Gönderen Konu: Finasterid hakkındaki korku ve endişem. Bakabilir misiniz  (Okunma sayısı 399 defa)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Finasterid hakkındaki korku ve endişem. Bakabilir misiniz
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2023, 22:07:38 »
 korku ile baslayanda muhakkak yan etki yapıo.bırakınca genelde yan etki gecio kullananların coğu yan etki yaptı deyip bırakıo drlarda yan etki yapar dio ama koca fda onay verdi rahat olun dio.soruna gelince en fazla bırakarım de gec oyle iç kullancaksan kullanıp kullanmamak sana kalmış ben işin gerceklerini yazdım
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2023, 19:39:26 »
Proscarı aldım, eşit şekle bölüp saklama kabına koydum bile, kan tahlillerimdede bir sıkıntı yok hormon vs, şimdi herşey hazır ama içimde bir ürperti stres var, ilacı gözümde çok büyülttüm bugün içicem diyorum erteliyorum, bu korku endişeyi nasıl yenerim

Selam, kullanmadan önce google çeviriyi kullanarak propeciahelp adındaki forumdaki bir kaç gönderiyi okumanı öneriyorum.
İlacı kullandıktan ve hatta bıraktıktan sonra da düzelmeyen, kalıcı yan etkiler gören insanlar var olduğunu bilmen gerekiyor.

Kullanma diye söylemiyorum fakat kullanacak birinin bu iddiaları bilmesi gerekiyor.
Kararı verecek ve bu kararın sorumluluğunu alması gereken kişi sensin.

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2023, 01:24:31 »
Selam, kullanmadan önce google çeviriyi kullanarak propeciahelp adındaki forumdaki bir kaç gönderiyi okumanı öneriyorum.
İlacı kullandıktan ve hatta bıraktıktan sonra da düzelmeyen, kalıcı yan etkiler gören insanlar var olduğunu bilmen gerekiyor.

Kullanma diye söylemiyorum fakat kullanacak birinin bu iddiaları bilmesi gerekiyor.
Kararı verecek ve bu kararın sorumluluğunu alması gereken kişi sensin.
Aynen bu tarz olaylarsan dolayı çok ürküyorum napmam lazım bilmiyorum

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2023, 03:48:21 »
Aynen bu tarz olaylarsan dolayı çok ürküyorum napmam lazım bilmiyorum

Saç dökülmen ne boyuttaydı ve kaç yaşındaydın?

Belki hapı içmek yerine az miktarlarda topical olarak uygulamayı da düşünebilirsin, youtube'da hazırlanış videoları var.

Ayrıca Ketokonazol içeren şampuanlarla Finasteride aynı mantıkta çalışıyor, ikisi de testesteronun DHT'ye dönüşmesini engelliyor.
Belki bu maddeyi içeren şampuanla başlamayı düşünebilirsin, eczanelerde satılıyor, hem belki kafa derine de iyi gelebilir.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2023, 02:47:13 »
daha başlamadan bu kadar tribe girdiysen kesin yan etki görürsün. sana tavsiyem ya çok düşük dozda başla (haftada 1-2 mg) ya da bekle, saç dökülmen ilerleyince nolacaksa olsun ulan diyip kendin o noktaya geri gelirsin zaten :D

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2023, 00:49:12 »
daha başlamadan bu kadar tribe girdiysen kesin yan etki görürsün. sana tavsiyem ya çok düşük dozda başla (haftada 1-2 mg) ya da bekle, saç dökülmen ilerleyince nolacaksa olsun ulan diyip kendin o noktaya geri gelirsin zaten :D
Günde 0.5mg düşünüyorum reis şimdilik yani iki güne bir mg alacağım mantıklı mı

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2023, 00:49:50 »
Saç dökülmen ne boyuttaydı ve kaç yaşındaydın?

Belki hapı içmek yerine az miktarlarda topical olarak uygulamayı da düşünebilirsin, youtube'da hazırlanış videoları var.

Ayrıca Ketokonazol içeren şampuanlarla Finasteride aynı mantıkta çalışıyor, ikisi de testesteronun DHT'ye dönüşmesini engelliyor.
Belki bu maddeyi içeren şampuanla başlamayı düşünebilirsin, eczanelerde satılıyor, hem belki kafa derine de iyi gelebilir.
Reis keteroş kullanıyordum bir ara onu kaç günde bir yada naısl almaliyim dht için

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2023, 09:57:48 »
Benim 1.5 ay oldu başlayalı bende başlarda bir çekindim yan etkilerden dolayı ancak sadece hafif bir alt tarafta gecikme hissettim ki bu da iyi birşey beni rahatsız eden birşey değil yani onun dışında bir etkisi olmadı. Tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum ben etkilerin çoğunun.

Facebook Twitter Instagram