Gönderen Konu: Sac ekimi yaptirmak gibi bir dusuncem var degerli yorumlarinizi eksik etmeyiniz.  (Okunma sayısı 3050 defa)

kerim7327

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu forumu actiginiz ve farketmemi sagladiginiz icin tesekkurlerimi bir borc bilirim.
    Cunku eger bu forumu farketmeseydim adi sani belli olmayan x firmasina sadece instagram ve facebookta vermis oldugu tanitimlara guvenerek sac ekimine gidecektim ki icimden ic bi ses dur once bir arastir diyip size denk gelmemi sagladi.
    Su an cok fazla yeterli bilgim olmasa da halen arastirma surecim devam etmekte ve belki fiyat performans acisindan denk gelebilecegim iyi yerlerin olabilecegi ihtimaliyle hem forumu takip ediyor hem de forumda belirtilen yerlerin takibini surdurmekteyim.
    Bunu soylememin sebebi baslica yerlerden biri olan asmed (koray hoca) gibi bir yere belki de gozu kapali gidilmesi ( finastreid kullanmam gerektigini dusunmuyorum, bir ilaca bagimli olmakta istemiyorum) benim icin iyi bir secenek ancak su anki maddi durumum soz konusu oldugunda bu merkez icin daha cok beklemem gerekiyor.
    Diger secenekler icerisinde su ana kadar aklima yatan bir yer esma&serkan ciftinin yaptigi calismalar.
    Ancak her forum kullanicisinin bildigi gibi her ekim ayni olmamakla birlikte kotu sonuc ihtimalinin koray hocaya gore daha yukseklerde oldugunu dusunuyorum.( Fiyat acisindan koray hocaya gore gayet ekonomik). Ayrica doktor olmamalari da benim icin olaya biraz supheci yaklasmami sagliyor.
    Bu yuzden siz degerli forum uyelerine danismak istedim. Sizce mevcut durumumla koray hocaya ekim yaptirabilmek icin beklemeli miyim ? ( beklemek derken bu birikimi saglayabilmem icin yaklasik 2 yillik bekleme surecinden bahsediyorum 😊 ( kur ve enflasyon degerlerine gore surede  artma- azalma durumu yasanabilir.) Yoksa dusundugum yer gibi alternatif seceneklere yonelmeli miyim ?
    Bu arada yasim 26 amcamlarda nw6  duzeyinde bir dokulme mevcut olup babamda nw3 ile nw4 arasindadir. Benimde saclarimin nw3 duzeyinde oldugunu dusunmekteyim. Ayrica son 3.5 yil icerisinde ilk 3 yilinda asiri dokulme yasamis olup son 6 aylik sure icerisinde dokulme yasamadim diyebiliriz.
    Degerli goruslerinizi eksik etmeyip tavsiyelerinizi dile getirirseniz cok sevinirim.
    Simdiden cok tesekkurler.

kerim7327

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ek olarak ;
KERİM YAMAN

2pac

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba hocam dökülmeniz aslında fazla olmamış üst bölgeler komple açık değil tamda Koray hocanın sevdiği ekiminde %100'e yakın başarı saglayacağı bir dökülme tipi.Esma&Serkan evet doktor degiller ama gayette çoğu doktordan başarılılar.Zaten coğu doktorda ekimi kendısı yapmıyor yanindaki asistanlara yaptırıyor.Forumda ekim surecinin hepsinde bulunan doktorlar zaten belli.Bu iki sene gibi süreci beklemeniz için faktorler var mesela agresif şekilde saç dökulmeniz devam ediyorsa ekim işine kesınlikle girmeyin dökülme durana doyuma ulaşana kadar bekleyin.Eğer dökülme seviyeniz normal seviyelerde ise birkaç yerle yüzyüze görüşün değerlendirin.Esma&Serkan ve Koray Hoca benim seceneklerİm olsaydı ve sizin durumunuzda olsaydım Esma&Serkan ikilisini tercih ederdim.Hatta bende Esma&Serkan ikilisine ekim yaptırcaktım olmadı.Başka bir yerde ekimimi gerçekleştirdim.Saçların uzamasını bekliyorum.Saygılar.

