Gönderen Konu: Asuman Hair / 2. Ekim / Saç + Sakal Destekli 5250 Greft (15.09.2023)  (Okunma sayısı 12056 defa)

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Selamlar değerli dostlar;  :)

İkinci ekimi yeni konu olarak açmış bulunmaktayım.
Alan geniş olmasından ötürü ekim merkeziyle ''2 Ekim'' olarak planlama yapılmıştı.

(01.06.2022) İlk Ekimde 4.500 kadar greft ekilmişti.

Merak edenler için İlk Saç ekimim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27171.0

(15.09.2023) İkinci Ekim için Sakal destekli ortalama 5.000 greft ekim gerçekleştirildi. Vertex / Tepe / Ön hat güncellendi.
(Elif hanıma greft alımı için ayrıca teşekkür ediyorum, çok uğraştı ve bu sayıyı yakaladı)

Ekim süreci iki mola verilerek gerçekleştirildi ve ortalama 12/13 saat sürdü.
Tüm ekibe yardımları için çok teşekkür ederim. Çok yorucu bir gün oldu hepimiz için :)
Umarım bu acıya, bu zahmete değer bir ekim sonucu olur. Dile kolay, lakin operasyon çok uzun sürdü.
Asuman hanım ve çalışma arkadaşları süreç boyunca sağolsunlar çok ilgilendiler. Unutmadan , sakal alımı biraz can yakıyor  :)

İlk Ekimden memnun olduğumu dile getirmek istiyorum.
Şahsen çok geniş bir açık alana sahiptim (NW7 Tarzı) bu sebeple beklentim çok fazla değildi. İlk ekimde planlama yapılırken ağırlığı ön tarafa verip arkalara serpiştirilen bir ekimdi.
Ön taraf beklediğidem iyi çıktı, arka bölgeler zaten çok fazla ekim olmamıştı, bu sebeple ikinci ekimde ağırlık olarak tepe bölgesi ve arka taraflar ön plana alındı.
Kısacası ön tarafta taranacak bir saç olması benim için yeterliydi oda oldu çok şükür. Umarım tepe bölgesi her ne kadar zor bir bölge olsada beni memnun eder.

İkinci ekim için Asuman hanım ön çizgi ricamı kırmayarak, çizgiyi bir bucuk parmak kadar öne alarak yeni bir ön çizgi planlaması yaptı. Akabinde sakaldan da destek alınarak tepe bölgesi ve vertex kısmına yoğunluk verildi. Operasyon çok uzun sürdü, tüm ekip ilmek ilmek işledi greftleri. Hepsinden Allah razı olsun. Operasyonun büyük bir kısmında kanal açma ve greft yerleştirmelerini Asuman hanım bizzat kendisi gerçekleştirdi. Çıkan greft sayısı tüm ekibi şaşırttı, şahsen bende bu kadar beklemiyordum. Ortalama 3K çıkar diye düşünürken 5K çıkması ne yalan söyleyeyim beni çok mutlu etti, hiç bir greftin boşa gitmemesi için tüm ekip kafamın etrafında canla başla mücadele edip ekimi tamamladılar. :)
Umarım hakkımızda hayırlısı olur.

Yine sizlerle ekim süreci ve takviyeleri ay, ay düzenli paylaşıma devam edeceğim.
İlk Ekim Öncesi ve Sonucunu, akabinde İkinci Ekim ve Sonrasını fotoğraflar ile paylaşacağım.

Değerli yorumlarınızı yine bekliyor olacağım.
Sevgilerimle ''Onur''

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim Sonrası çekilen görüntüler;
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim Sonrası 1. Hafta Fotoğrafları (7.Gün) ;
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bugün itibariyle kabukları da dökmüş bulunmaktayım. (13.Gün)

Birinci ekimden dolayı az buçuk tecrübe sahibi olduğum için kabuk dökümü kolay oldu, yıkama sonrası görüntüyü sizlerle paylaşıyorum.

Düzenli olarak bir önceki ekimde olduğu gibi yine paylaşım yapmaya devam edeceğim.

