Gönderen Konu: Bu saça minoxil nasıl kullansam iyi olur  (Okunma sayısı 651 defa)

Requiemm

• Sr. Member
Ynt: Bu saça minoxil nasıl kullansam iyi olur
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2023, 08:11:54 »
bence direk saç ektirmelisin..  minoxa felan hıc bulaşma derım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2023, 09:51:53 »
Rquiemm'e katılıyorum minoxidilin faydası aşırı kısıtlı olur. en iyisi saç ektirmeniz

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2023, 11:12:43 »
Rquiemm'e katılıyorum minoxidilin faydası aşırı kısıtlı olur. en iyisi saç ektirmeniz
Ama hala dökğlme var 2 yıldır devam eden kellik ilerleleyebilir

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2023, 11:41:05 »
finasteride kullanıyor muydunuz

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2023, 11:48:19 »

saç ekımı yaptırdıktan sonra zaten gene saçlarını koruman çesıtlı losyon ve haplarla koruman şart.  Minox'u kullanıcaksın 1-2 yıl sacların gurlesıcek ama sonra bırakınca cok kötu dokulme yasayacaksın. Kaldı kı senın sakakların bıldıgın avuc gıbı olmus. ordan cok verım alabılcegını dusunmuyorum kardesım minox ile.

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2023, 15:27:24 »
saç ekımı yaptırdıktan sonra zaten gene saçlarını koruman çesıtlı losyon ve haplarla koruman şart.  Minox'u kullanıcaksın 1-2 yıl sacların gurlesıcek ama sonra bırakınca cok kötu dokulme yasayacaksın. Kaldı kı senın sakakların bıldıgın avuc gıbı olmus. ordan cok verım alabılcegını dusunmuyorum kardesım minox ile.
Hocam benim de sacların hemen hemen resimdeki arkadaşın ki gibi 6ç7 ay içerisinde stresten hem dökülme hemde yanlarda beyazlatma başladı, doktora gittim bana da aga e tablet ve minoxidil kullanmamı tavsiye etti, 3.4 ay dökülme olacak sonra ilacın faydasını göreceksin dedi, bende şu an 4 ayın içerisindeyim. Sizden öğrenmek istediğim yorumunuz da 1.2 yıl minoxidil kullanınca saclarının gğlleşecek demişsiniz sonra bırakınca hepsi gidecek demişsiniz.
1. Öncelikle minoxidil bu kadar acığı olan kısmı kapatabilir mi ?
2. Diyelim ki Ben 1.2 sene değil de sürekli kullandığımı varsayalım o zaman da dökülme olacak mı ?

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2023, 15:59:49 »
Hocam benim de sacların hemen hemen resimdeki arkadaşın ki gibi 6ç7 ay içerisinde stresten hem dökülme hemde yanlarda beyazlatma başladı, doktora gittim bana da aga e tablet ve minoxidil kullanmamı tavsiye etti, 3.4 ay dökülme olacak sonra ilacın faydasını göreceksin dedi, bende şu an 4 ayın içerisindeyim. Sizden öğrenmek istediğim yorumunuz da 1.2 yıl minoxidil kullanınca saclarının gğlleşecek demişsiniz sonra bırakınca hepsi gidecek demişsiniz.
2. Diyelim ki Ben 1.2 sene değil de sürekli kullandığımı varsayalım o zaman da dökülme olacak mı ?
Benim ki gibi galiba saçların peki hiç mi saç çıkışı olmadı

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2023, 16:35:16 »
Benim ki gibi galiba saçların peki hiç mi saç çıkışı olmadı
Hocam sen ne kadar süredir kullanıyorsun öğrene bilir miyim ? Ben 4 üncü kutuya gectim yani 4 üncü ayın başındayım daha, doktor 3.4 ay sonra karşılığını almaya başlarsın demişti. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir kimisi 6 ayda etkiyi görür kimisi 12 ayda, bende hafif de olsa etki görülmeye başladı ama dediğim gibi ilk 2 ay inanılmaz döküldü şimdi ise hafif Bi kararma var. Bi kaç ay sonra ise tam anlamıyla işe yarayıp yaramadığını anlayabilirim.

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2023, 16:56:33 »
Hocam sen ne kadar süredir kullanıyorsun öğrene bilir miyim ? Ben 4 üncü kutuya gectim yani 4 üncü ayın başındayım daha, doktor 3.4 ay sonra karşılığını almaya başlarsın demişti. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir kimisi 6 ayda etkiyi görür kimisi 12 ayda, bende hafif de olsa etki görülmeye başladı ama dediğim gibi ilk 2 ay inanılmaz döküldü şimdi ise hafif Bi kararma var. Bi kaç ay sonra ise tam anlamıyla işe yarayıp yaramadığını anlayabilirim.
Ben 2 haftadır kullanıyorum

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2023, 21:39:03 »

Minox'un dezavantajları  bıraktığın zaman kazanımların hepsını hatta bazen daha da fazlasını kaybedıceksın.  Bellı periyotlarla saçların döngüye gırıcek bazen cok ıyı olucak bazen döngüye gırınce zayıflıycak. Ben o yuzden önermedım arkadaşa.  Minox bu kadar açığı kapatabılır mı demıssın  onu da şöyle açıklıyım.  Saç canlı bir dokudur, saç kökü çeşitli nedenlerle canlılığını yitirirse yani ölürse, saçın yer kapladığı o bölgede saç dokusu kaybolur. Ölü saç dokusu da tekrar canlanmaz.   Ama saç kökü ölmediyse o bölgede tabıkı minoxla verım alırsın.  Bu arkadaşın şakakları  avuç ıcı gıbı olmus sankı. bence ekim yaptırsa daha ıyı olur

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2023, 23:38:56 »
Resmi maasallah cok genis bi acidan cekmissin. Fake taxi ye giriyordun heralde. Bu saca minoxidil etki etmez. Etsede dermarollerla etki eder.

Ss25

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2023, 01:53:43 »
Resmi maasallah cok genis bi acidan cekmissin. Fake taxi ye giriyordun heralde. Bu saca minoxidil etki etmez. Etsede dermarollerla etki eder.
Hocam dermaroller ile etki eder demişsiniz bu dermarolerin Bi yan etkisi vb Bi sorun oluyor mu?

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2023, 11:21:21 »
Hocam dermaroller ile etki eder demişsiniz bu dermarolerin Bi yan etkisi vb Bi sorun oluyor mu?
Dermarolleri iyi temizlemen lazım enfeksiyon kapabilirsin

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 27 Eylül 2023, 11:29:51 »
dostum dermaroller i 1 mm haftada bir yaparsan ve temizlersen sorun olmaz. minoksidil bazi insanlara etki etmiyor ama dermaroller ekleyince etki ediyor bende deniyorum su anda

Facebook Twitter Instagram