Gönderen Konu: ASUMAN HAİR, 4100 SAÇ+750 SAKAL, YAŞ 29, 22.09.2023.  (Okunma sayısı 13004 defa)

ImPaLa

• Hero Member
Ynt: ASUMAN HAİR, 4100 SAÇ+750 SAKAL, YAŞ 29, 22.09.2023.
« Yanıtla #75 : 23 Aralık 2023, 19:59:47 »
Asuman Hair listemdeki birkaç merkezden biri. Kendilerinden ücret bilgisi de aldım fakat yüz yüze görüşme yapmadık. Karşı taraftan böyle bir teklif de gelmedi. GSM üzerinden sadece fotoğraf yollamalar ile bir merkeze karar vermek makul mü sizce?

Forumda hali hazırda devam eden onlarca saç ekimi var bunları incelemek yetmiyorsa daha ne gerek bilemedim.

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #76 : 23 Aralık 2023, 20:13:09 »
Forumda hali hazırda devam eden onlarca saç ekimi var bunları incelemek yetmiyorsa daha ne gerek bilemedim.

Sorumun cevabı bu değildi ama neyse.

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #77 : 23 Aralık 2023, 20:19:18 »
Sorumun cevabı bu değildi ama neyse.

Cevabını biliyormusunuz sorunuzun?

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #78 : 23 Aralık 2023, 20:26:49 »
Kapsamı bilmekle cevabı bilmek aynı şey değil. Cevabından emin olduğum soruyu neden sorayım?

Teo..115

• Full Member
« Yanıtla #79 : 22 Ocak 2024, 22:12:44 »
120. GÜN

Tekrardan herkese merhaba,
Saçlarda 90 günden itibaren gözle görülür ataklar olmaya başladı. Vertexe yakın bölgede saç ekilmesine rağmen, o kısımda ön tarafa nazaran süreç yavaş. O kısımların saç tutma konusunda risk oranının yüksek ve daha geriden geldiğini bildiğim için şu an sorun etmiyorum. İnşallah tutmuş olsunda, geriden gelmesi çok önemli değil. Diğer ekim yerlerindeki gelişmeden genel olarak memnunum. Ön çizgi yoğunlaştıkça daha doğal durmaya başladı. Ben söylemedikçe kimse ekim yaptığımı anlamıyor.

Geçen ay yaptığım paylaşımda dönör bölgedeki izlerin beni rahatsız ettiğini yazmıştım. Bu durumu merkezede bildirdim. 2 hafta boyunca Advantan krem kullanmamı önerdiler. Kutuyu neredeyse bitirdim ama hala ekim izleri mevcut. Bu durumuda şimdilik zamana bırakacam. Çünkü ; gördüğüm kadarı ile buraların iyileşme süreleri bazı kişilerde 1 yıla kadarda devam ediyor.

Takviye olarakta;
*Sabah-akşam xpecia ve prozinc plus losyon

*3 günde bir VM2000, Alpa Lipoik asit alıyorum ve yine üç günde bir dermaroller uyguluyorum.

* Günde 1 defa Vichy şampuan ve 3 günde 1 Konazol şampuan ile yıkama.

Fotoğraflar yıkamadan sonra çekildi.

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #80 : 22 Ocak 2024, 22:15:15 »
gidişat çok güzel prozinc losyonun kuruması nekadar sürüyor
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Teo..115

• Full Member
« Yanıtla #81 : 22 Ocak 2024, 22:18:56 »
gidişat çok güzel prozinc losyonun kuruması nekadar sürüyor
Teşekkür ederim.
10 dk da kuruyor.

Donatello

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #82 : 23 Ocak 2024, 00:14:31 »
Çok iyi olmuş saçlar kardeşim senin adına sevindim inşallah benimkide biraz toparlar çok yavaş gelişiyor
  • Ekim Tarihi: 18.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Asuman hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi Proscar, xpecia, redoxon, Solgarvm2000,venetura alpa lipoik asit,

denizci1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #83 : 23 Ocak 2024, 09:04:12 »
Saç ekim açısı ve doğallık 10 numara olmuş. Daha 4. ay bitmiş. Bu saçlar süper olur kardeşim.. Maşallah

Teo..115

• Full Member
« Yanıtla #84 : 23 Ocak 2024, 11:39:02 »
Çok iyi olmuş saçlar kardeşim senin adına sevindim inşallah benimkide biraz toparlar çok yavaş gelişiyor
Sağolasın kardeşim.
Herkeste gelişim süreci farklı oluyor. Bende hızlı oldu. Seninkinde normal gidiyor aslında. 2 aya seninki çok iyi olur.

