Gönderen Konu: Finasterid ve minoxidil kullanımı  (Okunma sayısı 634 defa)

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid ve minoxidil kullanımı
« : 26 Eylül 2023, 16:17:17 »
Merhaba arkadaşlar. Sizlerden Bi kaç konu hakkında bilgi edinmek istiyorum. 1.bucuk 2 sene önce aşırı stresten 6.7 ay içersinde saçlarım döküldü. Doktora gittiğim de minoxidil ve aga e tablet kullanmamı tavsiye etti. 3.4 ay dökülme olacak daha sonra memnun kalacaksın dedi. Şu an 4 aya girmekteyim dökülme bahsettiği gibi gercekleşti. Benim öğrenmek istediğim resimlere de ekleyeceğim sacının fotolarını Finasterid ve minoxidil aynı anda kullansam etkisini görürmüyüm. Şu an için saç ekimi yapabilecek maddi imkanım yok. Sadece minoxidil resimde görülen sacımı kapamaya yeterlimidir yada demin sorduğum gibi finasterid kullanmam gerekli mi ?

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid ve minoxidil kullanımı
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2023, 18:38:02 »
?

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2023, 22:38:55 »
minoxil ve finasterid çoban salatasındaki salatalık ve domates gibidir biri olmadan diğeri olmaz ,tek başına fin yada tek başına minox kullananları gerçekten anlamıyorum ,birisi kafa derisindeki kanlanmayı sağlarken diğeri dht yi baskılayıp saçın beslenmesini sağlar yani ikisi bir arada iken saç daha kolay beslenir .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2023, 23:03:37 »
Sadece finasterid kullandan çok daha doğru bir adım.
Global Moderator

nisan22

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2023, 09:22:09 »
+1

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2023, 03:23:33 »
Finasterid yeni saç çıkatmaz sadece olanı korur ama minoxil var olanı güçlendirir ve kalınlaştırır.İkisini beraber kullanmak daha isabetli karar olur yalnız minoxilin dozunu kararında kullanmak lazım abartmaya gelmez yüksek dozu kafa ağrısı ve çarpıntı yapar hatta uzun süreli doz aşımında bu durum kronik hale gelir bu yüzden doz konusunda dikkatli olmak lazım.

Uykusuz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2023, 17:07:07 »
Merhaba kan tahlilerini yaptırdınız mı? Özellikle; Ferritin, Biyotin, TSH, T3, T4, E2, FSH, Testosteron, Çinko ve Selenyum testlerine mutlaka baktırın.Bazen bu değerlerin düşüklüğü sebebiyle dökülüyor.
  • Ekim Tarihi: 20.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 33

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2023, 15:46:22 »
Merhaba kan tahlilerini yaptırdınız mı? Özellikle; Ferritin, Biyotin, TSH, T3, T4, E2, FSH, Testosteron, Çinko ve Selenyum testlerine mutlaka baktırın.Bazen bu değerlerin düşüklüğü sebebiyle dökülüyor.
Vallahi hocam testler yapıldı resimlerini atacağım testlerde çok şükür Bi sorun cıkmadı, doktor erkek tipi dökülme dedi, minoxidil verdi 2.3 ay kullanımda dökülme olacak daha sonra etkisini göreceksin dedi günde 2 kez 5 fıs olarak kullan dedi, finasterid kullanımını sordum gerek yok dedi kısa ve öz Bi cvp verdi :)

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2023, 15:49:46 »
minoxil ve finasterid çoban salatasındaki salatalık ve domates gibidir biri olmadan diğeri olmaz ,tek başına fin yada tek başına minox kullananları gerçekten anlamıyorum ,birisi kafa derisindeki kanlanmayı sağlarken diğeri dht yi baskılayıp saçın beslenmesini sağlar yani ikisi bir arada iken saç daha kolay beslenir .
Birçok yorumda aynı sizin gibi ikisinin aynı anda kullanması gerektiğini dile getiriyorlar. Benim gittiğim doktora finasterid kullansam ne olur dediğim de kısa Bi cvp verdi gerek yok dedi, bunu söylediği için de kullanmadım bu zamana kadar, ama en kısa zamanda kullanmaya başlayacağım.

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2023, 20:31:00 »
Hintel hocam senden fikir almak istiyorum şu anki sacların resimlerde görülüyor birde en son dökülmeden önceki sacının resimlerini atacağım. Belki soracağım şey mantıksız olabilir ama senden tecrübeden dolayı Bi fikir almak istiyorum. İyi Bi saç merkezini tercih ettiğim de ortalama ne kadar Bi greft sac ekimi olur 3500 mü 4000 mi 5000 mi Bi fikrin var ise paylaşırsan memnun olurum.

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2023, 01:40:17 »
?.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2023, 12:21:46 Gönderen: Ss25 »

Facebook Twitter Instagram