Gönderen Konu: FİKİR YARDIMI-ÇOK AZ ZAMANIM VAR-  (Okunma sayısı 6414 defa)

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: FİKİR YARDIMI-ÇOK AZ ZAMANIM VAR-
« Yanıtla #15 : 29 Aralık 2017, 21:13:31 »
Özgür beyden aldım randevu... Kendisine sorduğum tüm soruları dürüstlükle cevapladı. En basitinden örnek vereyim, ekilen saçın tutma oranı nedir sorusuna birisi %99 dedi, Özgür bey ise kişiye göre değişmekle beraber kötü bir ekimde %70, iyi bir ekimde %95 oranında tutma olur dedi.

Ekim sonuçlarını ve sürecini açacağım bir başlıkla aktaracağım.

Halen "yanlış karar almışsın" diyen olursa da dinlemeye açık olduğumu bilmesini isterim.

metropols

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 29 Aralık 2017, 21:38:52 »
doğru kararı vermişsiniz bence, saydıklarınız arasında en mantıklı seçim Özgür bey, alım ve ekim tüm aşamaları kendisi yapıyor ve bildiğim kadarıyla 1 hastaya ekim yapıyor, Murat beyle görüşmüştüm, alımın birazını kendi yapıyor, kalanını asistanı, kanalları kendisi açıyor, ekimi yine asistanı ve günde 2 kişiye ekim yapıyor, bu şartlarda dahi ÖZgür bey bir adım önde.. aynı fiyat aralığında sonuçlarını sitede daha fazla inceleyebildiğimiz hoca da yine Özgür bey, umarım herşey gönlünüzce olur..

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 29 Aralık 2017, 22:17:26 »
Hocam teşekkür ederim, bu tip dönütler insana moral oluyor. İçsel motivasyonu yüksek biriyim ancak; saç konusu benim zayıf tarafım ve bu konuda dışarıdan birilerinin bir şeyler söylemesine ihtiyaç duyuyorum.

metropols

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 29 Aralık 2017, 23:26:27 »
en zor süreç karar verme aşaması sanırım, siz bu aşamayı atlattınız, elbetteki doktor bunu çok daha iyi analiz edecektir ama 3300 civarı ekimin saçsız alanınızı tam olarak kapatacağını sanmıyorum, ön ve orta hattınızı sık bir şekilde kapatır fakat vertexe doğru olan yaklaşık 20-30 cm 2 alana yetmeyecektir diye düşünüyorum. bu aşamada 2. bir ekim yaptırmanız gerekebilir. saçsız birisi için öncelik ön ve orta hat olduğuna göre seyrek ama bütün saçsız alana ekimdense sık ama ön ve orta alana bir ekim tercih ederek, 2. ekimde de vertexi kapatmanız sizi daha çok mutlu edecek gibi görünüyor.. bütçeniz dahilinde sakaldan alım yapan Hakan Doğanay ile de görüşebilirdiniz, tahmini 4200 gibi bir graftle tek seferde saç probleminizi çözebilirdi (yetiştirdiği ekibe ekim yaptırsanız fiyat yarı yarıya düşüyor 8.000 tl civarı), illa ki doktor olması gerekmiyor derseniz esma tetik'in çalışmaları da gayet hoş.. verdiğim linkte sizin dökülmenize benzer açıklıklara yapılan ekimleri ve planlamaları görebilirsiniz; https://vimeopro.com/user23345553/norwood-3-4/page/1
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2017, 23:30:42 Gönderen: metropols »

prelude034

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 29 Aralık 2017, 23:27:31 »
hocam, merak ettiğim için soruyorum, sen balıkesir'limisin. araştırdığın hocanın biri denizli, biri bursa, biri izmir. aklıma gelen orta nokta balıkesir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 30 Aralık 2017, 01:37:30 »
Risksiz kendını kanıtlamıs biyeri tercıh etmeyecekseniz malum onlarında fiyatları yüksek bence düğünden sonraya erteleyin bu piskolojı ile dügün işine konsantre olmanız zorlasır. Acele etmeyin derim ben
Global Moderator

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 30 Aralık 2017, 05:09:37 »
35 hocam yaş. Ekimler genelde 6 ayda oturmuş oluyor. Düğüne de 7 ay kalıyor ekimden sonra. Forumu okuyarak edindiğim bilgi bu.
Bu yastan sonra dokulmen az olur.