kerim7327

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba hocam dökülmeniz aslında fazla olmamış üst bölgeler komple açık değil tamda Koray hocanın sevdiği ekiminde %100'e yakın başarı saglayacağı bir dökülme tipi.Esma&Serkan evet doktor degiller ama gayette çoğu doktordan başarılılar.Zaten coğu doktorda ekimi kendısı yapmıyor yanindaki asistanlara yaptırıyor.Forumda ekim surecinin hepsinde bulunan doktorlar zaten belli.Bu iki sene gibi süreci beklemeniz için faktorler var mesela agresif şekilde saç dökulmeniz devam ediyorsa ekim işine kesınlikle girmeyin dökülme durana doyuma ulaşana kadar bekleyin.Eğer dökülme seviyeniz normal seviyelerde ise birkaç yerle yüzyüze görüşün değerlendirin.Esma&Serkan ve Koray Hoca benim seceneklerİm olsaydı ve sizin durumunuzda olsaydım Esma&Serkan ikilisini tercih ederdim.Hatta bende Esma&Serkan ikilisine ekim yaptırcaktım olmadı.Başka bir yerde ekimimi gerçekleştirdim.Saçların uzamasını bekliyorum.Saygılar.

Oncelikle goruslerinizi paylastiginiz icin tesekkur ederim.
    Ben de sizin gibi dusunmekle birlikte halen kucuk capta kararsizlik hakim. Bunun sebebi sizin de soylediginiz gibi koray hoca da % 100 e yakin basari ihtimali var ancak esma&serkan ikilisi icin bunu diyemeyecegim. Bu onlarin kotu ekimciler oldugunu gostermez bilhassa koray hoca gibi bir hocadan sonra bunlari dusunmemize sevk ediyosa paylasim yapan arkadaslarin olusturdugu izlenimdir. Bana gore diger artisi reklamci yapiya sahip ikili de degiller. Hatta numaralarini bu forum uzerinden paylasan arkadaslar sayesinde aldim. Gaziantep’te ikamet ettigim icinde cok fazla yuz yuze gorusebilecegim yer yok ama tavsiyeniz uzerine Gaziantep’te bulunan ekimciler ile yuz yuze gorusmeye calisacagim.
    Ayrica bir kuzenim burada x firmasinda ekim yaptirdi ve sonuctan da memnundu ancak benim fikrim kendisinin mevcut haliyle bu forumu gordukten sonra cok daha iyi sonuclar elde edebilirdi. O yuzden dolayi antepteki bu x firmasinin kapisina dahi ugramak istemiyorum.
    Baska fikirleri olan arkadaslarda yazarsa sevinirim. Karar vermemde yardiminizin dokunacagina inaniyorum. Saygilar
KERİM YAMAN

vogueman

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Koray hocanın dışında maddi durumun el vermıyorsa  keser dicem oda pahalı Hakan doğanay, ı zekeriya kulu araştır derim bence doktor olmayan kişilerden uzak dur bu işin şakası yok esma serkan olayını Aynı ıoh a benzetiyorum forumda gereken önlemlerin alınması gerek talep artınca ne olduğu belirsiz kişilerin ister istemez reklamı oluyor ve paylaşımlar bu forumda yapılıyor bu da zaten otomatik reklamdır ön plana cıkması doğru degil ektirip memnun kalmayan arkadaşlarda var ve saç yönleri dik kapılmayın rüzgara görüceksinizki sorun yaşayanlar artıcak forumda zamanla sağlıkcı bile değiller ektikleri her hasta burda konu açıyor daha öncede yaşadık bunları.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2017, 14:39:05 Gönderen: vogueman »

kerim7327

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Koray hocanın dışında maddi durumun el vermıyorsa  keser dicem oda pahalı Hakan doğanay, ı zekeriya kulu araştır derim bence doktor olmayan kişilerden uzak dur bu işin şakası yok esma serkan olayını Aynı ıoh a benzetiyorum forumda gereken önlemlerin alınması gerek talep artınca ne olduğu belirsiz kişilerin ister istemez reklamı oluyor ve paylaşımlar bu forumda yapılıyor bu da zaten otomatik reklamdır ön plana cıkması doğru degil ektirip memnun kalmayan arkadaşlarda var ve saç yönleri dik kapılmayın rüzgara görüceksinizki sorun yaşayanlar artıcak forumda zamanla sağlıkcı bile değiller ektikleri her hasta burda konu açıyor daha öncede yaşadık bunları.

