Gönderen Konu: Forumla Ilgili Oneriler  (Okunma sayısı 1422 defa)

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Forumla Ilgili Oneriler
« : 02 Ocak 2018, 21:35:14 »
Onemli Not:] Sevgili adminler, bu konunun yeri bu alt forum degil biliyorum ama en cok burasi okundugu icin ozellikle buraya aciyorum. Olabildigince cok kisi tarafindan gorulmesi ve en cok fikir uretimi elde edilmesi hedefindeyim. Bu bakimdan en azindan bir muddet yukari sabitlerseniz sevinirim.

Sevgili Forum Ahalisi,

Bu forumun bizlere ne kadar yardimci oldugunu, sac ekimi ve doktor secimi konusunda ne kadar bilgilendirdigini, ekim yol haritasini olusturma konusunda ne kadar onemli oldugunu hepimiz biliyoruz. Bunun yaninda eminim arkadas kazanma gibi cok guzel bir amaca da hizmet etmis oluyor bizler farkinda olmasak da.

Forumun bizlere katkisini daha da arttirmak adina benim iki tane onerim var ve bunlari sizlerle paylasmak istiyorum. Sizlerin de fikirlerinizi paylasmaniz, varsa onerilerinizi ortaya koymaniz forumun verimliligini daha da yukari cekme anlaminda cok onemli.

1- Doktor/ekim merkezleri icin alt forumlar: Bildiginiz uzere bir doktorun/merkezin ekim sonuclarini gormek istedigimizde sayfalarda dolasip ilgili ekimlere bakmak, bazen de arama yapmak durumunda kaliyoruz. Bu efektif bir yontem degil ve foruma da teknik anlamda yuk olur (daha once 3 forumda yoneticilik yaptim, birinin de sahibiydim) Bunun yerine her doktor icin olmasa da, en cok bilinen, ekim yapilan doktorlarin/merkezlerin birer ufak alt forumu olsa, o doktorda/merkezde yapilan butun ekimler o forum altina toplansa, istedigimiz sonuclari bir arada gormek adina cok faydali olur. Yurt disi forumlarda buna benzer uygulamalar var. Bir konu acildiktan bir muddet sonra (ornegin 30 gun sonra) ayni doktorun yaptigi ekimlerin oldugu alt foruma tasinirsa insanlar cok rahatlikla ilgili doktorun/merkezin tum sonuclarini bir arada gorebilirler.

2- Duzenli bulusmalar: Merak ettigimiz ekimlerin sonuclarini ancak ve ancak fotograf olarak gorebiliyoruz. Fotolarin bazilari flu olabiliyor, bazilari yeterli isik seviyesinde olmayabiliyor, istedigimiz acidan cekilmemis olabiliyor. Kisacasi gormek istedigimiz ekim sonuclarini istedigimiz gibi detayli olarak goremiyoruz. Konu sahibine 'bir de su acidan cek koy' gibi isteklerle geliyoruz. Hem konu sahibine ekstra zahmet verebiliyoruz, hem de istenilen acidan ve yakinliktan paylasilmayinca insanlarin aklinda soru isaretleri olusuyor. Bunlarin yerine lokal bulusmalar muthis faydali olur diye dusunuyorum. Ozellikle ilk basta Istanbul ve Ankara'da, duzenli olarak (ornegin aylik) bulusmalar duzenlenebilir. Hintell Istanbul, Ruhi Ankara'da yasiyor bildigim kadariyla ve onculuk edebilirler ilk birkac bulusmaya. Bulusma tarihleri ve yeri forum uzerinden planlanir. Bir alt 'Bulusma Forumu' acilir ve orada ayrintilar kararlastirilir. Boylelikle isteyenler ekim sonuclarini yuz yuze gormus, tam anlamiyla fikir edinmis olur. Yogunluk, dogallik, donorun durumu vs konularinda canli ornegi gormek buyuk fayda saglayacaktir.

Onerilerim hakkindaki yorumlarinizi bekliyorum. Baska onerileriniz varsa lutfen paylasin; hep beraber tartisalim.

Tesekkurler,
Kaya

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Forumla Ilgili Oneriler
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2018, 22:42:35 »
1. Konu ile alakalı Hintell zaman ayırıp bütün asmed Ekim’lerinin linklerini bir konuda toplamıştı. Konu sahipleri kendileri biraz zaman harcar ise kendi merkezleri ile alakalı çalışmayı yapabilir. Onun dısında direk başlık altında toplamak , güncel sonucları takip edebilmek adına sıkıntılı olur diye düşünüyorum Ki daha oncede bu tarz bir talep gündeme geldi aynı şekilde  cevap hakkımı kullanmış idim.

2. Buluşma konusunda fikir çok mantıklı... bu forum gerçekten kullanıcılarının kalitesi açısından değerlendirildiğinde başarılı bir forum.. sanal dostlukların gerçek arkadaşlıklara dönüşmesi açısından da faydası olacağını düşünüyorum..
(Bu Arada buluşma falan olursa akşam 7 den sonra olsun:) , yoksa forumun yarısı gelmez görüşmeye:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2018, 23:33:39 »
emek verıp bu güzel yazıyı bizler için hazırlayıp  ve fikirlerini paylaştıgın  için teşekürler kaya
bunu çok fazla düşündük ama malesef suan uygun degil sloocer ın da dedigi gibi çünkü çok fazla konu çok fazla ekım merkezı var göz onunde olması lazım bu konuların yoksa herkes bılındık doktorların konusunu takıp eder agırlıklı olarak sımdı soru soranı tek sayfadan goruyoruz ve cevaplıyoruz ama ozaman göremeyız x bır merkezin konusunu yabancı forumlardaki doktorlar burda olsa ozaman ayırırdık :)
o yuzden de google arama koyduk bıraz bu konuda yardımcı olsun diye

buluşmaya gelınce bir gün neden olmasın :)
Global Moderator

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2018, 00:55:00 »
Forumu doktorlara göre ayırma fikrinin bencede pek uygulanabilirliği yok gibi ama ankara ve istanbul saç ekim merkezleri olarak ikiye ayrılabilir.
Buluşma fikri fikri ise uygulanabilir :) Aslında her kes kendi şehrindeki konu sahibine ulaşabilir merak edip canlı görmek isteyen olursa bence konu sahiplerinin pek itirazı olmaz bu sadece denenmiyor yada denemiyoruz..

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2018, 14:27:30 »
Bencede merak ettiğiniz arkadaslarla iletişime gecıp bi kahve daveti yapabılırsınız onun oturduğu yere yakın bıyerde bu sekılde size hayır demez üşenmezde sizde gidip canlı görürsünüz saçlarını inanın resimle canlı görmek arasında dünya kadar fark var kendinize iyilik etmiş olursunuz .sahsen benden Dr.Koray Erdoğan a ektiricem saçlarını görmek istiyorum talebinde bulunan herkesle görüşürüm gelsın baksınlar insanlık ölmedi:) saymadım ama çok fazla kisi ile bu sekılde görüştüm üstüne yemekte ısmarladım:))) hepside kaliteli insanlardı hatta bu sayede bi Savcı arkadasla güzel dosluk bile kurduk kendiside ektiricek ama suan ki siyasi karısıklık nedeniyle ertelemek zorunda kaldı.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2018, 14:46:59 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2018, 14:54:20 »
Bencede merak ettiğiniz arkadaslarla iletişime gecıp bi kahve daveti yapabılırsınız onun oturduğu yere yakın bıyerde bu sekılde size hayır demez üşenmezde sizde gidip canlı görürsünüz saçlarını inanın resimle canlı görmek arasında dünya kadar fark var kendinize iyilik etmiş olursunuz .sahsen benden Dr.Koray Erdoğan a ektiricem saçlarını görmek istiyorum talebinde bulunan herkesle görüşürüm gelsın baksınlar insanlık ölmedi:) saymadım ama çok fazla kisi ile bu sekılde görüştüm üstüne yemekte ısmarladım:))) hepside kaliteli insanlardı hatta bu sayede bi Savcı arkadasla güzel dosluk bile kurduk kendiside ektiricek ama suan ki siyasi karısıklık nedeniyle ertelemek zorunda kaldı.

saclar onemli degil , yemek ismarlarim dersen yemege gelirim:)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2018, 15:15:11 »

saclar onemli degil , yemek ismarlarim dersen yemege gelirim:)
canın saolsun :)
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram