Gönderen Konu: Yardımcı olur musunuz 18 yaş saç dökülmesi  (Okunma sayısı 478 defa)

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yardımcı olur musunuz 18 yaş saç dökülmesi
« Yanıtla #30 : 14 Aralık 2023, 15:31:03 »
birsey daha soracaktimda AGA yerine minoxidil daha etkili bir cozum olmaz mı ? Yoksam o da mi finas gibi sorunlu
dht saçları saldırmaya devam edecek minoxun çıkardığı saçları döngü nedeniyle dökülecek ilk başladığı duruma gelecek o yüzden minox kullanan kişiler anti andorjen ilaçlar önerilir tabi dökülmen agresif değilse minox kullanabilirisn

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 14 Aralık 2023, 16:48:30 »
 senin şimdi yapcağın dermoller ve saç masajı.duzenli hayat.dandik boya saçı doker.serborik dermatit gec gecer bir gecer bir gelir bir gecer bir geri gelir.en son gecer o zaman doktuğu saç geri gelir.saçın zayıf.genetik baslangıcı gozukuyor.kanla gucendir saçı .dermoller masaajla.daha karsıdan net resim daha iyi olurdu
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #32 : 14 Aralık 2023, 21:53:36 »
birsey daha soracaktimda AGA yerine minoxidil daha etkili bir cozum olmaz mı ? Yoksam o da mi finas gibi sorunlu
Minoxidil'i kimseye tavsiye etmem hocam. Bu öyle bir ilaç ki hem zamanınızı hem paranızı çalar. Evet ilk başlarda saç çıkışı sağlar belki 1-1.5 sene sizi mutlu eder fakat daha sonrasında saçı daha kötü bir hale getiriyor ve ben şahsen minoxidili 2 seneden uzun süre kullanan ve buna dayanabilen kimseyle tanışmadım. Çünkü eninde sonunda sıkılıp bırakıyorsunuz ve bıraktığınız andan itibaren hem çıkan saçlar hemde minoxidil kullanmadan önce hali hazırda var olan saçlarınızda zarar görüyor. Yani kısacası minoxidil kısa süreli mutluluk verir sonrası kötü.
Yine de kullanmak isterseniz minoxidil tek başına fayda sağlamaz çünkü onun çıkarttığı saçlar tekrardan DHT'ye maruz kalacağı için yine dökülecektir. Bu yüzden onu kullanırken yanında mutlaka bir DHT blockerda kullanmak gerekiyor.
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram