Gönderen Konu: Finasteride Başladım - Beraber takip edelim  (Okunma sayısı 5613 defa)

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride Başladım - Beraber takip edelim
« Yanıtla #46 : 13 Aralık 2023, 16:26:13 »

35. gün yan etki simdilik yok bu yazacaklarim ilaca baslamak isteyipte korkan arkadaslar icin benim hayatim cok duzensiz gece eve 3 te 4 te geldigim olur hic uyumadigim olur alkolu abarttıgım gunler olur sigaramda var uyku duzenımde cok ıyı degıl sporumu bayadır yarım yamalak yapıyorum haftanın bes gunu okula gıden vıze fınal quiz sinavlari olan biriyim ilac hic bir sekilde unutkanlık vesaire bi sey yapmadi sukur vizelerdende yuksek aldım daha once forumda okudugumda bazı kısıler ılaca basladım sınavlarda soruları unutuyom konuları falan unutuyom yazıyorlardı yalan yok dogrudur belkı ama kımse denemeden bılemez daha sonra denemedım dıye pısman olmamak ıcın deneyın yan etkı gorursenız bırakırsınız zaten belkı yanetkı gormem ıcın erkendır 35 gun ama bazı kısıler ılk haftadan yan etkı gordum falan dıyordu bıde evet basladıgımda 6-7 gun hafif testis agrisi ve menide sivilasma oldu ama birakmadim gecti onlar direkt korkup birakmayin arkadaslar
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 13 Aralık 2023, 16:26:54 »
bu ayın sonunda hormon testı yaptırıp atıcam surec erken oldugu ıcın bır gelısım var mı bılmıyorum saclarımıda kazıtmıstım baslamadan once
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #48 : 17 Aralık 2023, 02:50:10 »
şuan gördüğüm yan etki kulak uğultusu sağ kulağımda var bazı günler oluyor anlamadım grip olduğum içinde olabilir veya finasteridin yan etkiside olabilir
Topikal Fin %0.1

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 17 Aralık 2023, 11:55:57 »
şuan gördüğüm yan etki kulak uğultusu sağ kulağımda var bazı günler oluyor anlamadım grip olduğum içinde olabilir veya finasteridin yan etkiside olabilir
finasterid yan etkisi ben ilaca ilk başladığım kulağım tıkanmıştı ve kulak uğultusu vardı ama bir süre sonra geçti

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #50 : 17 Aralık 2023, 15:34:36 »
finasterid yan etkisi ben ilaca ilk başladığım kulağım tıkanmıştı ve kulak uğultusu vardı ama bir süre sonra geçti

benim başladıktan bir kaç hafta sonra başladı arada oluyor devam edeyim o zaman geçer belki bir süre sonra 1 ayda bırakmak istemiyorum ilacı
Topikal Fin %0.1

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 17 Aralık 2023, 17:10:43 »
Finasterid kullananlara bir sorum olacak. Dökülmeniz azaldı veya durdu mu? Yoksa ince minyatur saclar hala dökülüyor mu? Minox un adı çıkmış dongü yapıyor diye ama saclarin zaten dogal bir dongusu var.Finasterid de sonucta minyatur saclari sokup bir sonraki asamaya sokuyor.Bu surec saclar iyice kalinlasip anajen faza gelene kadar sürmez mi?
Fin kullanıyorum ve tepe bölgemde cok etkili oldu ama minyatur ve kalin olmak uzere hala dokulmem devam ediyor.Anlam veremedim

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 17 Aralık 2023, 17:13:32 »
Finasterid kullananlara bir sorum olacak. Dökülmeniz azaldı veya durdu mu? Yoksa ince minyatur saclar hala dökülüyor mu? Minox un adı çıkmış dongü yapıyor diye ama saclarin zaten dogal bir dongusu var.Finasterid de sonucta minyatur saclari sokup bir sonraki asamaya sokuyor.Bu surec saclar iyice kalinlasip anajen faza gelene kadar sürmez mi?
Fin kullanıyorum ve tepe bölgemde cok etkili oldu ama minyatur ve kalin olmak uzere hala dokulmem devam ediyor.Anlam veremedim
saç dökülmem baya azaldı ve saçlarım kalınlaştı ve 72 gün gibi kısa sürede oldu bu ama hala sheeding devam ediyor çünkü hala minyatür saçlar görüyorum

