Gönderen Konu: Yardımcı olur musunuz 18 yaş saç dökülmesi  (Okunma sayısı 484 defa)

Alper1

• Sr. Member
Ynt: Yardımcı olur musunuz 18 yaş saç dökülmesi
« Yanıtla #15 : 12 Aralık 2023, 16:45:45 »
19 yaşında başladım ben şu an 65 gün oldu sıkıntım yok ki reddit diye uygulama var tressles iye bir forum aynı burasının benzeri tabi bu gruptan daha büyük ve daha kapsamlı orada 17 yaşın da nw3 olup fin kullanan var hatta bir örnek gösteriyim https://www.reddit.com/r/tressless/comments/134y4z7/18m_progression_pt3_6_months/ nw7 den nw 1 kadar gelmiş çocuk sadece minox ve ru kullanarak eğer gelişimini tamamladıysan başla fin e
Hocam öncelikle şurdan başlıyım. DHT ergenlik bitene kadar vücutta pek çok işlevi var en bilindikleri sakal çıkması ses kalınlaşması vücut kıllarının olgunlaşması gibi vs. Wikipedia'da detayları var. Eğer bu işlevleri yarıda kesersen ileride çatal seslilik seyrek sakallılık veya köselik gibi durumlarla karşılaşabilirsin ve bu gerçekten büyük bir sorun olur saç dökülmesine şükredersin.
Ben şahsen 22 yaşına kadar finasterid veya dutasterid tavsiye etmiyorum. Benimde saç dökülme sorunum var hatta ekstra olarak retrograde alopeciada var yaşım 21 fakat 22'ye girmeyi bekliyorum o zaman başlayacağım. Şuanda senin yaşında olsaydım yapacağım şeyler aga-e, dermaroller, ve ketakonazol şampuan kullanmak olurdu. Bence bunlar 21-22'ye kadar gayet yeterli korumalar.
Doktorlarla görüşme konusunada değinirsem hangi doktora gidersen git senin bu yaşta dht düşürmeni uygun bulmayacaklar ve ileride ne gibi sorunlar olacağını kestiremezler çünkü bunu sadece süreç gösterir.
Forumda 18-19 yaşlarında finasterid başlayıp hiç sorun ve yan etki görmeyenlerde var dediğim gibi bu bir risk işi tamamen sana kalmış.

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 12 Aralık 2023, 16:50:14 »
Hocam öncelikle şurdan başlıyım. DHT ergenlik bitene kadar vücutta pek çok işlevi var en bilindikleri sakal çıkması ses kalınlaşması vücut kıllarının olgunlaşması gibi vs. Wikipedia'da detayları var. Eğer bu işlevleri yarıda kesersen ileride çatal seslilik seyrek sakallılık veya köselik gibi durumlarla karşılaşabilirsin ve bu gerçekten büyük bir sorun olur saç dökülmesine şükredersin.
Ben şahsen 22 yaşına kadar finasterid veya dutasterid tavsiye etmiyorum. Benimde saç dökülme sorunum var hatta ekstra olarak retrograde alopeciada var yaşım 21 fakat 22'ye girmeyi bekliyorum o zaman başlayacağım. Şuanda senin yaşında olsaydım yapacağım şeyler aga-e kullanmak dermaroller kullanmak ve ketakonazol şampuan kullanmak olurdu bence bunlar 21-22'ye kadar gayet yeterli korumalar.
Doktorlarla görüşme konusunada değinirsem hangi doktora gidersen git senin bu yaşta dht düşürmeni uygun bulmayacaklar ve ileride ne gibi sorunlar olacağını kestiremezler çünkü bunu sadece süreç gösterir.
Forumda 18-19 yaşlarında finasterid başlayıp hiç sorun ve yan etki görmeyenlerde var dediğim gibi bu bir risk işi tamamen sana kalmış.
valla dedikleriniz doğru ama sesim ortaokluldan beri kalın bu yüzden sürekli dalga geçiliyordum sakal konusunu pek kestirmiyorum çünkü sülalade sakal bırakan yok ve ayrıca köse olmayı tercih ederim çok küçük bir azınlık gür sakalı ve kel birisini tercih eder o yüzden işime gelir

