Gönderen Konu: Saç ektirmeyi düşünüyorum. Ektirmeli miyim ?  (Okunma sayısı 357 defa)

Saovens

• Yeni üye
  • *
Saç ektirmeyi düşünüyorum. Ektirmeli miyim ?
« : 08 Nisan 2024, 14:50:31 »
Herkese selam. 26 yaşındayım saçlarım bir sene içerisinde bu hale geldi. Ön çizgim saçlarımın doğal halinde de epey gerideydi. Fotoğrafını bırakıyorum.

Bir çok merkeze gittim şu ana kadar sadece Dr Kinyas Bey beni tatmin edebildi. Diğer merkezler gel hemen ekelim. Harika olur vs gibi konuşunca açıkcası pek güvenemedim.

Eski saçlarımın geri gelmeyeceğinin farkındayım, saç ön çizgisini de eğer yaptıracaksam epey geriden ve max verim alabileceğim şekilde yaptırmak istiyorum. Dökülmem fazla ancak kafam çok büyük değil o yüzden belki beni idare edebilecek kadar bir ekim yaptırabilirim diye düşünüyorum.
Dökülme tipimin kötü olduğunun da farkındayım sizce ekim yaptırmalı mıyım?  Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Saç ektirmeyi düşünüyorum. Ektirmeli miyim ?
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2024, 17:18:10 »
Dostum bence ekim öncesinde bi 6 ay 1 sene finasterid cs bir tedaviyi dene. Belki hızlı toparlarsın. Ekim yaptırsan bile tamamen ilaçsız şekilde iyi seviyede ekim yapılan kafayı tutmak pek olası değil.

Ekim yaptırmış birisi olarak, ekim artı finas vs tdavi ile ilacı bıraktıığm dönemler arasında çok fark oluyor.

Bence önce tedaviyi bir dene, haaa olmuyor ekim ve minik bir tedavi ile yaşantıya devam etme seçeneği değerlendirilebiir.

Tedavi yanetki vs yapmaz düzenli kullanabilecğeine kanaat getirirsen, ekim sonrası güzel sonuç alabileceğini düşünüyorum. Tedaviye de devam ederek saçları uzun seneler kullanabilirsin.

Benim görüşümdür nacizane diğer arkadaşlar da bi yorum yaparlar.

Saovens

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2024, 17:26:41 »
Hocam öncelikle görüşlerin için teşekkürler. Fotoğraf eski bir fotoğraf bu arada yanlış anlaşılma olmasın, ön çizgim her zaman gerideydi onu göstermek amacıyla paylaştım.
Finas vs ile toparlama ihtimali yok bence o iş için çok geç kalındı. Ekstra çok kullanmakta istemiyorum en azından doktor gözetimi olmadan kullanmak istemiyorum. Yan etkileriyle alakalı ciddi endişelerim var.
Ekim konusuna gelince ekime uygunsam eğer bir an önce yaptırmak istiyorum. Tedavi yapacaksam ekimden sonra yapayım diye düşünüyorum

Saovens

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2024, 17:27:58 »
Donör bölgem bu şekilde.

mustafackmk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2024, 19:25:23 »
Dht etki alanı geniş donör bölge dar ve seyrek ekim yaptıracaksan tepe hariç ektir. Donör bölgeni güçlendirmeden ekim yaptırmanı önermem tatmin olmazsın

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Nisan 2024, 01:48:45 »
öncelikle bu saç harika olmaz donör kısıtlı açık alan çok tamamen de kapanmaz verteks i tam kapatmadan sakal destekli bir ekim düşün donör çünkü güçlü görünmüyor sana yapılan ön çizgide çok hoşuma gitmesi çizginin yeri iyi ben biraz anla diye önde yaptım ama form bu şekilde güzel tatlı bir ovallikle olması gerek

