Gönderen Konu: 19 Yaş Saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 607 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 Yaş Saç Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2023, 23:29:24 »
Dökülme genetik. Gelişimin devam ediyor mu? Ergenliğin bitti mi? Bittiyse hormon testi yaptır ve sıkıntı çıkmazsa doktor kontrolünde finasteride başla. Bitmediyse xpecia veya aga e tablet kullan gelişimin bitene kadar devam et. Tedavi olmazsa genetik dökülme devam edecektir.
Finasteride kullanacaksan ilk birkaç hafta günlük 0.5 mg veya iki günde bir 1 mg kullan sıkıntı görmezsen her gün 1 -1.25mg al. Şampuan olarak konazol kullan haftada iki defa.

normalde herkese önermem ama minoxidil kullanabilirsin sadece açılan bölgeye. Alopexy t al eczaneden ve günde bir defa açılan bölgeye 8 fıs kullan. Günde iki defa kullanmak bir süre sonra bayacaktır. Daha donra bırakacaksan da kullanmanı önermem saç dökülmesi ömür boyu sürecek bir tedavi

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Barış19055

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2023, 13:56:54 »
Selam, yanıtınız için teşekkür ederim gelişimim hâlâ devam etmekte boyum uzuyor fakat sakal vücut tüylenmesi gerçekleşmiş durumda. Dediğiniz xperia takviyesinin herhangi bir yan etkisi var mı ? Ve sizce saçlarımın yanları hariç geri kalan kısmı DHT’ye karşı duyarlı değil mi ? Çünkü yaklaşık 3 senedir bu halde. Agresif Dökülme 16 yaşından 17 yaşına kadar sürdü. Bunu dökülen tel sayısı ile orantılı buldum.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2023, 18:42:50 »
Selam, yanıtınız için teşekkür ederim gelişimim hâlâ devam etmekte boyum uzuyor fakat sakal vücut tüylenmesi gerçekleşmiş durumda. Dediğiniz xperia takviyesinin herhangi bir yan etkisi var mı ? Ve sizce saçlarımın yanları hariç geri kalan kısmı DHT’ye karşı duyarlı değil mi ? Çünkü yaklaşık 3 senedir bu halde. Agresif Dökülme 16 yaşından 17 yaşına kadar sürdü. Bunu dökülen tel sayısı ile orantılı buldum.
Xpecia sadece takviyedir ilaç değil, yan etki görürsen soya isoflovan veya saw palmettodandır ki bunlardan yan etki görmen çok düşük ihtimal.
Dht duyarlı olan bölgeler seyrelir sizde başlangıç seviyesinde şakaklarda açılma mevcut. İlerleyen zamanda tedavi olmazsa dökülme daha da ilerleyecektir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Barış19055

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2023, 12:40:13 »
Selam, güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi Xpecia tablet aldım ve aynı sorundan muzdarip olan babamın kullandığı 10000 mg biotin kullanmaya başladım. Kaç yaşına kadar böyle devam eder ? kaç yaşında ektirebilirim ?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2023, 13:10:43 »
Selam, güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi Xpecia tablet aldım ve aynı sorundan muzdarip olan babamın kullandığı 10000 mg biotin kullanmaya başladım. Kaç yaşına kadar böyle devam eder ? kaç yaşında ektirebilirim ?
saçlarınızın kaç senede ne kadar döküleceğini kimse kesin olarak bilemez. ileride tedaviyle beraber dökülmeniz durduğunda ektirebilirsiniz fakat daha zamanı var

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Barış19055

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2023, 13:20:25 »
Çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız ve yardımınız için. O halde dökülme durana dek bu tabletleri kullanayım.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2023, 21:04:31 »
 dısardanda masaj ve dermollerle destekle saçı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2023, 10:41:52 »
Bu yaşta duck ve emeklikel abimizin dediği gibi xpecia masaj dermaroller boy uzamam durdu dediğin zaman da finas. Unutmayalım genetik dökülme ömür boyu az/çok devam eder mücadele etmek istiyorsanız hangi tedavi olursa olsun ömür boyu mücadele etmelisiniz bıraktığınızda yeniden gerilemeler başlar ki agresif ise genetiğiniz tedavinize rağmen geriler
  • Yaşınız 26

Barış19055

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2023, 11:39:09 »
Dermaroller'i nereden bulabilirim ?

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2023, 12:35:33 »
Dermaroller'i nereden bulabilirim ?
Roller yerine dermastamp alınız saçlarınız uzun roller koparır
  • Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2023, 12:36:03 »
 nette bulursun kısa saç uzun saça gore vardır.eczaneler kozmetikçiler satmaya basladmı bilmiom
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Barış19055

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2023, 13:04:04 »
Teşekkür ederim yardımlarınız için boy uzamam devam ediyor 17 yaşına kadar boyum 1.70'de sabitti fakat 19 yaşımda 1.73 oldum daha uzar mı bilemiyorum bekleyeceğim. Bir sorum daha olacak Xpecia DHT Blocker demiştiniz ama DHT boy uzamasına etki eden hormonlardan biri değil mi ?

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 08 Ekim 2023, 13:13:36 »
Teşekkür ederim yardımlarınız için boy uzamam devam ediyor 17 yaşına kadar boyum 1.70'de sabitti fakat 19 yaşımda 1.73 oldum daha uzar mı bilemiyorum bekleyeceğim. Bir sorum daha olacak Xpecia DHT Blocker demiştiniz ama DHT boy uzamasına etki eden hormonlardan biri değil mi ?

Xpeciadaki saw palmetto ve soya dht baskılar ama çok az baskılar. Genetik dökülmede maalesef dht baskılamak gerekiyor. Şu an gelişiminize sıkıntı vermeden kullanmanız gereken bu. Bir finasterid değildir yani dht baskılama konusunda içinde saç için gereken vitaminler de var. Yaşınız da ufak olduğu için olumlu etki görebilirsiniz saçlarınızda genetik agresifliğine bağlı olarak.
  • Yaşınız 26

Barış19055

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Ekim 2023, 13:18:52 »
Güzel yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dermatolog direkt bana bu işin çözümü yok üzgünüm deyip şampuan yazmıştı. İyi ki bu foruma danışmışım çok sağ olun.

Facebook Twitter Instagram