Teo..115

• Full Member
« Yanıtla #85 : 23 Ocak 2024, 11:41:20 »
Saç ekim açısı ve doğallık 10 numara olmuş. Daha 4. ay bitmiş. Bu saçlar süper olur kardeşim.. Maşallah
Teşekkür ederim kardeşim, eksik olma.

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 24 Ocak 2024, 20:57:29 »
Kardeşim maşallah çok güzel gözüküyor. Ben de sakal destekli düşünüyorum. Esma Serkan ile Asuman Hanım arasında gidip geliyorum.

Ancak şunu da belirteyim.  Ben proscar ve vitamin hapları dışında herhangi bir solüsyon (minoxil) kullanmak istemiyorum. Halihazırda proscar kullanıyorum. Asuman Hanım bunları kullanmayı ekimin başarısı için dayatıyor mu? Minoxil vs kullanmayanların sonucu nasıl oluyor. Sonra minoxil kullanmadınız ondan dolayı sonuç iyi olmadı der mi?

Ek olarak benim ilk ekimden mevcut saçlarım var. Şimdi sizin de  tepede saçlarınız var. Ekim yaparken bazı merkezler onları yok sayıyoruz, sıfır saç var sayıp öyle ekim yapıyoruz şeklinde bir vartaya düşüyorlar.

Asuman Hair bu konuda sizin ekim bölgesindeki saçlarınız için ne dedi? Onlara ekerken zarar vermemeye gayret etmiş olmaları lazım.

Bir de ekimden önceki durumunuzun uzun saçlı hali var mı? Tepeler uzunken.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2024, 21:21:27 Gönderen: Angmar »

Teo..115

• Full Member
« Yanıtla #87 : 24 Ocak 2024, 22:03:51 »
Kardeşim maşallah çok güzel gözüküyor. Ben de sakal destekli düşünüyorum. Esma Serkan ile Asuman Hanım arasında gidip geliyorum.

Ancak şunu da belirteyim.  Ben proscar ve vitamin hapları dışında herhangi bir solüsyon (minoxil) kullanmak istemiyorum. Halihazırda proscar kullanıyorum. Asuman Hanım bunları kullanmayı ekimin başarısı için dayatıyor mu? Minoxil vs kullanmayanların sonucu nasıl oluyor. Sonra minoxil kullanmadınız ondan dolayı sonuç iyi olmadı der mi?

Ek olarak benim ilk ekimden mevcut saçlarım var. Şimdi sizin de  tepede saçlarınız var. Ekim yaparken bazı merkezler onları yok sayıyoruz, sıfır saç var sayıp öyle ekim yapıyoruz şeklinde bir vartaya düşüyorlar.

Asuman Hair bu konuda sizin ekim bölgesindeki saçlarınız için ne dedi? Onlara ekerken zarar vermemeye gayret etmiş olmaları lazım.

Bir de ekimden önceki durumunuzun uzun saçlı hali var mı? Tepeler uzunken.
Sağol dostum, teşekkür ederim.
Ben ekimden önce 3 yıl boyunca minoxidil kullandım ve yararınıda görmüştüm. Ekim tarihinden 3 ay önce bıraktım. Minoxidilin döngü olayını bildiğim için ekimden sonra merkez önerse bile kullanmayı düşünmüyordum. Asuman hanım çıkışları desteklemek adına prozinc plus losyon yerine minoxidil kullanabileceğimi söyledi ama ben kullanmadım. Ekimden sonraki süreçte destek olabilmesi adına özelliklede prozinc plus konusuna çok önem verdiklerini fark ettim. Hem döngü olmaması, hemde saçta çabuk kuruyup, kaşıntı yapmamasından dolayı prozinc kullandım ben.
Ekim öncesi saçlarıma bir zarar verdiklerini sanmıyorum. Hatta gelişip, kalınlaşmada oldu bazılarında, bir kısmındada özellikle ince telli olanlarda dökülme devam ediyor.

Bu fotoğraf ekimden hemen önce çekildi. En uzun hali bu şekildeydi.