Bak Hintell de soylemis, ben de soyledim. Aceleye getirme. Dugun oncesi onumuzdeki aylarin stresli gececek. Ayrica butcen ust duzey ekimciler icin yeterli degil. Ben risk etme derim ama karar senin; pasa gonlun bilir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 30 Aralık 2017, 13:01:06 »
Siz 6 ay sonra çıkıyor demissiniz Forumdaki izlenimlerinize göre bende size kendi izlenımlerımı söylıyeyım
Genel bakış açısı ile dünya üzerindeki Tüm formları araştıranbiriyim  bir çok yabancı forum yöneticileride arkadaşım

Benımde gördüğüm şu saç ekımını araştırıp ögrenıp kararlarını bu doğrultuda veren insan mutlu olur acelem var hemen ektirmeliyim diye bıyere dalıp ektiren mutsuz olur
Ha su var en ıyısını tercih edersin o ayrı öyle bir sansın yoksa acele etme lüksünüz yok kendınıze zarar verirsiniz. Saç ekımıni bilmeyen insan her gördüğü ekımı begenebilir kafasında taşıyınca anlar gercekleri. Kıl cıkmıs saç cıkmıs açıklık kapanmış degildir olay doğallıktır önce doğallık nasıl olmalı bunu kafanızda oturtup iyice ögrenın daha sonra teknıkler doktorlar canlı sonuclar vs  ve şuda bir gercek başarılı bır doktora hemen ektırmenız mümkün degildir en az 2/3/4/5 yada 6 ay  beklersiniz ama hemen gel ekeriz diyen olursa bi otur düşün derim.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 13:08:22 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 30 Aralık 2017, 13:33:42 »
en zor süreç karar verme aşaması sanırım, siz bu aşamayı atlattınız, elbetteki doktor bunu çok daha iyi analiz edecektir ama 3300 civarı ekimin saçsız alanınızı tam olarak kapatacağını sanmıyorum, ön ve orta hattınızı sık bir şekilde kapatır fakat vertexe doğru olan yaklaşık 20-30 cm 2 alana yetmeyecektir diye düşünüyorum. bu aşamada 2. bir ekim yaptırmanız gerekebilir. saçsız birisi için öncelik ön ve orta hat olduğuna göre seyrek ama bütün saçsız alana ekimdense sık ama ön ve orta alana bir ekim tercih ederek, 2. ekimde de vertexi kapatmanız sizi daha çok mutlu edecek gibi görünüyor.. bütçeniz dahilinde sakaldan alım yapan Hakan Doğanay ile de görüşebilirdiniz, tahmini 4200 gibi bir graftle tek seferde saç probleminizi çözebilirdi (yetiştirdiği ekibe ekim yaptırsanız fiyat yarı yarıya düşüyor 8.000 tl civarı), illa ki doktor olması gerekmiyor derseniz esma tetik'in çalışmaları da gayet hoş.. verdiğim linkte sizin dökülmenize benzer açıklıklara yapılan ekimleri ve planlamaları görebilirsiniz; https://vimeopro.com/user23345553/norwood-3-4/page/1

Hakan bey ile görüştüm hocam. İstediğim tarihler dolu idi 2 ay boyunca. Aslında Özgür bey de 2 ay dolu idi. Ancak birisi randevu iptali yaptığı için bir günlük bir boşluk buldum.

3300 greft ekeriz dedi ama bir kaç yüzlük yanılma payı olabilir resimlerden dedi.