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 12 Aralık 2023, 18:48:51 »
valla dedikleriniz doğru ama sesim ortaokluldan beri kalın bu yüzden sürekli dalga geçiliyordum sakal konusunu pek kestirmiyorum çünkü sülalade sakal bırakan yok ve ayrıca köse olmayı tercih ederim çok küçük bir azınlık gür sakalı ve kel birisini tercih eder o yüzden işime gelir
Dediğim gibi sadece bu sorunlar yok şuraya en iyisi fotoğraf bırakıyım oradan bakın.
https://hizliresim.com/ncv8o3d
  • Yaşınız 22

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 12 Aralık 2023, 18:58:21 »
Dediğim gibi sadece bu sorunlar yok şuraya en iyisi fotoğraf bırakıyım oradan bakın.
https://hizliresim.com/ncv8o3d
biliyorum zaten ama yine de tteşekkür ederim ben almaya devam edeceğim ilaçalrı

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 12 Aralık 2023, 19:18:13 »
biliyorum zaten ama yine de tteşekkür ederim ben almaya devam edeceğim ilaçalrı
Yukarıda alıntıladığım yazıyı konu sahibi arkadaş için yazmıştım fakat yanlışlıkla sizi alıntılamışım pardon hocam :) Dalgınlığa denk geldi.
  • Yaşınız 22

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 12 Aralık 2023, 19:19:10 »
mesela bu yaşımda finas başlamam tamamen mi saçmalamak olur bu yaşta başlarsam neler yapabilir vucuda
Hocam 2.sayfada yazdıklarım sizin içindi yanlışlıkla diğer arkadaşı alıntıladım.
  • Yaşınız 22

Xayahsız Rakan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #21 : 13 Aralık 2023, 02:47:05 »
Hocam 2.sayfada yazdıklarım sizin içindi yanlışlıkla diğer arkadaşı alıntıladım.
hocam peki bu gelisimlerin bitmis olma ihtimali var mı sesin ince olması dısında hicbir seye eksik durmuyor boy sakal falan

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #22 : 13 Aralık 2023, 03:57:09 »
hocam peki bu gelisimlerin bitmis olma ihtimali var mı sesin ince olması dısında hicbir seye eksik durmuyor boy sakal falan
Hocam o sizin ergenliğinizin durumuyla alakalı onun için bir şey diyemem fakat sesiniz hala inceyse ergenlik bitene kadar kalınlaşma ihtimalide var ve sadece ses değil yukarıda paylaştığım görsellerde de gözüktüğü üzere beyinde de çeşitli kısımların hala olgunlaşmasını sürdürüyor. Bunu siz fark edemezsiniz. Yabancı bir forumda okuduğum bir araştırmaya göre de ergenlik bitmeden kullanılan dht blockerların ciddi psikolojik semptompları tetiklediği ve günlük hayatında mutlu olan insanları tamamen depresif bir hale soktuğuyla alakalıda araştırmalar okudum.
Kısacası ben ne olursa olsun 21-22 yaşına kadar bu ilaçtan uzak durmanızı tavsiye ederim. O yaşlara kadar AGA-E, dermaroller ve ketakonazol şampuan çok yeterli bir tedavidir.
  • Yaşınız 22