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #88 : 25 Ocak 2024, 03:33:36 »
Sağol dostum, teşekkür ederim.
Ben ekimden önce 3 yıl boyunca minoxidil kullandım ve yararınıda görmüştüm. Ekim tarihinden 3 ay önce bıraktım. Minoxidilin döngü olayını bildiğim için ekimden sonra merkez önerse bile kullanmayı düşünmüyordum. Asuman hanım çıkışları desteklemek adına prozinc plus losyon yerine minoxidil kullanabileceğimi söyledi ama ben kullanmadım. Ekimden sonraki süreçte destek olabilmesi adına özelliklede prozinc plus konusuna çok önem verdiklerini fark ettim. Hem döngü olmaması, hemde saçta çabuk kuruyup, kaşıntı yapmamasından dolayı prozinc kullandım ben.
Ekim öncesi saçlarıma bir zarar verdiklerini sanmıyorum. Hatta gelişip, kalınlaşmada oldu bazılarında, bir kısmındada özellikle ince telli olanlarda dökülme devam ediyor.

Bu fotoğraf ekimden hemen önce çekildi. En uzun hali bu şekildeydi.

prozinc plus losyon'u araştıracağım. Minoxil maddesi varsa düşünmüyorum. Ben de çok uzun süre minoxil kullandım. Hatta yurt dışından toz minoxil getirip kendim yapmıştım. Ancak zararlı çıktığımı düşünüyorum. Sadece ilaç tedavisine yönelik bir forum sitesi var belki duymuşsunuzdur.
Orada bunların yöntemleri anlatılıyordu.

Tepe bölgesi derken yanlış yeri ifade ettim aslında.
Orta bölge demek istemiştim. Çünkü bu ekimden önce orada çok cılız saçınız var. Ve 4. ayda şaşılacak derecede iyi bir sonuç var.
Orta bölgedeki kendi  saçlarınız mı kalınlaşıp gürleşti  yoksa tek başına ekim saçları mı bu iyi görüntüyü sağladı anlayamadım.
O yüzden sizden eğer varsa ekim öncesi orta bölgenin uzun olduğu halinizi atmanızı rica ederim.
Gerçi ekimden önce biraz uzun halini yan açıdan gösteren fotoğraflarınız var. Ancak çok seyrek miydi?
Ya da 4. aydaki görüntüyü sağlayacak derecede yoğunlar mıydı bilmek istedim.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2024, 03:39:39 Gönderen: Angmar »

Teo..115

• Full Member
« Yanıtla #89 : 25 Ocak 2024, 16:24:12 »
prozinc plus losyon'u araştıracağım. Minoxil maddesi varsa düşünmüyorum. Ben de çok uzun süre minoxil kullandım. Hatta yurt dışından toz minoxil getirip kendim yapmıştım. Ancak zararlı çıktığımı düşünüyorum. Sadece ilaç tedavisine yönelik bir forum sitesi var belki duymuşsunuzdur.
Orada bunların yöntemleri anlatılıyordu.

Tepe bölgesi derken yanlış yeri ifade ettim aslında.
Orta bölge demek istemiştim. Çünkü bu ekimden önce orada çok cılız saçınız var. Ve 4. ayda şaşılacak derecede iyi bir sonuç var.
Orta bölgedeki kendi  saçlarınız mı kalınlaşıp gürleşti  yoksa tek başına ekim saçları mı bu iyi görüntüyü sağladı anlayamadım.
O yüzden sizden eğer varsa ekim öncesi orta bölgenin uzun olduğu halinizi atmanızı rica ederim.
Gerçi ekimden önce biraz uzun halini yan açıdan gösteren fotoğraflarınız var. Ancak çok seyrek miydi?
Ya da 4. aydaki görüntüyü sağlayacak derecede yoğunlar mıydı bilmek istedim.
O bölgedeki saçlarım az da olsa var idi ama çok güçsüzlerdi. Dökülmelerde sürekli olduğu için saçları 2 haftada bir makas ile kısaltıyordum, hiç uzatmadım. . Ekimden sonra bazıları güçlendi, çok ince olanlarda şu an dökülüyor zaten. 60. Gün paylaşımında ki fotoğraf ekim öncesinin %90 aynısı bir görüntüde, istersen ordan bakabilirsin.

Ayrıca; prozinc plus ta minoxidil yok, saw palmetto etken maddesi.

Facebook Twitter Instagram