Gönderen Konu: Dupa mıyım??  (Okunma sayısı 360 defa)

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dupa mıyım??
« : 06 Şubat 2024, 17:30:58 »
Arkadaşlar ben bu saç dökülmesine anlam veremedim. Tepe kısmı ve şakakları ekledim.kulak üstleri de seyrek ileride ekim için sıkıntı yaratır mı acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim aşırı takmış durum dayım
Yaş 23

Alper1

• Sr. Member
Ynt: Dupa mıyım??
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2024, 19:19:38 »
Dökülme tipine bakılırsa norwood 7 gibi gözüküyor arka taraf neredeyse donör bölgeye kadar inmiş ve seyrelmiş fakat tepe kısmı gayet iyi gözüküyor.
Kulak üstü seyrelmesi bende de var o dupa değil retrograde alopecia.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2024, 22:38:39 Gönderen: Alper1 »
  • Yaşınız 22

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2024, 19:33:45 »
İleride Ekim olmaz mı yani kardeşim çok fazla dökülmem yok 3 günde bir duş alırken 50 civarı dökülüyo yastıkta 3-4 tane  görüyorum 

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2024, 22:36:47 »
İleride Ekim olmaz mı yani kardeşim çok fazla dökülmem yok 3 günde bir duş alırken 50 civarı dökülüyo yastıkta 3-4 tane  görüyorum
Şuan anladığım kadarıyla dökülmeniz yeni yeni başlamış bu iyi bir şey fakat erkenden önlem almazsanız retrograde alopecia donör bölgeyide etkileyecek ve ekim işi biraz hayal olucak o yüzden doktor kontrolünde erkenden finasterid veya dutasteride başlayın geciktirmeyin.
Erkenden farketmen gerçekten büyük bir şans.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2024, 22:37:46 »
Daha önceden doktora gittiniz mi?
  • Yaşınız 22

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2024, 22:46:19 »
Gittim birisi seboreik dermatit olduğunu saçın dökülmez dedi loprox verdi loprox kullanınca saç dökülmem arttı bırakınca azaldı. Sonra başka bi doktora gittim bana söylemedi ama diffüz alopesi yazmıştı reçeteye stresi bırak dedi. Başka bi doktor stresten olmuş dedi  salladı. Anlamadığım nokta 85 yaşındaki dedemin bile saçları dururken dayılarda amcalarda saçı dökülen yokken ben de nasıl oldu kabullenemiyorum. Finasteride başlamaya korkuyorum gerçekten çünkü ileride evlilik çocuk durumu meselesi olucak sıkıntı çıkar diye çekiniyorum açıkçası

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2024, 22:48:04 »
Bir de d vitamini çok düşük diğer değerler normal seviyede

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2024, 23:26:31 »
Gittim birisi seboreik dermatit olduğunu saçın dökülmez dedi loprox verdi loprox kullanınca saç dökülmem arttı bırakınca azaldı. Sonra başka bi doktora gittim bana söylemedi ama diffüz alopesi yazmıştı reçeteye stresi bırak dedi. Başka bi doktor stresten olmuş dedi  salladı. Anlamadığım nokta 85 yaşındaki dedemin bile saçları dururken dayılarda amcalarda saçı dökülen yokken ben de nasıl oldu kabullenemiyorum. Finasteride başlamaya korkuyorum gerçekten çünkü ileride evlilik çocuk durumu meselesi olucak sıkıntı çıkar diye çekiniyorum açıkçası
İşin içine genetik girince yakın akrabalarda olmasa bile 100 sene önce yaşayan bir büyüğünüzde bile kellik olursa oradan bile geçebiliyor genetik işi çok karışık.
Dermatitten kaynaklandığını sanmıyorum çünkü saçın tepesinde bir şey yokken arkasının dökülmesinin bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Zaten kulak üstü dökülmede genetik dökülmenin bir çeşididir.
Flaşla kulak üstü kısmınında fotoğrafını yükleyebilir misiniz?
  • Yaşınız 22

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2024, 23:33:34 »
.

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2024, 23:34:57 »
Finasterid kısırlık veya speem kalitesi düştüğü için doğan çocukta bi engel teşkil ediyor mu acaba???

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2024, 00:58:21 »
Finasterid kısırlık veya speem kalitesi düştüğü için doğan çocukta bi engel teşkil ediyor mu acaba???
Kısırlık yapmaz o hurafe fakat sperm kalitesini düşürür bu yüzden de çocuk yapmaya karar vermeden önce 1-2 hafta ilaca ara verilmesi tavsiye ediliyor bu aralıkta ilaç zaten vücuttan çoktan çıkmış oluyor yani bir riskte kalmıyor.
  • Yaşınız 22

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2024, 14:31:55 »
Finasteridi  haftada kaç gün ne kadar dozda kullanmalıyım

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2024, 20:37:00 »
Finasteridi  haftada kaç gün ne kadar dozda kullanmalıyım
Her gün 1mg veya 1.25 mg yeterli. Kullanmadan önce doktorunuza gidip tahlil istemeyi unutmayın özellikle testosteron ve östrojen gibi hormonlara bakılması önemli. Zaten doktorunuza finasteride başlamak istiyorum dediğiniz zaman o sizi yönlendirir.
  • Yaşınız 22

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2024, 20:40:12 »
Kardeşim tavsiyenden sonra biraz araştırdım da 0.25 mg ile 1 mg arasında çok fark olmadığını söylüyorlar bir de unutkanlık gibi yan etkisi de varmış bu sene de sınav senesi nasıl yapayım bilmiyorum dediğin kadar vahim mi durum?? Aşırı taktım  bi gidişle 30 una ulaşamayacağım galiba

Keladay10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 07 Şubat 2024, 20:41:31 »
Bir de bende de retrograde var demiştin sen de finasterid surumu tersine çevirdi mi veya durdurdu mu?

Facebook Twitter Instagram