Gönderen Konu: Nur eczanesi topikal finasterid  (Okunma sayısı 17588 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Nur eczanesi topikal finasterid
« Yanıtla #45 : 25 Ocak 2024, 13:04:41 »
inşallah.peki minoxidil sulfat formuna ulaşması nedemek o konuyu tam bilmiyorum.mesela azelaik asitte sulfat formuna ulastiriyormu.sulfat forma ulaşması etkinliğini dahada arttırıyor mu.birde retionik asitli minox ve dut karışımı losyonu kullandıktan sonra kafa derinin soyuluyor o yüzden haftada 1 kullanıyorum bunu.bu sizce iyi biseymi
minoxidilin işe yaraması için kafa derisinde yeteri kadar sülfotransferaz enziminin bulunması gerekiyor. bu enzimi scalpta yetersiz kişiler minoxidilden yeteri kadar fayda görmüyorlar.
bu SULT1A1 seviyesini artırmanın yollarından biri de tretinoin (retinoik asit) kullanmaktır. kafa derinizin soyulması ise beklenen bir şey zaten.
bundan dolayı microneedling + retinoik asit öneriliyor minoxidil kullanıcılarına
https://en.wikipedia.org/wiki/Minoxidil_sulfate https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9326921/

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #46 : 25 Ocak 2024, 13:31:09 »
minoxidilin işe yaraması için kafa derisinde yeteri kadar sülfotransferaz enziminin bulunması gerekiyor. bu enzimi scalpta yetersiz kişiler minoxidilden yeteri kadar fayda görmüyorlar.
bu SULT1A1 seviyesini artırmanın yollarından biri de tretinoin (retinoik asit) kullanmaktır. kafa derinizin soyulması ise beklenen bir şey zaten.
bundan dolayı microneedling + retinoik asit öneriliyor minoxidil kullanıcılarına
https://en.wikipedia.org/wiki/Minoxidil_sulfate https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9326921/
valla çok saol sabahtan beri internette araştırıyorum tel bulduğum sulfotransferaz enzimini inhibe etmek migrene sebep oluyor tek bulduğum bu.siz tıp öğrencisi yada kimya öğrencisi falanmisiniz. Bu bilgi gercekten çok rahatlattı beni.kullanmaya devam ozaman.ama parça parça deri geliyor elime inanılır gibi değil resmen yılan gibi deri değiştirdim😀
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Trichosol baz+%0,1 finanteride+%2 minoxidil+Peptid+Hidrolize Buğday proteini+%0,02 retionik asit karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.Haftada 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Minox Man tablet günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 25 Ocak 2024, 13:33:10 »
valla çok saol sabahtan beri internette araştırıyorum tel bulduğum sulfotransferaz enzimini inhibe etmek migrene sebep oluyor tek bulduğum bu.siz tıp öğrencisi yada kimya öğrencisi falanmisiniz. Bu bilgi gercekten çok rahatlattı beni.kullanmaya devam ozaman.ama parça parça deri geliyor elime inanılır gibi değil resmen yılan gibi deri değiştirdim😀
yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

becks

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #48 : 25 Ocak 2024, 18:01:22 »
duck bu konuda ciddi anlamda araştırma yapmış birisi ben de çok faydalandım bilgilerinden.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 25 Ocak 2024, 18:23:44 »
duck bu konuda ciddi anlamda araştırma yapmış birisi ben de çok faydalandım bilgilerinden.
Estağfirullah :)

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

gourcuff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 03 Şubat 2024, 19:18:19 »
Merhabalar. Nur eczanesinde

minoxidil %5- finasterid %0.1var, 0.2 lisi de var. Birde sadece finasteridin 0.1 ve 0.2 lisi var. Bunların hangisini almamız gerek genellikle hangisi alınıyor?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 03 Şubat 2024, 21:19:59 »

minoxidil %5- finasterid %0.1var, 0.2 lisi de var. Birde sadece finasteridin 0.1 ve 0.2 lisi var. Bunların hangisini almamız gerek genellikle hangisi alınıyor?
önerilen optimal dozu istiyorsanız %0.1 olanını kullanabilirsiniz. kafa derisine uygulanan 1mg finasteride'e eşit
yan etki görmüyorsanız da birkaç ay sonra %0.2 olanına geçebilirsiniz, araştırdığım kadarıyla kafa derisindeki dht'yi daha fazla inhibe ediyor
oral olarak alınan 1mg ile 2mg arasında 5ar2 inhibisyonu arasında fark yok fakat topikal uygulanan finasteride'de hem serum dht'sini düşürme olarak hem de scalpdaki dht düşürme olarak %0.2 daha güçlü bir seçenek. fakat belirtmem gerek ki %0.2 kullanmanız yan etki olarak oral 1mg kullanmanıza yaklaşık olarak denk denilebilir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #52 : 03 Şubat 2024, 21:31:22 »

ben 0.1 olanını sadece finansterid losyonunu alıp normal minoxil in içine yarı yarıya karıştırıyorum.hatra fini %65 oranında minoxili 35 oranında falan karıştırıyorum bu şekilde kullanıyorum.gayet başarılı cinsel yan etki hiç yok şimdilik Kasım ayının ortalarından beri kullanıyorum.
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Trichosol baz+%0,1 finanteride+%2 minoxidil+Peptid+Hidrolize Buğday proteini+%0,02 retionik asit karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.Haftada 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Minox Man tablet günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

gourcuff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 04 Şubat 2024, 07:45:43 »
Cevaplar için çok teşekkürler. 1/4 proscar 1 sene kullandım yan etki yapmıştı. Birde bu şekilde deneyeceğim inşallah yan etki görmem.

becks

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #54 : 05 Şubat 2024, 14:08:50 »
Cevaplar için çok teşekkürler. 1/4 proscar 1 sene kullandım yan etki yapmıştı. Birde bu şekilde deneyeceğim inşallah yan etki görmem.
yan etkisi kaç ayda geçti

gourcuff

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 05 Şubat 2024, 16:02:26 »
yan etkisi kaç ayda geçti

3-4 ayda ancak geçti bırakınca da inceldi saçlar ne yazık ki

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 05 Şubat 2024, 16:33:26 »

Hocam merhaba finas+kafein+retinoik sizce nasıl olur minox biraz çekimser olduğum için kombin iş gorebilir mi

karakafa

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 06 Şubat 2024, 10:47:02 »
nur eczanesinde hazirlanan topikal finas gunde 20 damla yeterli oluyor zaten icinde digerleri gibi yalniz pg, alkol, su degilde 6 cesit yag icermekte.tercihen dus sonrasi kafa deriye masajla hergun 1 kere yeterli

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 07 Şubat 2024, 18:55:47 »
Bugün elime ulaştı 0.1 finas azelaik ve kafein losyon yaptırdım bir kaç ay özellikle önlere kullanacağım sizleride bilgilendiririm.

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #59 : 07 Şubat 2024, 20:45:19 »
ben nur eczanesinden aldığım min Fin karsimi losyon kullanıyorum ise yarıyor.sakaklarda bile çok tüylenme kıllanma başladı
Dostum bir sorum olacak sana efam yaptım çünkü biraz ben nur eczanesi Fin kafein ve azaleik karımı yaptırdım.ilk gün dermarolsuz yaptım buna ramen bir acıma ufaktan yanma yaptı biraz olur deri var saçımın dibinde kepek ufaktan var tabiki ama minox kullanırken de byle yanma vs olmuyordu sizdede oluyor mu bana tavsiyen varmı moral bozuldu çünkü yağlı losyon bide

Facebook Twitter Instagram