Gönderen Konu: Oral minox, biraz finas ve dutas tedavim  (Okunma sayısı 2472 defa)

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Oral minox, biraz finas ve dutas tedavim
« Yanıtla #31 : 28 Aralık 2023, 18:58:33 »
REDDİT YETKİLİ MERCİMİ :)

bu forumdada var ilaci birakmasina ragmen hala kulaginda cinlama gecmeyen insanlar
Topikal Fin %0.1

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 29 Aralık 2023, 20:59:41 »
1 hafta ara verdim korkudan reddite
bakiyom ilaci biraksada 4 yildir devam ediyor diyenler var

Valla ilaçtan mıdır koronadan mıdır bilemiyorum. Forumda bizzat benim açtığım derdimi anlattıpım bir konu da var.

Saç ekimimin 6. Ayı bitene kadar öncesindeki 1 sene dahil total 1,5 sene ilaç kullanımı sonrasında 2 sene boyunca kullanmadım arada sadece 2+2 ay iki dönem kullam bırak yaptım. İlaca bulaşıp bi süre devam ettikten sonra hiç sıfıra inmedi. Bu son 2 aylık dönrmlerde biraz daha rahatsız edici düzeye çıktı bırakınca bir süre sonra görece azaldı. Ama asla sıfır veya ona yakın olamadı.

Varsa riske etmeye gerek yok. Artık saç dökülmemnin pil yaptığı dönemlerde 1-2 aylık kullan bıraklar dışında mevbur kalmazsam dht bloklamamak istiyorum. Haa topikal güzel ürünler gelirse denerim o ayrı.

Özetle bırakmasına rağmen geçmeyenlerden birisi olarak brni yazabilirsiniz. Belki 1, 1,5 sene hiç bulaşmadan durabilsem geçerdi bilemiyorum. Ama 1-2 ayda geçmiyor ona garanti veririm.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 29 Aralık 2023, 21:02:29 »
vallahi ekimin vermediği saçları verdi sana ya usta o kadarda olsun artık lazer yapar geçersin.
önemli olan kirpiklerin büyümemesi orada durum nasıl?

Kirpikler normal kıl olarak düşünme. Belki biraz koyulaşıyor olabilir ama bu görsel olarak kötü olmz. Ki ben hiç duymadım bundan bahseden. İlk senden duydum.

Ekim sonrası saçlarım şimdikinden iki tık yukardaydı. 1 sene nerdeyse hiç tedavi yapmayınca yamuldu. Az da olsa istikrarlı birseyler kullanmam gerekiyormuş onu anladım.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #34 : 30 Aralık 2023, 13:07:17 »
Evet beyler,

Bu linkte son dönemdeki tedavimle ilgili bir soru sormuş konuyu biraz anlatmıştım.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=33147.0

Çok kafa ütülemek istemiyorum detayları orada yazmıştım ama biraz özet geçeyim. Saç ekimi sonrası uzun zamandır devam eden tedavi sürecimde son zamanlarda dht bloklayıcıları bırakıp, oral minoks da ürün değişikliği yapınca yamulmuştuk. Oral minoksa, sıvı minoxidilden günlük 5-6 damla civarı oral olacak şekilde ve biraz süre finas, sonra dutas ile devam eden dht bloker tedavisi ile toparladık.

2023 Mayıstan beri günlük 2,5 mg minox kapsül  kullanıyordum ama işe yaramadığını saçlar ilerlemeyip gerileyince anladım.

Eylülde oral minoxa 5-6 damla olarak başladım. Çoğu zaman günde 2 kez  3erdamla şeklinde aldım.
Ekim başında gün aşırı gibi finasterid aldım.
Ekim sonunda 10gün günlük dutas yükledim. Sonra bunu haftada 2-3 ‘e düşürdüm. Vücutta depolandığı için dalgalanma gözlemedim.
 Aralık ayına kadar böyle geldim. Oral dutasa ara verdim. Ağır ilaç yanetkilerini hissediyorum. Şu am dökülmem çok çok az artarsa bir tur daha kullan bırak yapabilirim. Ama oral minoksa bazı günler aksatsam da devam ediyorum. İğnelemeye de haftada 1 devam.

Tedavinin dht bloker kullandığım dönemin özetini telefonuma not etmiştim görüntüsünü atıyorum.

Vertexin ilk fotosu 23Ekim tarihinde, minoxun   biraz arttırdığı dökülme sürecindeki halinden. Diğer foto ise 1-2 gün öncesinden.

Vertex bir tık daha iyileşebilir ama epey seyrekti zaten daha ilerleyeceğini sanmıyorum. Buna da şükür.

Oral minox 2.5 mg nereden aldınız
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 30 Aralık 2023, 13:11:09 »
Sıvı minoxu da sanırım. Saça uygulananıı oral yoldan alıyorsunuz. İçindeki etkenlerden dolayı bence tehlikeli

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 30 Aralık 2023, 14:36:10 »
Sıvı minoxu da sanırım. Saça uygulananıı oral yoldan alıyorsunuz. İçindeki etkenlerden dolayı bence tehlikeli

Cerrahpaşa nur eczanesinden aldım. Durum şöyle salvador hocam.

Bir süredir oral minox kullanıyordum sıvı olarak. Daha doğru düzgün bir metod olsun diye kapsül yapılmış minoxdan aldım mayıs2023de buna başladım. Günde tek kapsül. Belki bunun emiliminin düşük olması ihtimalinden olabilir, veya sıvı minox alırken görece 2,5dan fazla minox alıyormuş da olabilirim. Ama tamamen kapsüle döndükten sonra 3-4 ay sonrasında yani ağustos/eylül 2023e kadar dehşet bir dökülme dönemi oldu. Bu kapsüle devam ederken akşam 1-2 damla sıvı minox ekleyerek zamanla tamamen sıvıya geçiş yaptım. Tabi bu arada 1-2 ay kadar dht bloklayıcı desteğiyle beraber topu çizgiden çıkarmış olabilirim.

