Gönderen Konu: 27 Yaş, Ne yapmalıyım ?  (Okunma sayısı 428 defa)

Mert Koç

• Yeni üye
  • *
27 Yaş, Ne yapmalıyım ?
« : 07 Eylül 2023, 10:30:11 »
27 yaşındayım, saçlarım bu halde ne yapmamı önerirsiniz, şimdiden çok teşekkürler

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 27 Yaş, Ne yapmalıyım ?
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2023, 10:56:15 »
Benim de buna yakın durumum.Yaşimiz aynı.Genetikte nw7 ye gidecek yuksek ihtimalle benim. Genel kanı dökülme devam ederken ekim yapılmaması ama artik benim de psikolojim bozulmaya başladı.Finasterid kullanip ön bölgeye 2.000 civari bir ekim yapilabilir ama finasteridi uzun sure kullanmak lazim.Bırakılınca dokulme devam edecek.Kullanildigi halde de dokulme durmayabilir orasi ayri konu. Ben de ekim yaptiracak gibiyim önlere

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2023, 01:43:13 »
Finasterid yardımcı olur
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Optimus10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2023, 17:14:47 »
Genetik dökülmenin kesin tedavisi yok sadece sürekli tedavi ile en aza indiriyorlar ve süreci öteliyorlar. Sağlıklı beslenme ve stresten uzak bir yaşam tarzı herşeyin en başında geliyor. Saç için gerekli olan vitaminler vs. Şu dermarolermi nedir ben hiç kullanmadım ama saçlı deri kan dolaşımı için gereken bir tedavi, diş fırçalamak gibi alışkanlık haline getirmek lazım. Genetik faktör dökülmelerde kişiye göre değişiyor kaç yaşında başlayıp ne derecede dökülecek, 4 evre mi ney bu agresif evrelerin zamanını yakalayıp finasterid ile baskılamak, mezoterapi yaptırmak. Mesela ben treni kaçırdım 24 yaşımda agresif bir dökülme yaşamıştım şimdiki aklım olsa ona göre önlem alırdım tabi bütçe durumuda var, anasını satayım sanki kanserle mücadele ediyoruz :)

Facebook Twitter Instagram