Gönderen Konu: Türkiyedeki saç ekiminde bodybuilding ve fitnessa karşı önyargı  (Okunma sayısı 261 defa)

acıçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaklaşık 1.5 ay önce saç ektirdim doktorum 3 ay ağır spor yapamayacağımı söyledi ve dinledim ancak son 1 haftadır yaptığım araştırmalar beni gerçekten hayrete düşürdü diyebilirim öncelikle bu forumdaki insanların meslekleri ve eğitim durumları nedir bilmiyorum ancak dhtdinin ekilen köklere zarar verebileceğini düşünenler var 3 ay 6 ay diyenler bile var arkadaşlarım,zaten dht o köklere zarar veremeyeceği için ekiliyor oraya dht zarar verebilse ekimin bir anlamı olmaz yabancı dinlediğim ve okuduğum doktorlardan bir tanesi bile dht den söz etmedi sadece Türklerde var bu malesef yükselen basıncın,tansiyonun zarar verebileceğini söyleyenler var bu konuda ben de merak içerisindeyim doğrusu ekilen kökler ne zaman kafadaki diğer kökler gibi sayılabilecek hiçbir fikrim yok ancak hiçbir yabancı doktor fitness ve b.b. konusunda 1 aydan fazla bir süre vermedi chris bumstead i bilirsiniz mr olimpia kendisi adam kasım sonu ektirdi istanbulda 1 ay yapma demişler adam dinlememiş bile 3 hafta sonra başlamış ki duydugum en uzun süre 1 aydı 2 hafta diyorlar genelde sizce cbum ve doktoru bilmiyor mu bir sıkıntı olacağını binlerce dolar veriyor adam en iyilerle çalışıyor bu da bir soru işareti ben 1. Ayda başladım ancak içim içimi yedi acaba zarar veriyor muyumdur diye baya hafif başladım işim spor ve salondakiler bile sordu neden bu kilolarla çalışıyorsunuz diye o derece hafifti uzun lafın kısası elinde bilimsel veri olan var mı şu yüzden bu yüzden olmaz diye lütfen söylesin hala merakımı gidermiş değilim ancakl içim rahat şok dökülmeden sonra saçlarımın %25 i kaldı diyebilirim eğer basınç vs zarar verebilecek olsaydı 1 ay sonra bile herhalde o şok dökülmeyle dökülmeyenler de dökülürdü diye tahmin ediyorum yazımda kimseyi aşağılamak vs gibi bir amacım yok ancak görüşünüzü temellendirmelisiniz diye düşünüyorum herkese iyi forumlar diliyorum umarım herkesin emekleri karşılığını bulur zorlu bir süreç

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
ben tam iki hafta sonra başladım bir sıkıntı da yaşamadım dediğiniz doğru olabilir

