Gönderen Konu: Saç ekimi konusunda yardım rica ediyorum.  (Okunma sayısı 5457 defa)

fatihba

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi konusunda yardım rica ediyorum.
« : 29 Aralık 2017, 19:06:12 »
Arkadaşlar hepinize merhaba.

Ben saç ektirmeye karar verdim ve güvendiğim 2 yer ile görüştüm. Birisi Antalya'da diğeri ise Eskişehir'de. Antalya'daki yere fotoğraf attım 3500-4000 greft ekeriz dedi. Eskişehir'deki doktor ise 2500 greft yeterli olur dedi.

Eskişehir'deki doktora 4000 greft denildiğini söylediğimde abarttıklarını, tek seansta 4000 greft almanın zor olduğunu (daha doğrusu arka bölge için sağlıklı bir alım yapılamayacağını) ve ekiminin de 13 saati bulabileceğini söyledi.

Antalya'daki yer 3500-4000 greft 8 saat dedi, Eskişehir'deki doktor ise 2500 greft 11 saat dedi.

Eskişehir'deki doktora kendim bizzat gittim ve saçlarıma baktı, ektiği hastalardan 8-9 tanesinin önce ve sonrasını gösterdi gayet güzel ve doğal gözüküyordu, muayene saatimi beklerken 2 gün önce ektirmiş bir kişiyle karşılaştım ve bir çok arkadaşının bu doktora ektirdiğini, çok güzel ektiğini ve kendisi de yurtdışından ektirmek için bu doktora geldiğini söyledi.

ve son olarak sizlere de şunu söylemek istiyorum, kendi şehrimden arkadaşım arenamed'e ektirdi, sadece şakaklarına yaptılar 4000 greft ektik demişler. Tahminim bazı yerler belki çok para almak için ya da başka bir sebep bilemiyorum biraz fazla söylüyorlar gibi.

Eskişehir'deki doktorla konuştuğumuz ekimin ön kısmı aynı aşağıdaki arkadaşta olduğu gibi. saçlarım aşağıdaki arkadaştan biraz daha fazla.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=43.0

bu konudaki 3300 ektiren arkadaşla kendimi kıyasladığımda 2500'ü normal, 4000 i açıkçası fazla buluyorum. Sizlerin bu konudaki fikirlerini merak ediyorum, ilgilenen herkese çok teşekkürler.

aşağıdaki de benim resmim, doktorla ekilecek diye kararlaştırdığımız bölgeyi işaretledim.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi konusunda yardım rica ediyorum.
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2017, 20:34:50 »
o alan 3000 altı greftle mutlu etmez seni 3000-4000 arası greft lazım.. zaten dökülmez daha fazla senin saç öyle duruyor.yaşta 30 üzeri ise

fatihba

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2017, 21:47:41 »
Bana da öyle geliyor ama doktorun işine de karışmak istemiyorum açıkçası.

Doktora ektiren birisiyle tam muayenesi önünde konuştum çevresinde bir çok kişi ektirmiş ve çok memnunmuş. Kendim de muayenesinde ektiği hastaların resimlerine baktım çok güzel duruyor.

şu doktor: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?PHPSESSID=8fsmm8tvufil6aau81a2odgmc0&topic=374.15

bu arada yaşım evet 30 un üzerinde.

metropols

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2017, 21:52:24 »
kendi açık alanınıza gereken graft miktarını başkasının açıklığına bakarak tahmin etmek sizi yanıltabilir, her insanın saç kalınlığı ve graft başına düşen ortalaka saç miktarı farklı, saçı 40 mikron, graft saç ortalaması ise 2,5 olan birisine 2000 graft yeterli olurken, saçı 35 mikron graft saç ortalaması 2,1 olan birisine 2300 graft ancak yeterli olur gibi düşünün. çizmiş olduğunuz yay şeklindeki kırmızı hattın açık iki ucunu da düz bir çizgiyle birleştirip üçgene benzer oluşacak ön hattınız tahmini 60 cm2 civarı olsa ve ön hatta sık bir ekim için 40 graft ekilse 2400 graft ön hatta, arkasında kalan orta alan da ortalama 20 cm2 olsa ve 30 graft ekim yapılsa (orta hatta sık ekimde kanlanmadan dolayı fire çok olabiliyor) 600 graft orta hatta ekilse, 2400+600 olmak üzere tahmini 3.000 graftle saçlı alanlarınıza eşit sıklıkta saçlarınız olabilir, tabiki net sayıyı profesyonel çalışan ve ciddi anlamda saç analizi yapan bir doktorla belirleyebilirsiniz..

fatihba

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2017, 23:23:35 »
Metropols yazın için çok teşekkür ederim, çok tatmin edici oldu.

