Gönderen Konu: Asuman Hair / 28.09.2023 / 4750 greft / yaş 27  (Okunma sayısı 5043 defa)

hazefen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Asuman Hair / 28.09.2023 / 4750 greft / yaş 27
« : 04 Ekim 2023, 18:13:41 »
     Merhaba arkadaşlar,

Konuyu ekim sonrası yaklaşık olarak 1 hafta sonra açabildim. Sizlerin de tahmin ettiği gibi ekimden sonraki günler biraz stresli geçiyor. Bu stresin sebebi acı veya beklenmedik sonuçlardan ziyade sürekli dikkatli olma arzusu.

Saç ekimini düşünmeye başlayana kadar geçen süreç;

Üniversite yıllarımda ön taraflarda açılmalar başlamıştı. Açılmaların yanında özellikle tepe bölgesindeki saçlarda genel zayıflık vardı. Saçların zayıflaması ve hacim kaybetmesinden dolayı seyrek bir görüntü vardı. Üniversite bittiğinde özellikle şakaklar bayağı gerilemişti fakat yine de çok da rahatsız edici bir seviyede değildi(en azından tarakla şekil verebiliyordum). Yaklaşık olarak 25'li yaşlarda ön bölge büyük oranda döküldü, tepe bölgesindeki genel seyreklik de fazlalaştı. Asıl kafaya takmaya başladığınız zaman, artık saçlarınızı tarasanız da bir anlam ifade etmediği, şekil vermenin artık imkansız olduğunu fark ettiğiniz anlar oluyor.
    İlk başlarda çevrenizden saçlarınızın seyrekliğine, dökülmeye başladığına dair laflar geliyor. Bu fikirler giderek artış gösterir ve bir bakarsınız o fikirler birden kaybolur. Orada anlamanız gereken artık kelsiniz :) İlk başlarda kabullenmesi zor bir süreç, daha sonraları etrafınızdan avutma cümleleri duyarsınız. Kellik sana yakışıyor vs... Bunlar tamamen sizin kendinizi iyi hissetmeniz için kurulan iyi niyetli cümleler.
     Yukarıda bahsettiğim süreç boyunca saçlarımı kurtarmam lazım hissiyatı da her daim kafanızdan çıkmıyor. Piyasada olan, sürekli reklamlarını gördüğünüz bir çok ürünü bizzat deneyimledim fakat boşa para harcamaktan öteye gitmedi. Hele hele şampuan ile saç dökülmesini önlemek veya dolandırıcılığın daha da ileri seviyesi yeniden saç çıkaracağını öne süren markalardan uzak durun. Boşa para ve zaman kaybı. En azından benim deneyimlerim bu yönde. Ben şu şampuanı kullandım saçım çıktı veya dökülmem durdu diyen birisine de daha rastlamadım.

Saç ekimine karar verme süreci ;

Neyse, ekim yaptırmayı son 2 senedir düşünüyordum fakat etrafımda ekim yaptıran kimse yoktu. Tabi bazen ekim yaptırmış olduğunu tahmin ettiğim kişilerle karşılaşıyordum fakat çok fazla görüş alma fırsatım olmadı. Konuştuğum az sayıda kişinin da ekimleri çok da beni tatmin edecek seviyede değildi. Sonuç böyle olacaksa ektirmesem de olur kafasındaydım. Tabi internette sürekli araştırıyorum. Ohhoo neler var neler. Özellikle saç ekim merkezlerinin instagram veya face hesaplarından uzak durun arkadaşlar(hepsi için geçerli değil ama çoğu sahte resim). Burada asıl amaç zaten ektirmiş birisini bulabilmek olmalı fakat yukarıda da bahsettiğim gibi saç ektirmiş birisini bulmak çok zor. Ektiren kişiyi bulsanız bile şans veya kişisel faktörlerden o kişinin ekimi iyi veya kötü olmuş olabilir. Aynı ekim merkezinde ekim yaptırmış birden fazla kişiyle tanışmak en azında benim için imkansızdı.

