Gönderen Konu: AKL Klinik / 06.12.2023 / 4140 greft / Yaş 30  (Okunma sayısı 1973 defa)

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: AKL Klinik / 06.12.2023 / 4140 greft / Yaş 30
« Yanıtla #16 : 16 Aralık 2023, 18:58:45 »
Herkese merhaba,

Bugün 10.gün ve kabuk dökümü gerçekleşti. Bazı yerlerde kabuk kalkarken ufak kanamalar oldu ve ufak ufak kabuklar kaldı. Oralarda saçlar görünüyor.
Klinik herhangi bir sorun olmadığını, 3-4 gün içinde o kabukların da döküleceğini dile getirdi.

Hem ekim ve hem de donör alanı fotoğraflarını bırakıyorum. Sizlerin de kabuk dökümü sonrası görüntü ve o ufak kanamalar hakkındaki yorumlarınızı okumak isterim.
  • Ekim Tarihi: 06.12.2023
  • Ekim Merkezi ismi AKL Klinik
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 16 Aralık 2023, 20:44:14 »
Herkese merhaba,

Bugün 10.gün ve kabuk dökümü gerçekleşti. Bazı yerlerde kabuk kalkarken ufak kanamalar oldu ve ufak ufak kabuklar kaldı. Oralarda saçlar görünüyor.
Klinik herhangi bir sorun olmadığını, 3-4 gün içinde o kabukların da döküleceğini dile getirdi.

Hem ekim ve hem de donör alanı fotoğraflarını bırakıyorum. Sizlerin de kabuk dökümü sonrası görüntü ve o ufak kanamalar hakkındaki yorumlarınızı okumak isterim.

Ayrıca kabuk dökümü sonrası için önerdiğiniz bir şeyler varsa, onları da duymak isterim.
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

Atak777

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 17 Aralık 2023, 01:16:36 »
Bugün öğlen gibi bende akl'de idim,

bana 10 gün yıkama yapmanın gerekli olmadığını kabukların zaten döküldüğünü dile getirdiler,

Bahçeşehir den Ataşehir'e gereksiz bir yolculuk yaptım, kısaca.

O kadar çok makale ve o kadar çok vakka inceledim ki , okuduklarıma göre, fazla zorlamayın tırnak değdirmeyin ,sadece günlük yıkamalarda yumuşak masajlar yapın, kabuklar dökülecektir.

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 17 Aralık 2023, 06:57:53 »
Bugün öğlen gibi bende akl'de idim,

bana 10 gün yıkama yapmanın gerekli olmadığını kabukların zaten döküldüğünü dile getirdiler,

Bahçeşehir den Ataşehir'e gereksiz bir yolculuk yaptım, kısaca.

O kadar çok makale ve o kadar çok vakka inceledim ki , okuduklarıma göre, fazla zorlamayın tırnak değdirmeyin ,sadece günlük yıkamalarda yumuşak masajlar yapın, kabuklar dökülecektir.

Yaptığınız gereksiz yolculuk için üzgünüm. En azından süreciniz normale dönmüş gibi. Bu sevindirici bir durum. Umarım her şey olumlu ilerler.

Klinikte sizin dediğiniz şeyleri söyledi fakat yine de insan tedirgin oluyor. Buradaki birçok saç ektiren arkadaşımızın süreçlerine bakmaya çalıştım, kabuk dökümü sonrası görüntüleri şahane. 0 kabuk, saçlar sık ve kalın görünüyor.
Ben kendi fotoğrafıma bakınca, (fotoğraf kalitesi de iyi olmayabilir) kabuk dökümü sonrasında ekim alanımı o kadar greft ekilmesine rağmen seyrek görüyorum.  Belki de yıkanırken döküldüler ve geri çıkacaklar. Belki de çoktan veda ettiler ve çıkmayacaklar.
Bilmiyorum gerçekten. Ben de kuruntu yapıyor olabilirim. Stresli süreç.

Tecrübeli arkadaşlardan olumlu ya da olumsuz yorum gelirse sevindirici olur gerçekten.
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 17 Aralık 2023, 15:37:25 »
Kimseden yorum yok mu acaba?  Burada yapılan olumlu ya da olumsuz yorumlar gerçekten faydalı oluyor.

Şu an sadece kliniğin önerdiği booster seti kullanıyorum.
Serum
Şampuan
Multivitamin
Sizin önerdiğiniz bir takviye vs var mıdır?
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2023, 19:15:02 »
Yaptığınız gereksiz yolculuk için üzgünüm. En azından süreciniz normale dönmüş gibi. Bu sevindirici bir durum. Umarım her şey olumlu ilerler.

