Gönderen Konu: Finasterid başlıyorum bir bakabilir misiniz  (Okunma sayısı 168 defa)

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid başlıyorum bir bakabilir misiniz
« : 25 Eylül 2023, 10:54:45 »
Detaylı kanlar verdim vitaminler normal çıktı, hormonları detaylı araştırdım en incesine kadar şuan Allaha şükür onlarada hiçbir sıkıtnı yok artık tüm tetkiklerden sonra finasteride başlamak istiyorum, evde var kutusu fln herşey hazır, günde 0.5 mg almak yararlı olur mu, minimum almak istiyorum başka ne yapmam lazım başlamam konusunda yardımcı olur musunuz

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid başlıyorum bir bakabilir misiniz
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2023, 13:16:11 »
2-3 hafta 0.5 mg kullanıp eğer sıkıntı görmezseniz 1 mg - 1.25 mg öneririm. 0.5 mg da neredeyse aynı seviyede dht bloke eder, faydası olur tabii ki fakat finasteridin yarılanma ömrü kısadır (6-8 saat) bundan dolayı gün boyunca koruma için önerilen standart doz 1mg'dır. yoksa 0.2 mg da alınabilir, 0.2 mg üzerindeki finasteride dozları saçta etkilidir
tabi sürekli 0.5 mg da kullanabilirsiniz lakin ben birkaç hafta denemenizi, sıkıntı görmezseniz de 1 mg kullanmanız taraftarıyım yarı ömründen dolayı

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2023, 22:13:38 »
2-3 hafta 0.5 mg kullanıp eğer sıkıntı görmezseniz 1 mg - 1.25 mg öneririm. 0.5 mg da neredeyse aynı seviyede dht bloke eder, faydası olur tabii ki fakat finasteridin yarılanma ömrü kısadır (6-8 saat) bundan dolayı gün boyunca koruma için önerilen standart doz 1mg'dır. yoksa 0.2 mg da alınabilir, 0.2 mg üzerindeki finasteride dozları saçta etkilidir
tabi sürekli 0.5 mg da kullanabilirsiniz lakin ben birkaç hafta denemenizi, sıkıntı görmezseniz de 1 mg kullanmanız taraftarıyım yarı ömründen dolayı
Teşekkür ederim reis 0.5mg kullananları şöyle gördüm iki günde bir bir mg şeklinde alıyorlardı bu şekilde alsam olur mu çünkü proscarı beşe bölmek bile zorken

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2023, 22:16:59 »
Teşekkür ederim reis 0.5mg kullananları şöyle gördüm iki günde bir bir mg şeklinde alıyorlardı bu şekilde alsam olur mu çünkü proscarı beşe bölmek bile zorken
tabi haftada 3 gün de 1 mg kullanabilirsiniz ben de redditte gördüm böyle kullanıp sonuç alanları

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram