Gönderen Konu: Topikal Fine geçtim (Diffuse Thinning) Yorumlarınızı Bekliyorum  (Okunma sayısı 4075 defa)

Alper1

• Sr. Member
Ynt: Topikal Fine geçtim (Diffuse Thinning) Yorumlarınızı Bekliyorum
« Yanıtla #60 : 01 Haziran 2024, 23:34:27 »
hocam geçen seneki saçlarım ve şuanki saçlarım arasında o kadar fark var ki ondan çok korkuyorum artık son raddelerdeymişim gibi geliyor minoxil kullandım 1 yıl işe yaradığnı düşünüyorum ama dökülmeye hiç bir katkısı olmadı tekrar başlasam iyice seyrelir mi saçlarım ondan korkuyorum bilemiyom şuan da dökülme devam ediyor dökülmem dursa daha iyi olacak ama bilemiyom valla çıkmazdayım
Hocam ben fotoğrafları incelediğimde bariz şekilde kalınlaşmalar görüyorum özellikle taç bölgesinde güzel sonuç vermiş. Açıkcası ben 3 ayda bu kadar iyi sonuç beklemezdim fakat minimum 6-7 ay bekleyeceğinizi unutmayın bu hem topikal için hemde oral finasterid için geçerli bir süre 3-4 ay daha sabredin bence sonuçlar çok iyi olacak.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #61 : 02 Haziran 2024, 00:06:16 »
Hocam ben fotoğrafları incelediğimde bariz şekilde kalınlaşmalar görüyorum özellikle taç bölgesinde güzel sonuç vermiş. Açıkcası ben 3 ayda bu kadar iyi sonuç beklemezdim fakat minimum 6-7 ay bekleyeceğinizi unutmayın bu hem topikal için hemde oral finasterid için geçerli bir süre 3-4 ay daha sabredin bence sonuçlar çok iyi olacak.

hocam umarım öyledir ya ben farkedemiyorum hiç gelişme bu yorumunuz beni çok sevindirdi bakalım devam edicem kullanmaya
Topikal Fin %0.1

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #62 : 02 Haziran 2024, 13:18:33 »
Ben pek bi gelişim göremedim yalan olmasın, Direk Vertexe bakarak bunu söyleyebilirim zamana bırak 5 6 ay daha kullan.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #63 : 02 Haziran 2024, 14:17:26 »
Ben pek bi gelişim göremedim yalan olmasın, Direk Vertexe bakarak bunu söyleyebilirim zamana bırak 5 6 ay daha kullan.

hocam kullanicam mecbur
Topikal Fin %0.1

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #64 : 02 Haziran 2024, 14:57:28 »
Dupa ile baş etmesi çok zordur direk oral tedaviye geçmek daha mantıklı hem fin hem min konusunda

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #65 : 02 Haziran 2024, 22:17:06 »
Dupa ile baş etmesi çok zordur direk oral tedaviye geçmek daha mantıklı hem fin hem min konusunda

dupa ne hocam oral fin 1.5 ay kullandim yan etki olarak tinnitus yapti onun icin topikale gectim 3 ay oldu bi 3 ay daha sabrermek istiyorum yoksa mecbur orala gecicem
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #66 : 06 Haziran 2024, 01:05:28 »
Losyonda sanırım caffein ekleyen ilk ben olabilirim forumda ozaman yazmıştım azaleik ilk etapta hafif yanma yapar bu çalıştığini gösterir şuanda aynı losyona devam ediyorum kalınlık ve ince saclarda etkisini gösteriyor saw saw palmeto da ekleyebilirsiniz hayırlısı olsun 👍🏻

hocam losyon anlıma damlayınca yakıyor ama kafa derimi yakmıyor o kadar seviyede acaba yediremiyor muyum yoksa normal mi anlımı yaktığı kadar yakmıyor ama yinede yanma var
Topikal Fin %0.1

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #67 : 06 Haziran 2024, 17:27:29 »
1 senedir topikal fin kullanıyorum.Vertexte iyilesme sagladim ama ön bölge hep geriledi. Ara ara artti ara ara azaldi ama dökülme hep devam etti.son 3 gündür saçlarım birdenbire tüy gibi incelip aşiri dokulmeye başladı.Bunun sebebini bilem var mı? Birden bu kadar gücsüzlesmesinin sebebi nedir

