Gönderen Konu: SAÇ DERİSİ KAŞİNTI VE İGNELENME  (Okunma sayısı 5414 defa)

kelboy85

• Hero Member
Ynt: SAÇ DERİSİ KAŞİNTI VE İGNELENME
« Yanıtla #30 : 12 Ekim 2023, 00:45:11 »
Bugun ingilterenin en iyi dermatologuna gorundum. Liken planiparous olabilir dedi biyopsi istedi. Biyopsi yaptirip kafayi delirmiyecegim. Babamda oto immun hastaligi oldugu icin kesin bende bu hastalik var. sac koklerine saldirip olduruyor. Ordaki hucreler olunce sac ektorsende ole bolgede cikmiyor

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 12 Ekim 2023, 15:45:06 »
Benim genetikal bölgemde morluk deri uzerindevar,uruoloji doktoru bir merhem verdi iyilesmedi,haftaya tekrar gidicem.Ilgili sizin yazdığınız rahatsızlığı okudum,sanırım benzer bir sey

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #32 : 13 Ekim 2023, 16:16:44 »
Bugun ingilterenin en iyi dermatologuna gorundum. Liken planiparous olabilir dedi biyopsi istedi. Biyopsi yaptirip kafayi delirmiyecegim. Babamda oto immun hastaligi oldugu icin kesin bende bu hastalik var. sac koklerine saldirip olduruyor. Ordaki hucreler olunce sac ektorsende ole bolgede cikmiyor

Siz söyleyince biraz inceledim. Benim yanakta aft var. Acaba bende de mi var? Şişlik şeklinde bir süredir geçmemiş. Ağız kuruluğunun da sebebi bu olabilir mi bilmiyorum ama vücutta saç, kaş, sakal ve kirpikler dökülüyor diğer yerlerde dökülme yok ya da liken planiparous benzeri farklı bir tür de olabilir. Geçen gittiğim doktor loprox ve minoxidil verip başından savmıştı. Minoxidil'i sadece 1 kere kullanıp kenara attım. Bir işe yaramayacak ki zaten daha beter edecek. Buradaki doktorlar işi baştan savarak yapıyorlar. İsminde prof, doç yazmasının bir önemi yok maalesef. Arkadaşın ve benim sorunum da sizinki ile benzer olabilir. Babamın bile %65-70'i dökülmemiş duruyor. Onun da gençliğinde kirli hava yüzünden B12 ve demiri hiç yükselmiyormuş maalesef çalıştığı yer şehir merkezinde işlek bir caddede olunca haliyle insanı etkilemesi normal. En kısa zamanda başka bir dermatoloğa görünmeyi düşünüyorum. ;)

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 13 Ekim 2023, 22:17:41 »
Gittiğim dermatologlarada aynı sikayetleri söylüyorum,kaş kol,sac sakal kirpik killarim anormal dokuluyor,ufak tutmayla ele geliyor diyorum seboreik diyip geciyorlar

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #34 : 15 Ekim 2023, 08:16:57 »
Kafa saç diplerindeki ağrı bendede dönemsel sert şekilde vuruyor mesela kafanın ense arka kısımda saçın dökülmedigi yerlerde hiç yok.. İlk olarak bu durum bende uyku düzeni bozuk olduğu zaman çıkıyor ikinci olarak sabit bir şekilde oturur veya durursam agrasiflesiyor örneğin bilgisayar başında 5 6 saat otururken.. Deneme amaçlı 1 2 saatlik yürüyüş yapınca kafadaki yanma aniden kesiliyor.. Arkadaşlar bendeki dökülme tamamen bu yanmaya bağlı eğer yanma durumunu bloke edersem saçlarım toparlıyor Asansör aynasında kafamın için görünüyor resmen ama bunu baskılarsam açıklık kapanıyor..
Öncelikle yaptığım şey kendi dökülme turume bir çare buldum 2016 dan beri saçım azalmadı dönemsel olarak kafamdaki yanma agrasiflesiyor ve baskılama yöntemi buldum en azından bende işe yarıyor oyunlardaki bug gibi şaka gibi 😂
İlk kuralım en az günlük 8 saat uykuya sahip olmak

Sabit bir şekilde bir yerde oturmamak sabit kalırsam saatlerde oturmaktan bahsediyorum kafam net şekilde yanıyor..

