Gönderen Konu: Dutasterid, seyrek kullanımı ve finasterid ile birlikte kullanımı  (Okunma sayısı 1224 defa)

Lauri

• Hero Member
Altı ay topikal sonrada Dört ay kadar haftada iki tane oral alarak kullandım bana iyi gelmedi saçlar daha kötü olunca finasa başladım

Topikal kullandığınız dutasterid miydi? Nasıl hazırladınız veya nereden temin ettiniz?

Oral kullanmaya başlamıştım 10gün her gün, sonra 3günde 1 ama yanetki artmaya başladı. Haftada 1e falan düşüreceğim. Biraz iyileşme görmezsem topikal denemeyi düşünüyorum. Minoxa falan eklerim diye düşünüyordum.

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Kafayı bir görsen, öyle düşünmezsin.

2018-19’dan beri tedaviler denerim. Ru, setitipirant, spiro’dan losyonlar yapıp denedim. Ben onların işe yarayabileceği evreleri çok önce geçtim.

Finas’ı 2020’de pandeminin başlamasıyla kullanmaya başladım. 5-6 ay devam ettim, sonra dutasa geçtim. Bir süre sonra bıraktım birkaç ay sonrasında ekim yaptırdım. Ekim sonrası 6 ay finas kullandım.

Ekimle birlikte çok çok iyi sonuç aldım. Ama yanetkiler boğunca bıraktım. Finas belki 2-3 sene şans versem toparlayabilir ama 40 yaşında ne yapayım toparlasa da. Gerilemenin hızını düşününce dutas daha çok çözüm garantisi sunuyor. Şöyle ki ekimin 14.-15. Ayında falan sıkı bir dökülme dönemi oldu, dutas 2 ayda epey güzel çalıştı minoxla birlikte.

Şu an o dönemin çok daha gerisine düştüm maalesef. Dutas günlük kullanıyorum bir 10 gündür falan, ufaktan haftada 2-3 seviyesine düşürmeyi düşünüyorum.

BiraZ toparlama görürsem bu sürece ait fotoları paylaşacağım, o zaman daah iyi anlaşılırım.

Ekim öncesi saç durumum hakkında eski konularıma bir göz atabilir merak edenler.
hocam ru işe yaramıyomu yani agresif dökülmede ben günlük oral avodartla beraber ru kullanmayı düşünüyodum avodart yetersiz geliyo ru kullansam ne kadar etkisi olur birde oral minox ne kadar etkili ru dan dahamı iyi ve nasıl alıyosun

Merlot.

• Yeni üye
  • *
Topikal kullandığınız dutasterid miydi? Nasıl hazırladınız veya nereden temin ettiniz?

Oral kullanmaya başlamıştım 10gün her gün, sonra 3günde 1 ama yanetki artmaya başladı. Haftada 1e falan düşüreceğim. Biraz iyileşme görmezsem topikal denemeyi düşünüyorum. Minoxa falan eklerim diye düşünüyordum.

Isana losyonun içine dekort ampul ve dut ekleyerek hazırladım, beş yıl öncede minoxa 10 tane katmıştım o zamanda fayda görmedim nedense bende işe yaramadı,
ama şuan fin kullanıyorum dökülme durdu fakat yan etkileri yüzünden  alternatif tedavi arıyorum
  • Yaşınız 49

Lauri

• Hero Member
hocam ru işe yaramıyomu yani agresif dökülmede ben günlük oral avodartla beraber ru kullanmayı düşünüyodum avodart yetersiz geliyo ru kullansam ne kadar etkisi olur birde oral minox ne kadar etkili ru dan dahamı iyi ve nasıl alıyosun

Yaramıyor. Ru için Gereksiz bir hype var. Sert dökülecek saç dökülüyor dutasterid finasterid minoxun tutamayacağı saçı o tutamaz. Tutabiliyor, geri kazanım sağlayabiliyor olsaydı, herkes kullanıyor olurdu. Çok nadir  majör fayda gören var eyv ama bende hiç etki etmedi.

Lauri

• Hero Member
Yaramıyor. Ru için Gereksiz bir hype var. Sert dökülecek saç dökülüyor dutasterid finasterid minoxun tutamayacağı saçı o tutamaz. Tutabiliyor, geri kazanım sağlayabiliyor olsaydı, herkes kullanıyor olurdu. Çok nadir  majör fayda gören var eyv ama bende hiç etki etmedi.