Ektirmeyi düşündüğüm doktor saçlarıma baktı 2500 graft yeterli olur dedi diğer saç ekim merkezine sadece fotoğraf gönderdim ve direk 4000 ekeriz dedi. 2500 graft diyen doktora ektirenlerin çok memnun olduğunu duydum. Saç ektiği hastaların saçlarını gösterdi inanılmaz güzel olmuş ve en önemlisi bana hiç pazarlamacı gibi yaklaşmadı. Doktor ekimi sadece kendisi yapıyor ve kendisine karşı çok büyük bir güven duygusu oluştu bende. Sadece bu 2500 graft biraz kafamı karıştırdı. Yine de 3000 ekmeyi teklif edeceğim kendisine.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2017, 23:57:34 »
doktorunuza güvenmeniz elbetteki güzel ama ekime karar vermekte çok aceleci davranmayın lütfen, yalnızca saçsız alanın kapanması kimisi için yeterli ve başarılı bir ekim olup mutlu ederken, bir çok ekim inceledikçe ve araştırmaya devam ettikçe açılan kanalların açısı, ekilen graflerin sıklığı, ön hatta ekilen graftlerin tekli ya da çiftli olması gibi bir çok detayı görmeye başlayacaksınız ve işin doğallığını sorgulamaya başlayacaksınız, ayrıca ekimi  yaptıracağınız şehir ya da kaç saat ya da gün süreceğide çok önemli bir detay değil, sonuçta saçlarınız bir ömür sizlerle olacak, gittiğiniz mesafa de, harcadığınız saat de çok önemsiz..  sizin açıklığınıza ve saç yapınıza benzer olan bir arkadaşın konusunu inceleyip daha çok fikir sahibi olabilirsiniz; https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=2261.0
metropols tam bir ekimci ağzıyla konuşuyorsun nedense bana öyle geldi belkide günahını aldım kusura bakma .. arkadaşa o kadar çok benzer ekim var ki bir örnek yetmez

metropols

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2017, 00:01:13 »
ekimci ya da bu işle uzaktan yakından ilgisi olan birisi değilim sevgili Ruhi Mücerret, bir yıldır bu forum da dahil olmak üzere yabancı bir çok forumu araştırıyorum, saç ekimine karar vermiş ve arefesinde olan birisiyim sadece :)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2017, 00:08:42 »
ekimci ya da bu işle uzaktan yakından ilgisi olan birisi değilim sevgili Ruhi Mücerret, bir yıldır bu forum da dahil olmak üzere yabancı bir çok forumu araştırıyorum, saç ekimine karar vermiş ve arefesinde olan birisiyim sadece :)
  peki hocam  araştırmaların iyi sonuçlanır iyi saçlara kavuşursun umarım .hayırlısı olsun

metropols

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2017, 00:09:53 »
  peki hocam  araştırmaların iyi sonuçlanır iyi saçlara kavuşursun umarım .hayırlısı olsun
teşekkür ederim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2017, 01:05:28 »
Ortalama 100/cm2 bir alan söz konusu saç geçişleri ile birlikte tahmını 4 bin greft ön orta gerı kalan saçlarınızda sağlıklı duruyor. Korumak adına ılaç araştırıp kullana bilirsin.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 10:26:57 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Aralık 2017, 07:34:15 »
2500 greft cizdiginiz alani istediginiz yogunlukla kapatmaz.

4000 greftlik ekimi iki gune yaymanizda fayda var. Mumkunse manuel alimi tercih edin, degilse mikromotoru iyi kullanan bir yerde yaptirin ekiminizi.

