Gönderen Konu: İntihara sürükleyen saç  (Okunma sayısı 2551 defa)

Danismankemal

• Full Member
Ynt: İntihara sürükleyen saç
« Yanıtla #31 : 06 Şubat 2024, 23:13:15 »
arkadasim oncelikle kendine gel. Bu saca da ekim yapan yerler var. Diger arkadaslarin dedigi gibi fin, minoxidil, belki kok hucre bunlari deneyebilirsin. Sallamasyon mavi su falan gibi seylerden uzak dur. gercekten seni dinleyip, inceleyip, sana zaman ayiran doktorlar ile gorus. Sonrasinda sen cok istersen ekim yapcak yer illa ki bulursun. Senin gibi acikliklarda sonuc alan yerlere danis. Riske de girme.

Gunun sonunda ekimin sonucu senin beklentine bagli. Butun kelligim gitsin, eskisi gibi olsun diyorsan, imkansiz malesef. Doganin kanununa aykiri, hepimiz yaslaniyoruz zaman gectikce. Ama ekim ile seni mutlu eden bu halinden daha sacli goruntu elde edersin.

Bana sorarsan, ama hic ektirmene bile gerek yok. Kafa yapin kotu degil, sakal uzat, spor yap, guzel giyin zaten yeter :) Hicbisey senden degerli degil, saclarin bile

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #32 : 11 Şubat 2024, 15:26:11 »
arkadasim oncelikle kendine gel. Bu saca da ekim yapan yerler var. Diger arkadaslarin dedigi gibi fin, minoxidil, belki kok hucre bunlari deneyebilirsin. Sallamasyon mavi su falan gibi seylerden uzak dur. gercekten seni dinleyip, inceleyip, sana zaman ayiran doktorlar ile gorus. Sonrasinda sen cok istersen ekim yapcak yer illa ki bulursun. Senin gibi acikliklarda sonuc alan yerlere danis. Riske de girme.

Gunun sonunda ekimin sonucu senin beklentine bagli. Butun kelligim gitsin, eskisi gibi olsun diyorsan, imkansiz malesef. Doganin kanununa aykiri, hepimiz yaslaniyoruz zaman gectikce. Ama ekim ile seni mutlu eden bu halinden daha sacli goruntu elde edersin.

Bana sorarsan, ama hic ektirmene bile gerek yok. Kafa yapin kotu degil, sakal uzat, spor yap, guzel giyin zaten yeter :) Hicbisey senden degerli degil, saclarin bile

Fine başladım kafamdaki kanlanma arttı biraz dermastampde daha çok kan çıkıyor . Kök hücre dediğiniz şey ney ? Kafamda çok tüy var elimi atınca diken diken batıyorlar onları saça çevirsem belki ekime bile gerek kalmaz.

Hocam bütün kelliğim gitsin demiyorum. Ali atay veya oktay kaynarcanın saçına ulaşsam yeter

Hadi Bakalım

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 10 Mart 2024, 21:35:08 »
Ekilecek alan fazla sadece, yapacağın şey çok basit aslında
İşinin uzmanı sakaldan alım konusunda uzman birinden çoğunluk sakal, kalanlar enseden olacak şekilde ekim yaptırabilirsin
Ekimden sonrada kaliteli takviyeler ile destekleyeceksin bu kadar

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #34 : 11 Mart 2024, 12:59:32 »
Ekilecek alan fazla sadece, yapacağın şey çok basit aslında
İşinin uzmanı sakaldan alım konusunda uzman birinden çoğunluk sakal, kalanlar enseden olacak şekilde ekim yaptırabilirsin
Ekimden sonrada kaliteli takviyeler ile destekleyeceksin bu kadar
Kabalama hesapladım 200cm2 bir açıklığım var. Verimli şekilde çıkacak 6000 greft işimi görür sanki

ragnarl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 26 Mart 2024, 13:05:52 »
Selam arkadaşım,

Sakal bölgesinden, hatta göğüs gibi yerlerden alınarak da karışık bir ekimle ön tarafın toplanabilir gibi düşünüyorum, o da olmazsa kıl kökü görünümü var dövme yapıyorlar, çok güzel duranlara denk geldiğim oldu, o da olmadı protez saç düşünebilirsin. Yani her zaman bir ihtimal vardır. Lütfen umutsuzluğa kapılma.