Bu siteye ilk adımım ;     

Veeee yine bir gün internette gezinirken tesadüfen bu siteyle karşılaştım. İşin ilginç tarafı (google algoritmasından galiba) o kadar saç ekimiyle alakalı arama yaptım fakat google amca bu siteyi hiç ilk sıralarda önermedi. Zaten ilk 10 sıra full reklam. Anca eeeen altlara inerseniz benim gibi bu siteye denk gelirsiniz. Bu siteyi kuran arkadaşa gerçekten çok teşekkür ederim. Saç ekimi yaptırmayı düşünen veya yaptırmış bu kadar insanı bir araya getirmek gerçekten çok iyi aynı zamanda soruna çözüm bulan bir fikir.

Ekim merkezi ;

Bir sürü ekim inceledim, ekim merkezlerine baktım. Bazıları pahalı bazılarının da ekim sonuçları kötüydü. Bu süreçte birden fazla ekim merkeziyle iletişime geçtim. Gel 10.000 tl ye yarın dikelim diyen de, senin saçın çok ince alan büyük iyi bir sonuç alamayız diyen de oldu. Zaten önemli olan da benim gibi birisinde iyi bir sonuç almak değil mi ? Sadece şakaklardan az bir açılması olmuş, 1500-2000 greftle toparlanacak kafayı herkes eker.
     Asuman Hanımın da bir sürü ekimini inceledim. Özellikle benim gibi ön tarafı çok açık olan kişilerde iyi bir ön çizgisi yakalıyorlardı. Bazı ekim merkezleri ön çizgiyi çok yukarıdan başlatıyor fakat ön profilden saçlı ve sık bir görüntüye sahip olmak istiyordum. Taaa tepeye yakın olan ekimler kafamdaki görüntüyü yakalayamıyordu. Benim gördüğüm başarısız sonuçlanmış ekim sayısı yok denecek kadar az. Galiba 1 tane rötuş gereken arkadaşa denk geldim.
     Merkezle Özlem Hanım(sekreter) üzerinden iletişime geçtim(whatsapp). Farklı açılardan resimler yolladım. Saç tellerimin ince olduğu ve dökülmenin de devam ettiği konusunda hemfikirdik fakat buna rağmen iyi bir sonuç alınabileceğini söylediler. Sadece saç dökülmem devam ettiği ve alan büyük olduğu için mevcut saçlar tamamen döküldüğünde ilerisi için tekrardan ekim ihtiyacı olabileceği konusunda uyarıldım. Ben de zaten bu site aracılığı ile takip ettiğim konular ışığında tahmin ediyordum.
     Fiyat olarak da benim gördüğüm ortalama. Anlaştıktan sonra çeşitli tahliller istendi. Testosteron seviyem yüksek olduğu için proscar 1/4 önerildi. Xpecia tablet, prozinc plus losyon ve şampuan tavsiye edildi.
Özellikle proscar konusunda biraz korktum ama şimdilik bir sıkıntı yok.

Ekim günü ;

Ankara'da yaşıyorum. Ekim merkezi İstanbul Pendik Bölge hastanesinde. Ekim merkezine yakın(taksiyle 7-8 dk, metroyla 3 durak) bir otel ayarladım. Metro durağına yakın fakat ekim sonrası metro kullanmamam gerektiği söylendi. Otel ismi yazmam kurallara uygun mu emin olamadım fakat otelin ismi bir sigara ismini de içeriyor bulursunuz. Daha yakın mesafede otellerde vardı fakat google yorumlarında bazılarının pis veya güvenlikle alakalı problemleri olduğu yazılmıştı. Kaldığım otel fena değildi. Günlük temizlik yapılıyordu. Sabah kahvaltıları da iyiydi. Son gün normalde öğlen 12 de çıkış yapmam gerekiyordu fakat saat 2'ye kadar idare ettiler.
     Bu arada ben Ankara'dan tren ile gittim İstanbul'a. Dönüşü de ekimden 1 gün sonra merkezin yapacağı yıkamadan sonra yine trenle yapacaktım fakat izin vermediler. Mümkünse 1 gün daha dinlen ve uçakla git dendi. Trende 4 saat kalmak mikrop kapma açısından riskli olabilirmiş. 

