Gönderen Konu: Oral minox, biraz finas ve dutas tedavim  (Okunma sayısı 2495 defa)

DarpMachine

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Oral minox, biraz finas ve dutas tedavim
« Yanıtla #16 : 26 Aralık 2023, 00:10:48 »
Minoxil sivilce yapmaz andrea.

hako1986

• Full Member
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2023, 12:06:40 »
23Ekim -23 Aralık ön çizgi. Elimdeki ilk foto flaşlı olduğu için diğerini de flaşlı çektim. Doğru bir karşılaştırma olur mu emin değilim çünkü flaşlı fotolar yanıltıcı da olabiliyor ama bir miktar gelişme var diye düşünüyorum. Merak eden arkadaşlara bilgi olmuş olsun.

Parmak üstlerine dikkat ederseniz nasıl kıllanma yaptığı konusunda da fikir versin. El üstü maymuna dönecek neredeyse :) buna arada lazer ysptırıyordum ama acısı çok zorluyor, yaptırasım gelmiyor. Azaltmak için varsa tavsiyeleriniz çok memnun olurum.

Gelişme var devam et. Gelisimini çok begendim.
Ben de Finasterid kullaniyorum. Ekim yaptirdim. Yan etki yok denicek kadar az. Devam edicegim ve ikinci ekim de olacak inşallah.
Parmak da kıllar lazerden başka seçenek yok derdim. Ona da süreklik lazım diye biliyorum.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2023, 15:43:51 Gönderen: hako1986 »

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 26 Aralık 2023, 15:19:04 »
Merhaba topikal minoksidil sivilce yapar mı sizce ?

7-8 ay kullandim yapmaz
Topikal Fin %0.1

hako1986

• Full Member
« Yanıtla #19 : 26 Aralık 2023, 15:44:42 »
Merhaba topikal minoksidil sivilce yapar mı sizce ?

Bende bir dönem kullandım 2 sene belki de. Sivilce yapmadı.

hako1986

• Full Member
« Yanıtla #20 : 27 Aralık 2023, 15:37:43 »
@Lauri
Dutasterid için de jelatin (Gelatine) var degilmi.
Türkiye de hangi markalar var.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 28 Aralık 2023, 15:00:17 »
ilk resim önceki galiba saçta epey kalınlaşma olmuş parmak kıllarında coşmuş bu arada usta.

Birkaç senedir böyle kalınlaştıkça lazer yaptırıyorum parmak üstüne. 7-8 ay önce yaptırmıştım ilk fotodaki gibi aylarca kalıyordu. Ne zaman ki oralminox dozunu arttırdım kalışma ve uzama oldu.

Yalnız minox vs hiç bu işlere girişmeden önce de bu son halinin bir tık altıydı zaten. Tembellik etmeyip 3-4 ayda bir parmak üstüne yaptırıversek bir derdimiz kalmaz. Yeterli kafadaki saçlar düzgün gözüksün. Diğerinin çözümü var çok şükür.

Emsi34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #22 : 28 Aralık 2023, 15:03:32 »
Kafaya çok takıyorsunuz bu yan etki olayını ya arkadaşlar minoxil bile kullanırken eğer yan etki olacak korkusu varsa siz o saçı kafada tutma ihtimalimiz sıfır bakın %10-20 değil %0 abi fda onaylı bir ilaç ne yan etkisi görsen ne olacak geçici yani bazı şeyleri çok kaygılanıyoruz Buda kel kalma  endişesinin  sizde yarattığı kaygı-endişe bozukluğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2023, 15:10:02 Gönderen: Emsi34 »

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 28 Aralık 2023, 15:04:42 »
@Lauri

Sorunu tam anlayamadım dostum. Dutasterid , avodart markası ile kapsül şeklinde olan bir ilaç.

Bunun saç için sürülerek kullanılabilecek, topikal versiyonunu yapan bazı eczaneler var sanırım ama bir marka altında üretimini yapan bir şirket/ marka var mı bilmiyorum.

Eğer topikal denemek istersen, şöyle bir seçenek var. Bazı kişiler güzel fayda görebiliyor. Avodart, yumuşak kapsül içinde bir sııv şeklinde. Kapsülü delerek içindeki sıvıyı minoxil losyona veya bir saç losyonuna ekleyerek kullanmak bir seçenek olabilir. Belki bir denemek istersin.

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #24 : 28 Aralık 2023, 15:08:18 »
Birkaç senedir böyle kalınlaştıkça lazer yaptırıyorum parmak üstüne. 7-8 ay önce yaptırmıştım ilk fotodaki gibi aylarca kalıyordu. Ne zaman ki oralminox dozunu arttırdım kalışma ve uzama oldu.

Yalnız minox vs hiç bu işlere girişmeden önce de bu son halinin bir tık altıydı zaten. Tembellik etmeyip 3-4 ayda bir parmak üstüne yaptırıversek bir derdimiz kalmaz. Yeterli kafadaki saçlar düzgün gözüksün. Diğerinin çözümü var çok şükür.

vallahi ekimin vermediği saçları verdi sana ya usta o kadarda olsun artık lazer yapar geçersin.
önemli olan kirpiklerin büyümemesi orada durum nasıl?

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #25 : 28 Aralık 2023, 15:08:59 »
Kafaya çok takıyorsunuz bu yan etki olayını ya arkadaşlar minoxil bile kullanırken eğer yan etki olacak korkusu varsa siz o saçı kafada tutma ihtimalimiz sıfır bakın %10-20 değil %0 abi fda onaylı bir ilaç ne yan etkisi görsen ne olacak geçici yani bazı şeyleri çok kaygılanıyoruz Buda kellkalma endişesinin  sizde yarattığı kaygı-endişe bozukluğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Doğru.

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #26 : 28 Aralık 2023, 15:09:41 »
@Lauri

Avodart var.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 28 Aralık 2023, 15:20:48 »
Kafaya çok takıyorsunuz bu yan etki olayını ya arkadaşlar minoxil bile kullanırken eğer yan etki olacak korkusu varsa siz o saçı kafada tutma ihtimalimiz sıfır bakın %10-20 değil %0 abi fda onaylı bir ilaç ne yan etkisi görsen ne olacak geçici yani bazı şeyleri çok kaygılanıyoruz Buda kel kalma  endişesinin  sizde yarattığı kaygı-endişe bozukluğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum

dostum haklisin fakat finasteride bende kulak cinlamasi yapti 45. gun bunun psikolojik olmasi imkansiz
Topikal Fin %0.1

mavruti

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 28 Aralık 2023, 17:53:58 »
çınlama geçiyor takılma çok

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları