Gönderen Konu: Thehairclinic/ Dr. Ahmet Tosun/ DHİ tekniğiyle sıklaştırma/ 3300 greft  (Okunma sayısı 647 defa)

alperco

• Jr. Member
  • **
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=9027.0

bu ilk saç ekimi deneyimim 4100 greft ekilmişti. sonuçtan ve çizgiden gayet memnundum fakat sonrasında finasteridle saç dökülmesini durdurduğumu mevcut saçları koruduğumu fark edince kalan donörümü de genç yaşta kullanmak istediğimi fark edip 2. kez saç ektirmeye karar verdim.
Saçlarımı kestirmek istemediğim için DHİ tekniğiyle yaptırdım.
Önceki ekimi Bilgehan Aydın'ın kliniğinde yaptırmış olsam da ön hattı çizen ve kanalları açan (fue) Ahmet Tosun olduğu için tekrardan ona gitmem gerektiğini düşündüm. bilgehan aydın ile yolları ayırıp ayrı bir klinikte şuan The Hair Clinic. açıkçası beklemediğim kadar ilgiyle karşılaştım gerçekten hizmet kalitesi yüksekti ve kar amacı güdülmeden çalışan sıcakkanlı insanlardı her biri. güler yüzlü eğlenceli bir ortamdı ama işlerine de gayet özen gösteriyorlardı steril çalışıyorlardı dikkat ettim.

Tekrardan Ahmet Tosunu tercih etmemdeki en büyük sebep 5 yıl önce yaptırdığım saç ekimini şuana kadar kimse fark etmedi ben söylediğimde ise şaşırdılar doğallık o derece iyiydi. sadece sıklık biraz az olduğu için ben söyledikten sonra evet olabilir diyenler oldu ancak 4100 greftle o kadar açık alanı doldurma konusunu bence çok iyi yönetmiş geri dönüp baktığımda anladım.

IGF ile ilgili çok soru soran olmuş burdan onlara da cevap vereyim. IGF bana göre henüz hala biraz test aşamasında olmakla beraber yan etkileri de tam bilinmiyor. mesela bendeki seboreik dermatiti ıgf yapmıştı o dönem. çünkü normalde bu hastalık kronik olur ama sadece ıgf kullandığım dönem olup sonrasında geçti. bir diğer yan etkisi de bazı saçlarımı kıvırcık yapmış olmasıydı. onun da haricinde bir süre sonra direnç geliştiği kanaatindeyim. o yüzden PRP tarafına biraz daha sıcak bakıyorum artık. ancak uzun vadede onun da etkileri tartışmalı.

Şuan sadece finasterid ve günde 1 xpecia kullanıyorum düzenli yani son 4 yıldır böyle devam ediyor ve gayet memnunum genetiğim Norwood 7 olmasına rağmen uzun vadede gayet iyi korudu finasterid. ve yan etkilerinden endişe edenlere youtubeda Kevin Mann i dinlemeleri gerektiğini düşünüyorum. tamamen NOCEBO etkisi yani psikolojik. kendim denedim gördüm emin olabilirsiniz yani kısaca "hiçbir şeyi kafaya takmadan FİNASTERİD kullanın arkadaşlar."

Şimdi buraya ekimden önceki ve ekimden sonra çekilen fotoğrafları atacağım. ancak saçları kestirmediğim için sürecin geri kalanında çok net fotoğraflar atamayabilirim yani göründüğü kadar atmaya çalışacağım.

alperco

• Jr. Member
  • **
Ekimden önce

alperco

• Jr. Member
  • **
Ekim günü

alperco

• Jr. Member
  • **
1. Gün

alperco

• Jr. Member
  • **
2. Gün

leventoğlu

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun şimdiden
ilk operasyon sonrası görüntünde gayet iyi saçlar uzun olduğu için kestirmeden yapılması da güzel
çizginin değişmemesi de ilk seanstan ne kadar mutlu olduğun da anlaşılıyor
gördüğüm kadarı ile aralara baya ekilmiş ama dikkatli ol saçlara takılıp çıkmasın kökler
  • Ekim Tarihi: 29.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi ahmet tosun (thehairclinic)
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi the mossi london

