Gönderen Konu: Minoxil forte kullanıyorum saç döküyor  (Okunma sayısı 962 defa)

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxil forte kullanıyorum saç döküyor
« : 31 Ocak 2024, 12:17:47 »
Merhaba yaklaşık 15-20 gündğr minoxil forte kullanıyorum normal olan dökülmemden çok daha fazla dökülüyor araştırdığımda bu dökülmenin ilk 2 ay civarı olduğu ve normal olduğu söyleniyor. Bilgisi olup yardımcı olabilecek var mı saçımda seyreklik yok şakakların ora biraz açılmıştı daha fazla dökülme artmasın diye kullanıyorum bide yaşım 17

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil forte kullanıyorum saç döküyor
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2024, 12:19:01 »
Doktor tavsiyesi üzerine kullanıyorum

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2024, 12:42:37 »
Merhaba yaklaşık 15-20 gündğr minoxil forte kullanıyorum normal olan dökülmemden çok daha fazla dökülüyor araştırdığımda bu dökülmenin ilk 2 ay civarı olduğu ve normal olduğu söyleniyor. Bilgisi olup yardımcı olabilecek var mı saçımda seyreklik yok şakakların ora biraz açılmıştı daha fazla dökülme artmasın diye kullanıyorum bide yaşım 17
mademki başladın sakın dokuluyor diye bırakma.dedigin gibi ilk 2 ay normal sonra hepsi geri çıkacak inşallah. Konazol şampuan da kullanmanızı tavsiye ederim 3 günde bir. Kafada 5 dk bekletip durulayın.sakaklarda dermastamp ile minoxil çok daha etkili oluyor bilginiz olsun
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Trichosol baz+%0,1 finanteride+%2 minoxidil+Peptid+Hidrolize Buğday proteini+%0,02 retionik asit karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.Haftada 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Minox Man tablet günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2024, 12:52:05 »
mademki başladın sakın dokuluyor diye bırakma.dedigin gibi ilk 2 ay normal sonra hepsi geri çıkacak inşallah. Konazol şampuan da kullanmanızı tavsiye ederim 3 günde bir. Kafada 5 dk bekletip durulayın.sakaklarda dermastamp ile minoxil çok daha etkili oluyor bilginiz olsun

Derma roller kullanıyorum hafatada 2 kez ve derma roller kullandığım günler işte doğal yağlar da sürüyorum saçıma argan, hint, hindistan cevizi gibi şu an şakaklarda küçük küçük tüylenmeler var ama beni korkutan şey minoxilin sebep olduğu dökülmenin hiç durmayacak olmayışı yani ya hep dökülmeye devam ederse diye korkuyorum ama doktor dökülen saçlar yerine daha sağlıklı saçlar çıkıyor dedi fakat baxı forumlarda insanlar minoxil hakkında kötü şeyler yazmışlar: hiçbir işe yaramıyor 1 yıldır kullanıyorum daha çok döktü gibi biraz da tedirgin oldum şahsen. Ayrıca şimdi bıraksam da başladığım için dökülmelere sebep olur diye de bırakmak da istemiyorum fakat dökülme hiç durmazsa diye de kullanmaya korkuyorum. Minoxille beraber ayrıca saw palmettolu ve bazı bitki ekstreleriyle beraber saç için vitamin takviyesi kullanıpyuem orzax’ın. Dutasteride ve finasteride kullanmıyorum yaşımdan ötürü daha 16,5 yaşındayım o yüzden gelişimi etkliyebilir diye. Minoxil kullanıp 1-2 ay saç dökülmesi yaşamış tecrübelemiş biri sonra kullanmaya devam edip saç dökülmesini durdurmuşsa yardımcı olabilir mi ya da yine bilgisi olan yardımcı olabilir mi.

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2024, 13:11:19 Gönderen: kassadan »

genetiksiz_dökülme

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2024, 00:45:00 »
Aynı sorunu yaşıyoruz şuan dökülmem minoxil yüzünden çok arttı ve dahada açılmaya başladı sende şuan durum nedir ? Durdumu dökülmen ? Bırakamıyorum korkudan

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2024, 02:09:03 »
Aynı sorunu yaşıyoruz şuan dökülmem minoxil yüzünden çok arttı ve dahada açılmaya başladı sende şuan durum nedir ? Durdumu dökülmen ? Bırakamıyorum korkudan
Zaten ilk 2 ay dökülme süreci oluyor bu çok normal ve olması gereken bir şey asıl bu olmazsa sıkıntı. Sabredin 4.aydan itibaren güzel sonuçlar alacaksınız.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

kassadan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2024, 09:58:09 »
merhaba konudan yaklaşık 6 ay geçmiş dökülmeler başta artıyor evet ama zaten belli bir süre sonra dueuyor ve saç köklerini daha da canlandıeıyor istikrarı bozmayın ve ümitsizliğe kapılmayın iyi günler

tlg.polat1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2024, 19:57:31 »
Zaten ilk 2 ay dökülme süreci oluyor bu çok normal ve olması gereken bir şey asıl bu olmazsa sıkıntı. Sabredin 4.aydan itibaren güzel sonuçlar alacaksınız.

İlk başlarda dökülme olmadı mı ne oluyor?

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2024, 22:01:52 »
İlk başlarda dökülme olmadı mı ne oluyor?
1-Saçlarının dökülmesine gerek olmayacak kadar kalın telli olabilir.
2-İlaca az yanıt veriyor olabilirsin.
3-Hiç etki göstermiyor olabilir.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

Facebook Twitter Instagram