Gönderen Konu: Capixyl - Procapil - Redensyl vs. Minoxidil  (Okunma sayısı 901 defa)

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Capixyl - Procapil - Redensyl vs. Minoxidil
« Yanıtla #30 : 25 Mayıs 2024, 22:13:17 »
Bilimsel isimlerini sormuşsun onları da ekleyeyim.

Redensyl: Glycerin (and) Aqua (and) Sodium Metabisulfite (and) Larix Europaea Wood Extract (and) Glycine (and) Zinc Chloride (and) Camellia Sinensis Leaf Extract den oluşur. (Etken maddeler Larix Europaea Wood Extract ve Camellia Sinensis Leaf Extract dir. Çay Yaprağı Ekstresi falan diye de geçebilir birden fazla ismi var.)

Procapil bileşimi: Butylene Glycol (and) Aqua (and) PPG-26-Buteth-26 (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (and) Apigenin (and) Oleanolic Acid (and) Biotinoyl Tripeptide-1. (Aldığın üründe Biotinoyl Tripeptide-1 varsa procapil vardır.)

Capixyl ise Acetyl tetrapeptide-3 diye geçer.

Yukarda attığın ürünlerden ise alopecia nın serumunu değil de şampuanını 6, 7 aydır kullanıyorum. Bunun yanında 2 ay kadar hair 360 serum, sonrasında HC Doping dökülme karşıtı bakım serumu kullandım. Hc doping den pek memnun kalamadım ki zaten içinde capixyl yoktu sanırım. Fiyatının uygun olması sebebiyle almıştım ama aynı markanın HC Care Complex bitkisel saç bakım kompleksi var ondan menunum saçları cidden kalınlaştırıp güçlendiriyor. Ayrıca çok daha doğal ve içinde yeşil çay falan da var hani şu redensyl bileşiğinin içinde bulunan yeşil çay ancak serum şeklinde değil de bildiğin yağ şeklinde saçta birkaç saat bekletmen gerekiyor. Bu arada benim de serumum bitti şu an o yüzden hair 360 almayı düşünüyorum tekrar. Şampuanda ise alopeica fena değildi %3 kadar procapil içeriyordu ama daha iyi şampuanların olabileceğini düşünüyorum. O yüzden paraya kıyıp procapil, rendsil, saw palmetto falan içeren trichos almayı düşünüyorum kullanan varsa yorumlarsa sevinirim bu arada.

Yeri gelmişken şöyle bir çalışma yapılmış onu atmasam olmaz. Redensyl ve saw palmetto ağırlı PRP nin procapil ağırlı PRP den daha faydalı olduğu tespit edilmiş.
https://www.cureus.com/articles/155356-a-comparative-study-of-topical-procapil-with-platelet-rich-plasma-therapy-versus-topical-redensyl-saw-palmetto-and-biotin-with-platelet-rich-plasma-therapy-in-the-treatment-of-androgenetic-alopecia#!/

Bunu neden attım çünkü bu 3 bileşiğin birlikte yer aldığı ürünleri kullanmak yerine procapil içermeyen ancak diğerlerini içeren ürünleri kullanmak isteyebilirsin. Ya da istersen procapili ayrı olarak kullanabilirsin çünkü bu 3 bileşiğin bir arada yer aldığı ürünleri Türkiye de bulmak oldukça zor üstelik böylesine bilimsel çalışma varken garip. Artık birlikte tek bir üründe yer aldıklarında daha az mı etkili oluyor faydaları mı azalıyor orasını bilemiyorum. Ama ille de bu 3 etken maddeyi de birlikte alacağım dersen kolayca bulabileceğin yukarda yazdığım ürünlerin yanında şu siteyi de inlemeni tavsiye ederim ancak burada yer alan serumları bulman biraz zor olabilir yine de faydalı bilgiler var işine yarar.
https://www.hairlosscure2020.com/redensyl-capixyl-procapil-and-baicapil/

Senin de benim gibi bu 3 etken maddeye ağırlık verdiğini düşündüğüm için bu kadar kadar detaylı yazıyorum :)

Redensly,capixyl ve procapil üçü bir arada kullanılınca etkilerinin sıfır olma ihtimali mi var mı. dediğin gibi ortada bilimsel bir yazı olmasına rağmen bu üç etken maddeye sahip çok bir ürün yok hatta yok

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #31 : 25 Mayıs 2024, 22:27:47 »
Redensly,capixyl ve procapil üçü bir arada kullanılınca etkilerinin sıfır olma ihtimali mi var mı. dediğin gibi ortada bilimsel bir yazı olmasına rağmen bu üç etken maddeye sahip çok bir ürün yok hatta yok
Redensly dışında diğerlerinin bilimsel  herhangi bir geçerliliği yok .

