Gönderen Konu: İzmir MedicalHair Dr. Sibel Ulusan 4318greft; 5 ocak 2024 yaş 39.  (Okunma sayısı 12170 defa)

özkan Babatutmaz

• Jr. Member
  • **
Verteks için ne düşünüyorsun? Kapanmasını istedimmi?

Sibel hanım ön tarafa yoğun ve sık çalışma yapacağını riske atmak istediğini belirtti ama arka tarafa da homojen bir dağılım planlaması yaptığını söyledi

özkan Babatutmaz

• Jr. Member
  • **
Teoe bölgesi çok yoğun çalışılmış bence çok iyi olmuş

Bana Sibel hanım ön tarafa sık çalışmak istediğini riske atamayız dedi ama arka tepe bölgeyede homojen bir çalışma yapacağını söyledi. Umarım sonuç iyi olur benim için

Kshvrz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ön baya sıkı olmuş ..proscarla tepeyi kurtarırsın .

özkan Babatutmaz

• Jr. Member
  • **
Ön baya sıkı olmuş ..proscarla tepeyi kurtarırsın .

İnşallah söylediğin gibi olur 🙏

özkan Babatutmaz

• Jr. Member
  • **
Şök dökülme ne zaman başlıyor birde şapka bere takabilir miyim.

Bebe şampuanı bittikten sonra iyi bir şampuan önerisi olan var mı

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Şök dökülme ne zaman başlıyor birde şapka bere takabilir miyim.

Bebe şampuanı bittikten sonra iyi bir şampuan önerisi olan var mı

Aynı yerde aynı paketi yaptırmışız, benim şok dökülmem 23.gün başlamıştı 45.gün bitmişti. Şapka konusu bence 1.ayın dolmasını bekleyin garanti olsun derim. Şampuan konusunda ben şuan Mossi London kullanıyorum fena değil beğendim daha önce de Vichy Dercos un Kırmızı olan dökülme karşıtı olanı kullanıyordum ondan da memnundum.

özkan Babatutmaz

• Jr. Member
  • **
Aynı yerde aynı paketi yaptırmışız, benim şok dökülmem 23.gün başlamıştı 45.gün bitmişti. Şapka konusu bence 1.ayın dolmasını bekleyin garanti olsun derim. Şampuan konusunda ben şuan Mossi London kullanıyorum fena değil beğendim daha önce de Vichy Dercos un Kırmızı olan dökülme karşıtı olanı kullanıyordum ondan da memnundum.

Evet aynı yerde ve aynı paketi yaptırmışız. Konunu inceledim oldukça sık ve güzel bir ekim olmuş umarım ikimizde güzel bir netice alırız🙏.

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Kullandığın takviyeler neler devam ediyor musun. Benim 17. Gün daha dökülme başlamadı

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben saç ekiminden önce bir yıldır solgar 5000u Biotin ve iki günde bir Avodart (dutasterid) kullanıyordum zaten, Şuanda onlara devam ediyorum ekstra olarak Solgar B12, Çinko ve D vitamini alıyorum, bir de her akşam 5dk kafa masajı yapıyorum, youtube a Scalp Massage diye aratarak inceleyebilirsiniz isterseniz. Ekimden bir yıl sonra sadece 3günde bir Avodart kullanırım birde günlük 5dk masaja devam ederim.

özkan Babatutmaz

• Jr. Member
  • **
Ben saç ekiminden önce bir yıldır solgar 5000u Biotin ve iki günde bir Avodart (dutasterid) kullanıyordum zaten, Şuanda onlara devam ediyorum ekstra olarak Solgar B12, Çinko ve D vitamini alıyorum, bir de her akşam 5dk kafa masajı yapıyorum, youtube a Scalp Massage diye aratarak inceleyebilirsiniz isterseniz. Ekimden bir yıl sonra sadece 3günde bir Avodart kullanırım birde günlük 5dk masaja devam ederim.

Anladım bende ekimden 1.5 ay önce fin+biotin ve çinkoya başladım hala devam ediyorum d vitamini de almayı düşünüyorum ayrıca minoxil düşünüyorum ama kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar dökülmesinden korkuyorum yada ne kadar kullanıp bırakmakta fayda var. Birde avodart demişsin finle ne farkı var onu neden kullanmadın

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Anladım bende ekimden 1.5 ay önce fin+biotin ve çinkoya başladım hala devam ediyorum d vitamini de almayı düşünüyorum ayrıca minoxil düşünüyorum ama kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar dökülmesinden korkuyorum yada ne kadar kullanıp bırakmakta fayda var. Birde avodart demişsin finle ne farkı var onu neden kullanmadın

Minoxidil de eğer saç dökülmesi oldu ardından kullandın damarlar genişledi saçlar kanla beslendi ve tekrar çıktı ve bir anda bırakırsan o damarlar geri daralır ve saç daha yüksek kanla beslenmeye alıştıktan sonra onu kestiğin için hızlı bir şekilde tekrar dökülür, ama ben ekim olan saçlar daha çok kanla beslensin erken çıksın diye kullanacağım ve azaltarak bırakacağım ekim olan saçın o şekilde dökülmeyeceğini düşünüyorum.
Finasterid-Dutasterid konusuna gelince Finasterid FDA onaylı saç dökülmesine karşı olduğu onaylanmış bir ilaç o nedenle doktorlar öneriyor, Dutasterid in öyle bir onayı yok fakat yapılan bir çok araştırmada Finasterid saç dökülmesini %70 lerde engellerken Dutasterid %90 larda engel olduğu görülmüş bunla ilgili bir sürü yabancı araştırma makale okudum, bir diğer avantajı Finasterid de görülen yan etkiler Dutasterid de görünmüyor veya çok daha az yan etki görülüyor, bir de şu var Avodart 0,5mg kapsül şeklinde Proscar gibi 3e bölmekle uğraşmıyorsun ve yarılanma ömrü uzun olduğu için 2günde bir almak yetiyor, Finasterid le sonuç alamayıp Dutasteridle güzel sonuçlar alan bir çok insan var, Sibel hanıma ben finasterid yerine dutasterid kullanacağımı söyledim ekim günü tamam uygunlur sen ondan fayda gördüysen onu kullan dedi.

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi henüz yaptırmak istemeyen birisi için Dermastamp 1 - 1,5mm uzunluk hafta da bir + Sabah akşam 5fıs Minoxidil + İki günde bir Avodart + Günlük 5dk kafa masajı kombosu en etkili yöntem 2yıla kadar dökülen saçların bir çoğunu geri getirebilir fakat buna geç kalınmışsa iki yıldan daha uzun süre önce zaten çoğunluk döküldüyse benim gibi tek çare ekim şu an için. Bir de şu var bunların ömür boyu sürdürülebilirliği hem maliyet hem de zaman ve disiplin açısından çok zor ve bırakıldığında 6ay a kadar tekrar eski haline döner hatta daha da geriye götürebilir.

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
O nedenle ben 1yıllık ekim süreci tamalanınca 3günde bir avodart ve akşamları 5dk kafa masajı yaparım daha fazlasıyla uğraşılmaz zaten belki bir de arada mevsim geçişlerinde bir iki ay Biotin takviyesi alınabilir. Bu işlerde sürdürülebilir ve maliyeti düşük yöntemler daha makul açıkcası.

özkan Babatutmaz

• Jr. Member
  • **
O nedenle ben 1yıllık ekim süreci tamalanınca 3günde bir avodart ve akşamları 5dk kafa masajı yaparım daha fazlasıyla uğraşılmaz zaten belki bir de arada mevsim geçişlerinde bir iki ay Biotin takviyesi alınabilir. Bu işlerde sürdürülebilir ve maliyeti düşük yöntemler daha makul açıkcası.

Avodart sanırım Fine göre pahalı diye biliyorum. Birde bu scalp massaege için Yotube da çok fazla video var. Senin uyguladığın yöntemin videosu varsa paylaşırsan sevinirim

Roque Junior

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
PROSCAR 5 mg 28 tablet --> 155tl  (tableti 3e bölünce 84gün)
AVODART 0.5 mg 30 kapsül --> 164tl  (iki günde bir kullanım 60gün)
Çok bir fiyat farkı yok aralarında.

https://www.youtube.com/shorts/Vv_nFo6OBTU

Facebook Twitter Instagram