Klinikte sizin dediğiniz şeyleri söyledi fakat yine de insan tedirgin oluyor. Buradaki birçok saç ektiren arkadaşımızın süreçlerine bakmaya çalıştım, kabuk dökümü sonrası görüntüleri şahane. 0 kabuk, saçlar sık ve kalın görünüyor.
Ben kendi fotoğrafıma bakınca, (fotoğraf kalitesi de iyi olmayabilir) kabuk dökümü sonrasında ekim alanımı o kadar greft ekilmesine rağmen seyrek görüyorum.  Belki de yıkanırken döküldüler ve geri çıkacaklar. Belki de çoktan veda ettiler ve çıkmayacaklar.
Bilmiyorum gerçekten. Ben de kuruntu yapıyor olabilirim. Stresli süreç.

Tecrübeli arkadaşlardan olumlu ya da olumsuz yorum gelirse sevindirici olur gerçekten.

Arkadaşlar gerçekten süreci tam olarak bilmediğimden ve sürecin stresli olmasından dolayı sizlerin tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyorum. Rica ederek, cevaplarınızı bekliyorum.

Sık bir ekim olarak görünmesine rağmen, kabuk dökümü sonrası görüntü bana seyrek geliyor. Bazı saçlar çok küçük görünmekte. Bazı yerlerde ise saç yok gibi, kabuk dökümü sırasında dökülmüş de olabilirler. Geri çıkarlar mı bilmiyorum. Kızarıklık nedeniyle de seyrek görünüyor olabilir. Kuruntu da yapıyor olabilirim.
Bugun çektiğim birkaç fotoğrafı daha ekliyorum.
Umarım cevaplarınızı alabilirim. Teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

Atak777

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 17 Aralık 2023, 20:33:03 »
Kuruntu yapma bence:)
Standart saç ekimi , benzer vakkallarda  da seninkine  benzer yoğunluk var.

Hepimiz için Stresli bir süreç ,
olumlu veya olumsuz gidişatı en az 5 ay geçmeden bilebilme durumumuz yok.

Ha bu arada kimseyi etklimek istemem , 

kurbanlık koyun gibi hepimizin saçma bir şekilde çok yüksek para ile satın aldığı booster seti ben kendi adıma net kullanmayacağım, akl de belirttim kendilerine de.

hatta isteyen varsa bedelsiz gönderebilirim , "kargoya karışmam:)"

Akl klinikte ,
Cumartesi sabah ben uzun uzun sorularımı sordum klinikte cevapların önemli kısmı tatmin etti mi dersen, kendi adıma hayır.

Ama en azından burada dile getirdigim eleştirilerin 3 katını yüzlerine söyledim.

Umarım herkes maddi manevi büyük sıkıntı yaşayan bu süreci güzel bir şekilde sonuçlandırır.

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 17 Aralık 2023, 21:07:13 »
seyrek değil hocam hatta sık bence .önemli olan çoğunun çıkması ayrıca

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 17 Aralık 2023, 21:40:30 »
Kuruntu yapma bence:)
Standart saç ekimi , benzer vakkallarda  da seninkine  benzer yoğunluk var.

Hepimiz için Stresli bir süreç ,
olumlu veya olumsuz gidişatı en az 5 ay geçmeden bilebilme durumumuz yok.

Ha bu arada kimseyi etklimek istemem , 

kurbanlık koyun gibi hepimizin saçma bir şekilde çok yüksek para ile satın aldığı booster seti ben kendi adıma net kullanmayacağım, akl de belirttim kendilerine de.

hatta isteyen varsa bedelsiz gönderebilirim , "kargoya karışmam:)"

Akl klinikte ,
Cumartesi sabah ben uzun uzun sorularımı sordum klinikte cevapların önemli kısmı tatmin etti mi dersen, kendi adıma hayır.

Ama en azından burada dile getirdigim eleştirilerin 3 katını yüzlerine söyledim.

Umarım herkes maddi manevi büyük sıkıntı yaşayan bu süreci güzel bir şekilde sonuçlandırır.

Hocam yorum için teşekkür ederim. Olabildiğince sakin kalmaya çalışıyorum ama biliyorsunuz durumu.
AKL'yi çok araştırmadığınızı söylediniz. Keşke biraz daha araştırıp, başka kliniklere yönelseydiniz. Süreçle ilgili pek keyfiniz yok gibi.
Yanlış olmasın, benim kliniği savunduğum vs falan yok. İyi ya da kötü sonuç olacak, ne olursa olsun, sizin dediğiniz gibi gerekli yorumlar yapılır, olumlu ya da olumsuz referans verilir. Ben hepimizin sonucunun iyi olmasını istiyorum.

Görüşlerinize saygı duyuyorum. Kimseyi de etki altında bırakmıyorsunuz. Booster set konusuna gelince, dediğiniz gibi hepimiz satın alıyoruz ve alınca da kullanıyoruz. Umarım faydası olur. Siz peki ne kullanıyorsunuz takviye olarak? Belki araştırıp değerlendirebilirim.

Rica etsem, cumartesi günü sorduğunuz soruları, aldığınız cevapları ve eleştirilerinizi benimle de paylaşabilir misiniz? Kendilerine sormayı atladığım yerler mutlaka vardır. Bilgi sahibi olmak isterim.

Hepimizin sürecinin iyi sonuçlanması dileğiyle.
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 17 Aralık 2023, 21:55:13 »
seyrek değil hocam hatta sık bence .önemli olan çoğunun çıkması ayrıca

Yorum için teşekkür ederim hocam. Eksik olmayın. Çoğunun çıkması önemli olan, farkındayım. Umuyorum ki çıkar.
Var mı önerdiğiniz bir takviye vs?
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 18 Aralık 2023, 23:10:58 »
Herkese merhaba
Aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum.
Kabuk dökümü biter bitmez masaj yapmaya başlayarak, şok dökülmeyi hızlandırmak gerekli mi? Yoksa şok dökülme kendiliğinden olacak mı?
Zaten duş sırasında kliniğin verdiği şampuanla hafif hafif ovarak yıkıyorum. Bu da ekilen saçlara zararlı mıdır?
Neler önerirsiniz?
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 19 Aralık 2023, 22:13:37 »
Herkese merhaba
Aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum.
Kabuk dökümü biter bitmez masaj yapmaya başlayarak, şok dökülmeyi hızlandırmak gerekli mi? Yoksa şok dökülme kendiliğinden olacak mı?
Zaten duş sırasında kliniğin verdiği şampuanla hafif hafif ovarak yıkıyorum. Bu da ekilen saçlara zararlı mıdır?
Neler önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Tecrübelerinize güvenip, süreç hakkında daha faza bilgiye sahip olmak için burada size sık sık sorular soruyorum. Cevaplarınızı bekliyorum :)
Donör bölgede sivilceler çıkmaya başladı. Önerdiğiniz bir şey var mıdır?
Ayrıca daha önce sorduğum birkaç soruya da cevap verebilirseniz sevinirim.
Herkese iyi akşamlar dilerim
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 20 Aralık 2023, 00:52:57 »
ekipte kim vardı hatırlamıyorum isim olarak
hukuki olarak dava açmayı dusundum ama onunda masrafı 20 bin lira falan. üzerine yeni saç ektirme masrafım olucak bide bilemiyorum yani.
başka kliniklerle görüştüm; onlar yapılan işi hiç beğenmediler. özellikle saç çizgimi çok asagıda buldular, kasın üzerine gelen kısım var dediler de. her klinik ayrı şey söyluyor kime inanmak gerek bilmiyorum

sizin operasyon günü sırasında; önce donor alandan greftlar alınıp sonra mı saç çizgisi cizildi ? bende önce greft alındı ondan sonra saç çizgisi cizildi. saç cizgisi çizmeden neye göre kaç greft alıcaklarını hesapladılar bilmiyorum

Keyfinizi kaçırmak gibi bir niyetim yok ama. Önce saç çizgisini çizdiler. Akabinde greft alındı ve ekim yapıldı. Benim operasyon günü, bence fena değildi. Fakat sonuç nasıl olacak en ufak fikrim yok. Karşılaşılan olumsuz sonuçlar nedeniyle, hem böyle durumları yaşayanlar için üzülüyorum, hem de bir endişe sarıyor "acaba benim de sonucum olumsuz olur mu" diye.

O nedenle aklıma gelen soruları, karşılaştığım problemleri burada soruyorum. Fakat yeterli cevap aldığımı da düşünmüyorum. Neticede bu forum birbirimizin tecrübesinden faydalanmak için var.
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

airbench

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 20 Aralık 2023, 10:11:59 »
o saç ekiminin ilk süreçlerinin ne kadar stresli olduğunu biliyorum , öncelikle sizin saç operasyonunuz yeniyken, olumsuz konusup sizi endese ettirdiğim için özür dilerim. 
genelde kimsenin konusuna yorum yapmalıyorum iyi kötü fakat dediğiniz gibi bende yeterli cevap alamıyorum cogu soruma o yüzden. benim operasyon gunu pazardan mal kacırır gibi oldu, hızlı hızlı ilk bi foto cekildi sac kesildi hasan beyi görmedim bile donor aldıktan sonra hasan bey 5dk gelip çizgi cekip gitti. neye göre 4300 aldılar çok merak diyorum.

umarım sizin sonucunuz başarılı olur kısa sürede. bu stresli bir süreç biliyorum

Dert değil hocam. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Sizden ricam, diğer arkadaşla iletişime geçecekseniz, lütfen özelden geçin. Daha 20 günü görmeden yeteri kadar negatif yorum (hiçbiri benim sürecimle alakalı bile değil) oldu bu konuda :)
  • Greft Miktarı 4140
  • Yaşınız 30

Facebook Twitter Instagram