Donör bölge benim için çok önemli, zarar vermemeliyiz dedi. 2. bir ekim için saç kalır mı diye sordum, yüksek ihtimallle evet dedi. Saçların tutma olasılığı nedir dedim, başarısız olursa %70, başarılı olursa %95 dedi.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 13:39:08 Gönderen: kararsizadam »

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 30 Aralık 2017, 13:37:07 »
Siz 6 ay sonra çıkıyor demissiniz Forumdaki izlenimlerinize göre bende size kendi izlenımlerımı söylıyeyım
Genel bakış açısı ile dünya üzerindeki Tüm formları araştıranbiriyim  bir çok yabancı forum yöneticileride arkadaşım

Benımde gördüğüm şu saç ekımını araştırıp ögrenıp kararlarını bu doğrultuda veren insan mutlu olur acelem var hemen ektirmeliyim diye bıyere dalıp ektiren mutsuz olur
Ha su var en ıyısını tercih edersin o ayrı öyle bir sansın yoksa acele etme lüksünüz yok kendınıze zarar verirsiniz. Saç ekımıni bilmeyen insan her gördüğü ekımı begenebilir kafasında taşıyınca anlar gercekleri. Kıl cıkmıs saç cıkmıs açıklık kapanmış degildir olay doğallıktır önce doğallık nasıl olmalı bunu kafanızda oturtup iyice ögrenın daha sonra teknıkler doktorlar canlı sonuclar vs  ve şuda bir gercek başarılı bır doktora hemen ektırmenız mümkün degildir en az 2/3/4/5 yada 6 ay  beklersiniz ama hemen gel ekeriz diyen olursa bi otur düşün derim.

Hocam yorumlar için teşekkürler. Ancak sanırım başlığı yanıltıcı şekilde açtım.

Ben bir günde karar almadım. Bir ay boyunca araştırdım ve geriye bu 3 isim kaldı. Başlığa öyle yazma sebebim ise, aslında dolu olan Özgür beyden, bir anda istediğim tarihte bir günlüğüne boş yer olması (randevuyu iptal etmiş birisi). Aslında kendisi 2 ay doluydu ve randevuyu iptal eden olunca da bana "24 saat içinde karar verirsen ona göre o tarihi sana ayırırım" dediğinden dolayı acele bir durum oldu.

Seçtiğim ismin yetersiz olabileceğini mi düşünüyorsunuz hocam?

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 30 Aralık 2017, 13:41:52 »
35 hocam yaş. Ekimler genelde 6 ayda oturmuş oluyor. Düğüne de 7 ay kalıyor ekimden sonra. Forumu okuyarak edindiğim bilgi bu.
Bu yastan sonra dokulmen az olur.

Bak Hintell de soylemis, ben de soyledim. Aceleye getirme. Dugun oncesi onumuzdeki aylarin stresli gececek. Ayrica butcen ust duzey ekimciler icin yeterli degil. Ben risk etme derim ama karar senin; pasa gonlun bilir.

Stres, ekilmiş saçları etkilemez diye düşünüyorum?

Biliyorum, faydam yönünde yorum yapmak istiyorsunuz lakin böyle mesajlar alınca da yanlış karar almış gibi hissediyorum.

@prelude034 : Hayır. İç Anadolu'da görev yapıyorum ancak akrabalarımın ekseriyeti İzmir'de.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 30 Aralık 2017, 13:57:32 »

Hocam yorumlar için teşekkürler. Ancak sanırım başlığı yanıltıcı şekilde açtım.

Ben bir günde karar almadım. Bir ay boyunca araştırdım ve geriye bu 3 isim kaldı. Başlığa öyle yazma sebebim ise, aslında dolu olan Özgür beyden, bir anda istediğim tarihte bir günlüğüne boş yer olması (randevuyu iptal etmiş birisi). Aslında kendisi 2 ay doluydu ve randevuyu iptal eden olunca da bana "24 saat içinde karar verirsen ona göre o tarihi sana ayırırım" dediğinden dolayı acele bir durum oldu.