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 17 Aralık 2023, 17:21:20 »
saç dökülmem baya azaldı ve saçlarım kalınlaştı ve 72 gün gibi kısa sürede oldu bu ama hala sheeding devam ediyor çünkü hala minyatür saçlar görüyorum
Benim de azaldı kesinlikle.Duştan sonra kuruturken tahmini 15-20 tel gidiyodur.Şampuan surerken de elimde 4-5 tel goruyorum.Ama verteximdeki inflamaayondan acıdan eser kalmadı.Neredeyse minyatur alan kalmadı vertexde. Ama on cizgi icin ayni seyi soyleyemeyecegim.Bu shedding denilen olay minyatur saclar kalinlasana kadae devam ediyor bence.Yani belli bir suresi yok.Bu yuzden fin den saglanan fayda 6 ay/2 yil arasi deniyor.
Bu konuda sizlerin dusuncesi, arastirmasi nedir?
Bu arada kullanmaya basladifimda inanılmaz artmişti dokulmem

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 18 Aralık 2023, 00:34:54 »

kulak ugultusu ne kadar devam etti
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 24 Aralık 2023, 23:13:33 »
Merhaba tekrardan moralim bozuk arkadaşlar ilacı 4 gündür kullanmıyorum duckın tavsiyesiyle 7 gün ara vericem 3 gün kaldı çünkü sağ kulağımda uğultu yapmıştı bırakınca düzeldi. Bir hafta aradan sonra haftada 3 gün almayı denicem yine başlarsa bırakıcam maalesef. O yüzden moralim çok bozuk finasteridden yan etki gördüğüm için hayatım boyunca kel olucam sanırım çünkü diffuse thinning var bende saç ektirsemde olmayacak biliyorum. O yüzden moralim çok kötü. Tavsiyesi olan arkadaşlar var mı saçlarımın son durumu aşağıda.

Duştan hemen sonradır fotoğraflar havluyla kuruladım

en sevdiğiğm saç modeli bu keşke saçım gür olsa hep böyle yaparım saçlı olmak ne büyük bir nimetmiş bu saç stilini biraz topik döküp kullanıyorum şuan idare ediyor ama 1 yıl etse ne olacak sonuç olarak hayatıma kel devam edeceğim
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #56 : 24 Aralık 2023, 23:17:26 »
reddite bakıyorum sanırım genetik kellik üzerinde hiç gelişme olmuyor çözüm odaklı
Topikal Fin %0.1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 24 Aralık 2023, 23:41:02 »
saçın birazcık daha uzun olduğunda daha iyi görünecektir şuanki durumu bile iyi yani. sen dert etme lütfen tekrar başladığında inşallah kulak çınlaması yaşamazsın
yaşarsan da özelden dediğim gibi lipozomal finasteride kullanırsın yan etkisi minimum düzeyde olur

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

brkcmbz34

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 24 Aralık 2023, 23:48:01 »
saçın birazcık daha uzun olduğunda daha iyi görünecektir şuanki durumu bile iyi yani. sen dert etme lütfen tekrar başladığında inşallah kulak çınlaması yaşamazsın
yaşarsan da özelden dediğim gibi lipozomal finasteride kullanırsın yan etkisi minimum düzeyde olur

duck çok teşekkür ederim fakat kötü ihtimali düşünüyorum yani forumada bakıyorum diffuse thinning yaşayıp saç ekimi olan çok az kişi var yani kel oluyoruz bide onun en kötüsü diffuse thinning olanı oluyoruz arkadaş ya bu nası iştir
Topikal Fin %0.1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #59 : 24 Aralık 2023, 23:55:22 »
duck çok teşekkür ederim fakat kötü ihtimali düşünüyorum yani forumada bakıyorum diffuse thinning yaşayıp saç ekimi olan çok az kişi var yani kel oluyoruz bide onun en kötüsü diffuse thinning olanı oluyoruz arkadaş ya bu nası iştir
benim dökülme de tepeden başlasa da diffuse thinning ama ekim yaptırdım ve son derece memnunum. olur da en kötü ihtimal ekime ihtiyacın olursa da sıklaştırma ekimi ile tam istediğin gibi olur dert etme
hem zaten oral veya topikal finasteride kullanacaksın mevcut saçları da koruyacak ve kalınlaştıracak

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram