Gönderen Konu: Saç dökülmesi tedavisine başlamak mı yoksa ekim mi ?  (Okunma sayısı 2823 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesi tedavisine başlamak mı yoksa ekim mi ?
« Yanıtla #15 : 19 Eylül 2023, 20:59:14 »
Bütün yorumların için teşekkür ederim sürecimi burdan paylaşıcam şimdilik avodart harici bişey kullanmicam
rica ederim istediğin zaman özelden de soru sorabilirsin

Rexal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #16 : 23 Eylül 2023, 12:23:00 »
1 hafta oldu dutasteride başlayalı 2 adet içtim şuana kadar 3 günde bir içiyorum
Bugun xpecia tablet sadece akşamları günde bir kez
Biotin tablet akşamları günde bir kez
Haftada 2 kez dermaroller ve sonrası ketoral şampuan
Şuana kadar hçbir yan etki görmedim belki yeni başladım diye belkide beni etkilemicek çünkü forumda ilk haptan itibaren yan etki görenler olmuş
Birde şaşırtıcı bir şekilde saç dökülmem nerdeyse durdu bu kadar hızlı etki ediceğini sanmıyorum ama elimi her  attımığımda 2 3 tel geliyodu elime şimdi 10 kerede atsam toplam 1 2 tel falan geliyo anlayamadım bu durumu
rica ederim istediğin zaman özelden de soru sorabilirsin
2 Günde Bir DUT

mustafackmk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #17 : 23 Eylül 2023, 18:53:35 »
1 hafta oldu dutasteride başlayalı 2 adet içtim şuana kadar 3 günde bir içiyorum
Şuana kadar hçbir yan etki görmedim belki yeni başladım diye belkide beni etkilemicek çünkü forumda ilk haptan itibaren yan etki görenler olmuş
Birde şaşırtıcı bir şekilde saç dökülmem nerdeyse durdu bu kadar hızlı etki ediceğini sanmıyorum ama elimi her  attımığımda 2 3 tel geliyodu elime şimdi 10 kerede atsam toplam 1 2 tel falan geliyo anlayamadım bu durumu
o kadar hızlı etki etmez 1. aydan sonra incelmiş saçların dökülmeye başlayabilir endişe etme kökler dht baskısından kurtulduğu için daha sağlıklı saç üretmeye başlıyor incelmiş cansız saçları dışarı itiyor ilacı dökülmen artarsa bırakma diye yazıyorum

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 23 Eylül 2023, 21:21:18 »
psikolojik bence. Ben Fin'e başladım 1 aydır dökülmeler daha da arttı

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 02 Ekim 2023, 17:57:26 »
benim araştırmalarıma göre de dutasterid'in yan etki riski fin'e göre çok çok yüksek değil. sadece şöyle bir fark var, dut'un yarı ömrü çok daha yüksek. yani yan etki görürseniz ilacı bıraktığınızda etkinin geçmesi için daha fazla süre gerekebilir.

benim bulunduğum ülkede doktorlar leblebi gibi dut ve oral min yazıyorlar saç dökülmesi için. yani çok korkulacak bir ilaç değil. ayrıca güney kore'de de saç dökülmesi için resmi olarak kullanılıyor diye biliyorum dutasteride.

sizin yaş ve saç durumuna bakınca bence doğru yapmışsınız. umarım iyi sonuç verir. sadece dut ile de baya iyi sonuç almanız mümkün, o yüzden ben bi 8-10 ay beklerdim minoxidil'e başlamadan. belki minox'a gerek kalmayacak bile.

Rexal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #20 : 03 Ekim 2023, 00:44:50 »
benim araştırmalarıma göre de dutasterid'in yan etki riski fin'e göre çok çok yüksek değil. sadece şöyle bir fark var, dut'un yarı ömrü çok daha yüksek. yani yan etki görürseniz ilacı bıraktığınızda etkinin geçmesi için daha fazla süre gerekebilir.

benim bulunduğum ülkede doktorlar leblebi gibi dut ve oral min yazıyorlar saç dökülmesi için. yani çok korkulacak bir ilaç değil. ayrıca güney kore'de de saç dökülmesi için resmi olarak kullanılıyor diye biliyorum dutasteride.

sizin yaş ve saç durumuna bakınca bence doğru yapmışsınız. umarım iyi sonuç verir. sadece dut ile de baya iyi sonuç almanız mümkün, o yüzden ben bi 8-10 ay beklerdim minoxidil'e başlamadan. belki minox'a gerek kalmayacak bile.
Peki sizce 3 günde bir yeterlimi 2 haftadayım herhangi bir yan etki görmedim dozu arttırmalımıyım nasıl devam ediyim
2 Günde Bir DUT

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 03 Ekim 2023, 02:36:06 »
Peki sizce 3 günde bir yeterlimi 2 haftadayım herhangi bir yan etki görmedim dozu arttırmalımıyım nasıl devam ediyim

hocam yani zor bir soru :D bu kişiden kişiye değişir, saç durumunuzu ne kadar kafaya takıyorsunuz, psikolojik durumunuz ne, yan etkilerden çok koruyor musunuz vs bunları göz önünde bulundurarak tedavinin agresifliğini sizin seçmeniz lazım.

bence haftada 3 dutasteride fena değil. yalnız benim takip ettiğim bir doktor var, oscar munoz diye, youtube'da inanılmaz bilgilendirici videoları var kendisi de benim gördüğüm saç dökülmesi konusunda en bilgili doktor.

bu videosunda diyor ki, ben tedaviye agresif başlarım, 12-18 ay boyunca yüksek doz kuvvetli ilaçlarla yapabildiğim kadar iyileştirme sağlarım, zaten 18 aydan sonra pek iyileşme olmaz, o süreden sonra dozu düşürüp daha düşük dozla olanı koruma tedavisine geçerim diyor hastalarımda. çünkü tedavinin başlarında kaybedilen zamanın telafisi yok diyor. onun mantığına göre, ki sizin saçlar da çok seyrelmiş durumda, günlük hapla ilerleyip 12-18 aydan sonra doz düşürmek daha mantıklı olur bence.

ilgilenen arkadaşlar için link şu:
yalnız ispanyolca konuşuyor, otomatik altyazıyla türkçe veya ingilizceye çevirebilirsiniz. çeviri çok iyi olmasa da anlaşılıyor çoğu şey. benim saç dökülmesi için kullandığım ana kaynak bu doktor.

