Gönderen Konu: Dr. Kul 2200 greft  (Okunma sayısı 52281 defa)

Reciproc

• Sr. Member
Ynt: zkul
« Yanıtla #15 : 09 Eylül 2014, 13:07:09 »
kötü düşünmek istemiyorum ama o alanda cilltte ufak bir doku nekrozu olmuş olabilir ,bunu anlamanın yolu o bölgeyi inceleyip görüntünün acaba mevcut bir kabuklanmadanmı kaynaklandığını yoksa direkt kabuk değilde daha çok pürüzsüz bir cilt üzerinde oluşan siyah bir tabakamı ona bakmak lazım,hani ilhan serdaroğlunun bazı ekimlerinde olan şey geldi aklıma ,umarım sende böyle değildir,o bölgede kabuktan kaynaklı bir şeyse hiç dert etme,senden gelecek cevaba göre hareket edelim,o bölgede kabuk varmı yokmu? kabuk varsa kesinlikle kaldırma kendi haline bırak,sen farkında olmadan o bölgeyi tahriş edip gece falan kanamaya neden olmuş olabilirsin....

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2014, 10:42:54 »
eve birtaraf için 27 digeri için 28 .gün fotoları şok var mı yok mu bilemiyorum biraz başladı sanki ama bilmiyorum reci abi yorumlarını merak ediyorum

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2014, 20:26:55 »
Sanki şu an şok dökülme az olacak gibi görünüyor sende,tahminim 20. günden itibaren minoxil kullanıyorsun,minoxil şok dökülmeyi azaltma konusunda müthiş etkili oluyor,sendede ilk 20 gün içerisinde şok dökülme olmadığı için minoxil tam zamanında devreye girmiş olmalı,birde zekeriya hocanın ektiği saçlar çok çabuk kendini toparlıyor,ekim tekniği minimum şok dökülmesiz bir süreç geçirmek için çok ideal yeterki ekimden sonra kişi kendisi doğru bir süreç geçirsin...
Tahminim önümüzdeki bir hafta içerisinde dökülen çok olmazsa saçlar şok dökülmeden çıkacak,umarım öyle olur yoksa yeni saçın çıkmasını beklemek adamın psikolojisini yorar :) seninde büyük ihtimalle bundan sonra çok şok dökülme yaşamayacağını düşünüyorum,fotoların biraz net olsaydı daha emin konuşabilirdik aslında,tlf nun kamera ayarlarından mevcut olan ayarlardan en yüksek çözünürlüğü seçersen bundan sonra yükleyeceğin fotolar daha kaliteli olur,en azından fotoyu büyütme imkanımız olurdu...

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2014, 13:01:09 »
aslında abi ben minoxu sadece crown ve tepeye biraz öne sürüyorum direk ekim yerine uygulamıyorum ama sanırım kan yoluyla yine etkisini gösteriyordur birde 5 mg biotin alıyorum her gün sadece daha dün çok az saçlar gelmeye başladı hafif dokununca  bakalım 35 ve kırkıncı günler tam belli olur bide çok nazik yıkıyorum belki dökülenler elime gelmiyodur???

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 17 Eylül 2014, 13:05:31 »
birazdaha  net bir foto

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 18 Eylül 2014, 18:23:11 »
minoxili o şekilde kullanıyorsan çok faydası olmayabilir,kan dolaşımı yoluyla bence çok az etkisi olur ön tarafa,ben daha çok minoxilin saç derisi üzerinde olumlu etki göstererek saça dolaylı yoldan iyi geldiğini düşünüyorum ,tabi bu benim şahsi fikrim yanılıyorda olabilirim..
saçlarını o kadar nazik yıkıyorsan eğer belkide şok dökülme olmuş olan saç halen kafanda duruyor olabilir,gene sen bilirsin ama benim sana tavisyem biraz tatlı sert saçlarını yıkaman olacaktır,şok dökülmeyi etkilemez bu şekilde yıkamak,zaten giden gidecektir bunu bu şekilde değiştiremezsin,daha önce buna benzer saçlarını yıkayan bir arkadaşın ekim yapan doktoruna kontrole gittikten sonra ordan saçsız çıktığını söylediğini hatırlıyorum,dediğine göre doktor avucunun içiyle öyle bir silkelemişki  kafasını  saçlar havada uçuşmuş :)sonrada şok dökülme bitti gidebilirsin demiş...
gerçi sen okula başlayacağın için görüntü konusunda çok dert ediyorsun,şok dökülme şu sıra çok olursa bu senin için daha büyük dert olur,görüntü daha kötü olur,yalnız şuda varki sen çok takıyorsun,ben senin yerinde olsam hiç dert etmem çoğu kişinin  dikkatini ve ilgisini çekeceğini sanmam,hem çekse bile bu çokta kafaya takılacak yada sorun edilecek bir hadise değil,gayet normal,rahat ol...

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 20 Eylül 2014, 17:50:34 »
reci abi sen cidden bu işi cok iyi biliyosun yaa :D tam dediğin oldu  bu gün kontrole gittim saçları yıkadılar ve çoğu döküldüD:D: ama zaten benim şok dökülme perşembe gibib başladı cuma ctsi yatakta saçlar görünce anladım durumu yıkayıncada saçlar geliyordu :D şuan minox ve biotine dvam ama minox gösterdiğim şekilde yani amaç korumaya yönelik var olanları cildim hassas ve kızarık oldugu için direk ekim bölgesine sürmüyorum ancak 3 3.5 aysonra  şakaklarda  sürecem çıkış hızıznı arttırsın diye ...doktor söyledi seborik dermatit yokmuş ama bana yine korum olarak konozol haftad 2 defa ve hergün sabemed rephair şanpuan verdi cilt için birde bana özelden telini atabilirmisin whatsap üzerinden seninle finasteride hakkında konuşmak istiyorum yada arayark şu 2011 yılı label information  change olayı ve yeni yan etki eklenmesi olayı  sence neden yapıldı bir anlam ifade ediyor mu bi konuşalım senin değerli bilgilerine önem veriyorum ..

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 20 Eylül 2014, 17:55:57 »
şok sonrası

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 20 Eylül 2014, 17:58:07 »
abi ama  yine bence tabi eski hali gibi degil şok  0 degil ama çoğu şoka göre iyi yine saçlar kaldı gibi fena bi şok dökülme degil öyle düşünüyorum sen ne diyorsun

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 21 Eylül 2014, 19:41:34 »
Şok dökülme çok değil şu an,zaten kulun ekimlerinde çok şok dökülme beklemiyoruz ,son fotolarını görünce iyiki minoxili ekim bölgesinde kullanmamışsın diyorum,direkten dönmüşsün :)sonuçları çok kötü olabilirdi,kızarıklık biraz fazla ama telaş etme düzelir,klorlu şebeke suyu kullanma şu sıra,kullanmak zorunda kalırsanda en son hazır suyla bir durula saçlarını...
Özelden tlf numu yazdım,her zaman yardımcı olmaya çalışırım hiç sorun değil,ister whatsup ister arayarak hiç farketmez :)

savaş11

• Full Member
« Yanıtla #25 : 21 Eylül 2014, 22:31:15 »
Mr. Dream saç ekimin güzel olacakta bir türlü o saçları ve kendini rahat bırakmadın gitti :)  kafanı başka şeylerle meşgul , saçların için yapacagın tek şey onları rahat bırakman ....

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 21 Kasım 2014, 00:39:44 »
resimler 3 y

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 21 Kasım 2014, 00:40:43 »
3ay

Mr.Dreamboy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 21 Kasım 2014, 00:44:10 »
ekrandan iyi duruyor amahoşuma gitmeyen noktolar saçlar çok sert ve yavan görünüyor pubic bölge saçı gibi birde ekimden sonra okadar aynalardan baktım bütün saçlar 40 45 derece ile ekilmiş gibiyidi yatıktı hep şok dökülmeye kadar ama şimdi bagzıları dik gibi birde ön tarafa özellikle ekrna göre sol bana göre sağ şakata 2 tane tekli greftten birleştirme ikili greftler saptatdım bunlar dogal durmuyor gibi moralim cok bozuldu amayüzde 80 lik sonuç 7 ayın sonunda mart 19 da belli olur diyorum ona göre ksin yorumlarımı yapacagım bu yavanlık zmanla geçer saçlar bir yıylın içinde sertlik yumşaklık uzama süresi olarak digerlerine uyar diye düşünüyorum bakalım
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2014, 00:47:04 Gönderen: Mr.Dreamboy »

Reciproc

• Sr. Member
« Yanıtla #29 : 21 Kasım 2014, 01:50:05 »
Saçlar ilk çıktığında fırça kılı gibi oluyor,sert ve biraz dalgalı,sonra düzeliyor ama uzun dönemde,yedi sekizinci aya kadar devam ediyor bu durum..
Şimdilik fena durmuyor saçlar,çıkışlar iyi ama tahminim bunlar şok dökülmeden arta kalanlar,kulun ekimlerinde şok dökülmeden kurtulan saç miktarı fazla oluyor ama sonrasında çıkacak olan saçta biraz geç geliyor,o yüzden sana tavsiyem beşinci aydan sonraki gelişmelere bak,ondan öncesine bakarsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin..
İkili greftler görüyorum yazmışsın,ben kendi ekimimde ister inan ister inanma yedili sekizli greftler gördüm,adamlar birleştirmiş ikilileri üçlüleri olmuş sekizli greft birde tutmuş düşün,o şekilde tutmayan bakalım daha ne kadar çok greft oldu,zaten çıkan saçlarımın dibinde halen uzamadan duran bir mm boyunda saçlar var,onlar bu dediğim birleştirmelerin sonuçları,ölü halde öylece bekliyorlar kafada :)çekip almakta mümkün değil...

Facebook Twitter Instagram