Gönderen Konu: EKİM Mİ YOKSA BEKLEMELİ Mİ  (Okunma sayısı 216 defa)

Ali İhsan Karabulut

• Yeni üye
  • *
EKİM Mİ YOKSA BEKLEMELİ Mİ
« : 05 Nisan 2024, 05:56:05 »
Merhabalar arkadaşlar çok kararsızım
Yaşım 26
7-8 senedir çok fazla hayatımı meşgul eden saç dökülmesi için burdayım hepiniz gibi.
Tavsiyelerinizi dinlemek istiyorum.
Öncelikle DPA(Diffuse Pattern Alopecia), yani Genel seyrelme var ben de bizzat babamla aynı pattern dökülme babamın saçını da atacağım 53 yaşında kendisi
İki seçenek var önümde ya;
30-35 aralığına kadar bekleyip fin+ekim
Ya da bu yaşta ekim yapıp fin desteğiyle 40 yaşlarında ikinci bir ekim yapmak.
Ayrıca kısa ve uzun donörde ekliyorum donörün kapasitesini ve kalitesini yorumlarsanız sevinirim.
Teşekkür ederim görüşleriniz için.

1.FOTOĞRAF MAKAS VURULMUŞ LED IŞIK ALTINDA
2. FOTOĞRAF DOĞAL GÜNEŞ IŞIĞI YİNE MAKAS VURULMUŞ HALİ
3. FOTOĞRAF DONÖR KISA
4.FOTOĞRAF DONÖR UZUN
5. FOTOĞRAF BABAM 53 YAŞINDA

Sizce babamla dökülme tiplerimiz benziyor mu ?

Ayrıca saçlar makasla kısaltılmış şekilde daha net olsun diye bu hallerini koydum. Uzayınca kapatıcılığı. %50 daha artıyor.

mustafackmk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: EKİM Mİ YOKSA BEKLEMELİ Mİ
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2024, 09:29:03 »
Donör bölgen çok iyi senin yerinde olsam şu an ekim yaptırmam dökülmen hala devam edecek saçın seyrek de olsa var. Uzayınca kapatıcılığı artıyordur. Bence 30 yaşını bekleyip fin kullan. Dökülme tipin babana benziyor ama senin önler biraz daha seyrek anne tarafı da etkiliyor bu genetik işini çözmek zor.

Ali İhsan Karabulut

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2024, 14:27:49 »
Donör bölgen çok iyi senin yerinde olsam şu an ekim yaptırmam dökülmen hala devam edecek saçın seyrek de olsa var. Uzayınca kapatıcılığı artıyordur. Bence 30 yaşını bekleyip fin kullan. Dökülme tipin babana benziyor ama senin önler biraz daha seyrek anne tarafı da etkiliyor bu genetik işini çözmek zor.
Anne tarafında dayım 44 yaşında saçları hala sapa sağlam :D bilemiyorum tabi.
30 a kadar bekleyip fin+ekim yapmak en iyi tercih bence.
Teşekkür ederim cevap için hocam

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2024, 02:07:52 »
Babanla alakan yok .muhtemelen baban senin yaşlarında saçlıydı .senin ise 35 kadar çok bir şey kalmayacak gibi görünüyor .ben olsam ekim yaptırıp aynı zamanda tedavide uygulardım.
Beklemek sanıldığı kadar iyi bir şey değil bence.
Ama şuda var senin saçı herkes ekemez.çoğu ekim merkezi olan saçınıda mahveder.

Ali İhsan Karabulut

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2024, 04:32:14 »
Babanla alakan yok .muhtemelen baban senin yaşlarında saçlıydı .senin ise 35 kadar çok bir şey kalmayacak gibi görünüyor .ben olsam ekim yaptırıp aynı zamanda tedavide uygulardım.
Benim istediğim de bu bir an önce dökülmenin kendini tamamlaması ve ekim yaptırmak

Ali İhsan Karabulut

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2024, 04:32:56 »
Donör hakkında ne süşünüyorsun hocam kaldırır mı 2 ekimi

Aang

• Full Member
  • Daha güzel günlere.
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2024, 10:00:39 »
Dostum önünde zor bir seçim var. Tamamen riske atıp kumar oynamaktır bu neredeyse. Dökülmenin devam edebilme ihtimali her zaman olacaktır. Bu ihtimal olursa 35li yaşlarına kadar bekleyip iyice döküldükten sonra bir saç ekimi yaptırabilirsin.  Bir diğer ihtimal donör bölgen çok güzel olduğu için bu yaşlarda bir ekim yaptırarak fin destekli olarak koruyarak belki 2. bir ekime de gerek kalmayabilir. Bunların tam aksine ekim yaptırıp tüm tedavilere rağmen dökülmen devam ederse 2. ekim yaptırabilirsin. Burada tamamen bir kumar oynamak denilebilir. Donör bölgen şuan 2 ekimi kaldırabilir fakat ilerleyen zamanlarda saçların seyrekleşirse 2. ekimi kaldırmayabilir bu da bir risktir.  Umarım donör bölgen dayı tarafına çekmiştir

Facebook Twitter Instagram