız 22

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2024, 09:28:43 »
İşte bu ilaç sadece bunlar için değil normal AGA içinde işe yaradığı belirtilmiş.
nerden okudunuz? Link atarmisiniz?

Facebook Twitter Instagram