2 tane Sert elimde tarak var kafamın üst bölgesi agrasif yanan bölgeyi kafa derisindeki eti tarakla sıkıyorum sert masaj yapıyorum kafam kızarıyor 15 20 dakika baya sert şekilde kafa derisindeki eti sıkıyorum ve kafam inanılmaz rahatlıyor yanma yok oluyor şahsen ben sert ve etkili yapınca yanma gidiyor saç dibinin sanki beslendiğini hissediyorum.

Birde dermastamp ile yanmanın en agresif olduğu zaman kafamda delikler açıyorum 1.5 mm lık var elimde biraz acıya dayanıklı olduğum için bu şekilde baskılıyorum ve magnezyum yağı sürüyorum delme işlemi sonrası inanılmaz bir ağrı geliyor kafaya ama yanmami kesiyor..Bu biraz sert bir işlem doktora sormadan yapmayın.

Ben şahsen size 6 7 önce başlayan yanma tıpı dökülmemi bu şekilde baskiladim diyebilirim. Eğer baskilamasam yanmasına izin versem o kadar agrasif ki net şekilde kel kalabilirdim diyebilirim..

Düzgün bir uyku (saatinde)

Çok hareketsizlik iyi değil 6 7 saat sabit kalmayın

Sert şekilde kafa derisini yanan kısımdaki kafa derisini masaj yaparak yumuşak hamur kıvamına getirip kan dolaşımını sağlamak (en etkili işlem diyebilirim doğru yapılırsa)
Arkadaşlar bu tip yanmaya dayalı agrasif dökülmesi olanlarda etkili olabilir inanılmaz araştırma yaptım birşey bulamadım somut olarak masaj yapınca tarak gibi bir cisimle saçınızına iyi geldiğini anlık hissedersiniz ben bildiğim kafamdaki sert eti yumuşacık yaptım sanki nefes almasını sağlıyorum..
Evet yorumlarda arkadaşların bahsettiği gibi doktorların bu tip dökülme yaşayan kişileri iplemeyip sallamadigini görüyoruz erkek tipi dökülme diyip yolluyorlar saç dökülmesine karşın iyi çalışmalar yapıldığını da sanmıyorum.
AI GEM

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 15 Ekim 2023, 11:45:15 »
Kafa saç diplerindeki ağrı bendede dönemsel sert şekilde vuruyor mesela kafanın ense arka kısımda saçın dökülmedigi yerlerde hiç yok.. İlk olarak bu durum bende uyku düzeni bozuk olduğu zaman çıkıyor ikinci olarak sabit bir şekilde oturur veya durursam agrasiflesiyor örneğin bilgisayar başında 5 6 saat otururken.. Deneme amaçlı 1 2 saatlik yürüyüş yapınca kafadaki yanma aniden kesiliyor.. Arkadaşlar bendeki dökülme tamamen bu yanmaya bağlı eğer yanma durumunu bloke edersem saçlarım toparlıyor Asansör aynasında kafamın için görünüyor resmen ama bunu baskılarsam açıklık kapanıyor..
Öncelikle yaptığım şey kendi dökülme turume bir çare buldum 2016 dan beri saçım azalmadı dönemsel olarak kafamdaki yanma agrasiflesiyor ve baskılama yöntemi buldum en azından bende işe yarıyor oyunlardaki bug gibi şaka gibi 😂
İlk kuralım en az günlük 8 saat uykuya sahip olmak

Sabit bir şekilde bir yerde oturmamak sabit kalırsam saatlerde oturmaktan bahsediyorum kafam net şekilde yanıyor..

2 tane Sert elimde tarak var kafamın üst bölgesi agrasif yanan bölgeyi kafa derisindeki eti tarakla sıkıyorum sert masaj yapıyorum kafam kızarıyor 15 20 dakika baya sert şekilde kafa derisindeki eti sıkıyorum ve kafam inanılmaz rahatlıyor yanma yok oluyor şahsen ben sert ve etkili yapınca yanma gidiyor saç dibinin sanki beslendiğini hissediyorum.

Birde dermastamp ile yanmanın en agresif olduğu zaman kafamda delikler açıyorum 1.5 mm lık var elimde biraz acıya dayanıklı olduğum için bu şekilde baskılıyorum ve magnezyum yağı sürüyorum delme işlemi sonrası inanılmaz bir ağrı geliyor kafaya ama yanmami kesiyor..Bu biraz sert bir işlem doktora sormadan yapmayın.

