Gönderen Konu: Türkiye'de topikal finasteride var mı?  (Okunma sayısı 2860 defa)

Ozzy.

• Yeni üye
  • *
Türkiye'de topikal finasteride var mı?
« : 27 Ocak 2024, 18:28:12 »
 Merhabalar yaklaşık 2-3 yıldır saçım dökülüyor ve son aylarda dökülme miktarı iyice artınca dermatolog randevusu aldım. Araştırdığım kadarıyla finasteride ve minoxidil tedavi sürecinde çok sık kullanılıyor ve doktorun finasteride önermesi durumunda bu ilacı Türkiye'de topikal formda bulma şansım var mı?

Manifold

• manifold
  • Full Member
Ynt: Türkiye'de topikal finasteride var mı?
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2024, 18:53:35 »
Merhabalar yaklaşık 2-3 yıldır saçım dökülüyor ve son aylarda dökülme miktarı iyice artınca dermatolog randevusu aldım. Araştırdığım kadarıyla finasteride ve minoxidil tedavi sürecinde çok sık kullanılıyor ve doktorun finasteride önermesi durumunda bu ilacı Türkiye'de topikal formda bulma şansım var mı?
var bazı eczaneler yapıyor fiyatta gayet makul.ben 3 aydır kullanıyorum.forumda kullanan başkalarında var.ustelik bununla ilgili açılmış konularda var forumu incelerseniz görursunuz
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

Ozzy.

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2024, 19:28:00 »
Nur eczanesi ismini forumda çok duydum ve fiyatı uygun geldi. Doktoruma finasteride konusunda danışıp almayı düşünüyorum. Bir de azalaik asit hakkında bilginiz var mı?

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2024, 19:41:03 »
Nur eczanesi ismini forumda çok duydum ve fiyatı uygun geldi. Doktoruma finasteride konusunda danışıp almayı düşünüyorum. Bir de azalaik asit hakkında bilginiz var mı?
azelaik asiti ben kullanıyorum ama detaylı bilgi istiyorsan @duck a sormalisin.duck bu konularda baya bilgili bir arkadaş
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2024, 20:04:26 »
tressless'te okuduğum kadarıyla azelaik asit zayıf da olsa kafa derisinde dht engelleyicidir fakat daha kapsamlı araştırmalara ihtiyaç var https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16343028/
minoxidilin içerisinde retinoik ve azelaik asit bulunması oldukça iyi bir tercih

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2024, 21:19:27 »
tressless'te okuduğum kadarıyla azelaik asit zayıf da olsa kafa derisinde dht engelleyicidir fakat daha kapsamlı araştırmalara ihtiyaç var https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16343028/
minoxidilin içerisinde retinoik ve azelaik asit bulunması oldukça iyi bir tercih
teşekkürler bende öğrenmiş oldum
  • Yaşınız 36

Ozzy.

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2024, 10:19:14 »

Çok teşekkürler hocam. Sakıncası yoksa özel mesajdan size birkaç soru sorabilir miyim?

vardal

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2024, 22:57:10 »
yaklaşık 5 aydır topikal min + fin içeren solüsyon kullanıyorum. eczaneye hazırlattırıp sipariş ettiriyorum kargoluyorlar. lazım olursa ben de paylaşabilirim.

Kelonidas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2024, 10:59:21 »
Hocam hangi eczane ve faydasını görüyormusunuz
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Fin, prozinc plus, xpecia,biotin 5000(haftada 2)

vardal

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2024, 13:05:30 »
Hocam hangi eczane ve faydasını görüyormusunuz

merhaba kayseri sümer eczanesi

solüsyon içeriği bu şekilde:
Minoxsidil  3,75 mg
Finansterid. 50 mg

5 aydır kullanıyorum her gece kullanıyorum önce dermaroller sonra solüsyon. son 1 aydır biraz aksadı, 2 güne bir kullandım maalesef. oranlar sanırım normal kullanımlara göre biraz az, ama çözeltinin bu şekilde daha verimli olduğunu söylediler. Çökme olmuyor kesinlikle.
Oranlar az ama sonuç bence gerçekçi, bende saç dökülmesi çok şiddetliydi, saç hattını biraz daha öne çekebildim, şakaklarda halen yeni tüylenmeler oluyor, yavaş yavaş tüyler belirginleşiyor zamanla. Tepe genel olarak "donör" denilen güçlü bölgeye kıyasla tabiki zayıf ve seyrek. ama gidişattan memnunum.

Bunun dışında 3. aydan itibaren dutasterid başadım (2 güne bir 0.5 mg avodart). Açıkçası emin değilim etki anlamında çok bir fark oldu mu çünkü toparlanma hızı kimi zaman hızlı, kimi zaman yavaş gibi geliyor. Bunu iyi kestiremiyorum, o yüzden emin değilim. Belki bırakabilirim de ilerki zamanlarda.
Dermatit var malesef, bunun için 2-3 güne bir ketoral şampuan, ve her gün sabah kalktığımda 1 çay kaşığı karbonatlı su içiyorum. önceden çok kaşıntı krizleri olurdu. bunlar geçtikten sonra kafa derisi rahatladı ve toparlanma bu şekilde başladı diye düşünüyorum.
Forumda konu açmadım ama uzun zamandır takip ediyorum belki başlık da açabilirim ayrıca

vardal

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2024, 17:50:06 »
Ayrıca günlük takviye olarak;
ocean plus 5000 mg biotin
ocean plus balıkyağı
Magni5 magnezyum

DarpMachine

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2024, 19:52:35 »
Tebrikler güzel sonuç alacak gibisiniz .

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2024, 03:18:32 »
Azelaik asit minoxidil gibi döngüye girer mi yani minoxidile benziyor mu yoksa ayrı bişi mi?

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2024, 21:58:23 »
azelaik dht bloklayici ve finasterid ile kombine kullanilabiliyor.aslinda ilginc bir madde cunku akne,roza ve sac icin kullaniliyor ayri yuzdelerde.topikal finasteridde onemli olan aldiginiz yer..cunku icine ne koydugunu bir tek o yer bilebilir.tubitak da analiz yaptiracak degiliz urune. yani gercekten isini seven , konu hakkinda bilgili ve tecrubeli olan yer secmek lazim. benim yegane tavsiyen bu olur herkese dostlar

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2024, 06:06:23 »
azelaik dht bloklayici ve finasterid ile kombine kullanilabiliyor.aslinda ilginc bir madde cunku akne,roza ve sac icin kullaniliyor ayri yuzdelerde.topikal finasteridde onemli olan aldiginiz yer..cunku icine ne koydugunu bir tek o yer bilebilir.tubitak da analiz yaptiracak degiliz urune. yani gercekten isini seven , konu hakkinda bilgili ve tecrubeli olan yer secmek lazim. benim yegane tavsiyen bu olur herkese dostlar
Anlamadm abi

Facebook Twitter Instagram