Saat 8.30 gibi merkeze gittim. Merkezin hastanede olması insana güven veriyor. Beklenmedik bir durumda hemen müdahale edilir diye düşünüyorum. Ayrıca hijyenik bir ortam vardı. Hijyen konusuna genel olarak dikkat ediliyordu. Asuman hanım ön çizgimi ayarladı. Görüşlerimi dinledi. Ben ne dersem o olacak kafasında birisi değil, görüşleriniz ne kadar saçma olursa olsun söylemekten çekinmeyin. Sizlerin de bildiği gibi bazı merkezlerde azarlama hatta kovulmaya varan konulara denk geldim bu sitede. Asuman Hanım güler yüzlü ve iletişim becerisi yüksek birisi.
Saati tam hatırlamıyorum ama 9.00-9.30 arasında operasyon lokal anestezi ile başladı. İlk anestezi yapılırken biraz acı var ama abartılacak bir şey değil. Zaten anesteziden sonra bir şey hissetmeyeceksiniz. Ben sürekli uyuyup uyandım. Bittiği zaman bu muymuş ya diyeceksiniz.
     Asuman Hanım kanal açma ve ekimin yaklaşık olarak 1 saatlik kısmında bulundu. Onun haricinde sürekli kontrole geliyor. Zaten ekip de tecrübeli. Benim ekimimde Enes , Melike ve ismini unuttuğum bir hanımefendi vardı. Sadece sizi unutmadım, Enes ve Melikeyi de unuttum fakat onları diğer başlıklardan buldum. Sizinkini bulamadım :(
Tam hatırlamıyorum fakat tahmini 19.45 gibi operasyon sonuçlandı. Operasyon sırasında istediğiniz zaman mola isteyebiliyorsunuz. Ekip elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Öğlen yemek verildi, akşam da vişne suyuyla popkek :)

Operasyon sonrası kullanılacaklar ;

1 hafta Antibiyotik
     5 gün ödem giderici tarzı bir ilaç
     ekilen kısma 5 gün batikon
     donör kısma 15 gün krem
     bepanthol losyon(kabuk dökümü)
     Proscar 1/4
     Xpecia tablet
     Konazol şampuan
     Prozinc Plus Şampuan
     Prozinc Plus Losyon(20. günden sonra)

hazefen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair / 28.09.2023 / 4750 greft / yaş 27
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2023, 18:24:03 »
Ekimden sonra 1. gün

hazefen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2023, 18:30:19 »
Ekimden sonra 6. gün

Cansever4364

• Full Member
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2023, 18:57:52 »
Hayırlı olsun

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2023, 20:08:52 »
Dostum hayırlı olsun.
Iyi bir Ekim merkezi ancak Zor bir Ekim.
İnşallah tatmin edici bir sonuca ulaşırsın.

aslan0313

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2023, 20:23:29 »
Çok sıkı ve güzel bir ekim olmuş hayırlı olsun

Donatello

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2023, 22:30:31 »
Hayırlı olsun ekiminiz sizden biraz önce ektirdim bende de sık ve güzel bir planlama yapılmış on cizginiz de yüzünüze uygun olmuş inşallah güzel bir sonuç elde edersiniz
  • Ekim Tarihi: 18.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Asuman hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi Proscar, xpecia, redoxon, Solgarvm2000,venetura alpa lipoik asit,

Musa Turcan

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2023, 23:35:30 »
Oncelıkler hayırlı olsun ön  2 3 cm lik alan çok sık olmuş orda fire olmaz ise eger arka taraflardaki seyrekliği kapatacaktır ekiminiz gayet güzel