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #36 : 27 Mart 2024, 00:34:51 »
Selam arkadaşım,

Sakal bölgesinden, hatta göğüs gibi yerlerden alınarak da karışık bir ekimle ön tarafın toplanabilir gibi düşünüyorum, o da olmazsa kıl kökü görünümü var dövme yapıyorlar, çok güzel duranlara denk geldiğim oldu, o da olmadı protez saç düşünebilirsin. Yani her zaman bir ihtimal vardır. Lütfen umutsuzluğa kapılma.
Finasa başladığımdan beri kafamdaki tüylerin bir kısmı ince saç olmaya başladı , buda umudumu arttırdı.
Hocam forumda bana benzer açıklığa sahip olup ekimleri baya güzel olanlar var.
Benim hedefim şu ön ve orta sık olsun vertex seyrek olsun topikle kapatırım vertexi , 1 sene sonrada gerek duyarsam 2.ekim

Geniş açıklıklar için aklımda 4-5 tane iyi ekimci var ama hangisini seçsem çok arada kaldım

ragnarl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 27 Mart 2024, 14:24:36 »
Geniş açıklıkları tek seferde kapatan yerleri ele. Bu riskli bir durum. Nekroza sebep olabilir. Kritik bir ekim olacak seninki. Tek kurşun hesabı.

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #38 : 27 Mart 2024, 14:29:38 »
Geniş açıklıkları tek seferde kapatan yerleri ele. Bu riskli bir durum. Nekroza sebep olabilir. Kritik bir ekim olacak seninki. Tek kurşun hesabı.
Yok tek seferde değil zaten hocam , tepeye kadar tek ekim yaptırcam, tepe ve enseyide topikle veya simülasyonla kapatıcam artık

CanPolat

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 29 Mart 2024, 01:20:53 »
Kardeşim konunu şimdi okudum. Öncelikle şunu unutma. Hayatta sağlıktan değerli hiçbir şey yok. Yatalak ve gür saçlı bir insana gidip soralım diyelim ki   saçlı ve böyle mi kalmak istersin yoksa saçsız ve yürüyen bir insan mı olmak istersin? Cevabı hepimiz biliyoruz. Kafana takıpta kendini yıpratma. Takıntılar bile insanı hasta eder. Allah korusun hastalık sahibi olursun. Saçım yok diye kimse bana bakmaz, evlenmez diye yanlış düşüncelere kapılma. Demişsin ki konuştuğum kız beni bıraktı ve saçlı biriyle görüşmeye başladı. Oh be ne güzel kurtulmuşsun işte. Seninle saçın ve yakışıklılığın için evlenecek kızdan sana fayda gelmez, òyle birinden ne iyi bir anne ne de iyi bir eş olur. Önemli olan seni böyle kabul edecek sadık birini bulmak. Oda zaten karşına çıkacaktır Allah'ın izniyle. Bu dediklerimi sakın unutma. Bu fani dünyada mutlu olmak istiyorsak her zaman kendimizden daha alt daha düşük durumda olan birini düşünmeliyiz kardeşim. Aksi halde hiç memnun olamayız.

Saçına gelince bence ekim yaptırabilirsin. Ama òyle çok beklentin olmayacak. 2 seans ekimle birlikte bence çok güzel kısa saç modeliyle takılabilirsin. Emin ol oda seni tatmin edecektir. Bunu düşünebilirsin.

Medke17

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 29 Mart 2024, 05:57:47 »
Hocam selamlar. Yazdıklarını okudum ve kesinlikle yorum yapmak istedim.

Görünen o ki zor bir psikolojik süreçten geçiyorsun ve bunu bu forumdakilerden daha iyi anlayacak yoktur. Çünkü bu forumdaki herkes ya kel ya da bir zamanlar keldi.
Benim yegane tavsiyem spora başlaman ve amiyane tabirle "basman"  :D Kendini geliştirdiğin diğer senaryolar da buna dahil edilebilir. Bir enstrümana yönelebilirsin. Kariyerinde ilerleyebilirsin vs. Sonuçta seni tanımıyorum ve nelere yönelimin başarı getirir bilmiyorum. Ancak bildiğim şey şu ki saçların döküldüğü için intiharı aklına getirdiysen saçların varken de saçların dışında bir şeye sahip değilmişsin.

