Gönderen Konu: Kireçli sulara dikkat  (Okunma sayısı 288 defa)

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kireçli sulara dikkat
« : 14 Ocak 2024, 18:33:06 »
Arkadaşlar ben son zamanlarda dikkat ettim şimdi ben ankaradayim burda duş alınca saçlar dökülüyordu fakat ne zaman baba evine gitsem orda duş alsam dökülme olmuyor bunu cok iyi gözlemledim artık kendi evimde duş almıyorum egzama da bitti ben meseleyi buna bağlıyorum siz de farklı yerlerde farklı sularda duş alın bir deneyin en önemli sorun aslinda suymuş

Alper1

• Hero Member
Ynt: Kireçli sulara dikkat
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2024, 19:31:36 »
Arkadaşlar ben son zamanlarda dikkat ettim şimdi ben ankaradayim burda duş alınca saçlar dökülüyordu fakat ne zaman baba evine gitsem orda duş alsam dökülme olmuyor bunu cok iyi gözlemledim artık kendi evimde duş almıyorum egzama da bitti ben meseleyi buna bağlıyorum siz de farklı yerlerde farklı sularda duş alın bir deneyin en önemli sorun aslinda suymuş
Farklı sularda duş almak nasıl mümkün olabilir hocam :) Suyun geldiği yer belli. İçme suyuyla her gün duş almak isteyen olursa bir şey diyemem ama :D
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

wild horses

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2024, 20:10:21 »
Farklı sularda duş almak nasıl mümkün olabilir hocam :) Suyun geldiği yer belli. İçme suyuyla her gün duş almak isteyen olursa bir şey diyemem ama :D

Klor ve kireçlenme farkı
  • Yaşınız 36

teketek

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2024, 11:19:15 »
:)

ratkosrb

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2024, 23:05:29 »

abi ben danimarkada okul okuyorum yemin ederim ankarada saçlarım döküldü ön taraflarım kel kaldı arkaya doğru dökülme devam ediyordu şuan ekim yaptırdım bir daha da saç dökülmesi devam da etmedi  ;D ;D suyun kalitesi gerçekten farkettiriyor
  • Ekim Tarihi: 19.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Poseidon Klinikken / Danmark
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 22

Alper1

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2024, 00:55:08 »
abi ben danimarkada okul okuyorum yemin ederim ankarada saçlarım döküldü ön taraflarım kel kaldı arkaya doğru dökülme devam ediyordu şuan ekim yaptırdım bir daha da saç dökülmesi devam da etmedi  ;D ;D suyun kalitesi gerçekten farkettiriyor
Sadece suya bağlamak bence doğru değil çünkü bu durumda Ankara'da ki herkesin kel kalması lazım  ;D
Tabi hiç etkisi yok denemez kesinlikle var hatta seboraik dermatit'e bile bu neden oluyor olabilir.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimseldir.

İsmail Aydın

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2024, 01:01:30 »
aşırı kireçli ile banyo musluğu için arıtıcı alabilirsiniz.
phiplipsin iyi bir modeli var ama ülkemizde satışı yok diye biliyorum.
Günlük Rutin
Aga-e - Günde 2 tablet
Finasteride 1.25 mg
Kabak Çekirdeği Yağı 320mg
Biotin 5mg
Multivitamin
Biberiye Yağı
Masaj
Dermaroller ( 2 günde 1)

HS24

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2024, 15:10:08 »
aşırı kireçli ile banyo musluğu için arıtıcı alabilirsiniz.
phiplipsin iyi bir modeli var ama ülkemizde satışı yok diye biliyorum.

Bu tür ürünler para tuzağı arkadaşlar. YouTube da kireç ölçer ile bu tür ürünlerin neredeyse hepsinin testleri var önce/sonra şeklinde. Ben de kullandım bir ara, bir etki etmedi. Marka verip reklamını yapmak istemedim.

Bu durumla ilgili saç ekimi doktorlarından tanınmış birinin röportajı vardı, klordan dolayı havuz suyuna girmeyin deniyordu saç dökülmeniz varsa. Yani kireç ve klor zaten saça zarar veriyor , ama dökülme yaşayan biri ekstra zarar görüyor. Benim seboreik dermatit hastalığım bu şekilde çözüldü. Duşu yine standart su ile alıyorum ama saçları arıtma suyu ile yıkarım. Artık ne egzama şampuanı kullanıyorum ne de saç derisi sorunum kaldı. Uzunca bir süredir böyle devam ediyorum. Kireç musluk demirini bile parçalıyor bir süre sonra, saçlı deriye vereceği zararı interneti araştırıp bulabilir konu ilgilileri.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2024, 15:34:34 Gönderen: HS24 »

Facebook Twitter Instagram