Mehmet 0112

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2023, 12:42:14 »
Öncelikle ekimin hayırlı uğurlu olsun gayet temiz işçilik çıkmış özellikle önsaç çizgini çok beğendim 6.gün ön profil den de oldukça sık görünüyor takviyelerinin hepsi saç gelişimi için kuvvetli takviyeler geriye sabırla beklemek kalıyor inşallah umduğundan daha iyi sonuç alırsın :)
  • Ekim Tarihi: 28.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 5.000 greft
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Proscar1/4,xpecia sabah akşam, 3 günde 1 redoxon C, d, çinko

hazefen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2023, 14:49:06 »
iyi dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Yıldım

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2023, 00:13:51 »
Güzel konun için çok teşekkür ederiz. Saç ekimin nazar değmesin harika duruyor. Sık ve şahane estetik. Darısı benim de başıma konuyu takipteyim.

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Ekim 2023, 00:38:50 »
Aydınlatıcı konu girişi için teşekkürler dostum burayı düşünenler için gayet bilgilendirici olmuş.
Ekimine gelince eldeki saç kalitesi ve açıklığının dezavantajları olmasına rağmen asuman hair kalitesi ike bu farkın kapanması şaşırtıcı olmaz.Genede ekimi destekleme adına fin + minox kombinasyonunu düşünebilirsin.Minoxa çoğu ekim merkezi çok olumlu bakmıyor sebebide güzel gelen sonuçların ekimi takip edenler tarafından minoxa bağlanması ama tabiki böyle bir şey yok ,ekim kötüyse minox bile kurtaramaz .Lakin ekime faydasıda tartışılmaz bir gerçek.Özellikle saç telleri ince ve zayıf olan kişilerde.Bu önerimi isterseniz ekim merkezinede bence bir danışın .Sizin durumunuzda epey faydalı olacağını düşünüyorum.

hazefen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2023, 21:30:30 »
Aydınlatıcı konu girişi için teşekkürler dostum burayı düşünenler için gayet bilgilendirici olmuş.
Ekimine gelince eldeki saç kalitesi ve açıklığının dezavantajları olmasına rağmen asuman hair kalitesi ike bu farkın kapanması şaşırtıcı olmaz.Genede ekimi destekleme adına fin + minox kombinasyonunu düşünebilirsin.Minoxa çoğu ekim merkezi çok olumlu bakmıyor sebebide güzel gelen sonuçların ekimi takip edenler tarafından minoxa bağlanması ama tabiki böyle bir şey yok ,ekim kötüyse minox bile kurtaramaz .Lakin ekime faydasıda tartışılmaz bir gerçek.Özellikle saç telleri ince ve zayıf olan kişilerde.Bu önerimi isterseniz ekim merkezinede bence bir danışın .Sizin durumunuzda epey faydalı olacağını düşünüyorum.

Rica ederim dostum, evet açıklığım ekim için bence de zor. Zaten asuman hanımı benim açıklığıma sahip kişilerde aldığı sonuçlardan dolayı seçtim. Eğer yeterli greft kalmışsa ense ve takviye olarak sakaldan 2. ekimi de düşünüyorum.
Evet minoxa çok sıcak bakılmıyor. Ben de işin aslı bundan sonraki hayatımda o spreye bağlı kalmak istemiyorum fakat merkeze tekrar danışacağım.
Tavsiyelerin ve iyi dileklerin için ben teşekkür ederim

hazefen

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2023, 21:36:22 »
Ekimden sonra 12. gün. Büyük oranda kabuklar döküldü. Yıkama esnasında normal olarak dökülmeler başladı. Şimdilik her şey yolunda gidiyor.

Cansever4364

• Full Member
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2023, 22:13:36 »
Kabuklar çok güzel dökülmüş görüntü süper umarım sonuç da çok mutlu eder

Facebook Twitter Instagram