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bir defa arkadaşım dht ile ekilen saçların bir alakası yok bu konuda kimseden bir şey duymadım şu ana kadar.Nasıl bir kanıya vardın bilmiyorum ama doğrusu ekilen saçlar dht ye duyarsız olduğu için ekim alanına transfer edildikleri zaman dht onları negatif etkilemiyor.Bu konuyu açıklamak bile bir garip oldu şimdi  :) çünkü bunun tartışması bile saçma.
Bir diğer konu ekimden sonra bodybuilding ekilen saçlara zarar verirmi ? Doğrusu hayır zarar vermez fakat ağırlık kaldırmak kanın kaslara hücum etmesine neden olur ve scalpa yani saç derisine daha az kan gitmesine neden olur ama tabi bu sadece bu sporu yaptığın süre içerisinde olur .Etkidi ne kadar uzun sürer bilemeyiz.Bunu işin uzmanlarına sormak lazım.
Yani olay sadece bir tavsiye .Saç ekimini kötü etkileyerek sonuca direk etki edecek bir aktivite değil ama şu kan dolaşımı meselesinin nefatif etkileri olabileceği için bu şekilde öneride bulunuyorlar genelde.Benim şahsi düşüncem bir saç ekiminin sonucunu yüzde 95 olarak belirleyen şey ekim merkezinin kalitesi ,gerisi teferruat .Body ,sigara ,alkol vs bunların çoğunun  ekim sonucunu doğrudan bir etkide bulunacağına bende inanmıyorum.Ekilen saçlar  ilk on günde ya sağ kalıyor yada ölüyor .Sadece bunu ekim yaptıranlar süreç bitince anlayabiliyor .Sağ kalan bir kökü lazer epilasyon bile öldüremiyor ki bunlar öldürsün.Çoğu ekim merkezinin başarısız sonuçlarda kişilerin kafalarının karışması için uydurdukları şeylerden ibaret.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bir defa arkadaşım dht ile ekilen saçların bir alakası yok bu konuda kimseden bir şey duymadım şu ana kadar.Nasıl bir kanıya vardın bilmiyorum ama doğrusu ekilen saçlar dht ye duyarsız olduğu için ekim alanına transfer edildikleri zaman dht onları negatif etkilemiyor.Bu konuyu açıklamak bile bir garip oldu şimdi  :) çünkü bunun tartışması bile saçma.
Bir diğer konu ekimden sonra bodybuilding ekilen saçlara zarar verirmi ? Doğrusu hayır zarar vermez fakat ağırlık kaldırmak kanın kaslara hücum etmesine neden olur ve scalpa yani saç derisine daha az kan gitmesine neden olur ama tabi bu sadece bu sporu yaptığın süre içerisinde olur .Etkidi ne kadar uzun sürer bilemeyiz.Bunu işin uzmanlarına sormak lazım.
Yani olay sadece bir tavsiye .Saç ekimini kötü etkileyerek sonuca direk etki edecek bir aktivite değil ama şu kan dolaşımı meselesinin nefatif etkileri olabileceği için bu şekilde öneride bulunuyorlar genelde.Benim şahsi düşüncem bir saç ekiminin sonucunu yüzde 95 olarak belirleyen şey ekim merkezinin kalitesi ,gerisi teferruat .Body ,sigara ,alkol vs bunların çoğunun  ekim sonucunu doğrudan bir etkide bulunacağına bende inanmıyorum.Ekilen saçlar  ilk on günde ya sağ kalıyor yada ölüyor .Sadece bunu ekim yaptıranlar süreç bitince anlayabiliyor .Sağ kalan bir kökü lazer epilasyon bile öldüremiyor ki bunlar öldürsün.Çoğu ekim merkezinin başarısız sonuçlarda kişilerin kafalarının karışması için uydurdukları şeylerden ibaret.
kesinlikle katılıyorum

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

acıçekici

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Öyle deme usta forumda bodybuilding fitness vb başlıkları arattığımda gördüm hormonlar vs diyenler var dht ekime zararlı diyenler var ben de kesinlikle öyle olmadığını düşünmüyorum, öyle olduğunu biliyorum ekilen saçlarda dht ye duyarlılık yok zaten kanın kaslara çekilmesi mevzusunda doğru söylüyorsunuz pump vb durumlarda kesinlikle kasa çekiliyor ancak günün geri kalanında da bunu telafi edercesine mükemmel bir dolaşım sağlıyor üzerine bir de ufak çaplı kardio varsa teşekkürler bilgileriniz için ikinize de dostlar 🙏🏼
  • Ekim Tarihi: 05.12.2023
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi minoxidil

Kerimm34

• Hero Member
Öyle deme usta forumda bodybuilding fitness vb başlıkları arattığımda gördüm hormonlar vs diyenler var dht ekime zararlı diyenler var ben de kesinlikle öyle olmadığını düşünmüyorum, öyle olduğunu biliyorum ekilen saçlarda dht ye duyarlılık yok zaten kanın kaslara çekilmesi mevzusunda doğru söylüyorsunuz pump vb durumlarda kesinlikle kasa çekiliyor ancak günün geri kalanında da bunu telafi edercesine mükemmel bir dolaşım sağlıyor üzerine bir de ufak çaplı kardio varsa teşekkürler bilgileriniz için ikinize de dostlar 🙏🏼

pumptan sonra dolaşımın daha iyi olduğuna bende katılıyorum ağır spordan sonra özellikle istirahatte bunu çok net hissediyor insan bence güzel bir konuya değinmişsin.
en güzeli ilk iki üç hafta ağır spordan kaçınmak sonrasında bir zararı olmayacağına bende katılıyorum.

Yanlarıalüstükalsin

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
7. Gün daha kabuklar dokulmemisken 30dk cardio ile başladım 10.gun normal 35 35 dumbellnpress göğüs giriyodum hayatlarında spor yapmamış adamlardan öğüt olma dostum sonuçta 200kg deatlift girmiyoruz kontrollü nefes ile nabzı çok fazla çıkartmadan babalar gibi sporumu yapıyorum. 3 aymış yok 3 sene hmna

Facebook Twitter Instagram