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 26 Mayıs 2024, 02:39:33 »

Procapilin yok mu ben var diye biliyorum. üstteki arkadaşın attığı yabancı forumda redensly’den ve capixylden sonuç alan sayısı baya bir fazla. inanamayacaksınız ama onlar garip bir şekilde procapile çöp diyorlar. onlara göre içlerinden etkisi en düşük olanı procapilmiş fakat bizdeki tüm şampuanlar ve losyonlar procapil üzerine kurulu. belki de hair of istanbul gibi saç ekim merkezlerinin instagram fotolarındaki yabancılarının saç ekim sonuçlarının çok iyi olması bu yüzdendir :)

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 26 Mayıs 2024, 02:43:21 »

Bu da procapil redensly ve capixylin üçünün beraber kullanılmasının minoxilden daha iyi olduğunu gösteren bir çalışma
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2024, 00:44:06 Gönderen: Hintell »

Ozgurclkgl

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #34 : 13 Haziran 2024, 22:02:56 »
O paraya o ürün çöp kardeş bana sorarsan 300 400 tl bişi olsa bişi demem de 50x30 dan 1500 tl eder bu ülkede böyle ürünler uzun vade tüketilemez mantıklı değil alınıp kullanılması.

Serkan aygına bu ilacı üreten firmayla yani elit pharma ile görüştüm bugün. Aynı ilacı kendileri "Md Clinical hair repar serum" olarak satıyor.Kendi sitelerindeki fiyatıda hemen hemen serkan aygınla aynı yani 55 usd civarında. Biraz nette araştırdım aynı ürünü saç ekimci murat makascıda satıyor ve fiyatıda 750 lira. İçerikler tamamen aynı. Yeşil olan üretici firmanın sattığı ürün. Bu firmanın aynı içeriklere sahip trendyolda satılan bir serumu daha var( enalttaki resimdeki ürün ) onun fiyatıda 300 lira civarında. Aralarındaki bu fiyat farkını anlayamadım

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 14 Haziran 2024, 19:12:27 »
Kullandığım kutunun fotoğrafını atıyorum içinde redensyl, procapil, capixyl dahil olmak üzere birçok etken madde var.

İnternette satılan birkaç site var nasıl bulamadınız. Ama tam orjinalliğinden emin olmak için eczanelerden bakmanızı tavsiye ederim. Sitesinde yer alan anlaşmalı bayiler şunlar.
https://www.krcderma.com/bayilerimiz/
bu ürünü kullanan var mı şok dökülme etkisi yaratıyormu

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 14 Haziran 2024, 20:10:39 »
bu ürünü kullanan var mı şok dökülme etkisi yaratıyormu

Ben 3 günde 1 kullanıyorum yaratıyor.

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 14 Haziran 2024, 22:56:05 »
Ben 3 günde 1 kullanıyorum yaratıyor.
hocam hangisi ve şuan kaçıncı aydasınız

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 15 Haziran 2024, 00:21:29 »
hocam hangisi ve şuan kaçıncı aydasınız

Hair 360 ilk 10 gün hergün kullandım çok fazla döktüğü için şimdi 3 günde 1 kullanıyorum. diğer günler evocapil kullanıyorum. evocapil bitmek üzere prozinc spreyini alıcam onu denicem bi de

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #39 : 15 Haziran 2024, 12:51:22 »
Hair 360 ilk 10 gün hergün kullandım çok fazla döktüğü için şimdi 3 günde 1 kullanıyorum. diğer günler evocapil kullanıyorum. evocapil bitmek üzere prozinc spreyini alıcam onu denicem bi de

Genelde işe yarayan destekler en başta çok saç döküyor buda öyle bir şey olmasın.
Gerçi hair 360 tan çokta faydalı bir şey beklenmez heraldev :)

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 16 Haziran 2024, 15:32:20 »
the ordinary olanı yurtdışından sipariş ettim 1 aya gelecek güncellerim burayı

Facebook Twitter Instagram