Antalya’da gorustugunuz ekimci kim?

fatihba

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 30 Aralık 2017, 11:51:08 »
Antalya'da görüştüğüm hairmed.

fakat benim anlamadığım şu, Antalya'ki öğleden sonra giriyor, alımıyla ve ekimiyle 7-8 saat sürüyor diyor eee 4000 grefti bu zamanda nasıl ekebiliyor? ya 4000 greft diye yalan söylüyorlar ya da doğru düzgün işlem yapmıyorlar. Valla inanılmaz kararlıydım ama şuan inanılmaz kafam karıştı.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 12:02:13 Gönderen: fatihba »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 30 Aralık 2017, 12:36:55 »
İşini iyi yapan doktorların hepsı 4000 grefti 2 güne böler  donör bölgesını 2 ye bölüp o sekilde calısır bizim takıp ettiğimiz tabi sizin söyledğiniz merkez hakkında bilgim yok sonuçları hakkında bisey söyleyemem ama ben sahsım adına tek günde yüksek greft çalışılmasını doğru bulmam. Acele edicek bir durum degil saç ekımı öncelıkle bu işi kendi sağlınız için iyi bir şekılde ögrenıp kararlarınızı o doğrultuda veriniz.
Dr. Koray erdoğan , Dr hakan doğanay, Dr. Keser günde 500 vs.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 12:41:02 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

fatihba

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2017, 13:21:17 »
Antalya'da bu merkezde çalışan bayan bir doktor arkadaşıma ekim yaptı ve inanılmaz memnun. Kimse ekim olduğunu anlamıyor, ama doktor o zaman özel bir hastanedeydi ve ekimi 12 saat sürdü.

Eskişehir'de görüştüğüm doktor ise Mehmet Sezgin, daha önce yaptığı hastaların resimlerini gördüm inanılmaz güzel ekimler yapmış. Yeni ektiren birisiyle görüştüm o da çok övdü. ektiren kişi belçikada yaşıyormuş gurbetçi ve orada birçok kişi bu doktora ektirmiş.

Doktor gerçekten güven veriyor, iyi işçilik yaptığından eminim ama kafamı tek kurcalayan 2500 greft ekeceğim demesi. Gerçi forumda da 3000 lik ekim yapılan bir çok ekimi araştırdım, inceledim benim gibi olan çoğu kişide gayet başarılı sonuçlanmış. Ben zaten sadece şakak gibi yerlere ektirip de mükemmel sonuç alan kişiler gibi olacağını düşünmüyorum. Alan büyük illa ki seyrek olacaktır, ama her ne olursa olsun şu halinde iyi olacağını düşünüyorum.

metropols

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 30 Aralık 2017, 13:33:39 »
karar verme süreci en zor olan zamanlar, doktorunuzun gösterdiği sonuçlar sizi şu an tatmin etmiş olabilir ama biraz bu ve yabancı başka forumlarda zaman geçirip ekimlerini inceleyin, göreceksiniz ki her incelediğiniz ekimde başka bir detayı yakalamaya başlayacaksınız, bu tecrübeden sonrada doktorunuzun gösterdiği sonuçlar sizi tatmin ediyorsa saçlarınızı emanet edersiniz.
bu arada finasterid önerilerine lütfen kulak asmayın, DHT hormonu erkek vücudunun herşeyi, saç dökülmesinin sebebi bu hormonun seviyesinin sizin vücudunuzda yüksek olması yüzünden değil, bu hormona duyarlı reseptörlere sahip saç köklerinizin kafa derinizde fazla sayıda olması. bu resöptörleri tedavi edemezken, duyarlı olduğu erkeklik hormonu olan ve tek başına çok bir faaliyeti olmayan testosteron hormunun akfit hali olan DHT hormonunu baskılamak ne kadar mantıklı siz düşünün, tam bir zihni sinir çözümü.. burada sizlere finasterid FDA onaylı diyecek kimselerede kulak asmayın, evet 90 lı yıllarda alınmış olan FDA onayının geçerliliği bugün ciddi anlamda sorgulanmakta. Aradan geçen uzun yıllarda hakkında daha fazla araştırma yapıldı ve kuvvetle muhtemel yakın zamanda bu onayı geri alınacak.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 13:40:14 Gönderen: metropols »

Facebook Twitter Instagram