Gönderen Konu: Saç ekimi ve kepek  (Okunma sayısı 216 defa)

Nickizamzami

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi ve kepek
« : 16 Ocak 2024, 12:56:49 »
Merhaba sac ektireli 3 ay oldu ve yoğun bir kepek var kafamda bazı yerlerde katman oluşmuş durumda  Sebamed kullanıyordum bıraktım belki sampuandandir diye bioxin kullanmaya başladım 2 hafta oldu ondada bir çözüm alamadım normal şampuan kullanmak istemiyorum saçlara zarar vermesin diye nasil bir yol izlemem gerekiyor

zero.deniz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi ve kepek
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2024, 13:26:23 »
hocam selamlar;
İmkan varsa ilk olarak bir cildiye doktoruna gidin, kepek mi, dermatit mi başka birşey mi kontrol etsinler. Dermatit&sedef tarzı birşeyse konazol şampuan, kortizonlu losyon ve hap tarzı bir tedavi önerir.
Ekim öncesi benzer bir sorununuz varsa vichy dercos yeşil şise, konazol şampuan deneyebilirsin.Vichy dercos'un fiyatı yüksek gelirse muadil olarak aşağıdaki şampuanı da deneyebilirsin.
https://www.doakozmetik.com/kepek-karsiti-sampuan

Nickizamzami

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2024, 14:07:51 »
hocam selamlar;
İmkan varsa ilk olarak bir cildiye doktoruna gidin, kepek mi, dermatit mi başka birşey mi kontrol etsinler. Dermatit&sedef tarzı birşeyse konazol şampuan, kortizonlu losyon ve hap tarzı bir tedavi önerir.
Ekim öncesi benzer bir sorununuz varsa vichy dercos yeşil şise, konazol şampuan deneyebilirsin.Vichy dercos'un fiyatı yüksek gelirse muadil olarak aşağıdaki şampuanı da deneyebilirsin.
https://www.doakozmetik.com/kepek-karsiti-sampuan

Hocam merhaba yorumun için teşekkür ederim saç ektirmeden önce de kepek problemim vardı fakat saç ektirince  daha da fazla arttı bazı bölgelerde kepek birikiyor gibi kabuksu bir yapi oluşturuyor biraz oynayınca hemen dökülüyor ama ekilen saçlara zarar vermekten korktugum için pek oynamıyorum kendi dokturuma danisiyorum fakat sağolsun şampuandandır deyip gecistiriyor olmadı dediğiniz gibi şampuanları deneyeceğim

zero.deniz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2024, 14:30:47 »
bahsettiğniz şekilde plaklar halinde kepek, deri döküntüsü oluşması normal değil, farklı bir dermatoloji doktoruna daha görünün derim.
Seborik dermatit, mantar tarzı birşey olabilir.

Nickizamzami

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2024, 01:16:47 »
bahsettiğniz şekilde plaklar halinde kepek, deri döküntüsü oluşması normal değil, farklı bir dermatoloji doktoruna daha görünün derim.
Seborik dermatit, mantar tarzı birşey olabilir.

Merhaba ekilen bölgede var kepeklenme resimde paylaştık bugün saclarimi sert yıkadım biraz kazir gibi yapıyorum ama ozamanda saçlarda dökülme oluyor onları görünce korkuyorum yapmasam hava alamayacak ekilen saçlara zarar verecek gibi geliyor 😞😞

Nickizamzami

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2024, 02:17:08 »
İnternette biraz araştırdım yapısı kepeklenme gibi değil sarımsı bir yapisi var elime aldığımda mum gibi bir yapısı var chatgpt dediginde göre saçın dogal yağı diyor kepek değil diyor 🤔sadece ben bunu yıkarken tiknaklarimla kazıdım bir miktar saç Döküldü iyimi yaptım kötümü yaptim onu bilemiyorum bir katman oluşmuştu o oluncada öbür saçlar hava almasını engelleyecek bir durum var gibi görünüyordu

Nickizamzami

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2024, 22:36:48 »
Merhaba bugün doktora çıktım ve Seborik dermatit olduğunu ve bunun çözmem gerektiğini yoksa saça zarar verebilecegini söyledi birtane hap ve ducray kelual ds şampuan verdi Sebamed olarak dönüşümlü kullanmam gerektigini söyledi olurda böyle bir problem yaşayan olursa bilginiz olsun ☺️ bioblas sebum için şampuan almıştım bu durum için bioblas kullanma dedi onlar market ürünü bioxin ve Sebamed kullanmam gerektiğini söyledi

zero.deniz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2024, 08:49:51 »
Merhaba bugün doktora çıktım ve Seborik dermatit olduğunu ve bunun çözmem gerektiğini yoksa saça zarar verebilecegini söyledi birtane hap ve ducray kelual ds şampuan verdi Sebamed olarak dönüşümlü kullanmam gerektigini söyledi olurda böyle bir problem yaşayan olursa bilginiz olsun ☺️ bioblas sebum için şampuan almıştım bu durum için bioblas kullanma dedi onlar market ürünü bioxin ve Sebamed kullanmam gerektiğini söyledi
doğrusunu yapmışsın seborik dermatit ise verilen ilaç ve şampuanı kullan, sonrasında ise yukarıda yazdığım şampuanlardan birini hafta da bir rutin olarak olarak kullanabilirsin.
Birde saçlı deriyi çok kurutmamak gerekir, saç ekimi sonrası alkol içeren losyon ve serum tarzı birşey kullanıyorsan birkaç hafta ara verip durumu takip et, sorun yoksa devam edebilirsin.
Geçmiş olsun.

pear24

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2024, 10:05:36 »
Bende de olmuştu. Dermatolog bunun saç dökmeyeceğini söyledi araştırmalarım da bu yönde. Bunun tedavisi kortizon. 3 gün iğne 1 hafta losyon artı haftada 1 ketoral. İğne iyileşmeyi çok hızlandırıyor ve tüylenmeyi arttırıyor.

Facebook Twitter Instagram