çok iyi bir sonuç olmaz biraz saçlanırsın bence
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Nisan 2024, 01:50:51 »
yuvarlak içine aldığım alanda da dökülmeler başlamış oradan saç alınmaz onun altından alınması gerek malum alınacak alanla saç ekilecek alanı karşılaştırınca yetmeyeceği aşikar matematik her şey

alt bölge iyi ama tabi ne kadar yeterli artık kısmet
Global Moderator

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Nisan 2024, 02:06:44 »
harika profesyonel bir öneri Hintell

Saovens

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2024, 02:08:52 »
yuvarlak içine aldığım alanda da dökülmeler başlamış oradan saç alınmaz onun altından alınması gerek malum alınacak alanla saç ekilecek alanı karşılaştırınca yetmeyeceği aşikar matematik her şey

alt bölge iyi ama tabi ne kadar yeterli artık kısmet

Hintell hocam öncelikle görüşlerin için teşekkürler.

Aşırı iyi bir sonuç olmayacağının ben de farkındayım. Ancak idare eder bir sonuç da beni mutlu eder diye düşünüyorum. Daha dökülmemiş saçlarım var en azından bir iki sene ilk ekim ile idare ederim daha sonra 2. ekimle belki iyi bir sonuç elde edebilirim dite düşünüyorum.
Açıklık çok fazla ancak donör bölge babam ve amcamda da gayet iyi görünüyor. Dar bir alan var ancak seyrek değil hiçbirimizde.

Doktor ile görüştüğümde 4-5 bin arası bir greft çıkmasının muhtemel olduğunu söyledi. 2 ekim planlayacağız eğer bu yola girersem. Benim endişem şu. Herhangi bir cinsel yan etkisi olan ilaç kullanmak istemiyorum. Tamamen vitamin ve beslenme ile desteklemeyi düşünüyorum. Şu anki halimden daha kötü olur muyum endişesi çok fazla var üzerimde. Fin vs ilaçları kullanmadan benim gibi saçları olanlarda sanırım iyi sonuçlar olmuyor.

Sen ne düşünüyorsun, sen olsan böyle bir yola girer miydin ?
Görüşlerin benim için çok önemli. Çok genç yaşta başladı dökülmem ve bir hata yapıp hayatım boyunca bu hatanın bedelini ödemek istemiyorum hem maddi hem manevi. Teşekkürler şimdiden

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2024, 02:16:07 »
ben ektirirdim dostum ekilmiyecek bir saç değil ama işte beklenti önemli

nedenide şu şimdi idare edecek bir sonuç diyorsun ama ektirince o idare eder sonucu genelde insanlar başarısız buluyor
bunu kabullen öyle ektir beklenti düşük olursa ektirebilirsin

bun dışında fin kullanman gerekiyor gerekmesi ayrı bir durum kullanman ayrı bir durum orası sana kalmış kullanırsan çok daha iyi olur kullan demem ama o artık senle saçını eken doktor ya da başka bir doktorun kararıvereceği bir durum der konuyu kapatırım..

son olarak ben olsam ne yaparım meseli seni ilgilendirmemeli bak ben sana saçınla alakalı en doğru bilgiyi verdim
zaten bana saç ekim merkezinin verdiği bilgiden daha çok güveniyorsun diye düşünüyorum:)

bu doğrultuda karar senin olmalı kuyuya kendi ipinle inmelisin..

iyi bir saç ekim merkezi pişman etmez saçların istediğin gibi çıkmasa bile çünkü duruma göre alım yapar hasar bırakmaz
kötü bir merkez seni allah korusun gerisine parmak yormaya gerek yok anlıyorsundur zaten

iyi merkez seç

mesala bence dr bekirbek uygun gibi sana

Global Moderator

Saovens

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Nisan 2024, 02:31:15 »
ben ektirirdim dostum ekilmiyecek bir saç değil ama işte beklenti önemli

nedenide şu şimdi idare edecek bir sonuç diyorsun ama ektirince o idare eder sonucu genelde insanlar başarısız buluyor
bunu kabullen öyle ektir beklenti düşük olursa ektirebilirsin

bun dışında fin kullanman gerekiyor gerekmesi ayrı bir durum kullanman ayrı bir durum orası sana kalmış kullanırsan çok daha iyi olur kullan demem ama o artık senle saçını eken doktor ya da başka bir doktorun kararıvereceği bir durum der konuyu kapatırım..