Ha yaşadığın ülkede kolay buluyorsundır dene istersen. Ama tr ye sipariş vereceksin gelecek işe yarayacak yaramayacak belli değil. Parası ayrı dert. Ben uğraştım değmez, ama benim dökülmem sertti. Seni bilemem.

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ha yaşadığın ülkede kolay buluyorsundır dene istersen. Ama tr ye sipariş vereceksin gelecek işe yarayacak yaramayacak belli değil. Parası ayrı dert. Ben uğraştım değmez, ama benim dökülmem sertti. Seni bilemem.
hocam ne kadar sert mesela kaç tel dökülüyodu günlük yada minoxil uygularken falan

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
bide oral minox hakkında ne düşünüyosun o etkilimi sence

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Amerika'dan arkadaşım sayesinde ru58841 sipariş ettim. finasteride+dutasteride ile de güzel sonuç aldım fakat sadece tepe bölgesine minoxidil ve ru58841 kullanacağım deneyimlerimi paylaşacağım
aşırı agresif dökülmede asıl kullanılması gereken zaten dutasteride+ru58841 yabancı vücut geliştirmecilere bakarsanız da testosteron küründe hatta ve hatta dht türevi masteron + trenbolone kullanıp bu iki kombinasyonla saç kaybını engellediğini söyleyen birçok kişi var. benim şahsi fikrim özellikle steroid küründe saçı dökülen kişinin kesinlikle ru58841 kullanması yönünde
benim dökülmem stabil sadece tepedeki saçların daha da kalınlaşması ve mümkünse sayısının artması için kullanacağım
belki de ben yanılıyorumdur ve kullanıcı yorumları yanıltıcıdır :)

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
Amerika'dan arkadaşım sayesinde ru58841 sipariş ettim. finasteride+dutasteride ile de güzel sonuç aldım fakat sadece tepe bölgesine minoxidil ve ru58841 kullanacağım deneyimlerimi paylaşacağım
aşırı agresif dökülmede asıl kullanılması gereken zaten dutasteride+ru58841 yabancı vücut geliştirmecilere bakarsanız da testosteron küründe hatta ve hatta dht türevi masteron + trenbolone kullanıp bu iki kombinasyonla saç kaybını engellediğini söyleyen birçok kişi var. benim şahsi fikrim özellikle steroid küründe saçı dökülen kişinin kesinlikle ru58841 kullanması yönünde
benim dökülmem stabil sadece tepedeki saçların daha da kalınlaşması ve mümkünse sayısının artması için kullanacağım
duck ru yu nasıl temin edicez turkiyede yokmu yoksa niye gelmiyor.bir  toptanciyla konuşsak getirmezmi
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

Manifold

• manifold
  • Full Member
Beyler merhaba,

Dutasterid, haftada 2-3 kullanımı ve finasterid ile birlikte kullanımı hakkında birkaç sorum var. Tecrübelerinizi merak ediyorum.

Bu ilaçları dönemsel olarak uzun zamandır (yıllardır) tecrübe ediyorum.

En son mayıs haziran 2022 civarları 2 ay kadar günlük dutasterid kullandım. O dönemde yaşadığım oluk oluk dökülme sonrası oral topikal minox ile epey hızlı toparlanma oldu. Yanetkilee sebebiyle daha fazla dayanamadım minox ile devam ettim. 3-5 ay öncesine kadar da fena devam etmedi koruma açısından. Lakin 2-3 aydır şiddetlendi epey geriledim, rezalet hissediyorum şu an. 1 aydır günaşırı finasterid ile başladım. Arada dutas da salladım, kararsız kalıp.

Dutas günlük kullansam 3-5 aya epey toparlar gibi düşünüyorum eski tecrübelerime  bakınca. Artık yaş da 36 oldu. Ama prostat işeme sıklığı gibi yanetkileri hızlı toparlasa da cinsel kısmı belki stresten, hızlı geçmiyor. Belki seneyi belki daha uzun süre istiyor. Hala da dht baskılayıcılara girmeden öncesi aktifliğe dönemiyor gibi.

Bu sebeple günlük kullanıma girmek istemiyorum. Finasterid ise çok çok uzun süre ister benim durumda biraz iyileşme görmek için. Saç ekimim sonrası 6 ay kullamdım ekimle beraber iyi sonuç oldu. Ama orada finas dışı çok fazla faktör vardı.

Eski araştırmalarımdan hatırladığım dutasteridin kanda dokuda belirli bir seviyeye gelmesi için 2 hafta civarı günlük kullanım sonrası haftada 2-3 devam edilebileceği yönündeydi. Ama o zaman üzerindeki yanetki riskinin aynı olacağını düşünüyorum.