Oncelikle bu ikilinin ekimlerinde forumda olumsuz sonuc gormedim belki de bu yuzden onlara karsi sempatim oldu..
   Hakan doganay , kul fiyat olarak koray hocanin bir tik altinda iken keser daha da yuksek. Bunlarla irtibata gecip bi on gorusme saglamaya calisirim ama koray hoca varken bunlara yonelmek de pek tercihim olmaz gibi dusunuyorum ama ekim oncesi surecte o kadar arastirma yaptiktan sonra forumdaki bir arkadas gibi hic alakasi olmayan birine de ekim yaptirabilirim. Su an siz degerli forum uyelerinin cok farkli tavsiyelerde bulunacagina inandigim icin belki fikirlerimin aksine farkli tercihler yapmama ssebep olabilirsiniz. Su anki maddi durumum da sadece esma&serkan ikilisine yaptirabilecek duzeyde.
    Ayrica Yorumun icin de tesekkurler.
KERİM YAMAN

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
forumda saçına benzer saçı olupta ektirmiş olumlu sonuc alanlara bak
saçları ekmeydi dersin

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sevgili Kerim,

Yazindan ne kadar duzgun ve bilincli bir insan oldugun belli. Oncelikle, kesinlikle ama kesinlikle 6 ay arastirmadan ekim yaptirma. Ekim ciddi bir operasyon, donorler limitli ve sac sokulmesi 35-40a kadar agresif devam edebilen bir surec.

Bir muddet bu forumdaki sonuclari takip et. Eger Turkiyede elit lige ait bir hocaya ektireceksen yurt disi forumlarina da goz at, oradaki sonuclarini da gor. Ayrica, her hocanin ozellistigi tur dokulme tipleri var. Kendi dokulme gidisatina gore, senin gibi hastalar uzerinde basarili sonuc almis hocalarda yogunlas.

Durumuna gelirsek: Eger acelen yoksa 3-4 sene ektirme derim. Ust kisimlarda acilmalar ve/veya yogunluk kayiplari devam edecek gibi gorunuyor. Yok beklemek istemiyorum dersen donorun durumuna gore en az iki, tercihen uc ekim gecirebilecek sekilde planla.

Ilk ekim one, on cizgiyi ne kadar indirmek istedigine bagli olarak, tahmini 2000-3000 arasi gider. Muhtemelen 5-6 yil sonra vertex agirlikli, orta destekli 2000 kok civari bir ekim daha olur. 35’inden sonraki olasi bir acilmaya karsi da depoda 1500-2000 kok kalmis olur.

Senin yerinde olsam 2-3 sene beklerdim ama ektirecegim diyorsan da lutfen min 6 ay arastir; uzulmeni istemem. Aklina takilan sorularin cevabini bulmadan, kafana hersey yatmadan once ektirme.

Selamlar, sevgiler
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2017, 09:09:31 Gönderen: kaya »

kerim7327

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Sevgili Kerim,

Yazindan ne kadar duzgun ve bilincli bir insan oldugun belli. Oncelikle, kesinlikle ama kesinlikle 6 ay arastirmadan ekim yaptirma. Ekim ciddi bir operasyon, donorler limitli ve sac sokulmesi 35-40a kadar agresif devam edebilen bir surec.

Bir muddet bu forumdaki sonuclari takip et. Eger Turkiyede elit lige ait bir hocaya ektireceksen yurt disi forumlarina da goz at, oradaki sonuclarini da gor. Ayrica, her hocanin ozellistigi tur dokulme tipleri var. Kendi dokulme gidisatina gore, senin gibi hastalar uzerinde basarili sonuc almis hocalarda yogunlas.

Durumuna gelirsek: Eger acelen yoksa 3-4 sene ektirme derim. Ust kisimlarda acilmalar ve/veya yogunluk kayiplari devam edecek gibi gorunuyor. Yok beklemek istemiyorum dersen donorun durumuna gore en az iki, tercihen uc ekim gecirebilecek sekilde planla.

Ilk ekim one, on cizgiyi ne kadar indirmek istedigine bagli olarak, tahmini 2000-3000 arasi gider. Muhtemelen 5-6 yil sonra vertex agirlikli, orta destekli 2000 kok civari bir ekim daha olur. 35’inden sonraki olasi bir acilmaya karsi da depoda 1500-2000 kok kalmis olur.

Senin yerinde olsam 2-3 sene beklerdim ama ektirecegim diyorsan da lutfen min 6 ay arastir; uzulmeni istemem. Aklina takilan sorularin cevabini bulmadan, kafana hersey yatmadan once ektirme.

Selamlar, sevgiler

Öncelikle tavsiyelerin icin cok tesekkur ederim kaya kardesim.
     Aslinda acelem yok diyemem hatta bi an evvel sac ekimi yaptirip belli bir duzeyde sacimin hacimlenmesini ve guzel durmasini istiyorum. Ancak bazi magdur arkadaslarimiz gibi kotu sonuclar gecirip uzulmek istemiyorum. Onlar icin acil sifalar dileyip umarim bir sekilde mutlu olabilecekleri bir cozum bulabilirler.
     Simdi soyle bir durum var belki de haklisindir sacim ileri de daha cok dokulmeye maruz kalabilir ve yaptiracagim ilk ekimden sonra ileride kotu goruntu olusabilir. Ancak benimde icimden bir ses saclarimda dokulme olsa bile sadece seyreklesme anlaminda bir dokulme gerceklesecegi yonunde; bunun sebebi olarak ailedeki genetik dokulme tipi. Babamla ayni yapiya sahip oldugumu dusunuyor ve cok fazla benzerlik oldugunu dusunuyorum ( cuneyt arkinin filmlerindeki battal gazinin oglu misali 😊)
Babamdaki saclarin cizgisel hatii felan su an benimkiyle ayni olup sadece birazcik daha seyrek, kendisi 50 yasindadir. Buna guvenerekten ve diger kotu ihtimali de goze alarak ekim yaptirmak istiyorum.     

Gaziantep te bulunan bir firma, firmanin ismini vermek dogru olur mu bilmiyorum yaptigi incelemeler neticesinde soyledigi tek sey 3500 greft ekeriz cokta guzel olur, fiyat su kadar. Tek seansta hallederiz. Oldu.
     İstanbul da iletisime gectigim baska firma sadece whatsapptaki fotolardan yola cikarak 4500 greft ile cok sık saclainiz olur demekle kalip fiyat ve sundugu imkanlardan bahsetti. Teknik olarak merak ettigim sorulara donus bile saglamadi.
     Henuz hakan doganay, kul , serdar gokrem, koray hoca, estemylife hasan hoca gibi bilindik yerlerle iletisime gecmedim.
     Sadece esma&serkan ikilisiyle iletisime gectim sartlarimi belirttim, kendiler benim istedigim sartlarin belki olamayabilecegini ancak yerinde gorusme ve incelemeyle daha saglikli karar verebileceklerini, donorun kalitesine gore nasil bir ekim yapilebilecegini, mevcut fotograflarda gorunen bosluklarinizi daha iyi gorup ekim yogunlugunu nasil yapacaklarini vs.. belirttiler. Bu da en azindan bana az da olsa guven verdi. Tabi yerine gidip incelemelerim devam edip dusuncelerimi tekrar beyan edecegim.
     Bu isimler disinda onerebileceginiz yerler varsa iletisime gecer konusurum umarim en kisa zamanda ekim yaptirma asamasina gelir ve size paylasimlarimi yaparim.
     Tekrardan gorus ve tavsiyeleriniz icin tesekkur eder, saygilarimi sunarim.
KERİM YAMAN

Mrprince

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
millet olarak her şeyin çakmasına ne kadar meraklıyız.3 kuruş ucuz olsun çakma olsun yeterki,orjinali hakan doğanay varken çakmasına merdiven altı bir yerde ekim yaptırmakta neymiş vallahi hayretler içerisinde kalıyorum bu yorumları okudukça.ucuz olacak diye sağlığınızı riske atmayın

kerim7327

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
millet olarak her şeyin çakmasına ne kadar meraklıyız.3 kuruş ucuz olsun çakma olsun yeterki,orjinali hakan doğanay varken çakmasına merdiven altı bir yerde ekim yaptırmakta neymiş vallahi hayretler içerisinde kalıyorum bu yorumları okudukça.ucuz olacak diye sağlığınızı riske atmayın

Öncelikle yorumunuz icin tesekkurler,

Evet bu arkadaşlarin hakan doganay in yaninda calisip daha sonra kendi imkanlariyla ekim yaptiklarini biliyoruz, evet benim de cekincelerim var bu konuda ancak soyle bir ornek vermek istiyorum eger yanlis anlamazsaniz. Ben bir muhendisim ve muhendis olarak elimden geldigince gelismeye calisiyorum, ancak benim tanidigim bir cok muhendis olmayan ve diger muhendis arkadaslari tenzih ederek benden cok daha fazla bilgiye sahip olup, uygulamada da cok daha yeterli oldugunu gordugum insanlar taniyorum bazilari benden yasca fazlaca buyuk, bazilari cok az buyuk, ama bu insanlar okumayip bu isin icinde yetisen insanlar.
    Ama soyle bir durum var; ben yaptigim isin sorumlulugunu ustlenerek yapiyorum meslegim geregi, onlar ise bu sorumluluktan muaflar. Ornek veriyorum endustriyel tesisin kurulunu asamasinda planlamaya ve projelere bagli olarak en kisa zaman ve en ekonomik yonuyle isi yapmaya calisiriz cikabilecek aksakliklara cozum uretmeye calisiriz, yaptigimiz hatalarin cezasini biz cekeriz, ama bu ornek verdigim arkadaslar bu tur seylerden sadece muhendis kontrol etseydi, muhendisin isi vs. Gibi bahanelerle siyrilirlar. İsin bu noktasinda da bu arkadaslarin durumu da sizin degindiginiz konuya denk geliyor ki ben de boyle bur durumla karsilasmamak adina beni yar yolda birakmicak kisilere ekim yaptirmak isterim ki su anda halen arastirma evresindeyim, ve sadece forumdan takip ederek fiyat performans acisindan degerlendirme yaptigimda bu ikiliyi begendigimi dile getirdim.
    Ancak isin baska noktasi bu insanlar isini ciddiyetle ve samimiyetle yapiyorlar ve doktor gozetiminde yapiyorlarsa ve forumdan gorundugu kadar islerinde de fena degillerse yaptirma ihtimallerim arasinda yer almaktalar. Bu ikiliyi savunmak adina olmadigini dile getirerek yorumunuzun biraz sert oldugunu dusunuyorum.
    Ayrica hakan doganay’da seceneklerim arasinda yer almaktadir ve takip etmekteyim, umarim guzel sonuc alacagim yerde ekim yaptirmayi diliyor ve bu sorunla bas basa olan herkes icinde aynisini diliyorum.
    Saygilarimla,
KERİM YAMAN

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
kalem tekniği  yaptırmayı kafana koyduysan türkiye de bu işin 1 numarası hakan doğanay  onu belirtmek isterim, sonra diğerleri gelir...ama lateral slit ,perkutan gibi ekim teknikleri düşünüyorsan onlarında 1 numaralı hocaları var...ama kalem ekimin de hakan hoca duayendir kıyaslama olmaz diye düşünüyorum yıllarını vermiş kalem ekimine ..bu tecrübeler atlanılmamalı