son olarak ben olsam ne yaparım meseli seni ilgilendirmemeli bak ben sana saçınla alakalı en doğru bilgiyi verdim
zaten bana saç ekim merkezinin verdiği bilgiden daha çok güveniyorsun diye düşünüyorum:)

bu doğrultuda karar senin olmalı kuyuya kendi ipinle inmelisin..

iyi bir saç ekim merkezi pişman etmez saçların istediğin gibi çıkmasa bile çünkü duruma göre alım yapar hasar bırakmaz
kötü bir merkez seni allah korusun gerisine parmak yormaya gerek yok anlıyorsundur zaten

iyi merkez seç

mesala bence dr bekirbek uygun gibi sana

Hocam ekilmeyecek saç değil cümlesi benim için değerli :) En büyük korkum eskisinden kötü olması yoksa beklentim yüksek değil zaten. Bir ön hat çizgim olsun saçlar oraya buraya gitmesin seyrek olsa da düzgün gözüksün yeter. Dediğin gibi matematik belli ne kadar doldurabilirler :)

Bi 10 tane ekim merkezine gittim. Gel hallederiz mükemmel olur vs diyenler bana hiç güven vermedi. Dr Kinyas hocaya gittiğimde çok gerçekci ve samimi bir yorum yaptı. Tepe bölgesine dokunmayalım biraz saç var 2. ekime kadar idare eder, sonrasında dönor alanının duruma göre 2. ekimi planlarız diye konuştuk.
Tahmin olarak 4000 4500 greft çıkar daha fazla çıkarsa harika olur diye yorumladı. Önceki ekimlerine baktığımda da dönor alanlarında problem yaşayan birisini görmedim. Genel olarak kötü bir yorum da okumadım hakkında. Bahsettiğin klinikle de görüşeceğim son olarak.

Tecrübeli insanlardan yorum almak önemli böyle konularda teşekkürler tekrardan. Çok umutsuz vaka değilse ektireceğim inşallah.

Son olarak nisan ayı sonlarına doğru ektirmeyi düşünüyorum sence bir problem yaşar mıyım ?
Kış aylarına mı bırakmalıyım ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Nisan 2024, 16:13:41 »
Problem olmaz dilediğin zaman ektirenilirsin
Fikrimi ve saç ekimine uygun gördüğüm merkezi sana yazdım artık karar aşamaları merkez seçimi sana bağlı senin için hayırlısını dilerim
Global Moderator

Saovens

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Nisan 2024, 19:16:03 »
Problem olmaz dilediğin zaman ektirenilirsin
Fikrimi ve saç ekimine uygun gördüğüm merkezi sana yazdım artık karar aşamaları merkez seçimi sana bağlı senin için hayırlısını dilerim
Çok teşekkürler hocam. İnşallah bakalım hayırlısı

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2024, 22:40:25 »
dökülmenin 1 sene içerisinde bu kadar agresif olması ilginç olmuş.
yoğun stres yaşamışmıydınız hocam bu dönem içerisinde.

Saovens

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 15 Nisan 2024, 22:45:17 »
dökülmenin 1 sene içerisinde bu kadar agresif olması ilginç olmuş.
yoğun stres yaşamışmıydınız hocam bu dönem içerisinde.

Stresli bir dönem geçirdim evet ama ben genetik olduğunu düşünüyorum. Babamda da aynı yaşlarda acayip bir dökülme olmuş.

Facebook Twitter Instagram