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #68 : 06 Haziran 2024, 19:29:05 »
1 senedir topikal fin kullanıyorum.Vertexte iyilesme sagladim ama ön bölge hep geriledi. Ara ara artti ara ara azaldi ama dökülme hep devam etti.son 3 gündür saçlarım birdenbire tüy gibi incelip aşiri dokulmeye başladı.Bunun sebebini bilem var mı? Birden bu kadar gücsüzlesmesinin sebebi nedir
Demek ki fin ön bölgende hiç işe yaramıyor hocam dökülmeler devam edecektir muhtemelen. Zaten topikal fin kullanıyormuşsunuz neden içine min eklemediniz ikisi birlikte çok güzel çalışır.
  • Yaşınız 22

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #69 : 06 Haziran 2024, 19:55:04 »
Demek ki fin ön bölgende hiç işe yaramıyor hocam dökülmeler devam edecektir muhtemelen. Zaten topikal fin kullanıyormuşsunuz neden içine min eklemediniz ikisi birlikte çok güzel çalışır.
Kesinlikle haklisiniz.Topikal kullanıyorken minoxidil eklemek lazım.Forumdaki önyargıdan dolayı mi çok çekiniyorum.Minoxidil çok agresif bir ilaç.Finasteridle beraber muhteşem sonuçlar çıkarıyor.Evet ön bölgemde işe yaramiyor onu kabullendim zaten ekim yaptıracagim en uygun zamanı bekliyorum ama saçımın genel dökülmesi ve kalitesi birden düştü.Ben ona üzülüyorum.Birdenbire tüy gibi oldular.

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #70 : 06 Haziran 2024, 20:04:42 »
Kesinlikle haklisiniz.Topikal kullanıyorken minoxidil eklemek lazım.Forumdaki önyargıdan dolayı mi çok çekiniyorum.Minoxidil çok agresif bir ilaç.Finasteridle beraber muhteşem sonuçlar çıkarıyor.Evet ön bölgemde işe yaramiyor onu kabullendim zaten ekim yaptıracagim en uygun zamanı bekliyorum ama saçımın genel dökülmesi ve kalitesi birden düştü.Ben ona üzülüyorum.Birdenbire tüy gibi oldular.
Normalde bende minoksili tavsiye etmem çünkü her gün onu sürmekle uğraşmak ve bırakınca bütün saçların gitmesi gibi sevmediğim yanları var ama zaten topikal fin kullanıyormuşsunuz o yüzden süreden bir kayıpta olmaz. Bu arada Oral fin denediniz mi yoksa yan etki mi gördünüz?
  • Yaşınız 22

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #71 : 06 Haziran 2024, 20:11:33 »
Normalde bende minoksili tavsiye etmem çünkü her gün onu sürmekle uğraşmak ve bırakınca bütün saçların gitmesi gibi sevmediğim yanları var ama zaten topikal fin kullanıyormuşsunuz o yüzden süreden bir kayıpta olmaz. Bu arada Oral fin denediniz mi yoksa yan etki mi gördünüz?

Fin kullanip etkisini görenler de minox döngüsü daha az oluyor kimisinide etkilemiyor. Minox baslandiyda buna tabiki uzun yıllar devam etmek gerek aslında altinyedi aydan sonra bir gün arayla kullanıp daha sonrasında haftada üçe düşürmek yeterli oluyor. Bazı arkadaşlar bunu yapmıyor ve usanır hale geliyorlar keza bu gibi vakalarda kullanmakta fayda var

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #72 : 06 Haziran 2024, 20:23:33 »
Topikal başladım direkt olarak.Sistemik dolasima katildigini kesinlikle dusunuyorum.Belki oral alsam daha az yan etki görecegim ama bunda topikalin psikolojik etkisi çok fazla.Çalışan sistemi bozmamak adına topikalden devam ediyorum.Yan etki olarak kesin diyeceğim bir şey olmadı

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #73 : 17 Haziran 2024, 20:47:27 »
4. ay güncellemesi topikal finde tam 4 ay oldu fakat gözle görülür bir değişiklik farkedemedim ve dökülme aynı en az iki ay daha kullanmayı düşünüyorum dökülme minimuma inmeden önce minoxile başlamakta istemiyorum yorumlarınızı bekliyom

Topikal Fin %0.1

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #74 : 17 Haziran 2024, 21:55:23 »
6.ayda istediğiniz gibi olmazsa bile yine de devam edin hocam bu tip ilaçlar bazılarında 6 bazılarında 1 yıl gibi sürelerde çok güzel sonuç veriyor yani biraz daha fazla süre geçse bile umursamayın. Mutlaka iyi sonuç alacaksınız sadece sabır işi.
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram