Gönderen Konu: Saç dökülmesi durduktan sonra tekrar başlar mı?  (Okunma sayısı 4190 defa)

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç dökülmesi durduktan sonra tekrar başlar mı?
« : 21 Aralık 2017, 13:42:24 »
Merhaba benim bayadir aklımda şu soru var şu an 22 yaşındayım ergenlik döneminde 18 yaşına kadar elimi kafam her attigimda elime onlarca saç teli gelirdi ön taraf da açıldı zaten ama ondan sonra şimdi de dahil elimi atıtigimda en fazla iki tel geliyor genelde hiç gelmiyor yani dökülmenin durduğuna inanıyorum.Benim sorum bundan sonra tekrar agresif dökülme yaşama ihtimalim var mı yoksa normale dönmüş müdür ? Bir de o zamanlar stres yaptığım dönemlerdi bazı durumlardan dolayı su an dünyanın en rahat adamıyım diyebilirim onunda etkisi olabilir mi  ;D

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesi durduktan sonra tekrar başlar mı?
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2017, 13:45:55 »
Dökülme durmus olabilir ama saçların ince mi kalınmı o onemli incelır saçlar sonra dokulur
Global Moderator

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2017, 13:59:52 »
Dökülme durmus olabilir ama saçların ince mi kalınmı o onemli incelır saçlar sonra dokulur

Daha önce konu açarken kalın telli demişti ruhi ve bir kaç arkadaş şu şekilde bı daha atayım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2017, 14:21:24 »
Önler incelmıs ortalar nispeden daha iyi ama incelicek tepe incelmiş ruhi donör bölgesıne güzel demistir hala devam ediyor yanı dht nın etkısı dokulme durmus degil.
Global Moderator

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2017, 15:00:53 »
Önler incelmıs ortalar nispeden daha iyi ama incelicek tepe incelmiş ruhi donör bölgesıne güzel demistir hala devam ediyor yanı dht nın etkısı dokulme durmus degil.
Anladım ben yinede ektirmeye kararlıyım ilac kullanıp risk almak da istemiyorum o zaman ileride bir kaç ekime daha ihtiyaç olacak gibi

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2017, 16:34:16 »
Reklam arası senin ki.
Film Daha yeni başlıyor:)

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2017, 17:03:01 »
Reklam arası senin ki.
Film Daha yeni başlıyor:)
Şaka yapıyorum de ;D işimiz zor desene ama şöyle bir durum var babamda da askere gidene kadar bu kadar dökülmüş resimleri de var ama şu anda da bundan biraz seyrek 54 yaşında yani belki de ona cekmisimdir  :P

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2017, 18:41:47 »
genetik kodlanmış dokulmene bakar iş .kudurmuş genetiğin hıızını kesme ihtimalide var durmuş genetik doulmenin yıllar sonra tekrar baslama ihtimalide var
saçları ekmeydi dersin

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2017, 18:55:26 »
genetik kodlanmış dokulmene bakar iş .kudurmuş genetiğin hıızını kesme ihtimalide var durmuş genetik doulmenin yıllar sonra tekrar baslama ihtimalide var
Yani bilemeyiz belki daha dokulmeyecek belkide seneye hepsi gidecek

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2017, 19:38:41 »
zaman gosterir yakın zamanıda saçındaki minyaturleşem ufalma cılızlaşmadan drlar anlar
saçları ekmeydi dersin

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Aralık 2017, 19:58:34 »
22 yasında saç dökülmesi durmuş hiç kimseyi tanımadım.. yani stress , vitaminsizlik vs. İse dökülme sebebi iş başka. Fakat erkek tipi saç dökülmesi ise hani sebep DHT ise vücudunun testesteron salınımı yapacağı tüm yas aralıgında kayıp yaşaman gerekir...

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2017, 20:03:53 »
22 yasında saç dökülmesi durmuş hiç kimseyi tanımadım.. yani stress , vitaminsizlik vs. İse dökülme sebebi iş başka. Fakat erkek tipi saç dökülmesi ise hani sebep DHT ise vücudunun testesteron salınımı yapacağı tüm yas aralıgında kayıp yaşaman gerekir...

Açıkçası şu anda durmuş gibi görünüyor ama tabiki dediğiniz gibi yaş ilerledikçe illaki dökülme olacaktır ben agresiflik anlamında dedim ama hiç dökülmeyenler de var 40 yaşında fırça saçla gezenler de gördüm :D benim düşüncem de şöyle en azından ön bölgeye şimdi ektireyim 30 a kadar götürsün ondan sonra belkide ektirmem bile yada çok gerekirse bidaha ektiririm o zaman doktorlar dönor sıkıntım olmadığını söyledikleri için

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 21 Aralık 2017, 20:29:27 »

Açıkçası şu anda durmuş gibi görünüyor ama tabiki dediğiniz gibi yaş ilerledikçe illaki dökülme olacaktır ben agresiflik anlamında dedim ama hiç dökülmeyenler de var 40 yaşında fırça saçla gezenler de gördüm :D benim düşüncem de şöyle en azından ön bölgeye şimdi ektireyim 30 a kadar götürsün ondan sonra belkide ektirmem bile yada çok gerekirse bidaha ektiririm o zaman doktorlar dönor sıkıntım olmadığını söyledikleri için

Dostum 40 degil 65 yasında bile fırca saçı olanlar var. Ama 20 lerde saçlarım dökülüyordu, 22 den sonra kayıbım olması 18-22 arası döküldü sonra durdu diyen görmedim. Görmemem olmadığı anlamı taşımaz. Ama erkek tipi saç dökülmesinin mantıgına aykırı.. 35-40 a kadar artarak  antropoza kadar azalarak devam ediyor olmalı.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 21 Aralık 2017, 20:55:54 »
dht sana saldırmış bu saç gider kardeşim .şansız bir dökülme belli bir açıklık oluşmamış seyrele seyrele gider. önü ektirsen arka başlar ortası başlar sloocer in dediği gibi 35 40 kadar yolu  var agresif dökülmenin ..ama senin 3 4 seneye saçlar açılır açık alanlar netleşir gibi şuan ekim yaptırman sadece cebine zarar verir 1 sene iyi görünür 2 .sene ekimci aramaya devam edersin.bu şekilde ekime girersen 3  4 ekim görür senin kafa ona göre ektir derim. ayrıca saç dökülmesi durmaz saç 22 yaşında ,mesela benim şakaklar 27 yaşında açılmaya başladı  34 gibi tamamlandı ki bende genetik dökülme yok sadece yaşa bağlı şakaklar geriledi..yani sende 22 yaşında dökülmenin durması mümkün değil bunu kafandan çıkar ona göre plan yap.geçmiş olsun ama donörün çok iyi onuda belirteyim hem kalın telli hem sağlıklı duruyor
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2017, 20:59:54 Gönderen: ruhi mücerret »

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Aralık 2017, 21:03:21 »
ama diğer bakış açım ise daha romantik bir yaklaşım ,bir daha mı geleceğiz dünya ya ve yarın ölmeyeceğimiz ne malum derim .bu yaşlarında önlere şekil veremedikten sonra başlarım öyle saça derim ektirebilirim.. üstteki yorumum mantıklı olan bu ise romantik olandı  ama ikisinin de arkasındayım :) yorumlarımın
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2017, 21:05:49 Gönderen: ruhi mücerret »

Facebook Twitter Instagram