Gönderen Konu: Asuman Hair 29 yaş 4000 greft 09.01.24  (Okunma sayısı 10377 defa)

Kafan olmasa güzel adamsın

• Jr. Member
  • **
Asuman Hair 29 yaş 4000 greft 09.01.24
« : 10 Ocak 2024, 19:28:28 »
Herkese merhaba arkadaşlar.6 aydır yoğun araştırmalarım sonucu saç ekimi yaptırmaya karar vermiş bulunmaktayım.Bu forum sayesinde Asuman hanıma ektirmeye karar vermiş olup bunu da bir an önce uygulamaya geçirmek istedim.Öncelikle kendisiyle yaptığımız telefon üzerince ki görüşmede 2 Ekim gibi planlanmış yüz yüze yaptığımız görüşmede görüşmelerde tek ekiminle kapatabiliriz gibi konuşuldu.Kendisi çok iyi sempatik ve güler yüzlü olarak karşıladı beni.Yapılan kan testlerinde vitamin ve dht düşük çıkmış olup sadece vitamin ve önerilen şampuanlarını kullanmam söylendi.Finasteride gerek olmadığı iletildi.2 hafta öncesinden 9 ocağa randevum aldım.Heyecan dolu bekleyiş ve korku hat safhafaydı.Kendim de hemşire olduğum için en ince ayrıntısına kadar araştırıp kurcalıyordum her şeyi.En korktuğum şey klasik ağrıydı.Ekim günü yaklaştıkça daha da heyecan korku karışık duygular artıyordu.Sonunda eklm günü geldi.Sabah heyecan ve stresten pek bir şey yiyemedim.Ekim yerine daha önce aynı yerde saçlarını ektirip harika sonuçlar alan amcamla gittik.Asuman hanım ve sekreteri Hatice hanım bizleri karşıladı.Ön çizgi ve tahmini greft sayılarını konuştuk.Bana ağrı konusunda istersem ilaç verebileceğini söyledi.Serequel tablet vericeklerdi fakat evde içtiğim için almak istemedim.Ekim yapıcak ekiple tanıştık.Saç traşı ve damar yolu açılmasından sonra geldik işin en zor kısmı olan lokal anesteziye.Burda gerçekten çok çekiniyordum.Melike hanım ile bu işlemin başladık.Tabanca ile ön anestezi yapıldı.Burda biraz hafif canım yandı.Daha sonra iğneli anasteziye geçtik iğne girişleri ve ilacın yakması gerçekten acıtıyor ama 5 sn.Sağolsun Melike hanım yavaş yavaş yaparak bu kısmı kolay atlatmamı sağladı.Daha sonrasında kök alımına geçtik ara ara Asuman hanım gelip durumu kontrol etti.Biraz kanamam fazla olduğu için 2 amp transamine yapıldı.Daha sonrasında arkadaşlar kek ve meyve suyu verdi.Asuman hanım bizzat gelip kanal açma ve ön çizgi ekimini gerçekleştirdi.Sonrasında kısa bi yemek molasından sonra yoğun Ekim işlemine geçildi.Saat 14  gibi başlayan ekimde çoğunlukla Asuman hanım da bulunmuş olup diğer arkadaşlarla beraber saat 20 gibi Ekim işlemi bitti.Sonrasında yıkama için yarına sözleşip merkezden ayrıldım.Eve dikkatlice gelip biraz dinlendim.İlk gün ara ara ağrılar oldu.Pek uyuduğum söylenemez.
Sabah doğru bandajı çıkarırken epey akıntı vardı.Fito krem sürüp Ekim merkezinde ilk yıkamayı yaptık.Resimleri aşağıya ekliyorum arkadaşlar.
Kullandığım ilaçlar
Cipro tablet
Prednol 4 mg
Coraspirin (midemden dolayı kararsızım çok
Dolorex (Midem rahatsız diye içmedim)
Xpecia
Redoxon
Finasterid de dht düşük olduğu için içmeme gerek olmadığı söylendi

• Jr. Member
  • **
Ynt: Asuman Hair 29 yaş 4000 greft 9 OCAk
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2024, 19:34:44 »
Ekim günü

tanerol

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2024, 23:30:03 »
Hocam saç açıklığı çok benzer sonuçları bekliyorum aynı yerde bende bir hafta sonra ektireceğim tavsiyeniz var mıdır

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2024, 23:39:01 »
Ön tarafta tüy bile olmadığı için oldukça sık bir sonuç beklemeyiniz bir miktar seyrek görünüm olacaktır en iyi sonucu alsanız dahi ,bu yüzden beklentiyi iyi ayarlamak lazım.Çok az minyatür saç varlığında bile sonuç inanılmaz farkedebiliyor ,bu yönden şansızsınız malesef.Umarım bu duruma rağmen çok güzel bir sonuç olur.

Kelsel dönüşüm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2024, 01:51:49 »
Merhabalar bende Asuman hanıma saç ekimi düşünüyorum da fiyat olarak güncelleme yapmışlar mı acaba? Sakıncası yoksa ne kadar ödediniz söyleyebilir misiniz?
  • Yaşınız 30

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2024, 15:32:47 »
Evet arkdaşlar yorumlarınızı bekliyorum

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2024, 16:44:24 »
Ekim sonrası 2.gün yıkamadan sonraki görüşmede batikon yerine fucidin kullanmam önerildi

monoblok

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2024, 22:40:27 »
Hayırlı olmasını dilerim Asuman Hair saç ekimi sürecinizin. Güzel kaliteli sık bir saç ekimi gerçekleşmiş. Ön çizginiz ve greft dağılımı çok başarılı duruyor. Umarım çok güzel bir saç ekimi sonucu alırsınız. Asuman hanımın olumsuz sonucu neredeyse yok kendisi  forumda Türkiye nin en iyi saç elkimci listesinde ilk 5 de güzel karar.
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2024, 22:45:58 »
Arkadaşlar böyle akıntılar olması normal midir sizce fucidin krem sürmüştüm ama umarım olumsuz bir durum değildir

liliplak

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2024, 23:20:02 »
Hocam bazı kabukları kopmuş gibi duruyor, sert mi yıkadınız ?

monoblok

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2024, 23:31:43 »
Kafandaki beyazlıklar iltihap mı yoksa losyon mu?
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

makarna87

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2024, 23:38:14 »
Fucidin'in iki tipi var. kortizonlu olan ve sadece Fusidik asit içeren var. Kortizonlu olan sıkıntı çıkarabilir, yanında (H) eklentisi olur. Dikkat edin.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2024, 23:39:54 »
Beyaz kısımlar fucidin krem.Hayır sert yıkamadım hafifçe yıkadım.Elimi değdirmedim desem yeridir yani o derece

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2024, 00:02:08 »
fucidini keşke ekim merkezine danışarak kullansaydınız benim bildiğim donör alan için kullanılıyor.
sorun olacağını sanmam ama genede dikkatli olmak lazım.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 12 Ocak 2024, 00:03:44 »
Bana da onlar söyledi dostum yoksa sürmezdim 😕

Facebook Twitter Instagram