Xayahsız Rakan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 13 Aralık 2023, 14:09:50 »
Hocam o sizin ergenliğinizin durumuyla alakalı onun için bir şey diyemem fakat sesiniz hala inceyse ergenlik bitene kadar kalınlaşma ihtimalide var ve sadece ses değil yukarıda paylaştığım görsellerde de gözüktüğü üzere beyinde de çeşitli kısımların hala olgunlaşmasını sürdürüyor. Bunu siz fark edemezsiniz. Yabancı bir forumda okuduğum bir araştırmaya göre de ergenlik bitmeden kullanılan dht blockerların ciddi psikolojik semptompları tetiklediği ve günlük hayatında mutlu olan insanları tamamen depresif bir hale soktuğuyla alakalıda araştırmalar okudum.
Kısacası ben ne olursa olsun 21-22 yaşına kadar bu ilaçtan uzak durmanızı tavsiye ederim. O yaşlara kadar AGA-E, dermaroller ve ketakonazol şampuan çok yeterli bir tedavidir.
AGA dermaroller ve ketakonazol mevcut saclarimi korumak icin yeter mi hocam peki cok kayip yasar miyim

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 13 Aralık 2023, 16:57:00 »
AGA dermaroller ve ketakonazol mevcut saclarimi korumak icin yeter mi hocam peki cok kayip yasar miyim
Dökülmenizin tipine göre değişkenlik gösterir. Eğer gerçekten çok agresif dökülmeniz varsa maalesef kayıplar devam edecektir. Fakat stabil bir dökülmeniz varsa yani agresif olmayan türden bir dökülme söz konusu ise bunlar gayet yeterlidir.
Günlük kaç saçınız dökülüyor duştan sonra veya yastığınızda saç görüyor musunuz?
  • Yaşınız 22

Xayahsız Rakan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #25 : 13 Aralık 2023, 23:30:31 »
Dökülmenizin tipine göre değişkenlik gösterir. Eğer gerçekten çok agresif dökülmeniz varsa maalesef kayıplar devam edecektir. Fakat stabil bir dökülmeniz varsa yani agresif olmayan türden bir dökülme söz konusu ise bunlar gayet yeterlidir.
Günlük kaç saçınız dökülüyor duştan sonra veya yastığınızda saç görüyor musunuz?
yani evet goruyorum ama dusta sadece elime geliyor o kadar boyle avuc avuc degil salliyorum 10 tel 15 tel gdliyor normaldede oyle bi kac kez elimi atiyorum 3 5 tel geliyor toplu sekilde avucuma gelmiyor hic yuksek miktsrda yaklasik 2 yildir dokuluyor sadece ists fotograftaki gibi sacimin ust tarafi seyreldi biraz yastigimdada 20 tane falan goruyorum normalde bu miktsr daha azdi ama bu son 1.5 ayda niye bilmiyorum dokulme artti 

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 13 Aralık 2023, 23:32:19 »
yani evet goruyorum ama dusta sadece elime geliyor o kadar boyle avuc avuc degil salliyorum 10 tel 15 tel gdliyor normaldede oyle bi kac kez elimi atiyorum 3 5 tel geliyor toplu sekilde avucuma gelmiyor hic yuksek miktsrda yaklasik 2 yildir dokuluyor sadece ists fotograftaki gibi sacimin ust tarafi seyreldi biraz yastigimdada 20 tane falan goruyorum normalde bu miktsr daha azdi ama bu son 1.5 ayda niye bilmiyorum dokulme artti
Sağlıklı bir insan günde 100 tel saç döker bu normaldir fakat fazlası sıkıntı. Ama sonuç ne olursa olsun siz vakit geçmeden başlayın ve saçlarınızı korumaya bakın.
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 13 Aralık 2023, 23:32:50 »
 saçın en hassas olduğu an ıslak olduğu an.ıslakken nazik davranmalı saça
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xayahsız Rakan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 14 Aralık 2023, 00:09:22 »
Sağlıklı bir insan günde 100 tel saç döker bu normaldir fakat fazlası sıkıntı. Ama sonuç ne olursa olsun siz vakit geçmeden başlayın ve saçlarınızı korumaya bakın.
tamamdır tessekurler

Xayahsız Rakan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 14 Aralık 2023, 14:01:31 »
birsey daha soracaktimda AGA yerine minoxidil daha etkili bir cozum olmaz mı ? Yoksam o da mi finas gibi sorunlu

Facebook Twitter Instagram