Seyrek kullanımla aradaki fark hakkında özellikle kullanım tecrübelerinizi merak ediyorum.

Finasterid ile kombinlenmesi hakkında tecrübe ve fikirlerinizi de merak ediyorum. 3 gün arayla veya haftada 3 dutas ile devam mı ?

Çok kararsız kaldım, tavsiyelerinizi bekliyorum.
Fin veya dut u losyon şeklinde minox ile karışım olarak kullanmayı hiç düşünmediniz mi.turkiyede bunu yapan eczaneler var
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
duck ru yu nasıl temin edicez turkiyede yokmu yoksa niye gelmiyor.bir  toptanciyla konuşsak getirmezmi
türkiye'de yok maalesef. öncelikle ru58841'in reçetesini almamız gerekmekte bunun için iyi bir ekim merkezinden rica edebilirsiniz, prp veya mezoterapi için gidersiniz reçete böylelikle hallolmuş olur
yurtdışında tanıdığınız varsa 1 senelik tedarik edebilirsiniz fakat yoksa normal sipariş edersiniz ve hangi kargo şirketiyle gönderilecekse oraya reçetenizi ve kimliğinizi atarsınız onlar da adresinize bırakırlar

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Lauri

• Hero Member
Fin veya dut u losyon şeklinde minox ile karışım olarak kullanmayı hiç düşünmediniz mi.turkiyede bunu yapan eczaneler var

Dostum kendi lsyonımu fln yapmayı deneyerek denedim tabi ama misal 1-2 sene süreyle düzenli denemedim tabi. 6-8 ay fln belki sabretmişimdir.

Lauri

• Hero Member

Yorumların biraz temelden sapmış durumda. Yanlış anlama. Bir şeyin işe yaradığını iddia edebilmek için onu trk başına kullsnmış olman gerek. klinik saç döklmesi tedavilerindek birisi olan finas veya onun daha kuvvetlisi olan dutas ile birlikte kullanırsan ebem de işe yaradığını iddia edebilir. Anladın mı demek istediğimi?

Ben sadece ru kullandım bir dönem, bir boka yaramadı. Haaa yaldır yaldır finas kullandığım dnemde de gözle görülür sonuç görmedim gibi.

Hafif dökülmelerde işe yarıyordur belki bilemem.

Lauri

• Hero Member
Bu arada bu konuyu açan kişi olarsk güncel tedavim için bir güncellerme ileteym.

Eylülde finas ile başlsmmştım, sonra dutasa geçtim. 1 aydır haftada 2ye fln indirdim onu da. Geçen hafta 1 gün aldım bundan sonra haftada 1 diyr devam edeceğim muhtemelen. Sebebi ise yaetkiler sertleşiyor. Kulak çınlaması arttı, sperm sıvılaşması ve libido düşüşünde artış var gibi.

Ama bu tedaviyle birlite  Mayıstan beri günlük 2,5 mg olan minoxil kapsülü, bir eczane üretimi olan, tedavimi sıvı minoxidilden 5-6 damla damlatıp içme şrkline çevirdim. (Kirkland sıvı minox) tahmini 5-7,5 mg a çıkmıştır. 1 aydır özellikle parmaklardaki kıllar coştu. Haliyle saçta da baya toparlama var. Bozmazsam 2-3 ay sonra derli toplu bir yorum paylaşırım.

Şu sn dökülme banyda ne kadar oluyor dikkat etmiyorum ama  gün içi sastlerde 5 tel görmüyormdur belki.

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Yorumların biraz temelden sapmış durumda. Yanlış anlama. Bir şeyin işe yaradığını iddia edebilmek için onu trk başına kullsnmış olman gerek. klinik saç döklmesi tedavilerindek birisi olan finas veya onun daha kuvvetlisi olan dutas ile birlikte kullanırsan ebem de işe yaradığını iddia edebilir. Anladın mı demek istediğimi?

Ben sadece ru kullandım bir dönem, bir boka yaramadı. Haaa yaldır yaldır finas kullandığım dnemde de gözle görülür sonuç görmedim gibi.

Hafif dökülmelerde işe yarıyordur belki bilemem.
hocam peki dutla beraber işe yararmı bende sadece günlük dut yetersiz geliyo dutla beraber ne kadar etki edebilir sence yani kafa derisinde yüzde kaç androjen baskılar

Facebook Twitter Instagram