Gönderen Konu: 3 Aydır Minoxidil kullanmadım / Ne yapabilirim?  (Okunma sayısı 890 defa)

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar neredeyse 11-12 ay kullanıyordum, 3 ay minoksidil kullanmadım saçım felaket seyreldi dökülme çok arttı, tekrar başlasam etki eder mi saçıma? Yoksa daha çok mu döker?

Tepe ve orta bölgeye kullanıyordum bırakınca çok farketti. Ağustosta falan 10-20 tel dökülüyorken şimdi baya bi dökülmeye başladı.

Ağustos ayındaki saçım

Ekim ayındkai saçım

Proscaryolcusu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 3 Aydır Minoxidil kullanmadım
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2023, 19:24:15 »
Minox bence kullanılabilir bir şey değil karar senin.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2023, 19:25:20 »
*** hatalı
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2023, 19:38:01 Gönderen: brkcmbz34 »
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2023, 19:26:07 »
Minox bence kullanılabilir bir şey değil karar senin.

bro ne yapmam gerekiyor 21 yaşındayım finasteride başlıcam diye karar verip hep vazgeçiyorum güç kaybı yapıyor falan diyorlar şaştım kaldım bu saçla ya
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2023, 19:27:10 »
bu saça finsaterid dışında bir çözüm yok sanırım ekim yapsamda dökülür galiba finas kullanmasam 2 aydır xpecia kullanıyorum dökülmeyi yavaşlatmadı bi katkısı yok gibi yan etki görmedim
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2023, 19:28:19 »
duckla çok konuştum hep finasterid başlıcam diye konu açıp tekrar başlayamıyom bilmiyom ne yapacağımı libidodan ziyade güç kaybı, kas kaybı bunlardna korkuyorum
saçım bu arada her duştan sonra dahada seyrekleşiyor bugün güncel fotoda atarım duştan çıktıktan sonra yardımlarınızı bekliyorum Finasteride ve Dutasteride dışında bir çözüm bulamam değil mi ekim içinde yşaım küçük bide genel seyrelme olduğu için ekim de zor
Topikal Fin %0.1

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2023, 19:37:31 »
 bırakınca saçı mahveder.gene baslayabilirsin yada gunde bir kullan diğer vakit masaj yap 3 gunde bir dermoller yap.keske azaltrak masajla dermollerle kombine ederek bıraksaydın.minoxtada donguler işkence.prp yaptırabilirsin .en azından masaj dermollerle besle.damarları açtın saç beslendi bırakınca gene buzustu genetikte damarlar buzusur.yeniden damarları harekete gecir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2023, 19:39:50 »
bırakınca saçı mahveder.gene baslayabilirsin yada gunde bir kullan diğer vakit masaj yap 3 gunde bir dermoller yap.keske azaltrak masajla dermollerle kombine ederek bıraksaydın.minoxtada donguler işkence.prp yaptırabilirsin .en azından masaj dermollerle besle.damarları açtın saç beslendi bırakınca gene buzustu genetikte damarlar buzusur.yeniden damarları harekete gecir.

reis ben biraz sabırsızım benim salaklığım 3 seans prp yaptırmıştım geçen kış işe yaramadı diye bıraktım direkt, ondan sonra izmirde bi yere gittim saç çoğaltma tekniği yazıyordu instagramda güzel sonuçları vardı gittikten sonra bana minoxili bıraktırdılar uygulamaya başlamak için ondan sonra dökülmeler arttı 4 seans yaptırdım 12 seans olması lazım toplam ama korkuyorum minoxil kullanmazsam 12. seansa kadar kel kalıcam diye
Topikal Fin %0.1

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 3 Aydır Minoxidil kullanmadım / Ne yapabilirim?
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2023, 19:42:34 »
 saç çoğaltma neki.minoxta devam etseydin donguler olcaktı.3 ay doldumu bu saç coğaltmada.prpdede ne kadar aralıkla yaptırdın 3 ayı doldurdunmu toplam
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 19 Ekim 2023, 19:47:05 »
saç çoğaltma neki.minoxta devam etseydin donguler olcaktı.3 ay doldumu bu saç coğaltmada.prpdede ne kadar aralıkla yaptırdın 3 ayı doldurdunmu toplam

prp de geçen kış 1,5 ay yaptırmıştım 3 seans dökülmede bi fark olmadı diye gitmeyi bıraktım sonra 2 ay önce instagramda saç çoğaltma diye bi şey gördüm atıyım linkini https://www.instagram.com/sibel_buyukbahceci_izmir/ burası fotoğraflar iyiydi buraya başladım fakat minoxili bırakınca dökülme arttı
Topikal Fin %0.1

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2023, 19:49:00 »
hormon ve kan değerlerinde herhangi bir sorun yoksa ve gelişimini tamamladıysan doktor kontrolünde finasteride en iyi kararın olur

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2023, 19:53:27 »
 resimler kolpa geldi.sonrası karanlıkta cekmiş zerre kadar gelişmeyi marifet diye gostermiş.bir o tedavi bir bu tedavi saçlar p.ç olur.acaba bu geri gidiş minox dongusumu.yeni tedavide minoxu bıraktırdılarsa yerine damar açıcı koymalıydılar.buda en basta dongumu yaptı.yaptıysa 3 ayda toplar.yeni yeri gozumtutmadı.yanılıyorda olabilirim reis.evde kendin masajla dermoller ekle.bırak şunu bunu dutlu mezo bence daha iyi.dut kafadanda fayda ediyormuş 2 tipide baskıladığı için diyor drlar.damar açıcılı dutlu mezo saçı canavar yapar.eskiye dondurur.blokeride almış olursun uzun vadede sana bloker sart

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2023, 19:55:30 »
resimler kolpa geldi.sonrası karanlıkta cekmiş zerre kadar gelişmeyi marifet diye gostermiş.bir o tedavi bir bu tedavi saçlar p.ç olur.acaba bu geri gidiş minox dongusumu.yeni tedavide minoxu bıraktırdılarsa yerine damar açıcı koymalıydılar.buda en basta dongumu yaptı.yaptıysa 3 ayda toplar.yeni yeri gozumtutmadı.yanılıyorda olabilirim reis.evde kendin masajla dermoller ekle.bırak şunu bunu dutlu mezo bence daha iyi.dut kafadanda fayda ediyormuş 2 tipide baskıladığı için diyor drlar.damar açıcılı dutlu mezo saçı canavar yapar.eskiye dondurur.blokeride almış olursun uzun vadede sana bloker sart

bro bence minoxu bıraktıgım icin boyle oldu bırakinca dokuldu bende bırakayım dıyorum bılemedım bu yenı tedaviyi
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2023, 19:55:59 »
hormon ve kan değerlerinde herhangi bir sorun yoksa ve gelişimini tamamladıysan doktor kontrolünde finasteride en iyi kararın olur

minoxile tekrar baslamayayim mi? bide finasteridi veya dutasteridi topikal olarak hazirlasam olur mu?

bu videodkai gibi
Topikal Fin %0.1

brkcmbz34

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2023, 19:56:50 »

dutlu mezo yapan yer var mı ki izmirde? kendim mi yapıcam
Topikal Fin %0.1

Facebook Twitter Instagram