Gönderen Konu: Yardım edin lütfen, 21 yaşındayım saçlarımı nasıl kurtarabilirim? fotoğraflı  (Okunma sayısı 870 defa)

Nacho21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saçlarım 19 yaşından beri şakaklardan dökülmeye başladı daha sonra üst taraf seyrelmeye başladı, topik kullanarak kamufle ediyordum belli olmuyordu ama artık şakalar daha da gerilemeye başladı ne yapmalıyım finasteride falan mı başlasam minoxil mi kullansam çok kafam karıştı çok fazla strese girdim yardım edin lütfen..

Arrhenius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride bu saçı kurtarır bence denenebilir , gunde 1 mg la basla yan etki kontrol et yan etki gormuyorsan devam et. 3 ayda finasteride bu sacta olumlu etki yaratır bence ( doktor tavsiyesi degil)

Nacho21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride bu saçı kurtarır bence denenebilir , gunde 1 mg la basla yan etki kontrol et yan etki gormuyorsan devam et. 3 ayda finasteride bu sacta olumlu etki yaratır bence ( doktor tavsiyesi degil)
valla abi bende korkuyorum çekiniyorum finasteride kullanmaya ama az kullanacak gibiyim psikolojik olarak kötüye gidiyorum ve strese giriyorum çok fena, bi doktora danışıp ona göre başlarım herhalde uygun görürse

RTX4090

• Jr. Member
  • **
Saç dökülmesini durdurmak istiyorsan finasterid veya dutasterid kullanmalısın. İlaçlar bu saçı sıklaştırır gibi duruyor. 6-24 ay arasında sonuç alabilirsin, finasterid kullandıktan sonra eğer sonuç yetmezse saç ekimi veya minoxidil düşünülebilir.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
doktor kontrolünde finasteride öneririm RTX4090'a katılıyorum. eğer 1-2 senede iyileşme görmezsen ya saç ekimi ya da minoxidil kullanmalısın

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
Saçlarım 19 yaşından beri şakaklardan dökülmeye başladı daha sonra üst taraf seyrelmeye başladı, topik kullanarak kamufle ediyordum belli olmuyordu ama artık şakalar daha da gerilemeye başladı ne yapmalıyım finasteride falan mı başlasam minoxil mi kullansam çok kafam karıştı çok fazla strese girdim yardım edin lütfen..

Hocam 6 aydır finasteride kullanıyorum saç tellerini kesinlikle kalınlasma oldu sakak bölgesinde yeni saç oluşumu ne yazık ki hiç bir sekil olmadı gerileme oldu ama çok az oldu. Yan etki muhabetti hiç bir şekil yaşamadım.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2023, 19:23:27 Gönderen: ISIMSIZ tqzy »
  • Yaşınız 22

Nacho21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sağolun yorumlarınız için, tedaviye başladığımda yeni konu açıp ilerlemeyi atıp, yan etki olup olmadığını, ruh halimin değişip değişmediğini vs vs. her şeyi yazacağım

Nacho21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam 6 aydır finasteride kullanıyorum saç tellerini kesinlikle kalınlasma oldu sakak bölgesinde yeni saç oluşumu ne yazık ki hiç bir sekil olmadı gerileme oldu ama çok az oldu. Yan etki muhabetti hiç bir şekil yaşamadım.
Olsun sen kullanmaya devam et bence, belki de yavaş yavaş kapanacak şakakların olumsuz düşünme, bakalım benim ailem kullanmama pek sıcak bakmadılar, babam erkekliğinden olursun çok kötü yan etkileri var bırak dökülsün sonra ektirirsin falan dedi bende bu yaşımda bu psikolojiyi sen anlamazsın her gün kafama topik döküyorum falan dedim, doktora gidicem finasteride için bakalım ne diyecek

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
Olsun sen kullanmaya devam et bence, belki de yavaş yavaş kapanacak şakakların olumsuz düşünme, bakalım benim ailem kullanmama pek sıcak bakmadılar, babam erkekliğinden olursun çok kötü yan etkileri var bırak dökülsün sonra ektirirsin falan dedi bende bu yaşımda bu psikolojiyi sen anlamazsın her gün kafama topik döküyorum falan dedim, doktora gidicem finasteride için bakalım ne diyecek

Kullanmaya devam ediyorum yaş 22 tek pişmanlığım daha önce başlamamış olmam kesinlikle faydası var ama saç çıkışı gözlemlemedim . Libido azalmaktansa  arttı. Yan etki su anlık yok basta /4 yapıyordum simdi /3 yapıyorum 4 e bölmek güçlesti yq da üşeniyorum.
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
 şakaklar dhtye çok dayanıksız finasterid dermoller masajla dokulmeyi frenle kalanı ektirirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ISIMSIZ tqzy

• Full Member
şakaklar dhtye çok dayanıksız finasterid dermoller masajla dokulmeyi frenle kalanı ektirirsin

Teşekkür ederim hocam, dökülme büyük oranda durdu gibi saç spreylerini yoğun kullanmam rağmen gunluk 10 tel ya da daha az gidiyor duş vs... dermeolleri haftada kaç kullanmalıyım ve kac mm olmalı?
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
 drlar 3 gunde 1 der .unuttum kısa saça hangisiydi uzun saça  hangisiydi .bilen yazar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Nacho21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Emekli abi genelde benim gördüğüm iyi sonuçlar da haftada 1 veya 2 haftada 1 yapıyordu insanlar ama gene de yanlış bilgi vermeyeyim bana da doktorum hafta da 1 yap demişti

Nacho21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Allahım yardımcımız olsun, yarın sınava gireceğim hiç okula gidesim yok moralimin bozukluğundan, sabah sabah kalkıp ilaç sürüp üstüne topik kullanıcam 10-15 dk da topiği belli olmayacak şekilde silmekle uğraşıcam :( şakaklara dökünce belli oluyor biraz, üzüntümden uyuyamıyorum bu saatte internette araştırma yapıyorum, hafta içi gidecem doktora inşallah prp ve mezoterapi pek işe yaramıyor değil mi abi burada bazı insanlar sadece para kaybı demişti

Nacho21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yani ben anlamıyorum saç dökülmesi gibi illet bi hastalık niye var, hadi biz yaşıyoruz bari tedavisi kolay bişey olsaydı hap kullanıcaz yan etkisinden korkuyoruz erkekliğimiz gider diye, saç ekimi desek benim yaşıtlarımda pek uygun olmuyormuş tekrar dökülebilirmiş, vallaha zor bi imtihandan geçiyoruz, bu hastalık yüzüne mahvoldum bütün her şeyimi alt üst etti ne yaşama hevesi kaldı ne özgüven kaldı gelen geçen senin saçlarına noldu diyor okulda benden büyük çocuk bana abi diyor resmen acı çekmeye gelmişim bu dünyaya

Facebook Twitter Instagram