Seçtiğim ismin yetersiz olabileceğini mi düşünüyorsunuz hocam?
öyle bisey düşünmüyorum ekımcı hakkında çok bilgim yok bilğim olmayan kişi hakkında konusmam genel olarak bakış açımı dikkate alman için yazdım karar senin kararın. Hayırlısı olsun
Global Moderator

metropols

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 30 Aralık 2017, 14:13:57 »
seçmiş olduğunuz doktor Özgür bey, uluslarası bir organizasyon olan ishrs'ye üye sayılı Türk doktorlarından birisi, bu derneğe üye bir doktorsun referansı olmadan derneğe kabul edilmezsiniz ve dahası Alım,Kanal Açımı ve Ekim aşamalarının tamamını doktorun KENDİSİ yapıyor olması lazım, bu derneğe üye doktorlar denetimlere tabiler, saç ekiminin bu 3 aşamsından herhangi birisini asistanlarına yaptırdığı kanıtlanan doktor bu dernekten çıkarılır ve kaldı ki bu forumda çok ünlü olup çıkartılan doktor da mevcut. Seçtiğiniz doktor alanında uzman ve tecrübeli bir isim, kimsenin kafanızı bulandırmasına gerek yok, içiniz rahat olsun, bu da ishrs'ye üye Türk doktorları, inceleyin ve verdiğiniz kararın doğruluğunu anlarsınız;
http://www.ishrs.org/physician/country/tr?combine=&province=&distance[postal_code]=&distance[country]=us&distance[search_distance]=100&distance[search_units]=mile&sort_by=country&sort_order=ASC

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 30 Aralık 2017, 14:47:36 »
seçmiş olduğunuz doktor Özgür bey, uluslarası bir organizasyon olan ishrs'ye üye sayılı Türk doktorlarından birisi, bu derneğe üye bir doktorsun referansı olmadan derneğe kabul edilmezsiniz ve dahası Alım,Kanal Açımı ve Ekim aşamalarının tamamını doktorun KENDİSİ yapıyor olması lazım, bu derneğe üye doktorlar denetimlere tabiler, saç ekiminin bu 3 aşamsından herhangi birisini asistanlarına yaptırdığı kanıtlanan doktor bu dernekten çıkarılır ve kaldı ki bu forumda çok ünlü olup çıkartılan doktor da mevcut. Seçtiğiniz doktor alanında uzman ve tecrübeli bir isim, kimsenin kafanızı bulandırmasına gerek yok, içiniz rahat olsun, bu da ishrs'ye üye Türk doktorları, inceleyin ve verdiğiniz kararın doğruluğunu anlarsınız;
http://www.ishrs.org/physician/country/tr?combine=&province=&distance[postal_code]=&distance[country]=us&distance[search_distance]=100&distance[search_units]=mile&sort_by=country&sort_order=ASC

Teşekkür ediyorum bu kıymetli bilgi için. Ekim hariç diğerlerini kendisi yapıyor, evet. Ekim sırasında daha çok kontrol amaçlı uğruyor. Diğer anestezi, greft alımı ve kanal açmayı bizzat kendisi yapıyor. 15 yıllık bir saç ekim deneyimi olması da işin cabası. Kendimi iyi hissettiren bir mesaj oldu bu, tekrar teşekkür ediyorum.

@Hintell: Hocam sana da teşekkür ediyorum. Özellikle bilimsel ve tıbbi konularda şüpheci yaklaşım büyük önem taşıyor. Zira şüpheci yaklaşım olmazsa ilerleme de kaydedilmez.

kararsizadam

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 30 Aralık 2017, 14:50:44 »
Ve ümit ediyorum ki şu donörden iki ekim çıkar... Tekrar katkılarınız için teşekkür ederim.

Facebook Twitter Instagram