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 08 Ekim 2023, 00:47:34 »
hocam yani zor bir soru :D bu kişiden kişiye değişir, saç durumunuzu ne kadar kafaya takıyorsunuz, psikolojik durumunuz ne, yan etkilerden çok koruyor musunuz vs bunları göz önünde bulundurarak tedavinin agresifliğini sizin seçmeniz lazım.

bence haftada 3 dutasteride fena değil. yalnız benim takip ettiğim bir doktor var, oscar munoz diye, youtube'da inanılmaz bilgilendirici videoları var kendisi de benim gördüğüm saç dökülmesi konusunda en bilgili doktor.

bu videosunda diyor ki, ben tedaviye agresif başlarım, 12-18 ay boyunca yüksek doz kuvvetli ilaçlarla yapabildiğim kadar iyileştirme sağlarım, zaten 18 aydan sonra pek iyileşme olmaz, o süreden sonra dozu düşürüp daha düşük dozla olanı koruma tedavisine geçerim diyor hastalarımda. çünkü tedavinin başlarında kaybedilen zamanın telafisi yok diyor. onun mantığına göre, ki sizin saçlar da çok seyrelmiş durumda, günlük hapla ilerleyip 12-18 aydan sonra doz düşürmek daha mantıklı olur bence.

ilgilenen arkadaşlar için link şu:
yalnız ispanyolca konuşuyor, otomatik altyazıyla türkçe veya ingilizceye çevirebilirsiniz. çeviri çok iyi olmasa da anlaşılıyor çoğu şey. benim saç dökülmesi için kullandığım ana kaynak bu doktor.
[/quoto zamana kadar cidid yanetki görülürse sonra toparlanamaz hocam bence söylediğin riskli.

Rexal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 15 Ekim 2023, 10:42:00 »
Sürece başlayalı 1 ay oldu
3 günde 1 avodart
Her akşam biotin ve xpecia
3 günde bir ketoral şampuan
Şuana kadar pek bir yan etki yaşamadım başlarda testis ağrısı oldu hafif şekilde sürekli olmamakla beraber
Libido düşüşü çok farketmedim ama oda ilk haftalarda biraz oldu sanırım şuanda pek yok denebilir
Haricinde herhangi bir yan etki yaşamadım
İyi gittiğini düşünüyorum dökülme öncedende çok farketmiyodum şuanda farketmiyorum ne kadar süre sonra sonuç almaya başlarım merak ediyorum veya bundan sonra yan etki yaşarmıyım ilk ay normal olup sonradan yan etkii görenler oluyomu bunları merak ediyorum
2 Günde Bir DUT

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 15 Ekim 2023, 18:11:18 »
Dut kullaniyorsun ben olsam xpecia yi cikarirdim gerek yok bence

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 17 Ekim 2023, 13:01:13 »
Dut kullaniyorsun ben olsam xpecia yi cikarirdim gerek yok bence
arkadaşın bence baya agrasif dökülmesi var xpecia dut gitmesi daha mantıklı bence 2 güne 1 veya her gün dut alması daha mantıklı çünkü dökülmesi baya agrasif

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 17 Ekim 2023, 20:05:32 »
Katiliyorum bence de gunluk dut kullanip xpecia yi cikarirdim ben olsam.

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #27 : 17 Ekim 2023, 20:10:04 »
Katiliyorum bence de gunluk dut kullanip xpecia yi cikarirdim ben olsam.
6 ay xpecia + dut gitse bu arkadaş daha iyi olur tedaviye agrasif girmesi lazım sonrası ekim zaten dökülmeyi durdurduktan sonra

Rexal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #28 : 30 Ekim 2023, 19:36:24 »
1,5 aydır
3 günde bir dut
Hergün biotin ve xpecia
3 günde bir ketoral şampuan
Herhangi bir yan etki yok
İyi etkide pek görmedim saç dökülmesi pek farketmiyorum fakat eskidende farketmiyodum
Birde donor alanım nasıl sizce yorum yapabilirseniz sevinirim
2 Günde Bir DUT

Rexal

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 28 Kasım 2023, 12:48:27 »
2,5 aya yaklaştım 40. Günden sonra 2 günde bir avodart
Avodart kullanmadığım gün xpecia
Her günde biotin hapı
2 3 günde bir ketoral şampuan şeklinde ilerliyorum
Hiçbir yan etki yaşamadım çok şükür ilk günler hafif testis ağrısı libido düşüşü oldu sonrasında  hepsi geçti şuan 0 sıkıntı saçlardada hafiften gelişme hissediyorum  çok gözle görülür bi fark olmasada kalite artışı olduğunu düşünüyorum bugun 2. Kutu avodartı alıcam
Ne zaman gürleşme yönünde etki görmeye başlayabilirim sizce
2 Günde Bir DUT

Facebook Twitter Instagram