alperco

• Jr. Member
  • **
hayırlı olsun şimdiden
ilk operasyon sonrası görüntünde gayet iyi saçlar uzun olduğu için kestirmeden yapılması da güzel
çizginin değişmemesi de ilk seanstan ne kadar mutlu olduğun da anlaşılıyor
gördüğüm kadarı ile aralara baya ekilmiş ama dikkatli ol saçlara takılıp çıkmasın kökler
açıkçası bu seansta saçların yüzde kaçı çıkacağına çok takılmıyorum çünkü her nedense 3300 daha ekildiği için beni tatmin edecek kadar bir yoğunluğa ulaşacağını düşünüyorum. ama dikkat de etmeye çalışıyorum elimden geldiğince. biraz zor oluyor da sıkıntı değil. teşekkür ederim yorumunuz için

yigitozkan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun güzel bir sonuç olacağına benziyor zaten ilk ekim iyi sonuçlanmış 2. sıklaştırma ile iyice yoğunlaşacaktır. Bende senden 1 hafta önce Ahmet Tosun'da ekim işlemimi yaptırdım belirlenen ön çizgi yapımız mevcuttaki saç oranımız da çok yakın , konuyu takip edeceğim bende  :)  Ahmet hoca ve ekibi gerçekten mükemmel en büyük şansım diyebilirim kendileri ile tanışmam temiz bir ortam sıcak kanlı bir iletişim titiz işçilik güzel sonucu beraberinde getiriyor
  • Ekim Tarihi: 26.01.2024
  • Ekim Merkezi ismi Ahmet Tosun - The Hair Clinic / www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=34270
  • Greft Miktarı 4850
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Mossi Vitamin , Proscar 1/4 , Mossi Ozon Oil Serum

alperco

• Jr. Member
  • **
4 ay oldu sayılır
Durumlar bu şekilde yeni çıkanlar kısa kaldığı için çok anlaşılmıyor daha net fotoğraf çekmeye çalışırım

alperco

• Jr. Member
  • **
Burda soldaki fotoğraflar 50. Gün civarı. Sağdaki fotoğraf ise ondan tam 1 ay sonrası. Ekim sonrasında 50. Güne kadar bu şekilde o bölgedeki saçlarımda incelme oldu. Klinikten aslında ayda bir prp önermişlerdi. Ancak ben 50. Günde gidebildim yaptırmaya. 50. Günde yaptırdım ve 80. Günde de yaptırmaya gittiğimde bayağı bir kalınlık artışı olmuştu bunu sizle paylaşmak istedim ekimden sonra prp önemli. Ben prp + mezoterapi şeklinde yaptırdım ve böyle bir fark oldu.

Şimdi planım şu yönde. Haziranın başında 3. Kez prp yaptırmış olacağım. Sonrasında 2 ayda veya 3-4 ayda bir şeklinde devam edeceğim ömür boyu. Sonuçları buraya da atarım.

alperco

• Jr. Member
  • **
Bu da donör saha.
Saç kısayken bulamadım açıkçası ama zaten o zaman da öyle rahatsız eden bir görüntü yoktu diye hatırlıyorum hem de uzun kullandığım için sorun olmuyor.
Henüz saç uzunluğunu düzeltmedim birkaç ay sonra kestirebilirim kendime yakıştırmazsam o zaman da atarım buraya donör sahayı daha net bir ışıkta.

Alper1

• Sr. Member
Donör bölgenin yoğunluğu ve saç kalınlığı çok iyiymiş hocam. Oradan 2-3 kel adama saç çıkar  ;D
  • Yaşınız 22

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi haline göre güzel duruyor saçların gelişimi sürece göre dostum umarım zamanla daha da güzel olur
Global Moderator

Exsaç

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam hayırlı olsun sıklaştırma ekiminiz başarılı görünüyor, DHI ekimini Ahmet bey bizzat kendisi mi ekti yoksa ekibi mi ekiyor? Süre olarak ne kadar sürdü

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
güzel bir sonuç gelecek ekim şimdiden kendini belli etmiş hocam .donör bölgeninde maşallahı var.

Facebook Twitter Instagram