Gönderen Konu: Finasteride başladım günlük 1mg  (Okunma sayısı 1508 defa)

İLİZAROV

• Hero Member
Ynt: Finasteride başladım günlük 1mg
« Yanıtla #15 : 25 Nisan 2024, 07:16:28 »
Sorduk sadece başkan niye bu kadar ters yaptın
Sevgili Vestel korku korkuyu yaratır yaptığınız şey bana açıkca saçma geliyor,Sol koltuk altındaki sivilceyle finasteride in ne alakası olabilir ?Aksine Finasteride dht yi baskıladığı için sivilce akne oluşumunu ciddi düzeyde azaltabiliyor ergenlerlerde.Yani gereksiz paranoya yapıp bu forumdaki arkadaşlarada korku salmayın.  Her güne şu mantıkla başlarım: Yaşamak yalvarmaya değicek bişi değildir.

İLİZAROV

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 25 Nisan 2024, 07:17:25 »
Sevgili Vestel korku korkuyu yaratır yaptığınız şey bana açıkca saçma geliyor,Sol koltuk altındaki sivilceyle finasteride in ne alakası olabilir ?Aksine Finasteride dht yi baskıladığı için sivilce akne oluşumunu ciddi düzeyde azaltabiliyor ergenlerlerde.Yani gereksiz paranoya yapıp bu forumdaki arkadaşlarada korku salmayın.  Her güne şu mantıkla başlarım: Yaşamak yalvarmaya değicek bişi değildir.
ALEMDAR POLAT

Vestel33

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #17 : 25 Nisan 2024, 07:24:08 »

Hocam hormon değişiklikleri olduğu için olabileceğini düşündüm ki sivilce paranoya yapılacak bir şey değil altı üstü sivilce yani psikolojik değil fiziksel bır durum gözle görülebilen sadece fikir almaya çalıştım sivilceden korktugumdan değil yani
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Finhair finasteride 1mg

follically_challenged

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 02 Mayıs 2024, 00:21:16 »
Aynı marka mı benimkinde de Fransız bir şeyler yazmıyor hocam siz ne zamandır kullanıyorsunuz

Ayni marka hocam. Yeni uretimlerde Fransizca yazilar kalkmis benim gordugum kadariyla. Umarim icerik olarak aynidir da bi soruna neden olmaz. Iki sene olacak Agustos'ta.

follically_challenged

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 02 Mayıs 2024, 00:32:32 »
Finasterid'e ilk basladigimda bende asiri yaglanma ve sivilcelenme yapmisti bu arada. Saclarimda ve kaslarimda pul pul kepek olusunca doktora gitmistim (ilaca baslamadan once hic boyle bi sorunum olmamisti) doktor seboreik dermatit demisti. 2-3 aya kendi kendine gecti. Finasterid'in genelde yaglanmayi ve sivilceleri azalttigi soyleniyor ama Reddit'teki post'lara bakarsaniz bazi insanlarda tam tersi etki yaptigi da oluyor. Her insan farkli.

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 02 Mayıs 2024, 03:25:51 »
Finasterid'e ilk basladigimda bende asiri yaglanma ve sivilcelenme yapmisti bu arada. Saclarimda ve kaslarimda pul pul kepek olusunca doktora gitmistim (ilaca baslamadan once hic boyle bi sorunum olmamisti) doktor seboreik dermatit demisti. 2-3 aya kendi kendine gecti. Finasterid'in genelde yaglanmayi ve sivilceleri azalttigi soyleniyor ama Reddit'teki post'lara bakarsaniz bazi insanlarda tam tersi etki yaptigi da oluyor. Her insan farkli.
Bazılarında roacuttane etkisi yapıyor ilk başta sivilce çıkartıp daha sonra kusturabiliyor fakat uzun süreli tedavide bir sıkıntı kalmıyor ama herkeste bu olmuyor tabi.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Vestel33

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 02 Mayıs 2024, 06:39:19 »
Hocam bende de şu an sivilce falan birşey kalmadı normal düzene geçti diyebilirim vücudum , 2 senedir kullanıyorsunuz saçınıza etkisi ne durumda ne zaman ilerleme fark etmeye başladınız
  • Yaşınız 27

follically_challenged

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 02 Mayıs 2024, 14:14:26 »
Hocam bende de şu an sivilce falan birşey kalmadı normal düzene geçti diyebilirim vücudum , 2 senedir kullanıyorsunuz saçınıza etkisi ne durumda ne zaman ilerleme fark etmeye başladınız

Ilaca basladiktan 2 ay sonra sac dokulmem baya azaldi. 5. aya dogru da seyrek olan yerler neredeyse tamamen dolmustu. Kisa sacla bile disaridan sac dokulmem oldugu belli olmuyordu ama bazi yan etkilerden dolayi (brain fog) birakmak zorunda kaldim. Ilaci biraktan 4-5 hafta sonra saclar avuc avuc dokulmeye baslayinca ilaca tekrar basladim. Bu sefer hic bi yan etkisi olmadi ama saclar da eskisi gibi toparlanmadi. Ilaca ilk basladigimdaki sacima kiyasla daha iyi durumda ama 4-5 hafta birakmam epey zarar verdi yine de. Sac uzunken bile seyrek olan yerler belli oluyor artik.