Mrprince

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları

Öncelikle yorumunuz icin tesekkurler,

Evet bu arkadaşlarin hakan doganay in yaninda calisip daha sonra kendi imkanlariyla ekim yaptiklarini biliyoruz, evet benim de cekincelerim var bu konuda ancak soyle bir ornek vermek istiyorum eger yanlis anlamazsaniz. Ben bir muhendisim ve muhendis olarak elimden geldigince gelismeye calisiyorum, ancak benim tanidigim bir cok muhendis olmayan ve diger muhendis arkadaslari tenzih ederek benden cok daha fazla bilgiye sahip olup, uygulamada da cok daha yeterli oldugunu gordugum insanlar taniyorum bazilari benden yasca fazlaca buyuk, bazilari cok az buyuk, ama bu insanlar okumayip bu isin icinde yetisen insanlar.
    Ama soyle bir durum var; ben yaptigim isin sorumlulugunu ustlenerek yapiyorum meslegim geregi, onlar ise bu sorumluluktan muaflar. Ornek veriyorum endustriyel tesisin kurulunu asamasinda planlamaya ve projelere bagli olarak en kisa zaman ve en ekonomik yonuyle isi yapmaya calisiriz cikabilecek aksakliklara cozum uretmeye calisiriz, yaptigimiz hatalarin cezasini biz cekeriz, ama bu ornek verdigim arkadaslar bu tur seylerden sadece muhendis kontrol etseydi, muhendisin isi vs. Gibi bahanelerle siyrilirlar. İsin bu noktasinda da bu arkadaslarin durumu da sizin degindiginiz konuya denk geliyor ki ben de boyle bur durumla karsilasmamak adina beni yar yolda birakmicak kisilere ekim yaptirmak isterim ki su anda halen arastirma evresindeyim, ve sadece forumdan takip ederek fiyat performans acisindan degerlendirme yaptigimda bu ikiliyi begendigimi dile getirdim.
    Ancak isin baska noktasi bu insanlar isini ciddiyetle ve samimiyetle yapiyorlar ve doktor gozetiminde yapiyorlarsa ve forumdan gorundugu kadar islerinde de fena degillerse yaptirma ihtimallerim arasinda yer almaktalar. Bu ikiliyi savunmak adina olmadigini dile getirerek yorumunuzun biraz sert oldugunu dusunuyorum.
    Ayrica hakan doganay’da seceneklerim arasinda yer almaktadir ve takip etmekteyim, umarim guzel sonuc alacagim yerde ekim yaptirmayi diliyor ve bu sorunla bas basa olan herkes icinde aynisini diliyorum.
    Saygilarimla,
O zaman kusura bakmayın size mesajımın sert olmasının sebebini istirham edeyim Konuna mesaj yazmadan önce bende bunların ekim konularına bakıyordum ve birisi şöyle bir yazı yazmış; 
Merhaba, firma isimleri yok, internet üzerinde de sadece instigramları var ama orası da çok aktif kullanılmıyor.
Ancak telefonla iletişim kurabilirsiniz,
Tel: 0551 163 70 34 - 0541 447 57 69

Bu nedir yahu ,yani bunu gördüm üstüne sizin konu dek geldi,yahu böyle bir şey olabilirmi? Yorum sizin dahada yorum yapmıyorum.

Mrprince

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ayrıca ben kendi şahsi fikrim asla doktor olmayan birine baştan aşağı tıbbi işlem gerektiren birilerinin steril çalışıp çalışmadıklarına güvenemem.tıp alanından olmayan birinin steril çalışmanın anlamını idrak etmesi imkansız.

kerim7327

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
kalem tekniği  yaptırmayı kafana koyduysan türkiye de bu işin 1 numarası hakan doğanay  onu belirtmek isterim, sonra diğerleri gelir...ama lateral slit ,perkutan gibi ekim teknikleri düşünüyorsan onlarında 1 numaralı hocaları var...ama kalem ekimin de hakan hoca duayendir kıyaslama olmaz diye düşünüyorum yıllarını vermiş kalem ekimine ..bu tecrübeler atlanılmamalı

Aslinda onceligim donor alana zarar verilmemesi bu konuda forumda  gordugfum kadariyla dediginiz gibi hakan doganay icinde olmak uzere koray erdogan, zekeriya kul, mutallip keser ( sadece 1 ekiminde aldigi paraya gore donoru biraz hirpalamisti), hasan akıl, esma&serkan ( belki bu isimlerin yaninda saymak dogru olmaz yanlissa kbakmayin).
     Su anda takip ettiklerim arasinda keep ten dolayi koray erdogan birinci favorim, muttalip beyin ekimlerini pek hos bulmuyorum sebebi ise kolay ekimden yuksek verim aliyor dusuncesindeyim. Zekeriya kul da belirli bir sinirlama icerisinde yer aliyor ve olusturdugu on cizgiler hosuma gitmiyor.
Hakan doganay’in ekimlerini de begeniyorum siklastirma ve on cizgi konusunda gayet basarili.
Esma&serkan hakkinda da cok yetersiz veri var bana gore halen cekinceliyim. Hasan akıl genis alanlara iyi bir ekim yapiyor diye dusunuyorum ( oyle ornekleri var genellikle)
     Perkutan teknigi ile ilgili pek bilgiye sahip degilim acikcasi daha fazla incelemeye calisacagim, genel olarak diger hocalar slit kullaniyor, hakan hoca kalem teknigi kullaniyor dediginiz gibi.
     Hakan hoca ile gorusup greft sayisina bagli olarak mali durumda beni asmazsa seceneklerim arasinda yer almaktadir.
     Yorumunuz icin de tesekkurler.
     Saygilarimla,
KERİM YAMAN

Facebook Twitter Instagram