Velhasıl oral kapsülün vücuda girişi, emilimi sıvı kadar yüksek olmayabilir belki bunu günlük 2-3 kapsül olarak deneseydim de sonuç alınıyor olabilirdi. Ama sıvının çalıştığını tecrübe ettiğim için işimi garntiye almak istedim. Kendi vücudumda denediğim kadarıyla 2,5 mg sıvı minox > kapsül minox . Bu kesin.

Bu kapsülde, eczanede kapsül içine minox koyup geçiyorlar. Öyle teknolojik bir üretim değil tabi. Belki kapsül içindeki hammadde bizim losyon yaptırdığımız hammadde formu olabilir diye düşünüyorum.

Günlük 3-5 damla etil alkollü karışımın bir negatifliği olmaz diye umut ediyorum. Tabi bu bir risk.

En garantisi yurtdışından bir şekilde loniten getirtmek olacaktır ama henüz bu şansa erişemdim.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #37 : 30 Aralık 2023, 14:36:51 »
Bu arada yurtdışından aldığım kirkland sıvı minoxidili kullanıyorum oral olarak. Bunu da ek olarsk belirteyim.

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #38 : 30 Aralık 2023, 21:06:16 »
Kirpikler normal kıl olarak düşünme. Belki biraz koyulaşıyor olabilir ama bu görsel olarak kötü olmz. Ki ben hiç duymadım bundan bahseden. İlk senden duydum.

Ekim sonrası saçlarım şimdikinden iki tık yukardaydı. 1 sene nerdeyse hiç tedavi yapmayınca yamuldu. Az da olsa istikrarlı birseyler kullanmam gerekiyormuş onu anladım.

doğrudur hocam sadece redditte kullananların kalınlaştığını söylediğini duydum ya da yanlış hatırlıyorum.
bu arada kirklandı nereden temin ediyorsunuz bir sitedenmi yoksa bir tanıdığa getirttiriyormusunuz?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #39 : 31 Aralık 2023, 19:22:22 »
doğrudur hocam sadece redditte kullananların kalınlaştığını söylediğini duydum ya da yanlış hatırlıyorum.
bu arada kirklandı nereden temin ediyorsunuz bir sitedenmi yoksa bir tanıdığa getirttiriyormusunuz?
Bu arada yurtdışından aldığım kirkland sıvı minoxidili kullanıyorum oral olarak. Bunu da ek olarsk belirteyim.

mavruti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 02 Ocak 2024, 19:24:20 »
çantacı tandığı olan varsa oral minox tablet lonolox için yardımcı olcak özelden yazarsa sevinirim

DarpMachine

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 04 Mart 2024, 19:19:20 »
Lauri hocam tedaviniz devam ediyor mu şu an nasıl daha iyiye gitme var mı ?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 05 Mart 2024, 11:08:08 »
Lauri hocam tedaviniz devam ediyor mu şu an nasıl daha iyiye gitme var mı ?

Maalesef hocam. Son durum diye paylaştığım fotonun bir tık gerisine düşmüş olabilirim.

Son 1-2 ay oral kullanımın düzenini bozdum maalsef. Bazı günler kullanıyorum bası günler kullanmıyorum gibi oldu. Dermapen yapmayı bıraktım 2-3 aydır. Sıvı olarak topikal kullanımı da bırakmıştım. Muhtemelen bunun etkisiyle biraz gerileme var.

Oral dutas finas vs kullanımını da yanetkilerin biraz daha baskın gelmesi sebebiyle zaten daah öncesinde bırakmıştım.

Oral, topikal minox ve iğneleme kombinasyonuna iki üç gündür tekrsr düzenli başladım. Eğer kendimi ikna edebilirsem topikal finas veya dutas denemeyi düşünebilirim.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #43 : 08 Mart 2024, 00:36:10 »
Maalesef hocam. Son durum diye paylaştığım fotonun bir tık gerisine düşmüş olabilirim.

Son 1-2 ay oral kullanımın düzenini bozdum maalsef. Bazı günler kullanıyorum bası günler kullanmıyorum gibi oldu. Dermapen yapmayı bıraktım 2-3 aydır. Sıvı olarak topikal kullanımı da bırakmıştım. Muhtemelen bunun etkisiyle biraz gerileme var.

Oral dutas finas vs kullanımını da yanetkilerin biraz daha baskın gelmesi sebebiyle zaten daah öncesinde bırakmıştım.

Oral, topikal minox ve iğneleme kombinasyonuna iki üç gündür tekrsr düzenli başladım. Eğer kendimi ikna edebilirsem topikal finas veya dutas denemeyi düşünebilirim.

Dutastreidli mezoya geçseniz?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 08 Mart 2024, 08:27:27 »

Dutastreidli mezoya geçseniz?

Hocam brnim de aklıma gelmişti ama forumdan hatırladığım kadarıyla 3 ayda bir falan yapılıyordu işlem. Yani tahmin ettiğim kadarıyla 3 ay boyunca vücut o etkeni kullanıyor, ola ki yan etki görürsem oral kullanımdaki gibi hemen ilaç almayı kesemem, düzelme süreci çok uzar diye bir mantık kurdum.

Tabi mantıklı bir düşünce mi bilemedim, belki de en doğrusu bu işlemi yapan bir hekim bulup doğrudan ona danışmak. Forumda doğrudan bunu tecrübe eden birisi de yok bildiğim kadarıyla.

Bir kurcalayacağım bu fikri teşekkür ettim.

Facebook Twitter Instagram