Ben şahsen size 6 7 önce başlayan yanma tıpı dökülmemi bu şekilde baskiladim diyebilirim. Eğer baskilamasam yanmasına izin versem o kadar agrasif ki net şekilde kel kalabilirdim diyebilirim..

Düzgün bir uyku (saatinde)

Çok hareketsizlik iyi değil 6 7 saat sabit kalmayın

Sert şekilde kafa derisini yanan kısımdaki kafa derisini masaj yaparak yumuşak hamur kıvamına getirip kan dolaşımını sağlamak (en etkili işlem diyebilirim doğru yapılırsa)
Arkadaşlar bu tip yanmaya dayalı agrasif dökülmesi olanlarda etkili olabilir inanılmaz araştırma yaptım birşey bulamadım somut olarak masaj yapınca tarak gibi bir cisimle saçınızına iyi geldiğini anlık hissedersiniz ben bildiğim kafamdaki sert eti yumuşacık yaptım sanki nefes almasını sağlıyorum..
Evet yorumlarda arkadaşların bahsettiği gibi doktorların bu tip dökülme yaşayan kişileri iplemeyip sallamadigini görüyoruz erkek tipi dökülme diyip yolluyorlar saç dökülmesine karşın iyi çalışmalar yapıldığını da sanmıyorum.
Dogru bir noktaya parmak basmissiniz. Bu yanma acıma ile gelen dokulme net agresif oluyor.Ben de dermapen ile deldigim zamanlar yanma biraz acıya donusuyor ama saclarim toparliyor

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 15 Ekim 2023, 14:19:54 »
Bende de bu hissiyatlardan sonra saclarim çok yağlaniyor ve dokulme başlıyor,yaglanmayi nasıl engelleyebiliriz

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #37 : 15 Ekim 2023, 16:19:14 »
Yeme içme yani yediğiniz içtiğiniz bir şeylerle de bağlantılı olduğunu veya sıcak soğuk ile de bir ilişkisi bulunduğunu düşünüyor musunuz? Bana öyle de bir bağ var gibi geliyor. Ama hareket durumu ile kesin ilişkisi var.

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 15 Ekim 2023, 16:42:50 »
Uzun süre açlık yapınca sorun yok,hissiyat yok.yeme içme başlayınca başlıyor lanet,çok acayip bir şey.Gastrolojiden de randevu aldım gitmediğim o kaldı ona baktiracan

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #39 : 15 Ekim 2023, 17:07:02 »
Yeme içmeyi kesince derken mesela? Hiçbir şey yememek mi? Kaç gün bunu denediniz? Sıfırlanıyor mu şikayetler?

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 15 Ekim 2023, 17:33:03 »
İşten geldikten sonra akşam son 19.00  da yiyorum ertesi gün öğlen 14,15 gibi yiyorum o zaman zarfında rahatlıyorum,bunu bir süre denedim,yoğun tempoda çalışıyorum 9 kg verdim,biraktim.

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #41 : 15 Ekim 2023, 17:41:12 »
Ben de geçen sene bu zamanlar diyet uyguladım bunun için hatta gluten diyeti de yaptım bu sitede bir arkadaşın rahatlattığını söylemesi üzerine. Ama çok zayıf düştüm ve glutensiz şeyler midemi bulandirmaya başladı.  Bıraktım.

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 15 Ekim 2023, 18:05:11 »
Hissiyatın başladığı dönemden sonra dokulen saclarin ucunda beyaz seyler oluyor,kullanmadığım şampuan vs kalmadi

tuna_85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #43 : 15 Ekim 2023, 18:10:29 »
Benim de öyle, Vichy, bioxcin, katerol, sebamed kafeinli... Hatta bu şampuanları kullanınca aniden artış gösteriyor. Banyodan çıkar çıkmaz başlıyor. Bir de benim bazen yüzümde alnımda göz çevremde de oluyor bu şeyler.

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 15 Ekim 2023, 18:20:41 »
Bu sayfa kullanıcılarından benzer sorunları yaşayan iyileşme sağlayan bize yardım edecek,birileri var mıdır acaba ?

Facebook Twitter Instagram