Vestel33

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 02 Mayıs 2024, 14:19:38 »
Anladım hocam umarım istediğimiz sonucu alırız
  • Yaşınız 27

follically_challenged

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 02 Mayıs 2024, 14:48:15 »
tesekkurler hocam

kurogiri

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #25 : 04 Mayıs 2024, 12:07:34 »
Ilaca basladiktan 2 ay sonra sac dokulmem baya azaldi. 5. aya dogru da seyrek olan yerler neredeyse tamamen dolmustu. Kisa sacla bile disaridan sac dokulmem oldugu belli olmuyordu ama bazi yan etkilerden dolayi (brain fog) birakmak zorunda kaldim. Ilaci biraktan 4-5 hafta sonra saclar avuc avuc dokulmeye baslayinca ilaca tekrar basladim. Bu sefer hic bi yan etkisi olmadi ama saclar da eskisi gibi toparlanmadi. Ilaca ilk basladigimdaki sacima kiyasla daha iyi durumda ama 4-5 hafta birakmam epey zarar verdi yine de. Sac uzunken bile seyrek olan yerler belli oluyor artik.
hocam benim 3 ay dolmak üzere finde. saç için gözle görülür bir fark olmadı ama beyin sisi yan etkisini yaşıyorum malesef bu aralar. odaklanamama, unutkanlık vs.. Özellikle dünkü komite sınavım için çalıştığım süre boyunca hissettim bunu. Bir türlü odaklanamıyor ve kafamı veremiyordum.Fine başlamadan önceki süreçte sınavlarıma  çok daha iyi çalışıyor ve odaklanıyordum.Tabii bu psikolojik de olabilir, plasebo etkisi dediğimiz şey. Fakat ben  bırakmayı da düşünmüyorum açıkçası her ne kadar bu yan etkileri görmüş olsam da. Çünkü bıraktığımda daha kötü bir hale girecek saçlarım. Unutkanlık ve dikkat eksikliği için b12 ve omega-3 kullanmaya başlayacağım, umarım faydası olur.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi proscar 1/4 , magnezyum, d3k2, demir

yaşlıbirkızılderili

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 05 Mayıs 2024, 01:29:30 »
hocam benim 3 ay dolmak üzere finde. saç için gözle görülür bir fark olmadı ama beyin sisi yan etkisini yaşıyorum malesef bu aralar. odaklanamama, unutkanlık vs.. Özellikle dünkü komite sınavım için çalıştığım süre boyunca hissettim bunu. Bir türlü odaklanamıyor ve kafamı veremiyordum.Fine başlamadan önceki süreçte sınavlarıma  çok daha iyi çalışıyor ve odaklanıyordum.Tabii bu psikolojik de olabilir, plasebo etkisi dediğimiz şey. Fakat ben  bırakmayı da düşünmüyorum açıkçası her ne kadar bu yan etkileri görmüş olsam da. Çünkü bıraktığımda daha kötü bir hale girecek saçlarım. Unutkanlık ve dikkat eksikliği için b12 ve omega-3 kullanmaya başlayacağım, umarım faydası olur.

Hocam 20 yaş için fin doğru mu sizce

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 05 Mayıs 2024, 04:39:29 »

Yaş önemli fakat daha da önemlisi ergenliğiniz ne durumda olduğu. Henüz ergenlik aşamaları devam ediyorsa yani ergenlik gelişiminiz durmadıysa bir süre daha bekleyin.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

yaşlıbirkızılderili

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 05 Mayıs 2024, 13:33:55 »
Yaş önemli fakat daha da önemlisi ergenliğiniz ne durumda olduğu. Henüz ergenlik aşamaları devam ediyorsa yani ergenlik gelişiminiz durmadıysa bir süre daha bekleyin.
Hocam 24 yaşındayım ergenliğimi tamamladım 2 aydır %0.2 topikal fin kullanıyorum bir süre daha kullanıcam eğer işe yaramazsa oral fine geçicem sizce verim alır mıyım bir de ömür boyu mu kullanmam gerek bu ilacı teşekkürler

kurogiri

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 05 Mayıs 2024, 22:48:57 »

kullanabilirsin
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi proscar 1/4 , magnezyum, d3k2, demir

Facebook Twitter Instagram