Değerli yorumlarınızı bekliyor olacağım. Sağlıcakla kalın :)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2023, 07:48:55 Gönderen: JamesDean »
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

cengover21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
vay be ilk ekime baktımda şaka maka böyle bir açıklıktan nerdeyse doğal saçlı hale gelmişsin bu ekimdede tepe kapanır ve ön bölge daha iyi hale gelirse değme keyfine  :) bu arada maşallah diyelim  |-nazarboncugu-| ayrıca ikinci ekimde 5k çıkması cidden şaşırtıcı olmuş umarım hepsi çıkar.

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
vay be ilk ekime baktımda şaka maka böyle bir açıklıktan nerdeyse doğal saçlı hale gelmişsin bu ekimdede tepe kapanır ve ön bölge daha iyi hale gelirse değme keyfine  :) bu arada maşallah diyelim  |-nazarboncugu-| ayrıca ikinci ekimde 5k çıkması cidden şaşırtıcı olmuş umarım hepsi çıkar.

Merhaba, değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam. İlk Ekim için çok şükür memnunum özellikle ön taraflar çok iyi çıkmıştı, umarım 2. Ekim beni tepe yönünden biraz olsun mutlu eder.
İlk ekimde olduğu gibi yine çok bir beklentim yok ama yarısı tutsun bu ekilenlerin yeterli. Son atımlık kurşunumuz vardı hepsini kullandık. Hayırlısı olur inşallah :) Sağlıcakla kalın.
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

Cengizben

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun.
Görüntü mükemmel Maşallah 🧿🧿🧿

İlk ekimdeki çıkışı yakalarsan süper olur.takipte olacağım.

Ön çizgiye tahminle ne kadar gitti ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ilk saç ekimin güzel sonuçlanmıştı ikinci saç ekimi düşünmende bu kadar gemiş bir alan için çok güzel olmuş ekimin gayet güzel kaliteli başarılı ellerdr yapılmış ikinci kez
Umarım aynı şekilde sonuçlanır.
Global Moderator

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun.
Görüntü mükemmel Maşallah 🧿🧿🧿

İlk ekimdeki çıkışı yakalarsan süper olur.takipte olacağım.

Ön çizgiye tahminle ne kadar gitti ?

Hocam selamlar öncelikle teşekkür ederim, sizlerinde ikinci ekimi hayırlı olsun. Bende takip de olacağım. Saç 4.000 Sakaldan da 1250 greft alındığı söylendi bana. Öne ne kadar gitti hiç sormadım. Yeni bir on çizgi istedim hocamız da kırmadı beni. Umarım ilk ekimde ki çıkış oranını yakalarım. Sizin de ilk sonucu çok güzel olmuştu. Hakkımız da hayırlısı olur insallah. Sağlıcakla kalın 😊
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Selamlar, ikinci ekiminiz hayırlı uğurlu olsun. Ben de sizden üç gün sonra Asuman hanımda yaptırdım ekimimi :) ilerleyen günlerde müsait olduğumda konu açacağım inşallah

İlk ekim sonucunuz gayet iyi olmasına rağmen ikinci ekimde de ön ve orta bölgelere epey greft takviyesi yapılmış, ayrıca ikinci ekimde çıkan greft sayısı da çok şaşırtıcı. Tabi ki iyi anlamda :)

Saclıolmavakti

• Hero Member
Bu ekiminde çok güzel sonuçlanacağını düşünüyorum. Saç defteri 6 ay 1 yıl sonra kapanacak. Azminiz için tebrik ediyorum. Güzel sonuçları merakla bekliyoruz.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bugün itibariyle kabukları da dökmüş bulunmaktayım. (13.Gün)

Birinci ekimden dolayı az buçuk tecrübe sahibi olduğum için kabuk dökümü kolay oldu, yıkama sonrası görüntüyü sizlerle paylaşıyorum.

Düzenli olarak bir önceki ekimde olduğu gibi yine paylaşım yapmaya devam edeceğim.

Değerli yorumlarınızı bekliyor olacağım. Sağlıcakla kalın :)

Hocam bu arada kabuk dökme süreciyle ilgili daha tecrübeli olduğunuz için bir şey sormak istiyorum sizlere; 10. günden itibaren yavaş yavaş masaj yaparak yıkama yapmaya başladığımız zaman, kabuklarla beraber saç tellerinin dökülmesi de normal bir süreç mi? Ben 10.gün yıkamasında 3-4 saç teli, 11.gün yıkamasında 10 ila 15 saç teli arası dökülme gözlemledim
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2023, 15:34:21 Gönderen: Kaan251 »

Donatello

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekiminiz hocam bende 12. Gündeyim kabukları nasıl kolay bir şekilde dokebiliriz yardımcı olursanız çok makbule geçer
  • Ekim Tarihi: 18.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Asuman hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi Proscar, xpecia, redoxon, Solgarvm2000,venetura alpa lipoik asit,

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Selamlar, ikinci ekiminiz hayırlı uğurlu olsun. Ben de sizden üç gün sonra Asuman hanımda yaptırdım ekimimi :) ilerleyen günlerde müsait olduğumda konu açacağım inşallah

İlk ekim sonucunuz gayet iyi olmasına rağmen ikinci ekimde de ön ve orta bölgelere epey greft takviyesi yapılmış, ayrıca ikinci ekimde çıkan greft sayısı da çok şaşırtıcı. Tabi ki iyi anlamda :)

Selamlar, öncelikle sizlere de hayırlı olsun. Çok doğru bir merkez seçimi yaptığınızdan emin olabilirsiniz, inşallah güzel bir sonuç olur. Siz açın konunuzu takip ederiz. Bu arada teşekkür ederim hocam evet greft sayısına açıkcası bende şaşırdım merkezde ki arkadaşlarda şaşırdı. Hayırlısı olsun umarım tatmin edici bir sonuç olur. Tekrar teşekkür ederim :)

Bu arada 10. Gün itibariyle, önce krem sürüyoruz bepantol yada nemlendirici saç kremleri olabilir. 30-45 dk bekletin. Sonra yıkayın kremi , akıtın suyu kafanızdan, ardından şampuan sürün bas çek şeklinde ardından saat misali daire çizer şekilde parmak uçlarınız ile masaj yaparak durulayın. Muhtemelen 12/15. Günler kabuklardan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Tekrardan hayırlı olsun :) Saç teli görebilirsiniz bu normal. O gördükleriniz kırılan cansız saçlar. Kökler en alt kısımda onlar artık tutundu aşağıda panik yapacak hiç bir sorun yok.

Bu ekiminde çok güzel sonuçlanacağını düşünüyorum. Saç defteri 6 ay 1 yıl sonra kapanacak. Azminiz için tebrik ediyorum. Güzel sonuçları merakla bekliyoruz.

Merhabalar değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi olur. Darısı diğer tüm arkadaşların başına inşallah :) Elimden geldiğince ay ay paylaşımlara devam edeceğim. Sağlıcakla kalın.

Hayırlı olsun saç ekiminiz hocam bende 12. Gündeyim kabukları nasıl kolay bir şekilde dokebiliriz yardımcı olursanız çok makbule geçer

Selamlar teşekkür ederim, sizin ekiminizde hayırlı olsun hocam. Yukarıda yazmıştım sizler için tekrar yazayım. 10. Gün itibariyle, önce krem sürüyoruz bepantol yada nemlendirici saç kremleri olabilir. 30-45 dk bekletin. Sonra yıkayın kremi , akıtın suyu kafanızdan, ardından şampuan sürün bas çek şeklinde ardından saat misali daire çizer şekilde parmak uçlarınız ile masaj yaparak durulayın. Muhtemelen 12/15. Günler kabuklardan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Tekrardan hayırlı olsun :)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ilk saç ekimin güzel sonuçlanmıştı ikinci saç ekimi düşünmende bu kadar gemiş bir alan için çok güzel olmuş ekimin gayet güzel kaliteli başarılı ellerdr yapılmış ikinci kez
Umarım aynı şekilde sonuçlanır.

Başkanım her zaman ki gibi yine moral motivasyon katıyorsun herkese. Eksik olmayasın, ilk ekim zamanıda konuşmuştuk 2. Ekim şarttı :) Allah yar ve yardımcımız olsun, umarım beni tatmin eden bir sonuç olur. Tekrardan teşekkür ederim değer kattın. Sağlıcakla kalasın :)
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32

Facebook Twitter Instagram