Gönderen Konu: Biberiye yağı gerçekten saça faydası var mı ?  (Okunma sayısı 1588 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Biberiye yağı gerçekten saça faydası var mı ?
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2023, 22:58:24 »
para ve özellikle zaman kaybı üzgünüm

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2023, 23:01:02 »
para ve özellikle zaman kaybı üzgünüm
peki procapil serumlar onlarda  mı :)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2023, 10:44:37 »
peki procapil serumlar onlarda  mı :)
ekim sonrası takviye olarak iyi olabilir. eğer dökülme agresif değilse o zaman da kullanılabilir. fakat dökülme agresifse işe yaramaz maalesef

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2023, 11:25:04 »
ekim sonrası takviye olarak iyi olabilir. eğer dökülme agresif değilse o zaman da kullanılabilir. fakat dökülme agresifse işe yaramaz maalesef
aslında ben fin kullanıyorum 9 aydır tepe bölgemde seyreklik var ama henüz istediğim sonucu almış değilim bende topikal olarak bir tedwavi daha eklemek istiyorum  fin ve procapil olarak devam edeceğim artık tedavime

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2023, 15:28:49 »
Kayınpederim, 8 yıldır evlatları gibi olan köpeklerinde oluşan dökülmelerin bir kısmını biberiye ile kesti hatta çıkarttı. Normalde ben böyle şeylerin boş iş olduğu düşünüyorum. Tamam insan başka hayvan başka ama bir düşünmedim değil olumlu etki görebilir miyim diye...

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2023, 03:22:29 »
Kayınpederim, 8 yıldır evlatları gibi olan köpeklerinde oluşan dökülmelerin bir kısmını biberiye ile kesti hatta çıkarttı. Normalde ben böyle şeylerin boş iş olduğu düşünüyorum. Tamam insan başka hayvan başka ama bir düşünmedim değil olumlu etki görebilir miyim diye...

hocam insanla hayvan hem başka hem de benzer :D yani köpeklerde erkek tipi dökülme olacak hali yok da, saç hücrelerini uyarıp pozitif etki etme şansı var. bence bu tip tedavileri denemenin çok zararı yok. ha şöyle bir zararı var, zaman kaybettirebilir. yani dökülme agresifse bu tarz alternatiflerle uğraşmak zaman kaybettirir, sonra o zamanı istesen de geriye getiremezsin. o yüzden dökülmen agresifse dht blockerların yanında destek için alternatif denenebilir. veya dökülme agresif değilse yine denenebilir. ama agresif dökülmede vakit kaybetmeden ciddi önlemleri önceliklendirin

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2023, 13:06:16 »
Aynen öyle kardeşim. Özellikle 20 ile 30 lu yaşlar arasında ( Tecrübe ile sabit ) istediğin yağı sür fayda etmiyor. Seninde bahsettiğin gibi agresif dökülmeden dolayı. Ben 34 yaşındayım biraz daha normalleşti dökülmelerim.
Geçen hafta gratiste indirim vardı gördüm aldım biberiye yağını. Şampuanın içine 20.30 damla dökerekte kullanılabileceğini söylüyordu arkasında. Bende öyle yaptım başladım. Bir süre basitçe böyle deneyecegim bakalım

GialloRosso77

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Kasım 2023, 10:26:30 »
Biberiye yağının kullanımı %2 3 oranında minoxidil içeren ilaçların kullanımıyla eş değer olduğuna dair çalışma yapıldığını okumuştum. İşe yarayabilir.

Ayrıca can kayacıların çıkarttığı biberiye ekstresi hapı var. İşe yarayabilir. Aldım kullanıyorum ama yeni başladım

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2023, 23:30:01 »
Biberiye iyidir saça faydalı hatta bilimsel çalışmalar var bu konuda çoğu olumlu yalnız kokusuna dayanmak na mümkün.

Oyuncu1907

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2023, 11:19:19 »
Eskiden saçıma bazı özel yağların karışımını sürerdim ama hiç faydası olmadı.

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2023, 21:56:23 »
Bunun dayanağı iranlı bir doktora dayanıyor. Çok kısıtlı bir çalışma yaparak hastalarında saç çıkışı olduğunu gözlemlemiş ve makalesinde %2 minoxidil'e eşdeğer olduğunu yazmış fakat youtubeda ünlü bir saç uzmanı doktor bunun çok kısıtlı ve kaynaksız bir çalışma olduğunu belirterek doğru olmadığını savunuyor. Benim gözlemlediğim kadarıyla biberiyenin doğrudan ve yakından genetik saç dökülmesinde etkisi yok.
  • Yaşınız 22

Oyuncu1907

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2023, 16:58:36 »
Bunun dayanağı iranlı bir doktora dayanıyor. Çok kısıtlı bir çalışma yaparak hastalarında saç çıkışı olduğunu gözlemlemiş ve makalesinde %2 minoxidil'e eşdeğer olduğunu yazmış fakat youtubeda ünlü bir saç uzmanı doktor bunun çok kısıtlı ve kaynaksız bir çalışma olduğunu belirterek doğru olmadığını savunuyor. Benim gözlemlediğim kadarıyla biberiyenin doğrudan ve yakından genetik saç dökülmesinde etkisi yok.

Bu tip yağları bir de kullanması da zor. Kafada o yağlı yağlı his güzel değil.

Alper1

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2023, 23:46:00 »
Bu tip yağları bir de kullanması da zor. Kafada o yağlı yağlı his güzel değil.
Gözenekleri tıkamasıda cabası. Bir süre kullandıktan sonra kepeklenme ve kafa derisinde sivilcelenmeler başlıyor.
Denemek için almıştım ama hiç kullanmadım gerekte yok yemeklerde falan kullanırım artık :)
  • Yaşınız 22

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Aralık 2023, 23:32:51 »
Bütün doğal yağlar, saça faydalidir. Başı nemli ve gevşek yapar. Lavanta yağı da bakabilirsin

Facebook Twitter Instagram