Sana "Her şeyin başı sağlıktır." gibi bir klişe ile değil de kendi yaşadıklarımdan örnek vereyim. Lise yıllarında yaşadığım sert bir travmadan ötürü retinam yırtıldı bir gözümü kaybetme noktasına geldim. Bunun dışında kırıklar, çapraz bağ kopuğum, menisküs yırtıkları vs. için ameliyatlar yaşadım. Yıllarım ameliyat masalarında ve rehabilite çalışmalarıyla geçti diyebilirim.

Allah'a şükür sağlığım yüksek oranda yerine geldi ve ben de saç dökülmesi yaşadığım ve saç ekmeyi düşündüğüm için bu foruma üye oldum. Ama ben bile kararsızım. Kararsızlık sebebim tahmin edebilirsin ki ameliyat korkusu falan değil  :D Kararsızlık sebebim arada bir kendime sorduğum "Gerçekten değer mi ?" "Gerek var mı ?" "O kadar badire atlattım sıra saça mı geldi ?" soruları.

Büyük konuşmak istemem saçlarımın dökülmesi benim de psikolojimi kötü etkilemişti. Evet biraz saç ektirsem fena olmaz. Kendimi daha iyi hissederim. Ama sağlıklı ve özgür bir birey olmanın yerini alamaz.

Umarım o başkasıyla görüşmeye başlayan kızla da herhangi bir bağın kalmamıştır.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2024, 06:24:58 Gönderen: Medke17 »

Medke17

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 29 Mart 2024, 06:00:09 »
 ;)
« Son Düzenleme: 29 Mart 2024, 06:19:55 Gönderen: Medke17 »

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #42 : 29 Mart 2024, 08:39:32 »
Kardeşim konunu şimdi okudum. Öncelikle şunu unutma. Hayatta sağlıktan değerli hiçbir şey yok. Yatalak ve gür saçlı bir insana gidip soralım diyelim ki   saçlı ve böyle mi kalmak istersin yoksa saçsız ve yürüyen bir insan mı olmak istersin? Cevabı hepimiz biliyoruz. Kafana takıpta kendini yıpratma. Takıntılar bile insanı hasta eder. Allah korusun hastalık sahibi olursun. Saçım yok diye kimse bana bakmaz, evlenmez diye yanlış düşüncelere kapılma. Demişsin ki konuştuğum kız beni bıraktı ve saçlı biriyle görüşmeye başladı. Oh be ne güzel kurtulmuşsun işte. Seninle saçın ve yakışıklılığın için evlenecek kızdan sana fayda gelmez, òyle birinden ne iyi bir anne ne de iyi bir eş olur. Önemli olan seni böyle kabul edecek sadık birini bulmak. Oda zaten karşına çıkacaktır Allah'ın izniyle. Bu dediklerimi sakın unutma. Bu fani dünyada mutlu olmak istiyorsak her zaman kendimizden daha alt daha düşük durumda olan birini düşünmeliyiz kardeşim. Aksi halde hiç memnun olamayız.

Saçına gelince bence ekim yaptırabilirsin. Ama òyle çok beklentin olmayacak. 2 seans ekimle birlikte bence çok güzel kısa saç modeliyle takılabilirsin. Emin ol oda seni tatmin edecektir. Bunu düşünebilirsin.
Çok bişey istemiyorum aslında şu arkadaşın yakaladığı başarıyı yakalasam yeter bana
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=10911.0

CanPolat

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 29 Mart 2024, 10:36:53 »
Hemen hemen dökülme oranınız aynı. Bence daha iyisinide yakalayabilirsin. Yeter ki iyi bir ekim merkezi seç.

Bulut06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #44 : 29 Mart 2024, 11:34:08 »
Hemen hemen dökülme oranınız aynı. Bence daha iyisinide yakalayabilirsin. Yeter ki iyi bir ekim merkezi seç.
İşte o konuda çok kararsızım.
Ankara da yaşıyorum ama şehir ve bütçe hiç önemli değil heryere giderim.
Aklımda Ahmet Tosun , Sibel Ulusan , Medeks , Şahin Çelik bunlar var

Facebook Twitter Instagram