Gönderen Konu: Şampuan saç döker mi  (Okunma sayısı 391 defa)

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Şampuan saç döker mi
« : 19 Ocak 2024, 20:14:18 »
Sac tipinize uygun olmayan şampuan kullanırsanız dökeceğini düşünüyorum soru çok basit hangi şampuanı kullanıyorsunuz durulamada ne kadar saç kaybı yaşıyorsunuz

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Şampuan saç döker mi
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2024, 20:18:11 »
 genetiğe etkisi yok.minyaturleşme yapmaz .
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Can13

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2024, 10:55:55 »
Genetiğe bencede etkisi yok ama kimyasal yüklü şampuanlar bence saçı zayıflatıyor ömrünü azaltıyor saçın

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2024, 14:06:14 »
Bazı şampuanlar saç derisinde ya kuruluk yapıyor yada yağ dengesini bozuyor .Buda dolaylı olarak saç dökülmesine etki edebiliyor.Bu yüzden şampuan tercih ederken dikkatli olmak lazım bence.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2024, 19:07:35 »
sls sles paraben ve sülfat tuz içermeyen şampuan kullanmak en iyisi. benim şampuanım natura keratin. quality life'ın da şampuanı var o da bahsettiğim gibi

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Can13

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2024, 23:11:36 »
sls sles paraben ve sülfat tuz içermeyen şampuan kullanmak en iyisi. benim şampuanım natura keratin. quality life'ın da şampuanı var o da bahsettiğim gibi
kesinlikle katılıyorum bunları içermeyen bir şampuan olmalı ama piyasada bu tarz şampuan çok yok sülfatsız diyorlar ama sülfatın farklı bir türü oluyor içeriğinde

Can13

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2024, 23:13:11 »
Bence içerik olarak vichynin kırmızı şampuanı iyi bende onu kullanıyorum

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2024, 23:20:13 »
kesinlikle katılıyorum bunları içermeyen bir şampuan olmalı ama piyasada bu tarz şampuan çok yok sülfatsız diyorlar ama sülfatın farklı bir türü oluyor içeriğinde
aynen öyle. eczanede satılan sülfatsız şampuanın içerisinde magnesium laureth sulfate vardı sülfatsız değil yani. markası evocapildi boşa gitti para :)
benim bulduğum içeriği temiz iki şampuan yukarıda bahsettiklerim

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2024, 23:32:55 »
aynen öyle. eczanede satılan sülfatsız şampuanın içerisinde magnesium laureth sulfate vardı sülfatsız değil yani. markası evocapildi boşa gitti para :)
benim bulduğum içeriği temiz iki şampuan yukarıda bahsettiklerim

Bende egzama olduğu için sulfatsiz şampuan işe yaramıyor en bilinen Fransız markası şampuan aldım sulfatsiz diye sos paravan içermiyor fakat hem saçımı döktü hem de egzamayi aldırdı. Egzamama en iyi gelen Vichy dercos onda sülfat var fakat sac dökmüyor egzamayı da yatıştırıyor.  Daha açık ifadeyle benim yukarda bahsettiğim şey şu mesele sülfat degil herkesin saç tipi farklı sana iyi gelen başkasına iyi gelmiyor esas mesele bu aslinda. Bu konuya nasıl vardın dersen senelerce başkalarına iyi gelen şampuan ben alınca bana ters etki yaptı aksine başkasına kötü gelen bana iyi geldi anlatmak istediğim buydu aslinda.
  • Yaşınız 36

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2024, 23:54:52 »
Bende egzama olduğu için sulfatsiz şampuan işe yaramıyor en bilinen Fransız markası şampuan aldım sulfatsiz diye sos paravan içermiyor fakat hem saçımı döktü hem de egzamayi aldırdı. Egzamama en iyi gelen Vichy dercos onda sülfat var fakat sac dökmüyor egzamayı da yatıştırıyor.  Daha açık ifadeyle benim yukarda bahsettiğim şey şu mesele sülfat degil herkesin saç tipi farklı sana iyi gelen başkasına iyi gelmiyor esas mesele bu aslinda. Bu konuya nasıl vardın dersen senelerce başkalarına iyi gelen şampuan ben alınca bana ters etki yaptı aksine başkasına kötü gelen bana iyi geldi anlatmak istediğim buydu aslinda.
saç derisi hastalıkları hakkında hiç araştırma yapmadığım için bilmiyorum maalesef. sadece kafa derisinde rahatsızlık olmayan kişiler için en uygunu bence yukarıda bahsettiğim tarzda şampuanlar.
dediğiniz gibi başkasına iyi gelen size iyi gelmeyebilir kişiden kişiye değişiyor

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

pear24

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2024, 16:33:22 »

Bu iki sampuan da benim takibimde. İkisi arasindaki farklar nelerdir?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 21 Ocak 2024, 16:57:47 »
 vichynin sampuanları sorunlu deriye iyi geliomuş
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 21 Ocak 2024, 19:35:36 »
Bu iki sampuan da benim takibimde. İkisi arasindaki farklar nelerdir?
Sodium C14-16 olefin sulfonate farklı. Quality life’ınki Sodium C12-14 olefin sulfanote
Arasında fark yok sayılır

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

pear24

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2024, 19:54:11 »
Sodium C14-16 olefin sulfonate farklı. Quality life’ınki Sodium C12-14 olefin sulfanote
Arasında fark yok sayılır

Yalnız quality life da farklı olarak benzil alkol var.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2024, 19:56:38 »
Yalnız quality life da farklı olarak benzil alkol var.
benzil alkol genel olarak kozmetik için güvenilir kabul edilir diyorlar bir sıkıntı olmaz. bence natura keratin'in ürünü daha iyi onu kullanıyorum ben

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram